8 kusů brokátu

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

8 kusů brokátu

Příspěvekod Anonymní » ned 02. říj, 2005 12:13

Cvicim mesic nebo dva 8 kusu brokatu (sedici) podle knihy od dr. Yang Jwing-minga a mel bych par dotazu, jelikoz vse v knize neni a chtel bych to delat spravne:
1) u vetsiny cviku cvicim podle rychlosti dechu, nektere ale rychleji jako treba klapani zubama, klepani na zatylek, otaceni hlavou a toceni rumpalem, je to spravne?
2) jak dychat u cviku 7 - zvedani, tlaceni a drzeni za chodidla?
3) jak pokracovat kdyz me nekdo vyrusi (to se mi stalo dnes, vcera i predevcirem - otravne, myslim jako ze musim v polovine na 5-20 minut prestat cvicit)?
4) nevite nekdo kde by se dalo stahnout k tomu video?
5) jak zlepsit soustredeni pri cviceni at pri tom nemyslim na zenske, hospody atd?
Budu rad kdyz nekdo poradi, treba jen v jedne otazce.
A jeste, co si myslite o kvalite tohoto cviceni? Znate lepsi (tai ci, joga, ...)? Je lepsi stojici / sedici 8kusu brokatu?
Diky, Jan
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Jayo » ned 02. říj, 2005 17:59

Ja to cvicim tiez, z tej knizky. Ale moc ti neporadim, lebo presne tie iste otazky by som sa opytal aj ja.
Ale co ti mozem povedat, tak cvicenie v sede je tazsie, lebo aby fungovalo, treba sa vediet velmi dobre uvolnit a koncentrovat mysel. Zato mam pocit, ze sa nim da nahromadit ovela viac cchi v spodnom tantchiene. Takze je lepsie na vnutorne organy a teda celkove zdravie. Subor v stoji sa mi skor zda na posilnenie tela a sliach. To cvicenie v sede chce vacsiu trpezlivost. Ucinok cvicenia v stoji pocitis uz za tyzden, ale toho v sede to trva dlhsie. Takze... urcite ti doporucujem cvicit obe. Ja som najprv povazoval to v stoji za prvorade, ale teraz ma uz u mna vacsiu hodnotu to v sede. Viac pripomina nej-tan cchikung, hoci svojou podstatou je to stale waj-tan. O nej-tane som si cital, a je velmi tazky, ale da sa nim naakumulovat ovela viac cchi. Takze o kvalite tohto cvicenie rozhodne nepochybuj. Chce to trpezlivost a snahu.
Jayo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 28. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod TierraZ » ned 02. říj, 2005 19:06

Já cvičila osum brokátu jenom v sedě ale jelikož jsem si nebyla jista správnosti své techniky tak jsem toho nechala :cry:
TierraZ
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: ned 18. zář, 2005 23:00
Bydliště: Brno - Bohunice

Příspěvekod Anonymní » pon 03. říj, 2005 7:30

Cvicit chi kung z knizky? To se mi nezda moc rozumne :roll:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 03. říj, 2005 10:11

To Jayo: asi se zkusim doucit tu stojici cast, pak uvidim
To rozumbrada: shaneni ucitelu neni jen tak, tu knihu jsi cetl?
Jan
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 11:37

To Jayo nebo nekdo: K te stojici casti - dychani vetsinou neni popsano takze vseobecne - ruce od tela vydech, naopak nadech, ale v aikidu jsme velmi podobne cviky cvicili s opacnym dychanim - tak nevim co si vybrat, jak to delas ty?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 13:11

Osm kusů brokátu jsou součástí praxe například ve škole Centrum taoistických umění Zlatý kopec (taichi.mcc.cz). Pokud máš zájem prohloubit znalost těchto forem, můžeš příjít na některé z jejich cvičení.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jayo » stř 05. říj, 2005 15:40

Anonymní píše:Osm kusů brokátu jsou součástí praxe například ve škole Centrum taoistických umění Zlatý kopec (taichi.mcc.cz). Pokud máš zájem prohloubit znalost těchto forem, můžeš příjít na některé z jejich cvičení.


V tejto skole cvicim u Laca Horniaka, len tento rok mi to casovo nevychadza.
8 kuskov som tam cvicil, ale uprimne povedane... ta kniha mi dala viac. Myslim, ze to cvicenie sa da naucit aj z knihy.
Jayo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 28. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Jayo » sob 08. říj, 2005 17:22

U formy v sede, ten kusok co sa masiruju oblicky a zhromadzuje cchi v spodnom tantchiene, v knihe nieje uvedene kolko krat sa ma ten kusok robit. Je tam myslim uvedene iba ze sa to ma opakovat. Kolkokrat ten kusok opakujete? Ja tak 5-6 krat.
Jayo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 28. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Jackie » ned 09. říj, 2005 10:46

já se 8 kusu brokátu ucil na seminári s mistrem Du Fu Kunem......jenze uz si to moc bohuzel nepamatuju, neprovozuji to totiz :?
Jackie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 14. bře, 2005 0:00

 

Příspěvekod Hon-za » pát 14. říj, 2005 18:32

Jayo: To asi mame kazdy jinou knihu, ja tam tenhle cvik nemam
Jackie: Tos nam moc nepomohl
Jan
Hon-za
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 06. říj, 2005 23:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků