Řeč Těla

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Jendis » úte 23. kvě, 2006 14:14

Nikdo není tak dobrý herec...nebo,málokdo...to,že si nevšímáte okolí,je věc jiná.Vždycky tam nějaký signál je...ale ano,je hodně těžké to vypozorovat,všimnout si.


Něco k tomu jsem psal třeba tady: http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... je&start=0


4stengan...to,o čem jsem psal,to je hlavně o chování vůbec....ne až vidíš útočníka......pak už je potřeba zase chovat se trošku jinak.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod NAIA » úte 23. kvě, 2006 14:20

tekara píše:Možná je to trochu od věci, ale zajímá mě jedna věc. Každý ví, že v sebeobraně je jedna z nejdůležitělších věcí nenechat si narušit osobní zónu. Jakmile se tak stane, tak zaútoč jako první, než bude pozdě. Jak ale člověk pozná, že má bouchnout? Jestli se na vás někdo žene, tak není problém. Pokud ale někdo slovně rýpe, ale přitom se usmívá a přitom třeba zlehka naruší hranici osobní zóny, co pak? Vypálit? Co když ho skutečně ani nenapadlo nás fyzicky napadnout? Jste takový ranaři, že ho hned trefíte? Pro mne by to byl asi velký problém se rozhodnout, jestli ano nebo ne. Jaká je vaše hranice, kdy bouchnout?


U nás se to učíme takato. Když někdo provokuje. Nenapadá, ale snaží se tě vyprovokovat aby tě potom mohl zřezat. To je možná taky a situace na kterou ses ptal ne? Jestli zaútočit nebo co vlastě dělat...
Takže nejdřív se to snažit uklidnit. Jednoduché příkazy drž se dál atp. Nic sprostého (krátce a výstižně). Když dotyčný dá pokoj super. Když to vypadá že to bez boje nepujde. ®duchnout a nahlas zakřičet ať toho nechá že se nechceš bít (nejen že tím dáš najevo odhodlanost že se budeš bránit ale taky si děláš svědky že ses nechtěl prát). Jestli i potom jde k tobě musíš zaútočit.

Jestli k tomu máte co říct budu jen rád za každé vylepšení....
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod stengan » úte 23. kvě, 2006 14:22

Preventivní obrana je podle mě nevhodná-je to stejný jako mlátit pro jistotu všechny co jdou kolem kdybi náhodou a zůstat doma není taky reál.Stengan
stengan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 21. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod jox » úte 23. kvě, 2006 14:22

tekara píše:Pokud ale někdo slovně rýpe, ale přitom se usmívá a přitom třeba zlehka naruší hranici osobní zóny, co pak? Vypálit? Co když ho skutečně ani nenapadlo nás fyzicky napadnout? Jste takový ranaři, že ho hned trefíte?
Já teda ne. Ale společensky naprosto přijatelný se mi zdá gesto - vysunout proti němu otevřenou prázdnou odtlačující dlaň - takový to "neřibližuj se a zklidni se". Je to podle mě dobrej způsob jako signál obrany nebo i uklidňování (a vo to ti asi ve skutečnosti i de) i jako fyzický pokrytí svý zóny a teda vcelku dobrej "tah" esi se bude chtít fakt prát.

Jinak zóny sou dost různý i pro různý kultury. Znáte to. Zničehonic se k vám navalí turistická američanka do blízkosti že nevíte esi vám nechce dát pusu a vona se jen ptá na cestu.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Low » úte 23. kvě, 2006 14:23

jednoduše jsou lidi na který neplátí nic z tohohle a můžeš přijít o moment překvapení.. on si to taky může vyložit tak že seš posranej.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod jox » úte 23. kvě, 2006 14:25

Low píše:no ne, kdyz se libim nejaky holce a stydi se tak si to dovedu prdstavit ale ze bych byl nekomu sympatickej a daval oci dolu ? :) a jeste se bude cervenat ne ? :lol:

Chápej - dyž se ti holka líbí tak se jí podiváš dolu na - sukni. No a vobráceně je to stejný. :wink:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 23. kvě, 2006 14:27

Uvědomte si,že pravděpodobnost narazit na někoho,kdo má řeč svého těla dokonale pod kontrolou,je asi stejná,jako potkat Yettiho......účelem toho článku bylo trošku poradit,nepředkládám to jako návod na každou situaci,předpokládal jsem,že si uvědomujete,že vždy je to o něčem jiném.....je to hlavně o prevenci......zkuste si taky něco dohledat sami,popřemýšlet...... :wink: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Uprimny pohled

Příspěvekod jox » úte 23. kvě, 2006 14:30

Dacheng píše:Kdyz se clovek dívá druhému do očí, tak se nemusí jednat o projev agresivity. V takovém pohledu se může zračit upřímnost a touha neklouzat po povrchu, ale jít do hloubky. Zároveň to dává i druhému možnost podívat se do očí vám. Myslím, že člověk často uhýbá pohledem proto, že má strach.
Jaký je váš pohled, když se na někoho díváte?
Kdy a proč uhýbáte pohledem?
Upřímný, čistý pohled do hloubky očí neznamená agresivitu ani v nejmenším. Naopak. Je projevem dobrého sebevědomí.
Kdyz se clovek dívá druhému do očí, tak je to navázání blízkýho kontaktu. Ten může bejt různej, záleží na spoustě věcech. Ale mezi neznámejma lidma stejnýho pohlaví (hehe spíš orientace) v prostředí kerý je nespojuje bych to viděl spíš právě na ten kontakt bojovej. Bohužel. Je to zděděný vod zvířat, měl by tomu rozumět každej.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » úte 23. kvě, 2006 14:32

Jendis píše:Uvědomte si,že pravděpodobnost narazit na někoho,kdo má řeč svého těla dokonale pod kontrolou,je asi stejná,jako potkat Yettiho ...
Jasně, a každej dobrej herec může padnout na lepšího pozorovatele a navopak. Třeba signál ze zakrytej, ale je vidět že "něco" bylo zakrytý. "Na každýcho chlapa je chlap." Další rozměr závodů ve zbrojení :wink:
Naposledy upravil jox dne úte 23. kvě, 2006 14:34, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod stengan » úte 23. kvě, 2006 14:33

Jendis:Jj to jsem pochopil docela srozumytelně,ale je dost težký obecně pozorovat každého kdo jde v běžném životě kolem-je jasný že pokud se tíče fetáků a podobných lidí tak to je samozdřejmnost ale normální klučina krerej to ve fiále prubne a potom ti tvrdí že to byla jen sázka a on nechtěl být ten co prohraje je dost blbí kord když před tím se chová úplně v pohodě???Stengan
Naposledy upravil stengan dne úte 23. kvě, 2006 14:37, celkově upraveno 1
stengan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 21. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod jox » úte 23. kvě, 2006 14:37

stengan píše:... ale normální klučina krerej to ve fiále prubne a potom ti tvrdí že to byla jen sázka a on chtěl být ten co neprohraje je dost blbí kord když před tím se chová úplně v pohodě???Stengan
Dyž je normální, určitě ví že na sebe bere riziko... A může na něm bejt vidět že se chystá k něčemu co běžně nedělá...
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 23. kvě, 2006 14:39

já nevím,jak kdo,ale já své okolí sleduju.....určitě ne dokonale,ale sleduju.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod uniq » úte 23. kvě, 2006 14:39

Co ked budu viaceri, ripne do teba jeden zacnes sa branit, dotycni dostane do drzky a zrazu su tu dalsi 2ja napr jeho kamarati? Co potom? Existuje tu nejaky respekt zo strany supera?(zastrasenie), aby ta dalej nechali napokoji?! Snad som to dobre formuloval a pochopite to :lol: ... thx
uniq
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 11. zář, 2005 23:00

Příspěvekod stengan » úte 23. kvě, 2006 14:42

Jj ale stalo se a obrana selhala-respektivě ani nenastala takže pokud jsem to pochopil musím si dávat větší pozor nebo sedět doma na prdeli.Stengan
stengan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 21. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod stengan » úte 23. kvě, 2006 14:49

uniq píše:Co ked budu viaceri, ripne do teba jeden zacnes sa branit, dotycni dostane do drzky a zrazu su tu dalsi 2ja napr jeho kamarati? Co potom? Existuje tu nejaky respekt zo strany supera?(zastrasenie), aby ta dalej nechali napokoji?! Snad som to dobre formuloval a pochopite to :lol: ... thx


Ano sejmy ho na první ránu nebo tak brutálně že to ty ostatní přejde z vlastní skušenost a fungu je to.Stengan
stengan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 21. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 23. kvě, 2006 15:22

doporucuju video "3 second fighter" od Geoffa Thompsona. Je tam perfektne rozebrana taktika i proti vice souperum. Vcetne toho zastrasovani atp...
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 23. kvě, 2006 15:28

jednou jsem slyšel takovej příběh a potom ho úspěšně použil v praxi...čtyři týpci byli rozhodnuti si mne podat a když už to eskalovalo,že se semeleme,lehnul jsem si na zem se slovy,že mne tam stejně chtěli vidět,že jim to ulehčím.......a byl klid......nevěděli,co dělat a s nadávkama odešli.......netrvalo to dýl,než dvě minuty a moje ego tím vůbec neutrpělo. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod bison » úte 23. kvě, 2006 15:50

Jendis píše:lehnul jsem si na zem

Jo, o tom jsem slysel, ovsem z druhe strany. Prej to delaji bezdomovci a "to pak neni zadna zabava je mlatit". Ten co mi to rikal patril (asi?) ke skinum.
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod Malekyth » úte 23. kvě, 2006 17:25

Jendis píše:jednou jsem slyšel takovej příběh a potom ho úspěšně použil v praxi...čtyři týpci byli rozhodnuti si mne podat a když už to eskalovalo,že se semeleme,lehnul jsem si na zem se slovy,že mne tam stejně chtěli vidět,že jim to ulehčím.......a byl klid......nevěděli,co dělat a s nadávkama odešli.......netrvalo to dýl,než dvě minuty a moje ego tím vůbec neutrpělo. :wink:


Moje hrdost by mi neco takovýho nedovolila. Ale to záleží na povaze. Při napadení 4 útočníky je nejlepší útěk, nebo varovný výstřel mezi oči :D (to poslední je jenom vtip)
Malekyth
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte 01. lis, 2005 0:00

Příspěvekod stengan » úte 23. kvě, 2006 17:29

To je pěkný ale nevím jestli by to uneslo moje ego to redeji mít rozbitou hudu než si lehat bez boje ale taktika dobrá.Stengan
stengan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 21. kvě, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků