KAPAP

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod NAIA » pon 29. říj, 2007 8:16

Lada: Ten elektrický - Shocknife. Ten zatím nemáme, víš on stojí 500 USD, takže to ještě chvilku potrvá, ale pracuje se na tom. Určitě ho koupíme. Budu mít na webu tento týden nový článek a bude tam i vyfocený tak se mrkni.

Tong Po: Máš pravdu na plnokontaktní útok ala šicí stroj to skutečně není. Jsou to ale dobré nože na vyhrožování atd, prostě na všechno ostatní než na plný útok.
Ty barvící nože... chystám se napsat něco na náš web kde popíšu pár pomůcek pro výcvik RBSD, tak tam popíšu i ten nůž. Je to trocha vymyšlenější než jen pěna namočená v barvě:). Ale ne o moc:) Jen teď nemám tolik času tak nevím kdy na to sednu.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod honzajs » pon 29. říj, 2007 8:42

Krokac píše:
Jendis píše:Něco o KAPAP má Ondra na svém sajtu......

http://www.volny.cz/krav-maga/krav_maga.htm


Jendis, pěknej odkaz !!! Ale z těch ukázek sebeobrany stylu krav-maga. Jsem zjistil, že dělají úplně ty samé techniky jako my v combatu. Jen tak čistě teoreticky viděl jsem již i techniky od Musada, Scars atd a zdají se mi všechny stejné, lépe řečeno podobného ražení.

Může mi tady někdo vyvětlit rozdíly mezi těmito systémy? Fakt mě to zajímá. Třeba na stránkách www.musadocz.cz jsem si přečetl jak chápají profíci pojmy combat atd. a zase jsem dospěl k tomu, že dělám to samé co oni akorát pod jiným názvem.

Nemělo by se to nějak sjednotit? A ne vymýšlet nové styly jako KAPAP, když efekt a techniky jsou podobné? To si potom může založit sebeobranu pod svým názvem každý.


Tady s tebou musím souhlasit, každý co založil nějaké bojové umění dělal nejdřív něco co již existovalo, jen si ho potom upravil, aby mu sedělo, nebo smíchal s jiným a tím vytvořil nové, některé nové mají samosřejmě smysl, ale pokud se tam liší pouze detaily, myslím, že je zbytečné zakládat stále nové umění, když si to stejně každý upraví dle sebe, tak aby mu to sedělo, přece jenom jsme každý jiný a tak nám fungujou techniky trošec jinak!
Honzajs
honzajs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 27. říj, 2007 23:00

Příspěvekod NAIA » pon 29. říj, 2007 8:53

Já mám zase naopak rád když každý přidá do výuky svůj pohled. To dělá školu toho instruktory jedinečnou. Kdybych věděl, že když se to jmenuje stejně tak se to cvičí stejně u nás jako v USA tak to pro mě dost ztrácí, protože je to bez invence. A že si to nějak nazve... co už.
Když se bavíme o Kapapu. Tak si myslím, že tam asi bude rozdíl třeba od Musada. Myslím to tak, že Izrael je v trochu jiné politické situaci. Kolik našich speciálů někdy naostro řešilo sebevražedného teroristu? Tím nijak nechci snižovtat jejich úroveň, jen chci poukázat na další vliv proč mhou vznikat jiné styly.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Lada » pon 29. říj, 2007 14:03

NAIA píše:Lada: Ten elektrický - Shocknife. Ten zatím nemáme, víš on stojí 500 USD, takže to ještě chvilku potrvá, ale pracuje se na tom. Určitě ho koupíme. Budu mít na webu tento týden nový článek a bude tam i vyfocený tak se mrkni.


No to mě napadlo že to nebude levná sranda, jsem rád že ho máte v plánu koupit aspoň si ho třeba někdy v budoucnu u vás budu moci vyzkoušet s ním to už musí být o nečem jiném.
Na článek mrknu, já se tam čas odčasu koukám zdali není něco nového :)

ještě sjem se chtěl zeptat jak to kupujete, objědnáte přes net a necháte poslat nebo vám to někdo dováží?
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 30. říj, 2007 9:52

Lada píše:
NAIA píše:Lada: Ten elektrický - Shocknife. Ten zatím nemáme, víš on stojí 500 USD, takže to ještě chvilku potrvá, ale pracuje se na tom. Určitě ho koupíme. Budu mít na webu tento týden nový článek a bude tam i vyfocený tak se mrkni.


No to mě napadlo že to nebude levná sranda, jsem rád že ho máte v plánu koupit aspoň si ho třeba někdy v budoucnu u vás budu moci vyzkoušet s ním to už musí být o nečem jiném.
Na článek mrknu, já se tam čas odčasu koukám zdali není něco nového :)

ještě sjem se chtěl zeptat jak to kupujete, objědnáte přes net a necháte poslat nebo vám to někdo dováží?


No to je podle toho ce se namane. Někdy to objednáme pře moře rovnou, občas nám někdo něco doveze.
Jinak ti povím, že Shocknife je fakt masakr, 22 000 voltů cítíš i přes kalhoty. A respekt si to určitě zjíská.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod DrGlock » sob 03. lis, 2007 23:11

Nože od Jima Wagnera se dají koupit i u nás - klasika, tréninkovej, emergency, tanto a vystřelovák.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

kapap

Příspěvekod majkx » pon 12. lis, 2007 13:35

4 all, protože mi už několikrát pár lidí poslalo SZ zda nemám kontakt na LaMu(Láďa Matula) a informace o systému, který vyučuje, tak tady napíšu co píšu do SZ, odkazuju všechny na diskutéra Naia a www.RBSD.cz popř. na systémy krav maga a jiné rbsd v ČR, diskutér defendu, makoto a pan Vavrečka KM v Ostravě. Já již žádné relevantní informace nemám, protože rbsd a jiné podobné systémy necvičím, takže tímto předcházím zbytečné administrativě :lol: :wink: a o info. pište těmto lidem.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » pát 13. bře, 2009 11:31

http://www.youtube.com/watch?v=3YF_IzlW ... annel_page

®áci pana Galiska z Canady - je tu krásně vidět spousta technik,jak se co nejrychleji nechat zabít nožem :lol:
Nechápu,že ještě dneska existujou lidi co si myslí,že na ně někdo zaútočí takhle nereálným způsobem :cry: :cry: O to hůř,že se tohle učí lidi,kterým by to v práci mělo zachránit život 8O
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kamiwaza » pát 13. bře, 2009 17:39

Také posílám jedno video zaměřené na izraelskou sebeobranu, kterou provádí slovenský mistr na budoshow v Brně. Tomu se říká globalizace :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=7mGNCh1ffCM
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NOKT » sob 14. bře, 2009 15:45

kamiwaza píše:Také posílám jedno video zaměřené na izraelskou sebeobranu, kterou provádí slovenský mistr na budoshow v Brně. Tomu se říká globalizace :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=7mGNCh1ffCM


Tož pánové když jste teda tak cool, tož třeba nás jednoho dne poctíte návštěvou a ukážete nám co je teda real selfdefence a co je fakedefence... :roll:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » sob 14. bře, 2009 17:47

NOKT píše:
kamiwaza píše:Také posílám jedno video zaměřené na izraelskou sebeobranu, kterou provádí slovenský mistr na budoshow v Brně. Tomu se říká globalizace :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=7mGNCh1ffCM


Tož pánové když jste teda tak cool, tož třeba nás jednoho dne poctíte návštěvou a ukážete nám co je teda real selfdefence a co je fakedefence... :roll:


Nějak jsem tvůj příspěvek nepochopil. Můžeš být konkrétní. Díkas.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » sob 14. bře, 2009 18:01

4 NOKT

To patřilo mě? Pokud po mě něco chceš,tak si za mnou zajeď ty...

Můžem si pak zahrát takovou hru - já na tebe budu útočit nožem přímým bodnutím (jako ten černouš na tom videu),ale po svém,tzn. opravdicky a ty mi ukážeš jak mi sebereš nůž stejnou technikou jako ten kanaďan,ju? :wink: Klidně si od tebe necham rozlámat prsty....

Rozhodně ti,ale nebudu ukazovat co je to real selfdefence...o tom jak vidím máš svojí představu...jen si ti dovolím ukázat co je to real attack,o tom totiž asi nic nevíš....
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod NOKT » sob 14. bře, 2009 18:41

defendu píše:4 NOKT

To patřilo mě? Pokud po mě něco chceš,tak si za mnou zajeď ty...

Můžem si pak zahrát takovou hru - já na tebe budu útočit nožem přímým bodnutím (jako ten černouš na tom videu),ale po svém,tzn. opravdicky a ty mi ukážeš jak mi sebereš nůž stejnou technikou jako ten kanaďan,ju? :wink: Klidně si od tebe necham rozlámat prsty....

Rozhodně ti,ale nebudu ukazovat co je to real selfdefence...o tom jak vidím máš svojí představu...jen si ti dovolím ukázat co je to real attack,o tom totiž asi nic nevíš....


Nejen na tebe...
Hlavně mě udivuje jak tu rozhazujete moudra a s těma lidma jste ani necvičili, pokud ano, tak se opravdu omlouvám. To, že někde v Kanadě se se to učí tak a tak, ala každej druhej klub Aikido... To je průser. Osobně jsem ani jednoho žáka pana Galiska neviděl ani s jedním jsem necvičil.
Nutně neznamená, že to on takhle právě vyučuje (ten kanaďan je několikanásobný černý pás v jujutsu a jestli tam šoupl něco z toho jak jujutsu zachází s nožema, tak se nediv, že to tak vypadá), možná právě proto by nebylo od věci si počkat na nějakou dobrou duši co pojede na jeho seminář na Slovensku.

A k mé představě sebeobrany... O mé představě sebeobrany nemáš ani páru... O ní nemám ani já páru :D Natož abych někde prohlašoval jaká je realita. Prosím nenapadej mě, že jsem nějaký rozumbrada, a že "vím jak to na ulici chodí". Až budu proklamovat, že učím reálnou sebeobranu proti noži, tak prosím.

Mimochodem pokud tím real attackem myslíš to co prezentují Dog Brothers... Tak ano, to znám a mám s tím pár zkušeností (nutno dodat, že boj s nožem není moje hoby).
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » sob 14. bře, 2009 19:04

To Nokt:
Podle tvé reakce bych řekl, že se věnuješ alespoň okrajově krav maze (li system). Jinak já jsem shihana Spišiaka nekritizoval, jen jsem hodil odkaz na video krav magy prováděné tímto slovenským instruktorem :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NOKT » sob 14. bře, 2009 19:08

kamiwaza píše:To Nokt:
Podle tvé reakce bych řekl, že se věnuješ alespoň okrajově krav maze (li system). Jinak já jsem shihana Spišiaka nekritizoval, jen jsem hodil odkaz na video krav magy prováděné tímto slovenským instruktorem :wink:


To je sensei Spišiak...
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » sob 14. bře, 2009 19:20

NOKT píše: To je sensei Spišiak...
Máš pravdu sensei Spišiak 5. dan Krav maga :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NOKT » sob 14. bře, 2009 19:23

kamiwaza píše:
NOKT píše: To je sensei Spišiak...
Máš pravdu sensei Spišiak 5. dan Krav maga :wink:


tak nějak...
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod defendu » ned 15. bře, 2009 14:46

Jen,aby jsme uzavřeli tyhle kecy:

1)Nikde jsem nenapsal nic o tom co učí Galisko,samotnýho by mě to zajímalo.

2)To co tam učí ten kanaďan (Galiskův žák) jsou sračky,zatím si stojím.

Nic víc,toť vsjo :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod NOKT » ned 15. bře, 2009 15:08

defendu píše:Jen,aby jsme uzavřeli tyhle kecy:

1)Nikde jsem nenapsal nic o tom co učí Galisko,samotnýho by mě to zajímalo.

2)To co tam učí ten kanaďan (Galiskův žák) jsou sračky,zatím si stojím.

Nic víc,toť vsjo :wink:


ad bod 2. Naprosto souhlasím... I to co jsem zažil v době kdy jsem cvičil Aikido bylo na lepší úrovni než toto.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Kapap v Bratislavě

Příspěvekod kamiwaza » stř 08. dub, 2009 10:52

Našel jsem na netu propozice k semináři a instruktorskému kurzu Kapap v Bratislavě.
http://www.asiabudocenter.eu/_pdf/Semin ... p_2009.pdf
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron