vyzna sa niekto :D

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod luen » čtv 11. bře, 2010 21:47

4defendu, jasne zohlednoval jsem jen bitku jednoho na jednoho :oops: nicmene klinc neni jen thaiskej :wink: Jinak souhlas s tim, co jsi napsal.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod will » čtv 11. bře, 2010 21:50

for. Defendu

Tak s tím se dá souhlasit, já taky neříkám kopy za všech okolností, ale když to situace dovolí je třeba je používat. Ale je pravda, když je to mlýnice 20 ti lidí, tak to může být nebezpečný, kvůli tý zemi, ale jinak bych se jim vžádném případě nebránil.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » čtv 11. bře, 2010 21:52

Jinak myslím kopy jen do výše pasu a na spodní pásmo.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » čtv 11. bře, 2010 22:07

4 luen
Pochopil jsem to :wink:

4 will
V pořádku,tak se jim nebraň...já se jim před víc jak 15 lety taky nebránil...když mojí hlavou po pátý třískly o obrubník,tak jsem svůj vztah ke kopům značně přehodnotil :lol: :lol:
Mlýnice o 20 lidech :?: :lol: :lol: Vidím,že se fakt vyznáš :) ,ona bohatě stačí "mlýnice" o 4 lidech a davu čumilů :wink: :)
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod will » čtv 11. bře, 2010 22:14

for. Defendu

Mlýnice o 20 lidech byla u nás nedávno z toho se rvalo 6 lidí a zbytek čumělo nebo jiným způsobem se agažovalo a 2 skončili ve nemocnici. :wink:
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod luen » pát 12. bře, 2010 1:31

wille mezi nama jake zkusenosti mas? Z doslechu nebo jsi byl u bitky? Kolik ti vlastne je roku? Pokud chces staci SZ :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: vyzna sa niekto :D

Příspěvekod luen » pát 12. bře, 2010 6:11

kumori píše:co to znamená, že " sachy to je haluz vec ", sám je hraju, tak abych byl v obraze.
jinak SYSTEMA není nic převratného, nepřináší nic nového, žádný upgrade, v PL se cvičí mnohem déle než zde a je tam cvičena převážně jako součást klubů combat sambo.K osobě "zakladatele" systému, píše se, že je to bývalý plukovník specnaz, ale takových jsou v RF stovky, takže nic výjmečného a podstatou je, že se svezl na vlně zájmu o ruské instruktory H2H ve světě.


Zdar, tohle jsem prehlednul :lol: tak hlavne v dobe stretu nebyt pod obraz :wink: Slo mi o to, jen hrat sachy. Pokud k tomu clovek cvici, tak je to dobre combo hodne MMA :lol:

Jeste je vyborne combo k bs/bu ping pong, ale to je tajna zalezitost :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Koso » pát 12. bře, 2010 7:40

kámo Ty jsi nikdy neměl na rukách boxerky viď?tak aby jsi získal praktickou zkušenost zajeď si někam kde trénují boxeři a uvidíš co je to box.[/quote]&


heh chodil som na thaisky box tak dake boxerky som mal na rukach :D len v thaiskom boxe sa treba zameriavat aj na nohy nielen na ruky
Koso
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 07. bře, 2010 0:00

Příspěvekod luen » pát 12. bře, 2010 8:08

ukropcany píše: No ale to by asi nebola sebaobrana... :twisted: :wink:


Jde o to jake mas socialni citeni :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod will » pát 12. bře, 2010 13:29

for. Luen

A co by si chtěl za zkušenosti z pouličních bitek, jo občas se k tomu nachomejtnu, takže vím o co go. Mezi námi je rozdíl ve vnímání bu, já ho nevíním pouze jako DO, ale také jako bu-jutsu a vo tom to je. Víš já kolikrát musím kroutit hlavou nad kritikou některých technik jak z karate, ale i jiných bu, protože hodně těchto kritik vychází pouze z neznalosti. Některé techniky jsou základní jsou staré stovky možná tisíce let a pochybuju, že by se zachovali do dnešních dnů, kdyby nefungovali. Jsou tady kritiky na krycí a jiné techniky, ale ve skutečnosti, když tyto techniky byly prováděny, tak praskali kosti. Ale jsou, zde další aspekty, které nejsou vnímány, (např.,že krycí technika může být také útočná, atd.).. Ty říkáš , že se chceš bránit tady a teď, ano dnes jsou bu, které tě připraví rychleji na boj, ale to neznamená, že třeba karate je špatné, špatné není, pouze je to jiná cesta, která vžaduje specifický přístup,kdy v současné době, tak nikdo necvičí (v ČR), protže už není sledována cesta jutsu, ale do. Ani dávní válečníci neměli všechno hned, ale museli tvrdě makat a než mohli svoje bu vybalit na veřejnosti byli podrobování přísným testům účinnosti technik. Jenže dneska někdo chodí třeba rok na karate myslí si, že objevil ameriku, při první příležitosti dostanne na budku a pak řekne, že karate je na hovno. Na hovno není, na hovno je on sám, protože na hovno cvičil. Když zhodnotíš jeho fyzickou kondici a sílu svalů, zjistíš, že je naprostá sračka, atd. Dnes je to o tom, že každý chce být hned velký válečník a bijec na ulici, ale chce to zadarmo, bez patřičného tvrdého tréninku. Spráně provedený úder nebo kop (je jedno jestli je z kung-fu,karate,muya-thai), pronikne cokoliv a je jedno jestli má soupeř 120 kg, akorát je třeba tvrdě makat, aby toho bylo dosáhnuto.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » pát 12. bře, 2010 14:53

for. ukorop

Karate je bojové umění a počítá s tím, že bude útočník větší nebo třeba ozbrojený. Zde nejde o to, zda karatista snese nebo nesnese boxerský úder, ale o to jakou cestou se vydáš. Je to pouze o schopnostech jednotlivce.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » pát 12. bře, 2010 15:01

for. Ukrop

Ty si myslíš, že karate nemá tvrdé údery a kopy, tak znovu jenom pro tebe:

www.youtube.com/watch?v=eXY4FgKlLok&fea ... playnext=1
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod RastOne » pát 12. bře, 2010 15:42

Taky přihodím :twisted: Vrátím se ke kopům na ulici. Nejvýše co jsem kdy někoho kopl bylo do výšky rozkroku. A to když jeden pán držel bráchu,když jsme mu otvíraly kufr od auta :D . Další můj kop na ulici už nesměřoval výše nežli je hlava při poloze v ležmo. Další použitelná technika je šlapák. Ovšem ta už je opravdu vostrá. Teď lituju svých činů a snad už je nikdy nezopakuju.
Teď k tomu ledu a sněhu. Za tuhle zimu jsem nabral spoustu zkušeností. Protože můj trenink je jen v přírodních podmínkách. Myslím žemjsem moc dobře roztaženej,umím kopat z patou na zemi,rovnejma zádama a dokonce i s rukama rozpaženýma jak mě to moji kamarádi ze sholin kf učili. Nedopočítal bych se kolikrát jsem přeze vše ležel ve sněhu. Myslím že v oblasi kopů na nestabilním terénu mám zkušeností celkem dost. Stejně bych je nikdy nepoužil na ulici. Vím jak to vypadá,když někdo spadne a nechci to nikdy zažít. Tady se ti nesnažej ukázat že kopy jsou nesmysl,ale že někdy jsou zbytečné a až nebezpečné a to pro tebe. Často sparuju a to volně a s různejma tipama lidí. Myslím že na to aby jsi sundal někoho nohou,musíš mít fakt moc natrénováno a to v oblasti síly a především rychlosti kopu. A snad nejdůležitější je tu ten odhad a časování. Sice nohy dokáží být silné a jsou přeci jen delší,ale ruce jsou mnohem rychlejší a tak nějak na lepší pozici pro boj než nohy.A včem tkví síla úderu? Určitě to není v množství svaloviny.Existuje takový vzorec,ale ruku do ohně za něj nedám.. Zvyš svojí rychlost(úderu) o 2 násobek a dosáhneš 4 násobku síly. Při sparingu (a to i s kickboxerama) se boj orientuje hlavně na ruce. Občasný low nebo pokus o jinej kop je opravdu zbytečnej,možná nedostatkem treninku. Nicméně ve streetu já osobně dávám přednost rukám.
Teď k tomu 140 kg hovadu. Mám kamaráda má dva metry,130kg a páru jako bejk. Pro představu mám 175 cm 65 kg. I když trenuju kopy do vzduchu do lap i do stromů,pro sílu a rovnováhu naučil jsem se ho už ani nezkoušet kopnout. Za prvé kdybych ho chtěl kopnout do hlavy musel bych asi bejt opravdovej majstr časování,rychlosti,rovnováhy a výskoku. Za druhé při kopech patou na břicho se mu na chvíly zkřiví výraz,ale pak mě rozemele na kaši. Kopy na takové monstrum je absolutní unreal,alespoň pro mě.Jediné kdy bych se odvážil tvrdit,že to bude účinné,je že by se mi náhodou celej otevřel a běžel předkloněnej s rukama v kapsách. Pak jo,možná bych ho sundal. :lol:

Když mluvíš o diskotékách a frajerovi co sestřeluje lidi nohama..
Kolik z nich cvičí BS BU? Kolik z nich má zkušenosti z boje? Kolik z nich má na boj koule? Taky jsou situace,kdy bych po prvním pohlazení radši zalehnu na zem a předstíral KO i když by mě samotné divadlo pádu bolelo víc jak to pohlazení. Inu ne každej má náturu a po česku koule..

Taky znám streetfightera kterej sestřeluje lidi nohama. Ožralý bezdomovce,který nečekaj jakejkoli odpor. jj ti pak upadnou. :D

Určitě je technika nohou učinná zbraň,ale osvojit si jí trvá mnohem déle než techniku rukou. Navíc ruce použiješ prakticky kdekoli,narozdíl od nohou,který potřebujou stabilitu a prostor.
Co když se ti protívník vysmívá do očí tak,že se skoro dotýká nosem,toho tvýho?

Taky musíš rozlišovat tipy ohrožení. Kop použiješ když víš,že se bude bojovat,že nastává boj. Ale co fáze,kdy o protivníkovy víš,ale nevíš kdy nastane souboj,nebo zda vůbec nastane? Ruce ty jsou připravený skoro okamžitě,ale nohy? To od něj budeš ustupovat,aby sis držel vzdálenost na kop?

Nepodceňoval bych techniku nohou,ale zároveň bych jí rozhodně nedával přednost. Kopy mají delší dráhu a jsou pomalejší tudíš se snadněji dostaneš z dosahu,nebo kryješ.

A co se týká tématu: Uhybání..
To jsem si jednou taky vyzkoušel.Při první ráně to vyšlo,ale při druhý jsem si nalít přímo do háku a takovou pecku jsem ještě nedostal. Mohl jsem bejt rád,že mi oko zůstalo v ďůlku. Proto teď radši kryju a až mi zlámeš ruce,že s nima nebudu moci krejt,pak budu ustupovat.A teprve až nebude kam, možná zkusím zase uhejbat.

A ke stylu..
Každej sport uhýbá od reality. A právě v tom je síla BU. Ovšem slabost v praxi sparingu. I ultimata a klece jsou jen sport. Mě když chytne hovado do klinče,nebo mě zvedne neznám nic lepšího,než mu zabořit prsty do a pod žebra. Výhoda BU je,že se tam můžeš dostat i ke špinavejm technikám.Ale většinou je jen na tobě,jestli je budeš cvičit ve spáru a uvádět tak do praxe.
RastOne
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 06. pro, 2009 0:00

Příspěvekod Dalt » pát 12. bře, 2010 15:44

will píše:for. Ukrop

Ty si myslíš, že karate nemá tvrdé údery a kopy, tak znovu jenom pro tebe:

www.youtube.com/watch?v=eXY4FgKlLok&fea ... playnext=1


ty voe, to je fakt umeni - mlatit na stojiciho nebraniciho cloveka (navic takovej veprak kterej vypada ze je tam omylem) a vydavat to za dukazy ucinnosti karatackych uderu (nic proti karate) - kdyz se mi takhle postavis, tak te taky sestrelim ranou na zebra (a na rozdil od toho tonga na prvni pokus :D )

a jeste k tem (nejen) tvym ideim dobre trefenyho uderu, kterej skoli treba ai 120kilovyho chlapaka - zapomen na to kamo - to je kurna stesti kdyz se ti neco takovyho povede (navic s vahou treba 70 kil proti 120 je i tohle takrka utopie - i kdyz se nakrasne trefis napr na bradu, krk, solar (leda pokud miris do vercajku)) - nebo myslis ze boxeri neumej uderit? - umej a presto zas tolik ko nepada, proc asi? - nepocitas s tim ze souper se muze i hejbat a krejt se (novinka co? :) ) - proste vyukovky smrt(d)icich technik vypadaj fakt cool, skoda jen ze v boji to az takhle nefunguje co?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Dalt » pát 12. bře, 2010 15:51

Teď k tomu 140 kg hovadu. Mám kamaráda má dva metry,130kg a páru jako bejk. Pro představu mám 175 cm 65 kg. I když trenuju kopy do vzduchu do lap i do stromů,pro sílu a rovnováhu naučil jsem se ho už ani nezkoušet kopnout. Za prvé kdybych ho chtěl kopnout do hlavy musel bych asi bejt opravdovej majstr časování,rychlosti,rovnováhy a výskoku. Za druhé při kopech patou na břicho se mu na chvíly zkřiví výraz,ale pak mě rozemele na kaši. Kopy na takové monstrum je absolutní unreal,alespoň pro mě.Jediné kdy bych se odvážil tvrdit,že to bude účinné,je že by se mi náhodou celej otevřel a běžel předkloněnej s rukama v kapsách. Pak jo,možná bych ho sundal. :lol:
ní. Inu ne každej má náturu a po česku koule..

jojo predbehnul jsi me :) ale podepisuju se pod to (obcas kdyz potrebuju pilovat na trenalu rychlost, jdu zaboxovat s nakou tou sedesatkou - ja mam 90 kilo tzn strach ze by me souper (60kg) sundal je minimalni - ja si trenuju rychlost, uhejbani atd a souper si aspon muze trenovat poradny bomby :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Toman » pát 12. bře, 2010 16:34

marcelo píše:cvicime boxerske zretazene udery ala Vitor Belfort

on Wanderlei Silva :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod will » pát 12. bře, 2010 16:35

for. Rastone

Já s tebou souhlasím, ale taky od začátku tvrdím, že to těžké je, ale to neznamená, že se na to vyseru, opakuji cílem je cvičit, tak aby si dokázal požívat nohy stejně jako ruce o kterých jsi psal, já nevím proč to každého rozčiluje :) . Samozřejmě jak jsi psal o té síle, rychlosti, ono je tam víc aspektů jako třeba načasování, atd., ale k té síle, to je právě ono, v karete, ale i kung-fu, se právě na sílu bral velký důraz, měli svaly jak ocelové pružiny, fyzický trénink šel často až za hranice možností,dneska nikdo takový trénink nepodstoupí, protože by si v dojo nikoho neměl, ale jiná cesta neexistuje,pouze skrze tvrdé cvičení lze dosáhnout cíle.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » pát 12. bře, 2010 16:45

Dalt píše:
will píše:for. Ukrop

Ty si myslíš, že karate nemá tvrdé údery a kopy, tak znovu jenom pro tebe:

www.youtube.com/watch?v=eXY4FgKlLok&fea ... playnext=1


ty voe, to je fakt umeni - mlatit na stojiciho nebraniciho cloveka (navic takovej veprak kterej vypada ze je tam omylem) a vydavat to za dukazy ucinnosti karatackych uderu (nic proti karate) - kdyz se mi takhle postavis, tak te taky sestrelim ranou na zebra (a na rozdil od toho tonga na prvni pokus :D )

a jeste k tem (nejen) tvym ideim dobre trefenyho uderu, kterej skoli treba ai 120kilovyho chlapaka - zapomen na to kamo - to je kurna stesti kdyz se ti neco takovyho povede (navic s vahou treba 70 kil proti 120 je i tohle takrka utopie - i kdyz se nakrasne trefis napr na bradu, krk, solar (leda pokud miris do vercajku)) - nebo myslis ze boxeri neumej uderit? - umej a presto zas tolik ko nepada, proc asi? - nepocitas s tim ze souper se muze i hejbat a krejt se (novinka co? :) ) - proste vyukovky smrt(d)icich technik vypadaj fakt cool, skoda jen ze v boji to az takhle nefunguje co?


Nic proti tobě, ale je vidět, že o karate moc nevíš, zde jde o testování v sančinu (to je postoj z karate). A, že je někdo tlustej, tak to vypovídá, tak akorát o tom, že má chuť k jídlu :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Dalt » pát 12. bře, 2010 16:58

will píše:
Dalt píše:
will píše:for. Ukrop

Ty si myslíš, že karate nemá tvrdé údery a kopy, tak znovu jenom pro tebe:

www.youtube.com/watch?v=eXY4FgKlLok&fea ... playnext=1


ty voe, to je fakt umeni - mlatit na stojiciho nebraniciho cloveka (navic takovej veprak kterej vypada ze je tam omylem) a vydavat to za dukazy ucinnosti karatackych uderu (nic proti karate) - kdyz se mi takhle postavis, tak te taky sestrelim ranou na zebra (a na rozdil od toho tonga na prvni pokus :D )

a jeste k tem (nejen) tvym ideim dobre trefenyho uderu, kterej skoli treba ai 120kilovyho chlapaka - zapomen na to kamo - to je kurna stesti kdyz se ti neco takovyho povede (navic s vahou treba 70 kil proti 120 je i tohle takrka utopie - i kdyz se nakrasne trefis napr na bradu, krk, solar (leda pokud miris do vercajku)) - nebo myslis ze boxeri neumej uderit? - umej a presto zas tolik ko nepada, proc asi? - nepocitas s tim ze souper se muze i hejbat a krejt se (novinka co? :) ) - proste vyukovky smrt(d)icich technik vypadaj fakt cool, skoda jen ze v boji to az takhle nefunguje co?


Nic proti tobě, ale je vidět, že o karate moc nevíš, zde jde o testování v sančinu (to je postoj z karate). A, že je někdo tlustej, tak to vypovídá, tak akorát o tom, že má chuť k jídlu :wink: .



o karate nic moc nevim - to mas recht (akorat ze vetsina (ne vsichni pro rejpaly a Ranare :)) karatistu jsou lempli :D ), ale ty zase odpovidas na to nejmin podstatny v mym prispevku - to ze je nekdo veprak je mi u prdele ale ze se i tak hejba (v tom sparringu) je vec druha, jinak nevim co je sancin bo co, ale mam oci a vidim na co si tam v telocvicne hrajou a neshledavam na tom nic ohromujiciho cim bys mohl zacpat ukropcanymu usta :D (ve smyslu megahustotvrdych uderu v karate) Jinak me teda spis zaujalo tvy tvrzeni ohledne tech 120 kilovych sestrelech :) a na to jsem hlavne reagoval...peace :P
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod will » pát 12. bře, 2010 17:09

for. Dalt

Tak třeba takhle:

www.youtube.com/watch?v=6zd2YBeIJ_k
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron