Volba uličnické zbraně

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Volba uličnické zbraně

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 18. čer, 2013 15:23

Zdravím,
kamarád uvažuje o koupi teleskopického obušku. Nemám konkrétní zkušennost, jenom s palcátovitými zbraněmi - co byste zvolili vy? Obuch nebo nůž?
Na obuchu se mi nezdálo několik věcí:
1) potřebuju místo
2) nemá čepel, dá se chytnout, slabý úder nezraní
3) Na rozložení potřebuju víc času + nápřah - nic z toho u nože
4) Bráním se, což mi ubírá na možnostech vytvořit obuškovitou situaci. Tím myslím, že jako sekuriťák jdu za někým, kdo někde nemá co dělat - v takovém případě volím z mnoha důvodů obuch, ale jako běžný občan, když se všechno posere a jsem v módu "huh, cože?!", přijde mi lepší nůž.
5) Tj. moc konfliktů jsem nezažil, ale předpokládám, že konflikt za běžných okolností začne na krátkou vzdálennost.
6) Obuchem musím odhodlaného člověka dobít a zpřelámat.


Díky za postřehy
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

 

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod Genesis » úte 18. čer, 2013 16:44

2) chci vidět borce, co chytne obuch v akci a zkus někoho, kdo obuch vlastní požádat, ať tě s ním trošku přejede třeba po ruce a uvidíš, jak je to s tou silou úderu
3) už při vytažení to můžeš udělat tak, že se rovnou rozloží
4) běžnej občan bude mít mnohem menší problém dát někomu ránu trubkou než pořezat/pobodat
5) tak v konfliktu jde o to umět pracovat se vzdáleností a i tim obuškem nerozloženym se dá praštit
6) nožem ho musíš pobodat a pořezat, na co spíš umře, jak se na to bude dívat soud?

Tohle jsou moje názory, někdo povolanější to určo doplní, upraví líp.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 19. čer, 2013 19:59

S něčím bych souhlasil, o něčem bych se hádal. Rozhodně díky za názor.
Na ty body neodpovím, byla by to zbytečně teoretická diskuze a nutnosti zkusit to v praxi se stejně nevyhnu.
Jakékoli další postřehy z praxe uvítám.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod levakbob » stř 19. čer, 2013 21:14

za me:

1) pokud si člověk neudělá místo pro obuch, nepomůže mu ani nůž, který taky musíš vytáhnout a pokud nemáš pevnou kudlu, tak i otevřit, což taky není prdel (a popravdě, chodit s kudlou u pasu nebo za trikem jako krokodýl Dundee je skoro diagnoza...)
2) chytnout se dá i nůž, resp. ruka s nožem, takže tohle bych asi nepovažoval za negativum
3) viz 1
4) tohle je otazka praxe; i s nozem musis umet pracovat a pokud uz to umis, tak totez muzes pouzit i s obuchem
6) jedna dve rany do kloubu a nemusís pokračovat, za to nožem toho odhodlaneho cloveka zmasakrujes mnohem vic

imho je jedina nevyhoda obuchu jeho velikost a relativni obtiznos noseni, ale to je o zvyku. U noze je problem v tom, ze nasledky jeho pouziti muzou byt tragicke, oproti teleskopu. Totez jako u teleskopu je u noze problem s nosenim a tasenim - pokud to fakt netrenujes, tak ten nuz ve stresu (situace: "uh, coze?!") ani nevyndas. Podle me je idealni ulicnicka zbran nejaka forma kubotanu...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod cohen » stř 19. čer, 2013 21:46

v lete je na nosenie naozaj najpraktickejsi zatvaraci noz, ale je tam vela ale, co uz bolo vlastne povedane. ak so sebou nosis bezne kabelu, tak do nej das kaser aj 16tku teleskop. kaser nic nevazi, teleskop ano. ale opat - ked ides vecer do krcmy, tieto veci so sebou jednoducho netahas, lebo sa nedaju nosit uplne skryto.

najlahsie to maju damy, do tych svojich kabelociek schovaju 9mm aj tehlu v ponozke :mrgreen:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod zipule » pát 21. čer, 2013 9:04

Nosím tak 3 roky 18" teleskop, nosím ho všude, dá se nosit naprosto skrytě tak, aby ani moc nepřekážel.
Mám na něm za 50 kč klip a nosím ho za páskem vevnitř kalhot (jako střelnou zbraň), akorát ne na boku ale jakoby "na pravém třísle", v zimě se z těch kalhot tasí blbě, takže ho nosím v kapse bundy.
Kubotan na klíčích mi přijde výhodnější jen co do hmotnosti, pohotovost bude úplně stejná jako u jakékoli jiné zbraně, taky ho musím vytáhnout z kapsy, nebo pouzdra.

Po pár seminářích boje s nožem, jsem myšlenku bránit se nožem vzdal, nedokážu si to představit.
Nůž bych se neodvažoval vytáhnout na někoho koho nejsem ochotnej v obraně zabít, teleskop klidně na každýho pobudu.

Málokdy konflikt začne z bezprostřední blízkosti, téměř vždycky tomu předchází něco, z čeho jde nadcházející problém vyčíst. Fígl je akorát v tom se už připravit předem, ideálně se situaci úplně vyhnout.
Když jdu večer z hospody blbou čtvrtí, tak mám teleskop v pohotovostním režimu (v kapse, v ruce, ...)
V případě, že někoho takováhle "prevence" obtěžuje, pak podle mě nemá vůbec cenu si teleskop, nebo jinou zbraň pořizovat. Zbraň je mi platná jen když ji mám v ruce.

Napadá mě jediná činnost kdy mi teleskop fakt zavazí a to je když jdu běhat.
Všechno jsou to jen mý postřehy, nikomu je necpu :)
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod Dalt » pát 21. čer, 2013 10:16

zavrenej nuz se docela dobre da pouzit jako kubotan...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod zipule » pát 21. čer, 2013 10:19

jasný, stejně jako šutr, klíče, časák, propiska a tak dál
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod Dalt » pát 21. čer, 2013 10:47

presne tak - jenze kamenem si chleba neuriznes :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod zipule » pát 21. čer, 2013 12:07

Challenge accepted :twisted:
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

 

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod majkx » pon 13. led, 2014 14:44

Jezdím kamionem, hodně jsem jezdil Balkán a Rusko a proto že se rad couram a o bojových schopnostech a kondici si mužů tak akorát nechat zdát, tak používám dvaceti koruny, na stosovane na sebe, zabaleno ve velkém kapesniku-satek.Je to takový plátěný obušek. Mam ho v kapse kalhot.Uz při vytahování provedes uder a má výborný zastavovácí ucinek. Použíl jsem ho 5x a pokaždé to dotyčného odradilo od dalšího útoku. Jinak u sebe v tehlech zemích jsem nosil i nůž na západ jen obušek, ale paradoxní je ze na tom východe je bezpečněji než například u Marseille.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod pm » pon 13. led, 2014 15:22

Nosím u sebe Tactical Pen, kdykoliv mám pocit, že by bylo třeba, už ho mám v ruce... jako to pero... jako to Tactical Pen jo :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod majkx » pon 13. led, 2014 15:39

pm píše:Nosím u sebe Tactical Pen, kdykoliv mám pocit, že by bylo třeba, už ho mám v ruce... jako to pero... jako to Tactical Pen jo :-)

:lol: :lol: tactical Pen ...jako to pero.. vytahuje k sebeobraně taky, ale jen doma, kdyby ho u mne našli soudruzi z východního NĚMECKA ubytovali by mne v restauraci s omezeným výhledem a nasledne vyhostili :( :( .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re: Volba uličnické zbraně

Příspěvekod Sennin » pon 13. led, 2014 18:53

Dobrej je i gumovej obušek z dob SNB před r. 1989 http://www.army-surplus.cz/detail/2277003-Obusek-gumovy-cerny-. Bolí to s ním jako sfiňa a kosti nepřeláme :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků