i tohle je boj na zemi

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod NOKT » sob 10. pro, 2011 18:07

Každopádně všechny argumenty beru... Nicméně mi stejně připadá, že se tu počítá s tím, že si grappler nebouchne a půjde hned na zem a bude sám. Což taky může být, proč ne. Náhoda je blbec.

Já jen propaguju postup, o kterém si mylím, že je fajn, že si z toho člověk vybere to svoje a svůj přístup k tomu jak se dostane do výhodnější pozice (chápejte obrat "výhodnější pozice" jako, že si myslím, že rozebírat někoho kdo má lepší striking v postoji strikingem je docela prekérní situace, a proto šup s ním na zem, jedno jak). Pro mě je fajn, protože jsem nějakou dobu boxoval. Občas tu mám z těch diskuzí pocit, že se ubírají směrem tradičních stylů. Tou myslím "jak padneš na zem, tak jsi mrtvej, proto ji náš systém neřeší ;-) ". Ok. Beru všechny námitky a proti argumenty. Jsou pravdivý, ale jak já padnu na zem já a někdo mě doklekne/dosedne atd. (a tohle jsem viděl hodněkrát v okolních vesnicích), tak takovej sweep nebo escape může přijít k užitku ať už do něj při té technice budete kopat, kousat nebo ho poserete.

Lepší ňáké jitsu, než žádný jitsu. Můj soukromý názor. (za slovo jitsu si klidně dosaďte jakoukoliv dovednost, třeba vaření ;-) )
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod pm » sob 10. pro, 2011 18:32

jasne, viz vyse ;-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod NOKT » sob 10. pro, 2011 18:38

pm píše:jasne, viz vyse ;-)


tyjo soráč, jsem si toho nevšiml když jsem to psal :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » sob 10. pro, 2011 19:14

NOKT- o pozicnych unikoch nebola rec... Tie nezaskodi vediet aspon zakladne na kazdu poziciu, ale boj na zemi sa precenuje... je to marketing...

Ja na tuto temu koncim, bracho skoncil po graplingu na ulici s 2 chujmi velmi zle a to nehovorim o inych rvackach kde som ludi v horizontalnej pozicii kopol do dyne...mam cely ten BJJ hype na "salame" ;)
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » sob 10. pro, 2011 19:35

marcelo píše:NOKT- o pozicnych unikoch nebola rec... Tie nezaskodi vediet aspon zakladne na kazdu poziciu, ale boj na zemi sa precenuje... je to marketing...

Ja na tuto temu koncim, bracho skoncil po graplingu na ulici s 2 chujmi velmi zle a to nehovorim o inych rvackach kde som ludi v horizontalnej pozicii kopol do dyne...mam cely ten BJJ hype na "salame" ;)


Já mám ze tebe pocit, že mě bereš jako propagátora BJJ, což není úplně tak pravda :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » pon 12. pro, 2011 9:26

No, taky na to koukám... jak se tu proti zemi brojí a přitom když tu někdo napíše, že cvičí nějaké TBU (no, dobře, tak třeba to karate), tak jeden z prvních dotazů je, jestli děláme i boj na zemi, páč bez toho je to shit (obrazně řečeno) :)

Jinak zase velkej souhlas s defendu, marcelo, luen... já jsem podobnou chybu udělal porvé a naosledy před pár měsíci, když jsem se chytil s jedním chlapem na diskotéce. Bylo to u šaten a byl tam na zemi takovej ten hnusnej koberec typu rohož - sedřel jsem si koleno tak hnusně, že jsem byl rád za rychlý konec, protože válet se tam po sobě o chvilku déle, tak bych měl ty popáleniny na více místech. Au au.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Pec » pon 12. pro, 2011 13:29

Umět se dostat na zem se ale může hodit :wink:
Kolega z oddílu byl na diskotéce strčen tak, že přepadl dozadu a brzdil to rukama. Výsledek: polámané kůstky v dlani nebo zápěstí a dlouhá pauza v tréninku.
Asi ne zbytečně se v systemě říká, že člověk se podvědomě dost bojí 2 věcí - pádu a ztráty dechu.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Pec » pon 12. pro, 2011 14:26

ukropcany píše:Tak ale snáď sa učíte padať, nie?


Zeptám se pokročilejších boxerů, co jsem byl já, tak na pády nedošlo.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dalt » pon 12. pro, 2011 14:48

když padám, tak zeme pláče a puká :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Pec » pon 12. pro, 2011 15:00

ukropcany píše:Aha, to bol boxer, ok, ja som myslel že zo systemy... boxeri padať nevedia, to je fakt... to im v curiculu chýba...


Jj, na systemě nějaké pády byly. Ale víc kotouly, přičemž u toho vzad se důsledně dbalo na to, aby při něm kolena nepřišla do styku se zemí dřív než špičky.
Vrtalo mi hlavou proč, než jsem viděl video, jak Kadošnikov učí vystupovat za jízdy z náklaďáku :)
Ale každopádně jsou kolena citlivé místo.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod NOKT » pon 12. pro, 2011 19:07

fuh, ještě za mlada když mi bylo 15 a byl jsem plný Aikido ideálů, tak po nás chtěli v rámci vystoupení padat na pódium na kulturáku. Docela v pohodě, bylo odpružený... Jen teda můj meniskus v levé noze to nevydržel :?
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » pon 12. pro, 2011 21:32

ukropcany píše:Learning by doing... :wink:

jojo, škoda, že jsem se už tehdy nedal na Judo nebo na BJJ... Jakej zabiják by ze mě dneska byl :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » pon 12. pro, 2011 23:42

ukropcany píše:No tak zase no... :wink: na to aby si sa naučil padať nepotrebuješ na aikide stratiť najlepšie roky svojho života, že... prídem, 2 mesiace pobudnem, naučím a papa... :D


Já byl 2 roky a pak šel na karate a tak dál... Nicméně u mě je problém, že na malým městě nic nebylo a dokonce ani v okolí, ale to už je pasé :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » úte 13. pro, 2011 8:56

ucrope... já byl už docela dost upravenej alkoholem, se přiznám, takže než jsem stačil zaujmout nějaký strike postoj s tím, že si ho udržím od těla a pěkně z té mé dálky ho trochu pokoušu, tak už jsem byl na zemi. Byl to judista a tak jsem si rychle musel vzpomenout na nějaké to JJ :lol: No, naštěstí i na té zemi se dá bouchat pěstí, což jemu moc nešlo (holt na judu to nedělají) :)

Já šel na tu zem docela ochotně, když se mě snažil podrazit. Říkal jsem si, že něco si pamatuju a že to bude dobrý. Ale jak už jsem psal - bylo to naposledy. Z toho koberce jsou fakt hnusný spáleniny a to neberu v potaz ten vámi zmiňovaný fakt, že stačilo, aby tam měl nějakýho trochu kurážnějšího kámoše... já tam měl s sebou sice taky dva, ale najednou se po nich slehla zem :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron