S.C.A.R.S

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

S.C.A.R.S

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. črc, 2005 13:14

Zdravím navštívil jsem webové stránky www.scars.com docela mě tento systém zaujal. Četl jsem příspěvky o S.C.A.R.S na tomto serveru, ale moc jsem se nedozvěděl. ®ádny stránky www.temple.cz/seb neexistujou. Zajímalo by mě toto: Je nějaká česká stránka o tomto bojovém umění? Nebo nějaká anglická na které něco je. Protože nechci nikam začít chodit dřív než se o tom něco dozvím. Nevíte o nějakých videech, ukázkách technik prostě jakýmkoliv materiálu. Nevíte kde sehnat obrázek Scars target chart. Zajímaly by mě kde jsou tréninky na Vysočině - kolik to stojí, jaké jsou předpoklady. Moc moc děkuji za všechny odpovědi co se budou týkat tématu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Jendis » čtv 21. črc, 2005 13:30

Stránky asi někdo zrušil...proč,to nevím.

add chození...nejlepší by bylo,kdyby jsi zašel na trénink,podíval se a poptal....nic víc,co už jsem tu já,nebo Fireball asi nezjistíš.Nebo se ptej....protože kopletně se tu vypisovat,k tomu nemám chuť.
Videa a ukázky...hmm...to asi ne....

tréninky na Vysočině...Telč,Jihlava(a možná Třešť-ale to nevím jistě)....tréninky vede p.©ána a trénink měsíčně stál 300 kč.V Jihlavě se cvičí na hale Modety v zápasnickém sále(nevím,jak přes prázdniny letos,bývaly semináře).
Předpokladem myslíš co???Fyzické???®ádné nejsou.....jen chuť makat :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. črc, 2005 18:06

Jendis píše:....nic víc,co už jsem tu já,nebo Fireball asi nezjistíš.Nebo se ptej....protože kopletně se tu vypisovat,k tomu nemám chuť.
Videa a ukázky...hmm...to asi ne....
Pokud jsi instruktor SCARS tak bys měli mít nějaké věci. Stránky svýho klubu nemáte? Tak já se zeptám konkrétněji. Z čeho se skládají techniky? Údery, kopy a kryty? Jaký je hlavní úder? Je to jako oizuki v karate? Nebo je to jak kdo bouchne? Kolik druhů kopů tento systém obsahuje? Mě se trochu zdá, že tento systém je podobný Aikidu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Gino » čtv 21. črc, 2005 18:21

Bobe, Bobe... tak Aikidu to podobné není ani za mák :-) A co se týče úderů, je to fakt IMHO tak jak kdo bouchne (musí to ale umět)... protože realita je taková, že jsi rád, když můžeš nějak bouchnout :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » čtv 21. črc, 2005 18:22

Bob píše:
Jendis píše:....nic víc,co už jsem tu já,nebo Fireball asi nezjistíš.Nebo se ptej....protože kopletně se tu vypisovat,k tomu nemám chuť.
Videa a ukázky...hmm...to asi ne....
Pokud jsi instruktor SCARS tak bys měli mít nějaké věci. Stránky svýho klubu nemáte? Tak já se zeptám konkrétněji. Z čeho se skládají techniky? Údery, kopy a kryty? Jaký je hlavní úder? Je to jako oizuki v karate? Nebo je to jak kdo bouchne? Kolik druhů kopů tento systém obsahuje? Mě se trochu zdá, že tento systém je podobný Aikidu.



Instruktor nejsem,jen jsem absolovoval v podstatě celý systém(ne úplně)Techniky se skládají z úderů,kopů,porazů,pák...cokoliv si vymyslíš...SCARS není zaměřen primárně na údery...jde o to,že nutíš soupeře reagovat jak chceš a to jakýmkoliv způsobem(učíš se od začátku kombinace proti různým druhům útoků)Primárně jsi totiž zaměřený na autokinematické reflexy lidského těla(něco jako kladívko u neurologa....tu reakci neovládáš,prostě reaguješ).
Co se týče úderů...v Jihlavě jsem se vždycky vztekal,protože při nácviku se nepoužívají lapy,pytle....lidi jen mlátí do vzduchu,což je na houby...potom při procvičování kombinací si sice bouchneš,protože techniky se cvičívali(nevím,jak teď,už s klukama 2-3 roky necvičím) s velkým nasazením...ovšem,záleží také na sparringpartnerovi.
Já SCARS považuju za vhodnou nástavbu pro někoho,kdo již něco cvičil a umí kopnout a bouchnout.....úplný laik asi bude z tréninků odcházet s pocitem vlastní nepřemožitelnosti a to se může vymstít.
Schválně si přečti tu diskuzi:
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... opic&t=553

tam jsme se bavili o některých věcech se začátečníkem.....jde o to,že abys uměl na chlapa,co umí kopat,musí také na tréninku být někdo,kdo to umí...jinak se nemáš co naučit...je toho hodně a nechci,aby to vyznělo,že kritizuju,to ne....strávil jsem cvičením SCARS skoro 5 let a také mně to hodně dalo.

A Aikidu se to nepodobá ani po 20 pivu.... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Krokac » čtv 21. črc, 2005 18:27

smazáno. Vše jste podali a vysvětlili vystižněji !!!
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 21. črc, 2005 18:29

Gino...ano,tak nějak...jsi rád,když něco stíháš :wink:

4 Bob- Tady ještě něco....

http://www.budo.cz/article/articleview/71/1/7
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. črc, 2005 18:30

Já SCARS považuju za vhodnou nástavbu pro někoho,kdo již něco cvičil a umí kopnout a bouchnout.....úplný laik asi bude z tréninků odcházet s pocitem vlastní nepřemožitelnosti a to se může vymstít.
Schválně si přečti tu diskuzi:
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... opic&t=553

tam jsme se bavili o některých věcech se začátečníkem.....jde o to,že abys uměl na chlapa,co umí kopat,musí také na tréninku být někdo,kdo to umí...jinak se nemáš co naučit...


Myslím že 10 let karate by mohla být dostatečně silná základna. Jak jsem se o scars dozvěděl zjistil jsem, že to snad není možný, že já se budu učit 10 let karate a někdo se učí chvilku scars a už mi dokáže dát do huby. Četl jsem, že kdo byl v kurzu SCARS dostal příručku kde je všechno vypsaný. Popis technik a tak. Nemáš to náhodou? Nemohl bys to naskenovat? Byl bych ti na věky vděčnej.[/quote]
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » čtv 21. črc, 2005 18:32

Krokac píše:smazáno. Vše jste podali a vysvětlili vystižněji !!!


Tos nemusel....třeba tam bylo něco,nač jsme zapoměli.... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 21. črc, 2005 18:38

Bob píše:
Já SCARS považuju za vhodnou nástavbu pro někoho,kdo již něco cvičil a umí kopnout a bouchnout.....úplný laik asi bude z tréninků odcházet s pocitem vlastní nepřemožitelnosti a to se může vymstít.
Schválně si přečti tu diskuzi:
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... opic&t=553

tam jsme se bavili o některých věcech se začátečníkem.....jde o to,že abys uměl na chlapa,co umí kopat,musí také na tréninku být někdo,kdo to umí...jinak se nemáš co naučit...


Myslím že 10 let karate by mohla být dostatečně silná základna. Jak jsem se o scars dozvěděl zjistil jsem, že to snad není možný, že já se budu učit 10 let karate a někdo se učí chvilku scars a už mi dokáže dát do huby. Četl jsem, že kdo byl v kurzu SCARS dostal příručku kde je všechno vypsaný. Popis technik a tak. Nemáš to náhodou? Nemohl bys to naskenovat? Byl bych ti na věky vděčnej.
[/quote]

To přemýšlíš špatně.....mohl by Tě dostat,pokud by ses nechal zaskočit....heleď,to je složitý.....pokud 2x týdně chodí na trénink,kde pořádně nemaká(jakože jsem od kluků slyšel,že je tam spousta lemplů,kteří jsou silní na hubě),tak asi nehrozí,aby......
Jinak,10 let karate,hmmm...můžu se zeptat kde??U koho???

Jo,dostaneš příručku,kde máš popis reakcí,zásahovejch ploch....na rovinu...bez výkladu a učení je to na houby....
první rok se učíš boj neozbrojený,druhý rok kudličky a pak řetěz,batohy,hole......jenže ty techniky jsou tak podobný a provázaný,že je ve výsledku jedno,jestli máš,nebo nemáš kudličku......jenže fakt musíš makat,mít tam k sobě někoho,kdo bude makat s Tebou...nedá Ti vydechnout,bude zkoušet všechno možný.....protože 60% lidí tam útoky markýruje a to je k ............
Ale Zdeněk ©ána je šikovnej :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Krokac » čtv 21. črc, 2005 18:45

.::Jendis::.

Dík za důvěru, ale když jsem si to přečetl, tak to nebyla čeština :lol: :lol: Fakt bych se za ten článek styděl. Nějak nešlo nají správná slova.

.:: Bob ::.

mrkni na www.musadocz.cz Je to něco podobného. Myslím, že rozdíl je akorát v tom, že to má jiný název a vyučuje to někdo jiný. Mají tam kvalitní informace.

Jinak věř, že jestli děláš 10 let karate a makáš budeš i tam mít bojově navrh. Ale ovšem, že i tam se najdou talenti. K nám do combatu chodilo taky plno tláskalů, kteří se chlubili na ulici, že dělají combat a že jsou pod vedením instrukotu PČR a AČR a potom dostali na diskotéce přes hubu. Jde jen o to proč tam chceš chodit. A myslím, že tenhle případ se Tě netýká, že?

Ovšem s Ginem souhlasím v tom, že s Aikidem to moc společného nemá. Max. převzali pár technik a ještě si je upravili. To je dost možné neboť Aikido, ikdyž se nezdá je taky velmi zákeřné a nejhorší natom je to, že někdy už víš dopředu co s tebou bude, ale nemůžeš tomu zabránit, protože jdeš za svou energií.
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 21. črc, 2005 18:50

Ne-e....musím Tě opravit,ale ani s Musadem to nemá moc společného....jde jen o to,že obojí je Military styl...tzn.rychle vojáky naučit něco o boji zblízka.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. črc, 2005 18:52

Jendis píše:
Bob píše:
Já SCARS považuju za vhodnou nástavbu pro někoho,kdo již něco cvičil a umí kopnout a bouchnout.....úplný laik asi bude z tréninků odcházet s pocitem vlastní nepřemožitelnosti a to se může vymstít.
Schválně si přečti tu diskuzi:
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... opic&t=553

tam jsme se bavili o některých věcech se začátečníkem.....jde o to,že abys uměl na chlapa,co umí kopat,musí také na tréninku být někdo,kdo to umí...jinak se nemáš co naučit...


Myslím že 10 let karate by mohla být dostatečně silná základna. Jak jsem se o scars dozvěděl zjistil jsem, že to snad není možný, že já se budu učit 10 let karate a někdo se učí chvilku scars a už mi dokáže dát do huby. Četl jsem, že kdo byl v kurzu SCARS dostal příručku kde je všechno vypsaný. Popis technik a tak. Nemáš to náhodou? Nemohl bys to naskenovat? Byl bych ti na věky vděčnej.


To přemýšlíš špatně.....mohl by Tě dostat,pokud by ses nechal zaskočit....heleď,to je složitý.....pokud 2x týdně chodí na trénink,kde pořádně nemaká(jakože jsem od kluků slyšel,že je tam spousta lemplů,kteří jsou silní na hubě),tak asi nehrozí,aby......
Jinak,10 let karate,hmmm...můžu se zeptat kde??U koho???

Jo,dostaneš příručku,kde máš popis reakcí,zásahovejch ploch....na rovinu...bez výkladu a učení je to na houby....[/quote]

No právě u koho chodil jsem do mini klubu, kde byl jen jeden pořádnej instruktor. A ten tam nebyl pořád. Poté co jsem zjistil co instruktor toho umí míň než já, skončil jsem. Neměl ani černej pásek a ani nepochopil podstatu. Proto jsem skončil a chci chodit do něčeho účinýho.

Stejně tu příručku chci. Máš ji? Já se na to chci aspoň kouknout je mi jasný že se podle toho nic nenaučím.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Krokac » čtv 21. črc, 2005 18:54

He, tak to sorry, ale můžeš mi teda sdělit v čem je rozdíl? Nemůžu si pomoct, ale když vidím někdy nějaké videa z Musada či SCARS připadá mi to dost podobné tomu našemu combatu.

Fakt bych ten rozdíl rád věděl. Ať si někdo neřekne ten zas hodil jednou perlu. A navíc už dlouho mi to vrtá hlavou. Dík !!! :wink: :idea: 8)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 21. črc, 2005 18:56

Mám jí.....ale skenovat jí nebudu....je toho docela dost,scan nemám a když jsem si naposledy nechal něco skenovat....škoda mluvit.
Jsi z Jihlavy??????
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. črc, 2005 18:57

Z Třebíče. To asi ani nevíš kde to je.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Krokac » čtv 21. črc, 2005 19:00

.:: Bob ::.

Tak to mě mrzí, že si šlápnul vedle. Já jsem taky měl jednu špatnou zkušenost. Ale přesně opačnou. Mistr který měl 2 dan v Kung-Fu mě naučil méně než trenér combatu, který v začátku měl hnědý. 8)
Napiš odkud si a mrknem se co je v tvém okolí za školy. Mám někdy přístup k databázím volnočasových aktivit pro mládež v ČR !!! Tak bych Ti něco mohl zjistit !!! :) 8)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » čtv 21. črc, 2005 19:01

Kurňa pomalu píšu :? :lol: :?
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 21. črc, 2005 19:04

Bob píše:Z Třebíče. To asi ani nevíš kde to je.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Náhodou vím.... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 21. črc, 2005 19:07

Krokac píše:He, tak to sorry, ale můžeš mi teda sdělit v čem je rozdíl? Nemůžu si pomoct, ale když vidím někdy nějaké videa z Musada či SCARS připadá mi to dost podobné tomu našemu combatu.

Fakt bych ten rozdíl rád věděl. Ať si někdo neřekne ten zas hodil jednou perlu. A navíc už dlouho mi to vrtá hlavou. Dík !!! :wink: :idea: 8)


Ty systémy se principielně liší......to je jako KM a MCS...taky je to podobné,ale zároveň není....to už bych SCARS spíše srovnal právě s KM(ale ani to není to pravé).
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků