cvicenia so svihadlom (rope skipping)

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

cvicenia so svihadlom (rope skipping)

Příspěvekod julian » úte 20. pro, 2005 12:01

Zdravim vsetkych fans BU. Nedavno som pridal k svojim kondicnym cviceniam aj skakanie na svihladle. Chcem sa spytat, ci nema niekto nejake videicka, alebo napady na rozne cvicenia so svihadlom. Nasiel som jeden dobry video tutorial, ale nechtiac som ho zmazal a uz ho neviem najst ... privitam akekolvek rady, linky, videa ... vdaka, tiez rady ohladne toho, ako dlho skacate, kolko serie a tak .... dik
julian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte 02. srp, 2005 23:00

 

Příspěvekod julian » úte 20. pro, 2005 12:49

na patach alebo na spickach ??? dvihas kolena hore, alebo sa snazis odlepovat od zeme co najmenej (cca 5cm)
julian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte 02. srp, 2005 23:00

Příspěvekod julian » úte 20. pro, 2005 15:01

no neviem, ale videl som jedneho boxeristu, ktory striedavo skakal na spickat a potom na patach, aspon si myslim ;-)
julian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte 02. srp, 2005 23:00

Příspěvekod uniq » úte 20. pro, 2005 19:28

Poskoky by mali byt nizke a mal by si sa odrazat iba prstami na nohach!
uniq
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 11. zář, 2005 23:00

Příspěvekod teg » úte 20. pro, 2005 20:19

julian píše:no neviem, ale videl som jedneho boxeristu, ktory striedavo skakal na spickat a potom na patach, aspon si myslim ;-)


:D Asi vim co myslis tim na patach ale ver ze na patach urcite neskakal. Tomu co ty rikas na patach, to bude pravdepodobne jen takove to predkopavani co obcas boxeri cvicej a ono to muze opticky mast.
teg
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob 17. pro, 2005 0:00

Příspěvekod graver » stř 21. pro, 2005 10:33

ukropcany píše:Osobne skáčem na švihadle 4x do týždňa, aj keď normálne len tak 3 kolá trošku na zohriatie. Ale uskáčem v pohode aj 12 kôl, postnem sem fotku švihadla, ktoré teraz používam... je to pikoška...

Co přesně myslíš tím kolem, prosím?

Kdo jste tu poněkud hmotnější a používáte švihadlo - co na to kolena?
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod julian » stř 21. pro, 2005 10:52

teg píše:
julian píše:no neviem, ale videl som jedneho boxeristu, ktory striedavo skakal na spickat a potom na patach, aspon si myslim ;-)


:D Asi vim co myslis tim na patach ale ver ze na patach urcite neskakal. Tomu co ty rikas na patach, to bude pravdepodobne jen takove to predkopavani co obcas boxeri cvicej a ono to muze opticky mast.


presne tak. islo o to predkopavanie, je mi jasne, ze na patach skakat nemohol, inak by sa ani poriadne neodrazil, ale na spickach to proste nebolo, a vyzeralo to profesionalne ...

ja s tym len zacinam a ked skacem klasicky, tak no neviem, proste mi to velmi muzne nepripada ;-), potrebujem vylepsit styl, thats all
julian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte 02. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Toman » stř 21. pro, 2005 11:58

ukropcany píše:furt sa šmíka :evil:


Hehe to znám. Předevčírem sem na mý klasický trati neběhal 2x tolik. Eště sem si vůl vzal zavaží a nakonec jsem se málem pozvracel.

PS. To švihadlo je super. Už sme se tušim o tom bavili. Ja mam to samy akorat na krajich kluzna loziska spojená ocelovým lankem. Když se břinkneš do bosých prstu na nohach tak skáčeš jak pominutej :D
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » stř 21. pro, 2005 12:07

1 kolo = 3 min. --> 12 kol = 36 min. No, já jsem o nějakých 10-15 kg lehčí, ale tak dlouho bych se na to nevydrželo ani dívat :( :( I v mém případě to asi bude tím nedostatkem běhání - já jsem spíš na strečing a běh (stejně jako tanec) považuji za pohyb nedůstojný dospělého člověka (pokud se nedělá jako sport) :D
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod julian » stř 21. pro, 2005 14:43

behavas stale tym istym tempom, alebo to menis ??? kolko behavas a ako casto ?
julian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte 02. srp, 2005 23:00

 

Příspěvekod TRiTON » sob 18. črc, 2009 22:05

horolezecký lano,korálkový,kožený nebo ocelový švihadlo?s ložiskama nebo bez?se závažím nebo bez? co kdo preferujete?
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TRiTON » ned 19. črc, 2009 9:08

ukropcany píše:Kedysi som to tiež riešil, ale myslím že to nie je tak podstatné. Jediné, čo je podstatné je to, aby sa to rýchlo točilo. Potom už je to len na nás - http://www.youtube.com/watch?v=lVkYjp4mqnc

no,tak takhle nějak neskáču :D
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TRiTON » ned 19. črc, 2009 15:58

švihadlo je pro mě nejhorší část boxerské přípravy..přeskoč-podlez,dvoutakty - to všechno de,ale švihadlo mi nebaví :(
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TRiTON » pon 20. črc, 2009 16:24

to já právě nevim..dřív sem skákal hodně, i jsem se učil nějaký triky od kamarádky co dělá rope skipping závodně,ale pak najednou jako když utneš a ted se k tomu musim přemáhat..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron