Krav Maga vs MCS

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

cena

Příspěvekod BuFF » úte 04. zář, 2007 16:04

Určitě stojí za to přijít si to vyzkoušet. Studenti maj myslím nějaký slevy. Jinak na září je ještě cena 500 a slyšel jsem, že jsou v plánu drobné cenové změny. Rozhodně vím, že vybrané peníze se cpou opět zpátky do klubu + jeho provoz je velmi často ještě dotován z peněz isntruktorů. Ceny prostě odrážejí náklady na provoz a kvalitu výuky. Semináře pak cenově kopírují evropský průměr. Není to levné, ale levněji se to v PTK nedá pořídit. A ono to vlastně ani není o penězích, peníze to za tebe neodcvičej a stejně musíš makat aby ti to fungovalo. Platím za to, že se mi někdo věnuje a vím, že to co učí si nevycucal jen tak z prstu. To co se učíme jsou praktické věci a ověřené postupy které se učí v PTK po celém světě, jak v USA tak i např. u Recon Marines na Filipínách. Ten poplatek je prostě na provoz školy (že mám kde trávit čas s lidmi stejně zaměřenými a že na mě přitom neprší :wink: ) + na věci s tím spojený. Ani nechtěj vědět kolik peněz do PTK investovali instruktoři ať už u nás nebo v zahraničím (cesty na semináře,studijní pobyty na filipínách atd. atd.) Když dostávám kvalitu jsem ochoten za ní zaplatit. Taky samozřejmě závidím jiným, že cvičej za 100 měsíčně ale prostě ne na každý zahrádce je dobrá úroda :wink: A stejně mě to vyjde pořád levněji než dělat golf, hokej nebo jízdu na koni :lol: :lol:
Jinak tady jsme OT takže když budeš potřebovat napiš mi SZ ať to neřešíme v topicu o KravMaga :wink:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod Albrecht » úte 04. zář, 2007 16:09

Hele nevite nekdo kdy bude zase seminar KM v Plzni???
Albrecht
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: stř 31. led, 2007 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod defendu » úte 04. zář, 2007 17:01

Vypadá to,že v říjnu,sorry nestíhám,tak jsem ti Albrechte nezvládl napsat SZ :oops:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Albrecht » úte 04. zář, 2007 17:57

defendu píše:Vypadá to,že v říjnu,sorry nestíhám,tak jsem ti Albrechte nezvládl napsat SZ :oops:


Jasny v pohode nic se nedeje........Jooo tak to by bylo super az bude jasno tak dej vedet :)
Albrecht
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: stř 31. led, 2007 0:00
Bydliště: Plzeň

Musado military combat system

Příspěvekod jamesbondra » stř 27. srp, 2008 23:43

Zdravim. Sice sem jen absolvent 1. stupne ale myslim si ze s mou 2 letou praxí MCS a komplexní sebeobrany jiu-jitsu sem nakou tu zkusenost pobral. Co se musada týče, tak mám takový dojem, že bez jiného bu je vám stejne na nic. (právě proto sem si k tomu pridal jitsu...) A co se Izraelců týče-tak ti se s tím na rozdíl od nás setkávaj každej den. A tak asi ví, co funguje. Krav maga je v současné době nejspíš nejlepší combat system-nejspíš i lepší než třeba ruská systema nebo sambo. A vzhledem k tomu že ji do svého repertoáru začlenila i "legion etrangere", která taky netrpí nedostatkem boj. zkuseností, tak si myslím, že má něco do sebe... Musado je dobrý na nadrilování ale jinak si myslím bez valnáho účinku. Samozřejmě nevim co třeba 3. stupeň musada ale o 1.+2. si myslim že v boji nebude nic moc. Pár základních krytů a ňákej ten návyk "co pak" a zbytek stejne dobra vec se podarila hruba sila zvitezila...
Toť můj názor...
zatim a doufam ze se najde naka reakce
jamesbondra
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Naked_Snake » čtv 28. srp, 2008 8:23

Tvrdit, že Krav Maga je nejlepší bojový system je asi trochu přehnaný. Kdo z nás je zná všechny? :wink: A navíc každýmu vyhovuje něco jiného. Ani Krav Maga nevyhovuje všem.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod hor » čtv 28. srp, 2008 15:57

Nevyhrávají styly,ale bojovníci ! Hodně záleží na tom,kdo jak trénuje (osobní přístup k tréninku),ale taky na tom,kdo ho trénuje (zkušenosti trenéra).Krav-maga je určitě dobrý styl pro sebeobranu,ale o žádném stylu nemůžeš prohlásit,že je nejlepší !!!
hor
hor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod jamesbondra » čtv 28. srp, 2008 19:58

tim nejlepsi sem myslel to, ze je idealni pro vojaky (zminovane zkusenosti) jasne ze existuje spousta dalsich stylu s mozna dokonalejsima technikama ale tady de o vycvik vojaka ktery nema na cviceni bu moc casu (pac se radsi venujou strelbam atp zejo...) a je jasny ze nakej nadanej profiboxer by s normalnim musadakem nebo kravarem zatocil ale pro podminky boje, kdy je pohyblivost vojaka snizena (bal+takt vesty atp takze naky lowkicky a highkicky a naky sileny udery asi nepudou).

Tot vse
jamesbondra
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Re: Krav Maga vs MCS

Příspěvekod patrik1602 » úte 11. lis, 2014 0:26

Zdravim [potrebuju poradit mam v ikmf pas z ceska a v british krav maga mi nechteji uznat..Vysvetlete mi to nekdo,prosim,ze pry musim znovu na testovani..Dekuji
patrik1602
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 11. lis, 2014 0:16

Re: Krav Maga vs MCS

Příspěvekod kumori » čtv 20. lis, 2014 20:15

[quote="patrik1602"]Zdravim [potrebuju poradit mam v ikmf pas z ceska a v british krav maga mi nechteji uznat..Vysvetlete mi to nekdo,prosim,ze pry musim znovu na testovani..Dekuji[/quote]
A k čemu je to dobré? Myslíš, že v Londonistanu někoho na ulici KM passportem ohromíš? Keep calm and train like you wanna fight bro... 8)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: Krav Maga vs MCS

Příspěvekod kumori » pon 29. pro, 2014 12:30

http://musado-vsmt.cz/pictures/hradecvelky.jpg

Zajímavé, zajímavé...Jen pro upřesnění, v 4. AK MCS "vyučují" děti, které studují střední školu. Osobně jim fandím, je to lepší než trávit volný čas v nějakém restauračním zařízení, ale vyučovat sebeobranu a dokonce boj zblízka vzhledem k jejich věku a v návaznosti na jejich fyzické, psychické, pedagogické a především životní skušenosti je pro mně velmi diplomaticky řečeno " úsměvné " ...

Navíc měl jsem dosud za to, že techniky MCS jsou "vyhrazeny" pouze pro AČR a hleďme, máme tu otevřený seminář pro platící cvičící.

Samotné avizo mi vehnalo do očí slzy vzpomínek, je to více než 21 let, kdy jsem se účastnil výběrového řízení ve VVŠ PV, kdy se "rozhodovalo" co se bude cvičit. Moc na výběr nebylo - buď to co dosud - tedy nic moc aneb každá ves jiný pes nebo pražské Musado ( ještě v roce 1991 Hwarangdo Praha ) či olomoucké Ju-jitsu Ladislava Petráše prosazované K-15, kde měl H2H pod palcem pplk. Gibala. Komise vybrala tak, jak vybrala, důvody mně neznámé - již po nich i přes náznaky nepátrám. Faktem je, že situace dnes je podle toho co se dozvídám od přátel v aktivní službě mírně řečeno 50/50. Pod pláštíkem Musado MCS si instruktoři jedou to, co uznávají jako praktické, tzn. buď FMA, KM nebo MMA - pouze pro potřeby profesního přezkoušení a obnovy licence učí to, co je dle MCS. Zaslechl jsem, že u jednoho útvaru dokonce koketují s ruskou Systemou. Nic proti, ale pro armádu to asi nebude to pravé.

Každopádně můj názor je - BOXOVAT BOXOVAT BOXOVAT - to vám dá velmi mnoho. pokud chlapci a děvčata z 4. AK přejdou pod odborným vedením na klasický box, či kickbox, budou mít můj hluboký obdiv a úctu.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re:

Příspěvekod kumori » pon 29. pro, 2014 12:32

[quote="hor"]Nevyhrávají styly,ale bojovníci ! Hodně záleží na tom,kdo jak trénuje (osobní přístup k tréninku),ale taky na tom,kdo ho trénuje (zkušenosti trenéra).Krav-maga je určitě dobrý styl pro sebeobranu,ale o žádném stylu nemůžeš prohlásit,že je nejlepší !!![/quote]

Souhlas, ještě doplním, že není KM jako KM. Myslím konkrétně KRAV MAGA Liven International...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron