Výživa sportovce

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Výživa sportovce

Příspěvekod mr-tuzka » pon 19. pro, 2005 19:15

Ahoj lidi,
rád bych se zeptal na váš názor k jednomu tématu.

Je mi 16 let. Jsem hubený a vysoký, nemám moc svalů, dělám taekwon-do. Rád bych byl o něco silnější ( svalove ). Co by ste mi doporičili za jídlo ?? A jak často jíst ? Nebo prostě co bych měl dělat k tomu abych měl více svalů ?

A co si myslíte o " Stravě pro sportovce ", ktera se nachazi napriklad na teto strance http://www.bartsport.cz/strava-sportovce/ ?? Pomohlo by mi to ???



Predem diiky za vsechny odpovedi.
Jakub
mr-tuzka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. pro, 2005 0:00

 

Příspěvekod Skateordie » pon 19. pro, 2005 23:03

Nazdar tuzka. Ja ti poradim toto. Ked som mal 13 rokov bol som tucny a slabucky. Zacal som vsak na sebe makat a vysledky sa uz po pol roku prejavili. Ja by som ti neodporucal posilnovnu ani specialnu stravu (mozno to je dobre, ale ja s tym nemam moc skusenost). Zacni behavat , skakat na svihadla, klikovat, robit sedlahy, makat do boxovacieho vreca. Snaz sa hodne cvicit so svojou vahou, urcite partie aj s cinkami.
Uvidis, ze ani stravu nebudes musiet obmedzit (mozno z casti). Mne toto pomohlo. Teraz mam dobru kondiciu, silu a aj sa citim dobre. Proste namiesto toho co mas sediet pri TV chod radsej aspon von.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod tetsuo_ » úte 20. pro, 2005 11:49

Cau Tuzko !
Mno nejsem si jistej jestli to co popisuje skateordie je zrovna nejlepsi cesta pro tebe. Skakani pres svihadlo, beh, bouchani do pytle jsou spis aerobni cinnosti. A hodi spis k ziskani kondicky a shozeni nadmernych tukovych zasob. Pises, ze si hubenej takze at si kdo chce co chce rika, myslim ze nejlepsi cesta k nabrani svalove hmoty(sily) jsou cinky, takze posilovna. Zezacatku do pohody procvicuj svaly celyho tela at se zpevnis. Spis jed vyssi vahy a mensi pocet opakovani. Pozdeji po cca 2-3 tydnech, se uz pri treninku soustred na urcity svalovy partie (necvic pri jedny navsteve posilky cely telo). Existujou ruzny kombinace, v posilce ti poradi. Co se tyce vyzivy, mezi klasiku snidane, obed, vecere se snaz propasovat nejaky mensi jidla. Jinak po kazdym treninku jeste v posilce doporucuju sacharidovej napoj. A potom pozdeji doma, nejakej kvalitnejsi (s vyssim obsahem bilkovin) proteinovej napoj.
Pri nabirani svalovy hmoty maj svaly a slachy tendenci se zkracovat, takze pred a po treninku v posilce strecink. Jsem taky vysokej a byl jsem spis hubenej, po tom co jsem jel tenhle trenink si nestezuju ...
tetsuo_
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod julian » úte 20. pro, 2005 11:53

tiez ma zaujima tato tema, neviete niejake dobre webove stranky ohladne zdraveho stravovania? dik
julian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte 02. srp, 2005 23:00

Příspěvekod tetsuo_ » úte 20. pro, 2005 14:14

Julian: treba tady http://www.ronnie.cz/vyziva
tetsuo_
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00

Re:

Příspěvekod mr-tuzka » úte 20. pro, 2005 22:17

Jo, posiluju 2x do tydne svihadlo, jinak 5x do tydne kliky na kloubech ( asi tak 20 za den). Je to lepsi, zacinam mit kozy :P, ale porad to neni ono, mam strasne slaby ruce. Asi je to v tom, ze malo jim ( jim snidani, obed(pokud neco ve skole uvari), veceri(z toho 3x tydne pizzu), nekdy si dam ke svacine rohlik nebo buchtu.)

A co si myslite o cinkach pro BU ? Nekde jsem cetl, ze cinky nejsou dobre.



Jakub
mr-tuzka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Skateordie » úte 20. pro, 2005 22:23

Ono to chce proste cas, aj ja som mal strasne slebe ruky. Na to je asi fakt lepsia posilka. Avsak, ak robis taekwon-do, tak si davaj pozor akym stylom budes posilovat, lebo to mozes velmi lahko posrat a budes silny, ale nehybny. Z kazdeho rozku trosku.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod tetsuo_ » úte 20. pro, 2005 22:43

cinky a BU ? to uz se tu nekde resilo ne ?
Ja delam Ju-jitsu a nevadi mi to vubec, prave naopak 8)
Ale je fakt, ze kdyz posiluju v posilce, zaroven pridam na strecinku. A boucham do pytle abych neztracel rychlost ...
tetsuo_
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Skateordie » stř 21. pro, 2005 12:59

Tetsuo. Tak mi prosim ta porad ako robit strecing, aby mi cinky neovplyvnili rychlost. Alebo akym stylom posilujes, ze ti to pomaha?
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Marekkkkk » stř 01. úno, 2006 10:55

4Skateordie: No nejsom expert, ale ked mas 16 rokov a spravis 20 klikov za den si na tom fakt dost zle. V takomto pripade posilka pre teba nema este ziadny zmysel (ano zmysel to ma vzdy, to sa so mnou mozete hadat), lebo za tie peniaze a cas co tam zabijes sa ti oplati radsej investovat do dobrej stravy. Si este vo vyvoji a tvoje telo spotrebuva vela kalorii este na rast kosti, sliach, organov a neviem coho este, co u dospelych nieje (tam sa to uz len obnovuje). Preto ak chces pribrat musis jest! Ne jest ty musis zrat! Lenze ked si v zlej kondicii uz teraz, tak ked priberes budes na tom este horsie, lebo nepredpokladam, ze priberes ciste svaly, ale viac sadla ako svalov. Najlepsie by bolo keby si sa prestal lutovat pri pocitaci a zacal makat. Sprav si program, mas vela casu, tak si vecer sprav 20 klikov,20 drepov a 20 brusakov a zacni behat, povedzme zvladnes na 1 krat 5 koleciek. Na druhy den pridaj ku vsetkemu 1 opakovanie a spravis 6 klikov,..., az 6 koleciek. Tak to rob az do konca tyzdna az sa dostanes na 26 opakovani a 11 koleciek (ked nevladzes, neponahlaj sa na case nezalezi). Na tejto urovni vydrz 2 tyzdne a potom mozes zacat znova pridavat, mozes si to rozdelit na serie, mozes robit co chces a kolko chces, hranice neexistuju!!! Samozrejme vsetko zavisi len od toho kolko casu mas. A kup si pangamin (1 balenie) v lekarni jedz 3 krat denne 4 tablety (podporuje chut do jedla), proteiny si nekupuj a povedz mame, ze nech zacne varit, ked z teba chce mat chlapa a nie hovno.
Marekkkkk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Bratislava

 

Příspěvekod Marekkkkk » stř 01. úno, 2006 10:56

Tak sorry to bolo pre Mr. Tuzku. :cry:
Marekkkkk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Skateordie » stř 01. úno, 2006 11:20

to Marekkkkk: a ja som nechapal preco si myslis, ze som take poleno :D
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Marekkkkk » stř 01. úno, 2006 11:53

Tak sorry to bolo pre Mr. Tuzku. :cry:
Marekkkkk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 29. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Panda » stř 01. úno, 2006 12:01

Já vím že na to jsi se asi neptal ale nedá mi to:) měl jsem trochu podobné problémy když jsem byl v tvém věku ale buď rád že jsi hubený, připravíš se o spoustu problénů s klouby, vazy a spol, a to obzvlaste pokud hodne aktivně sportujes, tak cim vetsi mas vahu tim vic dostanou klouby zabrat.Ať si říká kdo chce co chce svalová hmota tě zpomalí a sníží ti kondičku a podle mě k bojeschopnosti není nějak extra třeba.A pokud je ti 16 tak to už vůbec neřeš, věř mi že do 18-20 roku se to uplně překlopí a nadměrným posilováním v tvém věku si způsobíš akorát tak svalové disbalance a utlumíš růst a vývin...
Jinak ale na nabrání celkové fyzické hmotnosti působí blahodárně paradoxně dobře provedené dřepy:)
Zdar A Sílu
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod BENNY » stř 01. úno, 2006 16:14

julian píše:tiez ma zaujima tato tema, neviete niejake dobre webove stranky ohladne zdraveho stravovania? dik


koukni se na tohle http://vyziva.danjutsu.com/ Je tam hodně dobrejch článků o výživě, tréninku, ...
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

Re: Výživa sportovce

Příspěvekod BENNY » stř 01. úno, 2006 16:26

mr-tuzka píše:Ahoj lidi,
rád bych se zeptal na váš názor k jednomu tématu.

Je mi 16 let. Jsem hubený a vysoký, nemám moc svalů, dělám taekwon-do. Rád bych byl o něco silnější ( svalove ). Co by ste mi doporičili za jídlo ?? A jak často jíst ? Nebo prostě co bych měl dělat k tomu abych měl více svalů ?

A co si myslíte o " Stravě pro sportovce ", ktera se nachazi napriklad na teto strance http://www.bartsport.cz/strava-sportovce/ ?? Pomohlo by mi to ???



Predem diiky za vsechny odpovedi.
Jakub


Čau tužko! Já taky cvičim taekwondo a 3x-4x (jak kdy) tejdně posiluju. Beru creatin monohydrát a vážim 73 Kg na 170 cm. At´ si o creatinu říká kdo chce, co chce je to jediná věc kterou můžu z vlastní zkušenosti doporučit.
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod NAIA » stř 01. úno, 2006 18:43

Podívej záleží jak moc cvičíš. Když budeš víc cvičit a víc jíst tak ti svaly určitě narostou. Podle toho jak cvičíš tak to asi tak slavné nebude. Udělat za den 20 kliků:) No Kájínek jich dělal 1500. Jestli ale opravdu hodně cvičíš, tak je důležité nějak svaly a celé tělo zregenerovat. Tak možná sacharidový nápoj po tréninku by bodl (gainer). Kreatin u mě moc nezabodoval, ale každému vyhovuje něco jiného.

Ale psal jsi, že je ti 16 let tak bych to tak nehrotil. Protože tak do 2 až 3 let zjistíš kde se tvoje váha ustálí a pak s ní začni něco dělat. Protože se taky může stát že se dostaneš na skvělých 80 kilo ale za 5 let z toho bude 110:) Tak bych se do ničeho moc nehnal. Pružnost a fyzička je asi to nejlepší na čem bys měl teď makat.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Skateordie » stř 01. úno, 2006 22:49

Co je dobre na rychlejsiu regeneraciu svalov? Proste aby som mal menej dni svalovicu. Viem, ze strecink, ale ked sa riadne znicim, tak to nepomoze. Diki za radu.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Moshe » stř 01. úno, 2006 22:57

Skateordie píše:Co je dobre na rychlejsiu regeneraciu svalov? Proste aby som mal menej dni svalovicu. Viem, ze strecink, ale ked sa riadne znicim, tak to nepomoze. Diki za radu.

Dobrá masáž. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Není to laciné, ale funguje to.
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Příspěvekod NAIA » stř 01. úno, 2006 22:59

No záleží z čeho máš svaly bolavé. V prvé řadě je nutné aby svaly dostaly potréninku "rychlé cukry" = aby rychle doplnili energii. To může být třeba med, hroznový cukr... nebo právě gainer (sachaidový nápoj, zeptej se někoho kdo posiluje určitě ti poradí. Dají se sehnat i s vyším obsahem bílkovin pro lepší růst svalů). Trénuju dvakrát denně a je to určitě lepší od té doby co je piju.

No jestli tě svaly bolí z posilování tak mě pomáhalo si jít na to zaběhat. Je to boj se k tomu dokopat. Ale druhý den ráno je to o poznání lepší než kdybys to nechal jen tak.

A jestli tě bolí třeba z toho že jsi zaběhl 30 km, tak to je lepší opravdu jen odpočívat, tady regenerace trvá déle.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků