Pro ženy !

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Pro ženy !

Příspěvekod Jendis » pát 02. zář, 2011 21:04

Vznikl nový projekt, stránka zaměřená na oběti napadení a znásilnění + diskuzní forum.

http://podejruku.cz/
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Makoto » ned 04. zář, 2011 9:35

Honzo, kdo za tim stoji? Nikde jsem to tam nenasel. Jde o (dozajista zasluzny) projekt jednoho nadsence dobrovolnika ci jej zastresuje nejaka organizace? Pokud ano, ktera? Diky za info. Neco takoveho tu chybelo, takze je dobre, ze stranky vznikly.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: Pro ženy !

Příspěvekod luen » ned 04. zář, 2011 10:36

Jendis píše:Vznikl nový projekt, stránka zaměřená na oběti napadení a znásilnění + diskuzní forum.

http://podejruku.cz/


Myslim, ze o rozjizdeni podobneho projektu se tady uz Jendis zminoval a vidim, ze to bude ono neb v tom ma prsty :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 04. zář, 2011 14:09

Nene, prsty v tom nemám, rozjíždí to slečna (momentálně ještě mimo republiku - na podzim se má vrátit ). Je to oběť znásilnění, která s tím chce něco dělat. Vše je teprve na začátku, jen co se vrátí , pořešíme legislativně vznik občanského sdružení.

Takže, zatím je to projekt "jednoho dobrovolníka", na kterého se , doufám, nabalí další lidi. Minimálně já. ( Veškeré info taky ještě nemám, jsem s ní domluvený na osobním setkání, kde vše probereme - zatím mi stačila úroveň stránek, když už nic jiného, je to dobře vymyšlené - po registraci se dostanete hlouběji ).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » ned 04. zář, 2011 14:32

Super, my take pomuzeme, jak budeme moci :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod hellas » ned 04. zář, 2011 20:12

Jendisu..gdyž budete dělat novy o.s....nebude jich tady už moc, néni lepčí se s nekym spojit?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 05. zář, 2011 5:44

Já nevím, zatím jsem s ní na toto téma nemluvil a její přesné vize neznám. Vzhledem k tomu, že vím, že nechce zůstat čistě u stránek a fora, tak se domnívám, že ne. Pokud se s někým spojíš, většinou nejsou ochotni ke změnám a ani kompromisům.
A pokud si to chce člověk dělat po svém, je jednodušší mít "to svoje", než se s někým pořád dohadovat.
Třeba to ale nakonec dopadne úplně jinak, ale než se potkáme, je předčasné to řešit.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pát 07. říj, 2011 9:43

Takže upgrade -

Z naší spolupráce nebude nic. Stalo se to, čeho jsem se trochu obával, ale nemluvil jsem o tom, abych to nepřivolal.
Slečna, protože je sama obětí, má dojem, že všechny oběti se cítí stejně, jako ona a není ochotná/schopná vzít na vědomí jiný názor.

Samozřejmě je to i má chyba, za ty roky, co se potkávám s obětmi znásilnění a napadení, jsem zvyklý se chovat určitým způsobem ( vždy reaguju podle osoby, která sedí přede mnou), ale mám určité návyky, to uznávám. A nejsem schopen se změnit ze dne na den.

Slečna je ale přesvědčená, že tomu rozumí a má to zmáknuté a já nejsem schopen ji, psaným projevem ( možná, že kdybysme se potkali face to face, že to bylo jiné) přesvědčit o tom, že ne každý reaguje stejně, jako ona. Má načtené poučky a příručky, pořád se ohání různými "spouštěči" , jenže už není ochotná ( schopná) vzít v potaz to, že u jednoho může něco fungovat jako spouštěč a u druhého naopak jako "odraz ode dna".
Není ochotná k diskuzi, protože forum atd. administruje, jedná z pozice síly.....tudíž jsem spolupráci a jakékoliv kontakty ukončil.....aby mi někdo určoval, co a jak mám dělat, to fakt ne.

Nerozešli jsme se ale ve zlém a já její činnost rozhodně podporuji. Nicméně, třeba to forum rozhodně není diskuzní, ale tendenční, slečna sama rozhoduje, co tam zůstane a co ne a vzhledem k výše napsanému je toto nutné brát v potaz. Pokud byste se tam chtěl někdo regnout a zapojit se, berte toto na vědomí.
Neumím bejt ťuťuňuňuňu....a to je to, co třeba jí konkrétně vyhovuje a vyžaduje. Pokud tam budete prezentovat vlastní názor, připravte se na to, že může být smazán, protože jí se to nebude líbit.

Až se potká s lidma, kteří prošli tím, čím ona....a začne brát na vědomí i názory ostatních...že se nemusí shodovat s tím, jak se cítí ona.....bude to úplně OK.

Je ale na začátku, takže jí ponechme čas.....já to sem píšu jako info a hlavně proto, abyste si to se mnou, kdyžtak, nespojovali.

Já budu dál fungovat jako samostatná jednotka.....akreditaci ministerstva již mám rozjednanou, až dokončím tento krok, nepotřebuju již nic a nikoho :)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod kraken » pát 07. říj, 2011 14:47

Co sem slysel od dobryho ucitele sebeobrany,, tak v je to s zenskyma uplne jinde.. napr. kdyz se dostanou na zem tak sou prej dost bez sance a dost prej funguje , ze mu da najevo ze mu jako da a pak ho rychle sundat nebo pekne tvrde zasahnout a zdrhnout .. podle moznosti
kraken
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 07. črc, 2011 23:00

Příspěvekod marcelo » pát 07. říj, 2011 15:07

jendo- sa ti cudujem ze sa v tom angazujes..v podstate aj makotovi..mozno budem vo vasich ociach hovado,ale moja zla celozivotna skusenost s pomocou cudzim ludom ma pretavila do opacneho extremu..za dobre nic dobre necakaj..a preto na vacsinu ludi seriem,nech si kazdy pomoze ako vie..maju bud cvicit alebo behat aby vedeli zdrhnut..maju mat manzela,frajera po boku..ked je zivot svina a ich niekto znasilni,nech si zalozia kruzok a vyspovedavaju sa tam navzajom..

..mna sice v zivote nikto do zadku neznasilnil,ale zopar krat som dostal taku po papuli ze som sa musel vylizat sam,nikomu som sa nestazoval a od nikoho pomoc nepozadoval..viem ze sa to neda porovnavat s traumou znasilnenia ale zacal som cvicit a nieco preto robit uz pred rokmi aby som sa posunul v potravinovom retazci..

P.S. ked ta pipka ma pocit ze zozrala vsetku mudrost sveta ,tak ju v tom treba nechat Jendo,nech si z pozicie sily na tom fore administruje ako chce,v pripade dalsieho pokusu o znasilnenie pocitam ze skonci tak ako pri tom prvom :?
..predrbavat drahocenny cas ktory mozes venovat treningu alebo rodine Jendo :roll: :roll: :roll:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod Jendis » pát 07. říj, 2011 16:12

Marcelo....víš, kdyby si každej řekl, co Ty ( ať si každej pomůže, jak chce )....tak to bude pěkně na pikaču. Já se snažím pomáhat i bezprizorním zvířatům, máme s manželkou takovej sen....založit depozit pro kočky a hafany.....snad to klapne. Zatím to stojí jen na financích, ale i tuhle překážku překonám :wink:
Pomáhám ( nebo jinak, snažím se), protože chci a můžu. Prostě mi to nedá. Co se týká fyzickejch aktivit, už jsem kripl a už to bude jen horší. Ale dostal jsem "dar".....nechci se chlubit, nebo si tahat triko...to fakt ne....ale umím s lidma a umím cejtit. My se ještě neviděli osobně...ale kluci, co mne znají, Ti to jistě potvrdí. Tenhle "dar" si nenechávám pro sebe. Domnívám se, že to by neměl nikdo, kdo byl podobně "obdařen".

Respektuju, že to vidíš nějakým způsobem, já jsem ale asi blbej a dělám to jinak. A jo, máš pravdu, mockrát jsem si naběhl. Stejně to ale dělám dál a dál a zkouším to znovu a znovu.

Jinak....ta "pipka" to myslí dobře. A věnuje tomu spoustu energie. To já oceňuju. Že se lidi názorově rozházejí, to je běžná realita života. Já se necítím nějako zhrzeně, že to dopadlo, jak dopadlo. Beru to jako fakt. Cíl máme společnej, jen půjdeme každej svou cestou :)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hellas » pát 07. říj, 2011 16:37

Ešče že tady máme lidi, jako je Žanek z Jehlavi :!:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod marcelo » pát 07. říj, 2011 16:44

OK Jendo..ja to beriem..ja som len napisal svoj postoj..
...pre mna je zivot prilis kratky a vzacny aby som sa "rozdaval" pre druhych a okrem dobreho pocitu chuj z toho..vacsina ludi to ma aj tak v <> a ich vdacnost netrva dlhsie ako par hodin..

..ale beriem,je to tvoja "way of life",respektujem to,len sa dost cudujem..to je vsetko Jendo..nehladaj v tom nic zle z mojej strany


:wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Gino » pát 07. říj, 2011 17:17

Jendis píše:Marcelo....víš, kdyby si každej řekl, co Ty ( ať si každej pomůže, jak chce )....tak to bude pěkně na pikaču.

Tohle se ti snadno řekne, Jendo, ale nemáš tak uplně pravdu, protože kdyby každej na sobě makal jako marcelo a říkal si to, co on, tak na světě žádný znásilněný holky nebudou (páč marcelo určitě ještě žádnou neznásilnil a neznásilní)...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » pát 07. říj, 2011 17:27

4 Hellas -* vole :)

4 Marcelo - však v pohodě, nehledám.

4 Gino - jo, máš pravdu. Ale tak to, bohužel, není.

Mne to tak nějak naplňuje.....je to podobné, jako u kluků tady, kteří učej....určitě to nedělaj jen pro peníze ( alespoň ti, co znám )....prostě mají co dát, tož dávají.

4 Gino podruhé - myslíš, že třeba Pucmaz učí jen pro peníze ??? Já si to nemyslím......jeho to baví, je to jeho cesta...karate ..... :wink: Schválně na něj odkazuju, páč spolu jste v kontaktu a znáš ho určitě líp, než já.
Domnívám se, že naše důvody, ať děláme cokoliv, se shodují :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hellas » pát 07. říj, 2011 18:11

Jendisu já sem to myslel vážně. 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 07. říj, 2011 18:13

Tož to potem díkec :wink: :) 8)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jian » pát 07. říj, 2011 19:14

Marcelo: podle me je tvuj pohled ponekud kratkozraky. Nikdy nevis co te potka a treba i ty sam budes jednou potrebovat neci pomoc. To, ze na sobe nekdo maka je jiste OK - nicmene celou radu veci proste neovlivnis a osobne si dokazu predstavit mnoho situaci, ve kterych ti to nijak nepomuze.

Ja mam celkem dobrou predstavu o cem Jendis mluvi, protoze jeden cas jsem delal neco podobneho (nejspis jsem nejake schopnosti podedil od mamy, ktera se mj. venuje psychoanalyze) i kdyz neoficialne (nestudoval jsem psychologii). A mel jsem "v peci" i jednu slecnu po pokusu o znasilneni. Myslim proto, ze jde o neco vic nez jen o ten "dobry pocit". Samozrejme - nikdo te nenuti se rozdavat pro druhe, ale pak necekej, ze druzi budou s nadsenim delat neco pro tebe. Muzes klidne napsat, ze je to jedno, protoze nic od nikoho nechces a ty druhe stejne nikdy potrebovat nebudes - ale to by pak bylo pouze tve zbozne prani, nic vic.

Pises o celozivotni zle zkusenosti s pomoci jinym - to by me docela i zajimalo. Podle me by bylo strasne lehke konat dobro, kdyby se nam kazdy dobry skutek pekne vratil, vsichni by za nasi pomoc byli strasne vdecni, oplaceli nam to stejnou minci atd. Co by na tom pak vlastne bylo az tak vyjimecneho? Nedelali bychom to za takovych podminek vlastne spis sami pro sebe, nez pro ty druhe? Neni vetsi "umeni" prave to, kdyz pomuzes napr. i nekomu, o kom dobre vis, ze slova diku od nej rozhodne neuslysis a ve chvili kdy te uz nebude potrebovat pro nej prestanes existovat? Ale mozna to tak pripada jenom me...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » pát 07. říj, 2011 19:41

Jian- to vsetko co si napisal su pre mna balady a rozpravky..dennodenna realita mi ukazuje uplne ine veci..viac sa mi nechce rozpisovat..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron