jedno/dve ostri noze?

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

jedno/dve ostri noze?

Příspěvekod phila » úte 05. črc, 2005 17:33

Ahoj,

chtel bych se zeptat, zda nekdo netusite, jestli maji noze s jednim ostrim nejakou vyhodu oproti nozum ostrym z obou stran. V nekterych BU se na tyto noze asi zameruji, tak si rikam, ze asi vedi, proc to delaji..

Diky.
phila
phila
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. dub, 2005 23:00

 

Re: jedno/dve ostri noze?

Příspěvekod WT_Martin » úte 05. črc, 2005 17:51

phila píše:Ahoj,

chtel bych se zeptat, zda nekdo netusite, jestli maji noze s jednim ostrim nejakou vyhodu oproti nozum ostrym z obou stran. V nekterych BU se na tyto noze asi zameruji, tak si rikam, ze asi vedi, proc to delaji..

Diky.


1 ostri = nuz
2 ostri = dyka

s kazdym se zachazi trosku jinak
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod severin » stř 06. črc, 2005 8:35

Naposledy upravil severin dne stř 06. črc, 2005 10:05, celkově upraveno 4
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » stř 06. črc, 2005 8:39

Fuj...to vypadá ošklivě...brrrrr 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Virgee » stř 06. črc, 2005 9:12

Nemyslím si, že by krátké zbraně s jedním ostřím(nože) měly výhodu nad krátkými zbraněmi se dvěma ostřími(dýky). Ani naopak.
Podle mého názoru je trénovaný člověk schopen s obojím napáchat stejně velkou škodu. Jde o to, s čím člověk může víc cvičit, s kavlifikovanějším lidmi, taky o to, co mu sedí, co se mu líbí. Jedním z faktorů také může být možnost a praktičnost nošení zbraně(pokud to tedy člověk myslí "vážně", ne jen tak pro zábavu a pohyb.)
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod severin » stř 06. črc, 2005 10:25

S tím souhlasím a jen dodám,že oboustrané ostří dává tochu více možností zvláště u kerambitu.Myslím tím,že se hůře odzbrojují nebo pri uniku z drzení nebo blokování a při reverz držení nabízí jiné možnosti.
Naposledy upravil severin dne stř 06. črc, 2005 11:29, celkově upraveno 1
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » stř 06. črc, 2005 12:18

severin píše:Myslím tím,že se hůře odzbrojují nebo pri uniku z drzení nebo blokování a při reverz držení nabízí jiné možnosti.


Myslím,že pokud to umíš a zadaří se,je jedno,co kdo drží v packách :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: jedno/dve ostri noze?

Příspěvekod Hark » čtv 07. črc, 2005 9:12

phila píše:Ahoj,
chtel bych se zeptat, zda nekdo netusite, jestli maji noze s jednim ostrim nejakou vyhodu oproti nozum ostrym z obou stran. V nekterych BU se na tyto noze asi zameruji, tak si rikam, ze asi vedi, proc to delaji..
Diky.


V jinych se zameruji na oboustranne ostri. Nehledal bych v tom zadnou pointu. Oboji je fajn (i tupa strana ma porad hranu, ktera je tvrda a na mekka mista ucinkuje dobre [tepny, krk, oblicej...]).
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Dark » ned 10. črc, 2005 17:17

Oboustranně broušený nůž je určen především pro přímé body. Konstrukce takové čepele není obvykle určena pro sečné rány.
Jednostranně broušená čepel je univerzálnější a obvykle umožňuje různé typy útoku tj bodání a sekání a řezání. V každém případě jednostranně broušená čepel půjde vždy o něco hůř do bodu než oboustranně broušený stilet.
Rozhodnout který typ nože bude záviset od toho jakou techniku bojovník upřednostňuje ale také je určující zda je nůž určen pro boj či ještě pro něco jiného.
Já osobně bych chtěl mít v kritické situaci u sebe oboustranně broušenou dýku „FBkomandosku“ ale dělat s takovým nožem něco jiného třeba ořezávat tužky je dost o prsty. Takže přestože upřednostňuji spíše v bodací techniky vždy mám jednostranně broušenou kudlu.
Dark
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 09. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. črc, 2005 11:04

A z jiného úhlu: Nůž/dýka se dvěma ostřími vypadá víc jako vyrobený proti lidem. To může trochu odradit protivníka, ale na druhou stranu je míň nositelný - máš větší pravděpodobnost, že ti ho někdo zabaví - např. na výletě do Němec. Docela hezká diskuse o možnosti cestování s nožem je tady: http://www.knife.cz/diskuze/philboard_read.asp?id=750 .

WT_Martin: S rozdělením na nože a dýky to není tak jednoduché. Co když má ta věc 1 1/4, 1 1/2 nebo 1 3/4 ostří - je to nůž nebo dýka? Co když druhé ostří není nabroušené nebo je nabroušené jen částečně? Co když druhé ostří není, ale hrot je centrální - jako u kopí? Atd.

Klidně bych tomu všemu říkal nůž.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Krokac » pát 22. črc, 2005 11:42

No mrknul jsem se na ty stránky od severina a fakt dobrý. Ale dle mě je to dobré tak akorát do válečného konfliktu, kde Tě nebude hned tak někdo stíhat a budeš nucený to použít, abys přežil. Vdnešní době takhle někoho pořezeat nebo zabít tímto stylem, tak Tě ještě zavřou někam do ústavu (ve smslu, že se v tom vyžíváš). Když už mi fakt půjde o kejhák, tak když ho budu mít v nějaké fixaci max. mu zlomím ruku nebo nohu, zavolám záchranku a jdu domů. Nebo vyrazím dech či mu jakkoliv znemožním pohyb. Ale zabíjet?

Jinak proti noži je nejlepší střílet 8)

Takže pěkné techniky, ale do takového to výcviku boje bych se asi nepouštěl.
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Virgee » sob 23. črc, 2005 8:26

Souhlasím s Krokacem.
Jsou to krásné věci, ale doba a situace na to není vhodná.

Já osobně mám hrozně rád nože i boj s nimi (resp. líbí se mi texhniky, trénink, ale rozhodně bych se do žádného dobrovolně nepouštěl), ale není vhodné používat nůž k sebeobraně.

Justice se k tomu nestaví pozitivně.
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod severin » úte 26. črc, 2005 12:19

Pokud nemůžete utéct nebo utočníka zastřelit můžete ho povrchově pořezat.Není nutné vždy myslet hned na krvavou lázen.Když si někdo naběhne prstama na nůž je to jeho chyba a ne moje nepřiměřená sebeobrana.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Krokac » úte 26. črc, 2005 17:42

severin píše:Pokud nemůžete utéct nebo utočníka zastřelit můžete ho povrchově pořezat.Není nutné vždy myslet hned na krvavou lázen.Když si někdo naběhne prstama na nůž je to jeho chyba a ne moje nepřiměřená sebeobrana.


Podívej se nejdřív na anatomii lidského těla a řekni mi, kde to není rizikové někoho pořezat. Vždy hrozí vykrvácení a navíc v boji nebudeš myslet na to, aby si ho povrchově pořezal. Věř, že se budeš bít jako lev, aby si přežil a nožem budeš kolem sebe tak máchat, že ty sám sebe nebudeš mít podkontrolou a nebudeš pořádně vědět co děláš. Pak se třeba stane, že ho i zabiješ, ale dojde Ti to až bude pozdě.

Víš kolik takových lidí je za mřížemi co u soudu řekli:" Jéé já jsem nechtěl zabít, chápete to? Já jsem se jen bránil !!! já za nic nemůžu !!! " A výsledek? Z obrany se stane útok, vraždy a pak jim nezbývá nic jiného než Ti dát pár let za zabití. Byť v sebeobraně.

A představ si, že se bráníš jen nějakému kapsáři. Budeš cítit strach a tím, že budeš mít u sebe nůž budeš mít větší pocit jistoty, ale zároveň budeš mít nutkání ho použít.

Představ si. Zabiješ člověka, který Tě chtěl obrat o 100kč a ty budeš díky tomu sedět pár let v lochu. Poznáš hodně špatné lidi, budeš mít zápis v rejstříku a nikdo Tě nebude chtít zaměstnat atd.

V dnešní době je důležité nosit nějaké sebeobranné prostředky, ale nůž či kudlu ... bych nechal doma. Většina z nás nedělá žádné rizikové povolání, kde by hrozily msty atd. A jestli jo, tak pak ti lidi mají patřičný výcvik atd.

Pro nás smrtelníky doporučuji tonfu, teleskop, obušek, eskrimu atd.
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 26. črc, 2005 18:04

No,myslím,že to trošku přeháníte...a už je tu navíc precedens... :wink:



http://www.novinky.cz/krimi/61583-soud- ... -lidi.html
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Krokac » úte 26. črc, 2005 18:08

Jendis píše:No,myslím,že to trošku přeháníte...a už je tu navíc precedens... :wink:



http://www.novinky.cz/krimi/61583-soud- ... -lidi.html


Jeden případ z 1000 případů. Občas se to vyskytne, ale horko těžko se vše dokazuje. A že bych to štěstí měl zrovna já o tom tedy silně pochybuju !!! :wink:
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 26. črc, 2005 18:10

Ne jeden případ...už jim začíná docházet,jak posuzovat sebeobranu.Mluvil jsem o tom s chlapama od Policie,kteří to s povděkem kvitují... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » úte 26. črc, 2005 18:14

Ale samozřejmě,nakrájet někoho,jako v tom klipu...to není sebeobrana 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Krokac » úte 26. črc, 2005 18:20

Neříkám, že se to u nás nelepší, ale pořád to není ono. Navíc snažil jsem se obecně vysvětlit, že nůž jako způsob sebeobrany nedoporučuji. A techniky z toho servu od severina už vůbec ne. To bylo celé !!! Protože zde chodí určitě plno čtenářů, kteří by se toho chytli a začali cvičit a přitom realita je někde jinde !!! :wink: Měli by z toho víc problémů !!!
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 26. črc, 2005 18:21

Jo,jasně,rozumím...ono,s nožem je to vždycky ošklivé...to je pravda.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava


Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron