Krav Maga a nazor na ni

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Krav Maga a nazor na ni

Příspěvekod fairplay » stř 20. pro, 2017 9:15

Ahoj,

jsem maminkou na materske dovolene a bydlim v dost nebezpecnem miste. Tak jsem se rozhodla, ze bych zacala delat nejakou sebeobranu. Nejsem si uplne jista, ze je to pro me v hodne, jsem mala hodne mala. Jeden z duvodu proc me to zaujalo je to, ze ma hned jeden klub pres cestu a muzu tam brat i prcka sebou. Kdyz jsem se tam byla ptat tak samozrejme ze je to pro me vhodne. Kazdopadne chci znat nazor nekoho kdo uz to nejakou dobu dela. Prece se tomu jen rika armadni bojove umeni .... tak si rikam jestli to neni jen pro chlapy.... Nejakou propagaci jsem cetla i na http://promocodius.com/cz/, ale jak rikam neni nad nazor realneho cloveka.

Dekuji za jakekoliv info
Uživatelský avatar
fairplay
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 20. pro, 2017 8:49

 

Re: Krav Maga a nazor na ni

Příspěvekod geneticy » sob 23. pro, 2017 18:57

Pokud se potřebujete ubránit a naučit to rychle, tak pro začátek je lepší u sebe mít nějakou neletální zbraň a párkrát si někde v garáži vyzkoušet nasazení.

Co se týká KM - je to v principu nemlich to stejný, jako jakákoliv jiná trochu reálná sebeobrana, jen jede na jisté vlně popularity a je k dispozici více instruktorů a kvalitních klubů. Problém ale je v tom, že:

- výcvik vyžaduje čas. Jako každá věc. A nemyslím tím zrovna 10 lekcí v průběhu půl roku, jak se mnohdy dočtete v reklamních prospektech. Je to o lidech - někdo to má v krvi, jiný ne. Ale naučit se to dá.

- bojového ducha, kterého bezpodmínečně potřebujete pro street fight v KM naleznete až o hodně později, než se domníváte. Samozřejmě, pokud je instruktor osvícen, hned od počátku budete mít sparring s trochou kontaktu s více partnery - a pokud bude světlá výjimka, občas se v klubu objeví i nějaký ten bojovník z jiného systému nebo BS pro cross sparring (ale to bývá dost málokdy). Bojového ducha potřebujete nutně k tomu, aby Vás neochromil strach nebo vysoká dávka adrenalinu - bezesporu zrovna na tohle jsou nejlépe připraveni ti, co dělají nějaký kontaktní BS. A kdy nezískáte bojového ducha...alespoň otupíte :).

- nevěřte tomu, že se bojovat naučíte bez potu a trochy krve. To k tomu patří a zbytek jsou cancy. Je úplně jedno, který systém, BU nebo BS děláte - to je jen berlička. Není to o systému jako takovém, ale o metodice a přístupu.

Takže - ano. KM je to lepší, co je v našich končinách k mání. Ale vždy pak ještě záleží na Vás, Vašem učiteli a kvalitě klubu.
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51


Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron