:-)

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

:-)

Příspěvekod kumori » sob 21. črc, 2007 16:52

na tomto webu jsem se dočetl, že výcvik SPECNAZ (nebylo upřesněn zdroj informace) v oblasti BU vychází ze shotokan karate 8) nijak jsem na tohle nereagoval, protože jsem několik malých okamžiků nebyl schopen ničeho jiného, než smíchu :lol: Proč?útvar SPECNAZ GRU, které byly dislikovány v rámci Skupiny armád STŘED, tj. i v ČSSR procházeli rozmanitým výcvikem, kdy těžili především z vlastního stylu, zmámého jako SAMBO, který je více či méně charakterizován jako řekněme "ruské jiu-jitsu" (lidi z české federace SAMBO mne asi rozcupují), zakladatel stylu do něj po svém studiu judo zahrnul i národní styly boje a podle informací sdělených mi sovětským instruktorem, techiky úderů a kopů byly převzaty dřív z těchto národních stylů boje a taktéž z evropského boxu.V rámci ČSLA se vyučoval mix judo a karate, ale i gjogsul, což je velmi zajímavý styl boje z KLDR, přinesený právě sovětskými vojáky, preferoval spíš údery než porazy a několik lidí z ČSLA bylo vysláno se tento systém naučit, byli to lidi, kteří už v této oblasti měli nějaké zkušenosti.Bohužel nevím, jak dalece se po jejich návratu podařilo tento systém zakomponovat do reality.Pokud někdo někde třeba ny YOUTUBE narazí na ukázky BU výsadkářů sovětské nebo ruské armády a uvidí je kopat na hlavu, tak to není shotokan a ani karate, ale je to nejspíš gjogsul z KLDR nebo techniky tohoto systému převzaté do SAMBO.Pokud má někdo doplňující informace o GJOGSUL nebo ví něco dalšího o výcviku BU v ČSLA, sem s tím 8) :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků