Vhodnost armádních combat stylů pro "civilní" sebe

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Makoto » ned 28. říj, 2007 22:18

Jendis píše:
ghekon píše:aha, nevypada to spatne


Standa Gazdík je jen z top odborníků u nás v republice..... :wink:

Ale na co? Na vojenskou sebeobranu, o tom zadna. Kolik z vas vyuzije vojenskou sebeobranu v praxi?
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod Albrecht » ned 28. říj, 2007 22:35

Makoto píše:
scout píše:hm hm chtel bych v budoucnu navstivit nejake miltary seminare abych si zdvih kvalifikaci.....i kdyz bych se chtel spise venovat klas bu...myslim ze kdyz se cvici poctive jsou dobra...jde jen o pristup a nasazeni....videl jsem nektery military videa a pripada mi ze to jsou ty nejinskitivnejsi a jednoduche veci ktere by v nouzi pouzil kazdy, jde jen o to nacvicit to a vpalit do mozku..neco jineho je samozrejme uz specialni taktika, prace v tymu aj. kazdopadne polisum to prospeje vim ze s vycvikem u nich je to dost mizerne....standa gazdik je dřič ktery to vsechno vydrel ..vsechna cest :wink: taky sem od nej neco cetl ...zajimave stranky..nevite nekdo kolik ty seminare stoji ?? zdar .... :wink: :wink:

Panove jen upozornuji, za aplikovat ciste armadni systemy do civilni sebeobrany vas muze dostat do vezeni za neprimerenou obranu. Je v tom sakra rozdil. Takze pokud to nepotrebujete do prace a presto se chcete umet branit tak napriklad na Morave je velice dobry NAIA a jeho www.rbsd.cz , kde se doctete o seminarich. Zni to tvrdacky se naucit system, ktery cvici nejlepe nejaka superelitni jednotka sveta, ale oni to pouzivaji k ucelu, ktery vy v civilu neuzijete. Ja vim, ale zase mozete nosit maskace a hrat si na vojacky, kdyz uz jste dostali modrou, co? :wink: Ted vazne, bez urazky - zvazte dvakrat k cemu co potrebujete. Nerikam, ze Standa je spatny, ale jeho system je ciste pro vojaky a ne pro civily...a muj nazor - ani ne pro policii.


Ale to neni vojenskej system je to sebeobrany system ktery se mistama vyucuje i v armade a policii koukni sam na www.o-d-g.eu
Albrecht
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: stř 31. led, 2007 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jendis » pon 29. říj, 2007 5:06

Makoto píše:
Jendis píše:
ghekon píše:aha, nevypada to spatne


Standa Gazdík je jen z top odborníků u nás v republice..... :wink:

Ale na co? Na vojenskou sebeobranu, o tom zadna. Kolik z vas vyuzije vojenskou sebeobranu v praxi?


Takhle to nedělím...myslím na boj.....jak se s tím každej popasuje a jak si to vměstná do paragrafů....to je věc druhá. :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod xiuwei » pon 29. říj, 2007 7:52

MAKOTO:
Panove jen upozornuji, za aplikovat ciste armadni systemy do civilni sebeobrany vas muze dostat do vezeni za neprimerenou obranu.


Myslíš,že aplikace čistě tradičního bojového umění v civilní sebeobraně (tedy tradiční BU) tě do vězení za nepřiměřenou obranu dostat nemůže ?
Kolik lidí zná §13 ? Kolik lidí §13 (když jej odcitují ví co to znamená v ,,reálu,, ?
A nakonec nemusíš cvičit žádné armádní a policejní combat styly ani ,,tradiční,, BU/BS a připleteš se do rvačky a můžeš za mřížemi skončit taktéž ne ?
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jendis » pon 29. říj, 2007 9:18

xiuwei píše:Kolik lidí zná §13 ? Kolik lidí §13 (když jej odcitují ví co to znamená v ,,reálu,, ?


To je velký problém....a tady,na BU.cz i dost smutné...... :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » pon 29. říj, 2007 9:24

Albrecht píše:Ale to neni vojenskej system je to sebeobrany system ktery se mistama vyucuje i v armade a policii koukni sam na www.o-d-g.eu

Nam Gazdik rikal, ze se cvici v Cizinecke legii v CRAPu. A to, ze Gazdik jezdi ucit na seminare SWATU jeste neznamena, ze se tam tento system uci, ze? :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » pon 29. říj, 2007 9:25

Je pravda, že málo lidí vyučuje sebeobranu s ohledem na trestní zákon ČR. Sice jsem s panem Gazdíkem necvičil, ale kluci od PČR říkali, že to má dobře zmáklé z hlediska použití síly při zákroku - to jen ukazuje na jeho komplexnost. Druhá věc je jak to má zmáklé pro civilní sebeobranu - to netuším.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » pon 29. říj, 2007 9:40

xiuwei píše:MAKOTO:
Panove jen upozornuji, za aplikovat ciste armadni systemy do civilni sebeobrany vas muze dostat do vezeni za neprimerenou obranu.


Myslíš,že aplikace čistě tradičního bojového umění v civilní sebeobraně (tedy tradiční BU) tě do vězení za nepřiměřenou obranu dostat nemůže ?
Kolik lidí zná §13 ? Kolik lidí §13 (když jej odcitují ví co to znamená v ,,reálu,, ?
A nakonec nemusíš cvičit žádné armádní a policejní combat styly ani ,,tradiční,, BU/BS a připleteš se do rvačky a můžeš za mřížemi skončit taktéž ne ?


Pletes tu vice veci najednou (bez urazky)
"Ciste tradicni BU" pouzit v sebeobrane je spise hazard, pokud rozumime BU, ktere se cvici v nezmenene podobe jiz tri sta let. Ale to je na jine povidani.
Jde o to, ze armadni system neresi zatykani, zajisteni, apod. - coz je potreba resit v policejni sebeobrane.
Armadni sebeobrana neresi jestli je obrana adekvatni utoku, protoze jejich pojeti je likvidacni bez moznosti volby (jakapak taky volba, kdyz ucelem je likvidace). A tohle je problem pro civilni sebeobranu.

To, ze se nejaky styl nazyva combat ci armadnim stylem, jeste neznamena, ze je skutecne armadnim stylem. V drtive vetsine jde o marketing. V pripade FISFO to vsak marketing neni. Mel jsem moznost si to zacvicit a za tim si stojim.

Ve vezeni muzes skoncit i kdyz nic nedelas a svacnes utocnika po hlave flaskou. Rozdil je v tom, ze kdyz delas armadni "sebeobranu", pak nerozlisujes, jestli jsi sam ci s rodinou. Nechces prerusit utok a utect, coz resi civilni S, chces zlikvidovat utocnika ikdyz od tebe utika, lezi na zadech, jiz neni ozbrojen, atd atd. Chapes ten rozdil?

Hafo lidi tu je nadchnutych pro superzabijacke systemy boje, cvici hned tu nejhorsi moznou variantu a kazdeho by podrizli jen za krivy pohled a pritom neresi predkonfliktni stav (ktery resi civilni S), neresi jak se s tim vyrovnat pred zakonem (ktery opet resi civilni S), neresi jestli utok jeste stale trval, kdyz jsem mu zapichoval nuz do ledni (ktery take resi civilni S), neresi....

Trochu mi to pripomina pripravy na apokalypsu v dobe, kdy existuje jeste vcelku dobra sance, ze se vse vyresi. Zeptej se kluku, kteri delaji vyhazovace, kolik z konfliktu museli resit rvackou a kolik domluvou. Zeptej se policajtu, kolik konfliktu se take vyresi diky verbalni komunikaci...a to armadni system neresi a neresi to ani magori jejichz trenink se sklada jen z rychleho vytahnuti noze a podriznuti utocnika.
Nejsme ve valce, nemame ani kulturu, kdy se pri kazde kravine vytahuje nuz. Facka je tu stale jeste daleko beznejsi. Zjisti si neco o "spirale nasili".
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod xiuwei » pon 29. říj, 2007 10:02

MAKOTO :
V tom prvním příspěvku jsem to pochopil tak,že použitím armádního systému = nepřiměřená obrana a jdeš bez pardonu do vězení . Chybělo mi tam nejen ,,armádního,,. Na nepřiměřenou obranu může dojet každý z nás. Asi jsem tvůj příspěvek nějak špatně vnímal.
Tvůj druhý příspěvek je ,,ok,, a plně souhlasím. Armádní techniky jsou policejnímu sboru asi na prd. Oni nemusí znát zakončovací techniky s lámáním vazu,aj.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod NAIA » pon 29. říj, 2007 10:04

Dobře napsané Makoto.

Druhá věc je, že lidé toužící po systému který cvičí ta či ona jednotka si občas neuvědomí, že je to skupina lidí kteří prošli sítem výběrového řízení. Sám si myslím, že tito lidé by byly schopni bojovat jakýmkoliv stylem.

Vzpomínám si jak jsem četl Profesionálního Válečníká od R.Marcinka a tam se zmínil o tom že průměrný člověk v Seal 6 zvedl na bench 180 kg. Je potřeba nějakých specielních technik pro takovou skupinu lidí? :D

Navíc sebeobrana a boj zblízka jde u těchto jednotek dost stranou. Protože mnohem více času musí věnovat týmové spolupráci atd. Výcvik v bojovém stylu je už potom spíše věcí osobního zájmu.

Jak psal Makoto, civilní sebeobrana je daleko větší oříšek.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod BuFF » pon 29. říj, 2007 10:06

Makoto píše:... magori jejichz trenink se sklada jen z rychleho vytahnuti noze a podriznuti utocnika..
nic proti, ale doufám že se tím nemínil tu naší tlupu :lol: Protože zrovna u nás se přiměřenost, předkonfliktní a pokonfliktní situace řešej velmi velmi hodně. (je to nutnost, protože správně vyhodnotit situaci, umět jí předejít nebo jinak uklidnit je při používání zbraně stejně důležitá jako samotná akce, bez tohoto je člověk v problému dřív než řekne kali :lol: ) Zbraň nikdy nemění charakter ani kvality svého majitele, proto by jí měli nosit pouze trošku pokročilejší jedinci-technicky i psychicky. Ale to jsem trochu OT. Sohlasím s tebou co jsi napsal a proto je psychologický rozbor a řešení situace plnohodnotnou součástí i u nás v PTK.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » pon 29. říj, 2007 10:11

BuFF píše:... Zbraň nikdy nemění charakter ani kvality svého majitele, proto by jí měli nosit pouze trošku pokročilejší jedinci-technicky i psychicky...


S tím bych Buffe nesouhlasil... Viz treba "supermanský syndrom" čerstvých majitelů (a nositelů) střelné zbraně.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod BuFF » pon 29. říj, 2007 10:17

Zbraň nemění charakter :!: jak by mohla, jen ten charakter znásobuje. A protože ten člověk byl idiot už předtím jenom to nebyllo tak vidět tak s pistolí u pasu je daleko intenzivněji vnímán okolím. Není lepší fighter ani zkušenější, je jen pro svoje okolí víc nebezpečnej. A to je dost závažnej problém, s tím souhlasím. Je proto dobrý mít proti těmhle blbům něco co víš že tě může ochránit = svoje dovednosti které jsou funčkní odpovědí na jejich tupou agresi.

Nejsem si jistej, jestli tahle diskuze se hodí sem do semináře FISFO.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » pon 29. říj, 2007 10:23

BuFF píše:Zbraň nemění charakter :!: jak by mohla, jen ten charakter znásobuje. A protože ten člověk byl idiot už předtím jenom to nebyllo tak vidět tak s pistolí u pasu je daleko intenzivněji vnímán okolím. Není lepší fighter ani zkušenější, je jen pro svoje okolí víc nebezpečnej. A to je dost závažnej problém, s tím souhlasím. Je proto dobrý mít proti těmhle blbům něco co víš že tě může ochránit = svoje dovednosti které jsou funčkní odpovědí na jejich tupou agresi.

Jinak nevím , jestli tahle diskuze se hodí sem do semináře FISFO.


No samozřejmě se se nehodí ale co už:)

Chápu kam tím míříš, ale třeba pistole z tebe DĚLÁ lepšího fightera. Jednoduše s pistolí jsi mnohokrát nebezpečnější - mnohokrát lepší fighter ne? Ty jsi asi myslel spíš znalosti atd. Ale v boji pro me lepší je to samé co nebezpečnější.

Ten charakter... člověk co má čerstvě železo u pasu si myslí, že to vyřeší a má tendenci jít něco řešit atd. Bez té pistole by to neudělal, protože neměl ve své schopnosti takovou důvěru jako s železem. Takže zbraň podle mne mění chování lidí...
Psal jsi, že němění charakter jen znásobuje. No když něco vynásobím tak se to změní ne? samozřejmě když to není nula:)
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod BuFF » pon 29. říj, 2007 10:46

no když nejsem OT, tak teda: můj názor, znásobení není matematicky myšleno ale spíš jako zvýraznění, umocnění vnímaní stejné věci - např. víc slanější,pálivější atd.
Nebezpečnější není totéž co lepší - dítě s bouchačkou je nebezpečný ale nijak se nezlepšilo, není víc zkušenější, trénovanější nemá žádnej skill. To neznamená, že se má podceňovat právě naopak, ale v zásadě je to stejné dítě jako předtím než si vzalo ze skříně tátovu bouchačku na hraní.
To že si člověk se zbraní připadá víc sexy je proto, že svoje schopnosti vloží do zbraně - pistole,nože, teleskopu... bez základního odhodlání a dovedností je to pořád jen kus železa. ®enská co vlastně nechce nikomu ublížit tý na vlastní ochranu nepomůže žádná zbraň. Takže podle mě zásadní nebezpečnost je pořád v charakteru člověka, když chci bojovat - jsem fighter zbraň je pro mě nástroj a je jedno jestli je to nůž nebo popelník či šroubovák, když si ale chce tupoun dokázat že je dobrej, že ho maj lidi respektovat a maj se ho bát, že on je ten co bude určovat pravidla, tak si üdělá zbroják a koupí desert eagla :lol: nebo když je línej tak si koupí pořádnej nůž od Dundeeho a hlavně tu zbraň pořád tak nějak ukazuje.Tím získává ten žádoucí pocit respektu, že ho okolí začíná brát vážně protože má tu bouchačku. Zase podle mě byl tupej už předtím, ale ta zbraň to umocní a on začne každýho poučovat, vyhrožovat, atd. On by to rád dělal už předtím ale neměl ten skill, tělesné proporce nebo přirozenou autoritu a tak to nahradil železem. Stejný reakce můžeš hodně často vidět u lidí co začali chodit na BU.Sám to jistě znáš, že lidi se zajímaj o BU z různých důvodů (ty opravdový killeři a streetaři většinou nic necvičej a jenom rubou do lidí a dobré BU dává lidem schopnost jak přežít střet s takovýmito vývojovýma abnormalitama) a u zbraní je to ještě víc perverznější.
Nejsem si jistej jestli se dobře vyjadřuju, je to spíš na osobní pokec.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » pon 29. říj, 2007 10:57

Ten osobni pokec si uz slibujeme dost dlouho:)

Já ti rozumím, ano záleží na schopnostech atd. A zbraň ti ty schopnosti nevylepší, ale člověk se zbraní je mnohem nebezpečnější než bez ní - to pro mne znamená nebezpečnější protivník.

Nebo chceš říct, že když to dítě s tátovou pistolí na tebe namíří a vystřelí tak te to zraní méně než když na tebe vystřelí dospělý chlap?

Ve finále se počítá to že jsi zraněn ne? Kolik let majitel toho prstu dělal bojové umění a jak to má v hlavě spořádané je přece jedno ne?

Takže to bychom měli a zpět k FISFO :D
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 29. říj, 2007 11:04

Makoto píše: a pritom neresi predkonfliktni stav (ktery resi civilni S), neresi jak se s tim vyrovnat pred zakonem (ktery opet resi civilni S), neresi jestli utok jeste stale trval, kdyz jsem mu zapichoval nuz do ledni (ktery take resi civilni S), neresi....



Mno...přiznejme si,že tohle se vůbec řeší málokde.....neznám moc klubů sebeobrany.kde se podobnýma věcma zabývají.....ve většině klubů se učí pouze řezat,kopat,mlátit.....ale právní povědomí,případná první pomoc,psychologie(a to jak konfliktu,tak i boje)...špatný,špatný,špatný.
Jest pár vyjjímek,ale jinak....škoda mluvit. :?

S těma ultrazabijáka je to ale pravda.......z toho,co tu občas čtu.......škoda mluvit :(
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » pon 29. říj, 2007 11:09

BuFF píše:
Makoto píše:... magori jejichz trenink se sklada jen z rychleho vytahnuti noze a podriznuti utocnika..
nic proti, ale doufám že se tím nemínil tu naší tlupu :lol: Protože zrovna u nás se přiměřenost, předkonfliktní a pokonfliktní situace řešej velmi velmi hodně. (je to nutnost, protože správně vyhodnotit situaci, umět jí předejít nebo jinak uklidnit je při používání zbraně stejně důležitá jako samotná akce, bez tohoto je člověk v problému dřív než řekne kali :lol: ) Zbraň nikdy nemění charakter ani kvality svého majitele, proto by jí měli nosit pouze trošku pokročilejší jedinci-technicky i psychicky. Ale to jsem trochu OT. Sohlasím s tebou co jsi napsal a proto je psychologický rozbor a řešení situace plnohodnotnou součástí i u nás v PTK.

Vas (PKT) jsem nemyslel, ja jsem spise myslel skupinu, ktera cvici vice na zapad od Prahy...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod BuFF » pon 29. říj, 2007 11:11

jo, to dítě je tak nebezpečné jako zbraň co drží, ale asi na něj nebudeš aplikovat techniky KAPAPU :lol: . Budeš maximálně obezřetnej proti zbrani, ale budeš se to snažit vyřešit vzhledem ke psychikému stavu a rozpoložení dítěte. Takže vlastně počítáš ve svých reakcích s mírou nebezpečnosti držitele zbraně, když to bude 8letý dítě který neví co dělá je to jiné než 17letej zfetovanej puberťák co se rozhodnul si to vyřídit se světem. Díru do tebe udělaj oba stejnou, ale ty je budeš asi řešit rozdílně.
A teď vracím vlákno jejich majitelům, kdyby se to mělo ještě řešit založte si někdo nové vlákno a nebo SZ. Zdar

2JENDIS: u nás se to řeší fakt velmi hodně. Já si ani nedokážu představit, že tohle někdo neřeší... vždyť to je snad základ - taktika, strategie, psychika když něco špatně vyhodnotím a tak si pak následky nesu celej život, buď v base nebo na JIPce :?
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 29. říj, 2007 11:17

BuFF píše:
2JENDIS: u nás se to řeší fakt velmi hodně. Já si ani nedokážu představit, že tohle někdo neřeší... vždyť to je snad základ - taktika, strategie, psychika když něco špatně vyhodnotím a tak si pak následky nesu celej život, buď v base nebo na JIPce :?


Já Ti to věřím...nicméně.....všude to tak není...spíše bych řekl,že patříte mezi vyjjímky.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků