Vhodnost armádních combat stylů pro "civilní" sebe

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod NAIA » stř 02. dub, 2008 8:42

Makoto píše:
NAIA píše:Za poslední dva roky jsme udelali docela velký kus práce, však dojdi.

To mohu potvrdit, jeden z mala, co pojal street fight nejen po tej fyzickej strance (tam ho kopni, sem ho svacni a je vymalovano), ale aktivne se zajima i o nezbytnou teorii, takze pak bude schopen vysvetlit, proc se telo chova tak, jak se chova.

P.S. Jako obvykle 15.60 Kc na muj ucet, OK? ;-)


Ale ja te chvalil pred tim, a zminil jsem i Mateje! Takze mi vlastne dluzis 7,80 + DPH! Slozenku jsem uz poslal :wink:
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod RBR » stř 02. dub, 2008 9:16

No tady k tomu bych řekl, že to nebude fungovat hlavne u tebe. Protoze uz ted si deláš predsudky ze tomu neuveris. Zeptám se kolikrát jsi to zkousel ze si to myslíš?
Teď cvičíš i katori že? Tam si nepředstavuješ protivníka? Trénuješ seky jen jako "lidský větrák" nebo za tím vidíš víc? Jestli ano, neměl by být problém i při tréninku scénářů.


Předsudky si nedělám. To jsem uvedl jen jako příklad, co mě napadl. Beru ochranný oděv jako vynikající pomůcku v tom, že si můžeš dovolit své údery pouštět naplno, relativně beze strachu, že sparingovi výzazně ublížím. Pomůže mi to překonat psychický blok někoho praštit. Případně zbaví mě to představ o kvalitě mých technik. Ale pořád jsou tam zadní vrátka (je to kamoš, v podstatě si nechceme ublížit). Nevím jestli jsem se vyjádřil přesně.
Pokusím se to lépe vyjádřit na příkladu katory. Boken je dobrá věc (spíše nezbytně nutná pomůcka pro cvičení se zbraní, ale nikoliv dostačující), S bokenem si velmi dobře uvědomuji chyby co dělám, ale na ostrou katanu tě po psychické stránce moc nepřipraví (pouze tě naučí konkrétní techniky, což ti dá určitou jistotu pro práci s ostrým mečem). I když si pojedeš katu se sparingem a s ostrými meči tak si o stupeň dále (podstatě nejdál kam se můžeš v rámci bezpečných tréninkových metod dostat), ale skutečný souboj na meče by byl po psychické stránce zase o něčem jiném. Odpadla by jistota nějakého předem dohodnutého scénáře a z toho by pak pramenila výrazná psychická zátěž, na kterou prostě nejsi připraven. Až po přežití prvního souboje by si mohl říci, vím jak reaguji na reálnou akci, jsem relativně připraven.
Ovšem jsem si 100% jist, že do žádného souboje na ostré meče jít nechci.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Makoto » stř 02. dub, 2008 9:36

RBR píše: Beru ochranný oděv jako vynikající pomůcku v tom, že si můžeš dovolit své údery pouštět naplno, relativně beze strachu, že sparingovi výzazně ublížím. Pomůže mi to překonat psychický blok někoho praštit. Případně zbaví mě to představ o kvalitě mých technik. Ale pořád jsou tam zadní vrátka (je to kamoš, v podstatě si nechceme ublížit). Nevím jestli jsem se vyjádřil přesně.
Pokusím se to lépe vyjádřit na příkladu katory. Boken je dobrá věc (spíše nezbytně nutná pomůcka pro cvičení se zbraní, ale nikoliv dostačující), S bokenem si velmi dobře uvědomuji chyby co dělám, ale na ostrou katanu tě po psychické stránce moc nepřipraví (pouze tě naučí konkrétní techniky, což ti dá určitou jistotu pro práci s ostrým mečem). I když si pojedeš katu se sparingem a s ostrými meči tak si o stupeň dále (podstatě nejdál kam se můžeš v rámci bezpečných tréninkových metod dostat), ale skutečný souboj na meče by byl po psychické stránce zase o něčem jiném. Odpadla by jistota nějakého předem dohodnutého scénáře a z toho by pak pramenila výrazná psychická zátěž, na kterou prostě nejsi připraven. Až po přežití prvního souboje by si mohl říci, vím jak reaguji na reálnou akci, jsem relativně připraven.
Ovšem jsem si 100% jist, že do žádného souboje na ostré meče jít nechci. RBR


Oblek se nepouziva jen k tomu, aby jsi se naucil uderit do cloveka. Cilem obleku je nasimulovat co nejvice skutecnost tak, aby jsi se seznamil s tim, jak reaguje tve telo, ale hlavne hlava na adrenalin. V idealnim pripade by pri modelovce (ne sparringu, ktery sleduje malicko neco jineho) mel byt jeste jeden, ktery te koucuje, ktery ale taky dokaze odtrhnout dva rozzurene chlapy od sebe (podobne jako v UFC), kdyz to presahne urcitou mez. Takze jde spise o zvladnuti psychicke stranky boje nez te fyzicke. Zjistis jak reagujes, kdyz se utrhnes z retezu a hlavne nikomu neublizis....teda skoro...ani oblek neni dokonaly ;-)
Muzes byt technicky zdatny, i ve sparringu si povedes dobre, ale v obleku uz muzes jit prakticky na 100% a tam se ukaze, jestli te adrenalin "nepremosti" podobne jako jiz drive zminovane holky na kurzu.
To je bezny omyl, ze obleky jsou jen na to mlatit do sparringa jak hluchej do vrat a nic se mu nestane....takhle muzes mlatit do Boba ci do pytle...SKORO stejny vysledek. Ted je dobry kurz USD, takze si najdi Tony Blauera, jeho oblek patri ke spicce...a da se v tom slusne hejbat.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » stř 02. dub, 2008 10:57

Tonyho oblek je dobry. Kdyz jsem v nem cvicil tak mi trochu vadil omezeny vyhled z helmy (jsou na trhu helmy co mai ochranu obliceje a zaroven lepsi vyhled) a potom ta vesta je trochu tuha. Ted delame vlastni model vesty a myslim ze bude vic ohebnejsi.

Ale myslim, ze se da oblek poskladat i daleko levneji a bude mit velice podobne vlastnosti.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

.

Příspěvekod luen » čtv 03. dub, 2008 7:25

JJ byl to strach o osobu, kterou jsem branil a byl si vedom, ze se sama neubrani ani nahadou :wink: Ja si myslim obecne, ze strach neni O CO, ale vzdy a jen O KOHO!!! To ostatni neni strach, ale spise egoismus.

Jinak k tem pomuckam. Neprocetl jsem to poctive, ale neni to tak dlouho ... jsem se bavil s kamosem (nebudu jmenovat, ale znate ho), ze byl nekde na treninku a tam mu rekli: "Helmu nenosime je to srabarna a neni to realne ..." on ji mel, zasparoval s nima, zbouchal je a hned bylo po hloupem napadu, myslet si, ze se realite priblizim tim, ze si nevezmu ochrane pomucky. Pro nacvik, pro trenink - nezbytnost! Zdravicko mame jen jedno a jen tydyt si mysli, ze je to jinak! Realita treninku neni o tom ze nemam chranice, ale o tom, co a jak trenuju. Pripomina mi to takove to falesne chlapactvi! Protoze chlap nepouziva prezervativ ... on jede na ostro, ze? Ale pak nestiha platit alimenty na svou rodinnou skolku :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod NAIA » čtv 03. dub, 2008 7:52

Vsak to je jasne. Tvrdaci hraji i paintball bez masek :D
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod luen » čtv 03. dub, 2008 14:50

NAIA píše:Vsak to je jasne. Tvrdaci hraji i paintball bez masek :D


JJ to je pak ta nova barevna rasa :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 03. dub, 2008 15:26

Byl jsem ve dvou oddílech thai boxu, borci nebyli špatný ani mi nepřipadalo že si na cokoliv hrajou a přilby se nepoužívaly vůbec,
ale každej měl chrániče holení, kovovej suspik,zuby,rukavice a šlo to úplně v pohodě, něco jinýho je klasickej box kde se jedou jenom ruce tam je přilba na místě na rozdíl od chráničů holení :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 03. dub, 2008 17:49

RUNAR píše:Byl jsem ve dvou oddílech thai boxu, borci nebyli špatný ani mi nepřipadalo že si na cokoliv hrajou a přilby se nepoužívaly vůbec,
ale každej měl chrániče holení, kovovej suspik,zuby,rukavice a šlo to úplně v pohodě, něco jinýho je klasickej box kde se jedou jenom ruce tam je přilba na místě na rozdíl od chráničů holení :)


Helma byla jen pro priklad samo, ze slo o chranice jako takove :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků