Cina

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod pavela » úte 07. úno, 2006 9:54

Jdou mi otevřít oba odkazy,ačkoliv podle českých bojovníků za lidská práva by to mělo být tvrdě zcenzurováno, co je to za čáry? Yiwan to objasnil, všude je lokalizovaná verze. Takže pokud nějakýho číňana ještě zajímají tanky, může si to zadat na anglický verzi. Stránka není blokovaná, zobrazuje vše, takže jestli to byl pokus o důkaz cenzury, tak nevyšel(neřikam, že tu cenzura neni, ta je všude ale tady je to asi pláč na cizím hrobě :lol: ).
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

 

Příspěvekod pavela » úte 07. úno, 2006 10:06

a nechte už tý polityky, dyť jste jak pošahaný, celej svět, včetně číňanů se baví o obchodě, umění, kultuře, jenom Češi pořád vo politice :? , jsme jim pro smích. Vždyť samotný číňany politika vůbec nezajímá a je jim to šumafuk, zajímaji je jenom prachy a vo tankách z Tien an men pokud si na ně vůbec vzpomenou, vám tak akorát povědí, že kdyby to nepřeválcovali, tak jim budou vládnout pitomý studenti a disidenti a místo ekonomickýho růstu budou v prdeli.Myslím, že už jsem říkal jak jsem byl členem kongresu, kde byla delegace z Čech, Austrálie, Německa a USA, všichni se bavili o kšeftu a pekli kšefty, jenom čecháčci neustále mrmlali vo Havlovi, Dalajlámovi a Tibetu, fakt jsme jak pitomý, my čechové, máme furt rudý mozky a plnou hubu komunistů a byznys žádnej. Kdyby se Čínani bavili o politice jako Češi, tak by jim nezbyl čas na to aby byli zemí s největším ekonomickým růstem na světě a byli by maximálně tam, kde jsme mi, nebo jeeště hloub. Pojdtě se bavit o čínskejch BU, holkách, kultuře atd. Politika je pro malý děti a nikdo,kromě politiků, na ní ještě nevydělal.Nechte politiku politikům, jenom oni mají na to svinstvo žaludek, my normální lidi V®DYCKY na politice akorát proděláme
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » úte 07. úno, 2006 10:40

HNUS, okamžitě alarmovat lidi k boji za lidská a psí práva. V Čechách katastrofa!!! Stahují zvířata za živa! Děti chovají v klecích!!! Svinstvo. Prezident Klaus to kryje!!! CENZURA,KOMUNIZMUS, FA©ISMUS. Tak vidíte o čem je politika??? kdo nevěří: http://veciverejne.blesk.cz/Clanek45044.htm
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod koblih » úte 07. úno, 2006 10:46

pavela píše:Jdou mi otevřít oba odkazy,ačkoliv podle českých bojovníků za lidská práva by to mělo být tvrdě zcenzurováno, co je to za čáry? Yiwan to objasnil, všude je lokalizovaná verze. Takže pokud nějakýho číňana ještě zajímají tanky, může si to zadat na anglický verzi. Stránka není blokovaná, zobrazuje vše, takže jestli to byl pokus o důkaz cenzury, tak nevyšel(neřikam, že tu cenzura neni, ta je všude ale tady je to asi pláč na cizím hrobě :lol: ).
No tyhle dva linky co jsem sem hodil, mi dnes přišly do mailu, tak jsem si vzpoměl na tuhle diskuzi a hodil to sem. Spis by me zajimalo, kdyz napises do prohlizecky
http://images.google.cn/
a das hledat slovo "tiananmen"
coti vyjede.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod marvin » úte 07. úno, 2006 12:45

myslis toto ;)
najdi 10 rozdielov ;)

google.com - prvy search

google.cn - ten isty search

to snad nepotrebuje komentar. ;) ;); )
Mne je situacia okolo ciny ukradnuta / no offence /, ale toto ma pobavilo.
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod koblih » úte 07. úno, 2006 13:14

marvin píše:myslis toto ;)
najdi 10 rozdielov ;)

google.com - prvy search

google.cn - ten isty search

to snad nepotrebuje komentar. ;) ;); )
Mne je situacia okolo ciny ukradnuta / no offence /, ale toto ma pobavilo.
A ty jsi ted v Cine? Tady u nas si to vidim taky zase tak blby nejsem, jde o to co vidi v Cine. O cenzure v lokalnich verzich google, jsem uz cetl ze je i v jinych zemich, napr. udajne ve francii, nektere slova tykajici se fasismu. Proto bych byl rad kdyby mi nekdo kdo tam je to zkusil.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Dong_wu » úte 07. úno, 2006 13:25

Cinskej google hleda primarne cinsky stranky a na tech tanky na tiananmenu nemaj :)
Nekdo tomu rika cenzura, nekdo lokalizovana verze...........
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod sulthan » úte 07. úno, 2006 13:28

problem je ten, ze vetsina prohlizece posila na server spoustu dalsich informaci (nastaveny jazyk systemu, jazyk prohlizece, kodovani apod.), takze my tady zmeny uvidime jen dost tezko.
Dalsi informace se da ziskat z vlastnika ip adresy (u me je to treba contactel.CZ), takze je jasne odkud se pripojuji.
Google samozrejme nebude cenzurovat dotazy z ceske republiky...

To, ze cenzura na cinskem internetu existuje (pouze na pevnine!, ne v hongkongu), je fakt. Stejne je fakt, ze se u nas pouzivaji klecova luzka.
Udelat cenzuru internetu je ale nesmirne obtizne, takze se to dela hodne primitivnim zpusobem, blokovan je pouze maly pocet stranek a da se to velice snadno obejit.
Vyznam cenzury je tedy celkem maly (stejne jako pouzivani klecovych luzek u nas neni moc dulezite).
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Příspěvekod marvin » úte 07. úno, 2006 13:42

Vyznam cenzury je tedy celkem maly (stejne jako pouzivani klecovych luzek u nas neni moc dulezite).

heh ale iba do momentu kym nie si v tej klietke ty sam, ze ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Dong_wu » úte 07. úno, 2006 13:50

marvin píše:
Vyznam cenzury je tedy celkem maly (stejne jako pouzivani klecovych luzek u nas neni moc dulezite).

heh ale iba do momentu kym nie si v tej klietke ty sam, ze ...


Motam se trochu kolem zdravotnictvi a klecovy luzka se u nas pouzivaji z nekolika duvodu. Ty hlavni jsou napr:
- aby si dite samo neublizilo (vetsinou padem z postele)
- aby se dal zajistit provoz lecebny s prijatelnym mnozstvim personalu
- je to lepsi nez ty deti privazovat k posteli

atd.
Pouziva se to jen pro pacienty trpici nejakou poruchou - normalni deti se do toho nezaviraj

ale tohle uz je hodne OT..........
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Angus » úte 07. úno, 2006 14:19

Dong_wu píše:Nekdo tomu rika cenzura, nekdo lokalizovana verze...........

:lol: :lol: :lol: :wink:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod pavela » úte 07. úno, 2006 14:57

koblih píše:
marvin píše:myslis toto ;)
najdi 10 rozdielov ;)

google.com - prvy search

google.cn - ten isty search

to snad nepotrebuje komentar. ;) ;); )
Mne je situacia okolo ciny ukradnuta / no offence /, ale toto ma pobavilo.
A ty jsi ted v Cine? Tady u nas si to vidim taky zase tak blby nejsem, jde o to co vidi v Cine. O cenzure v lokalnich verzich google, jsem uz cetl ze je i v jinych zemich, napr. udajne ve francii, nektere slova tykajici se fasismu. Proto bych byl rad kdyby mi nekdo kdo tam je to zkusil.
Asi jsem zapoměl pro toho kdo to neví, tak jsem to právě vyzkoušel ze svého Pekingského bytu, neboť jsem právě v Číně. Ukázalo mi to spoustu tanků, jak už jsem napsal. mam si snad vyfotit monitor a dát to sem?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod marvin » úte 07. úno, 2006 21:11

pavela - keby ta to velmi trapilo na klavesnici mas take tlacitko, ze "PrtSc" /Print Sreen/ zmacknes a v hocijakom grafickom softe zmackni Ctrl+v a mal by si mat "odfotenu" obrazovku ;)

ps: myslim, ze skor islo o ten for z tou lokalizovanou verziou google.cn ;) naozaj nie je dovod ti neverit, ze ked si nechas v google.com vyhladat nejake heslo najde ti to to iste ako mne tu ;)
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod pavela » stř 08. úno, 2006 3:07

marvin píše:pavela - keby ta to velmi trapilo na klavesnici mas take tlacitko, ze "PrtSc" /Print Sreen/ zmacknes a v hocijakom grafickom softe zmackni Ctrl+v a mal by si mat "odfotenu" obrazovku ;)

ps: myslim, ze skor islo o ten for z tou lokalizovanou verziou google.cn ;) naozaj nie je dovod ti neverit, ze ked si nechas v google.com vyhladat nejake heslo najde ti to to iste ako mne tu ;)
jasně, chtěl jem říct, že www.google.com to vyhledá stejně i v Číně, neni to nijak bloklý. naopak, budu rád, když mi sem lidi napíšou nějaký zaručeně bloklý stránky a já je prověřím. Jediný co mi nejde je ta wikipedia(a members.tripod...) A nechme už tý politiky, vždyť to je ta nejnudnější věc v ČLR, bavme se o něčem jinym... PS: pro nevěřící Tomáše, jsem to típnul tim prtscrn Obrázek
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod kjang » pát 10. úno, 2006 16:23

kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Miro » pát 10. úno, 2006 16:35

Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Rimmer » pát 10. úno, 2006 16:41

pavela píše:
marvin píše:pavela - keby ta to velmi trapilo na klavesnici mas take tlacitko, ze "PrtSc" /Print Sreen/ zmacknes a v hocijakom grafickom softe zmackni Ctrl+v a mal by si mat "odfotenu" obrazovku ;)

ps: myslim, ze skor islo o ten for z tou lokalizovanou verziou google.cn ;) naozaj nie je dovod ti neverit, ze ked si nechas v google.com vyhladat nejake heslo najde ti to to iste ako mne tu ;)
jasně, chtěl jem říct, že www.google.com to vyhledá stejně i v Číně, neni to nijak bloklý. naopak, budu rád, když mi sem lidi napíšou nějaký zaručeně bloklý stránky a já je prověřím. Jediný co mi nejde je ta wikipedia(a members.tripod...) A nechme už tý politiky, vždyť to je ta nejnudnější věc v ČLR, bavme se o něčem jinym... PS: pro nevěřící Tomáše, jsem to típnul tim prtscrn Obrázek
však taky šlo o to aby si tam nechal www.google.cn a ne www.google.com...
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod sulthan » pát 10. úno, 2006 17:01

Rimmer píše:však taky šlo o to aby si tam nechal www.google.cn a ne www.google.com...

zkus si to napsat do prohlizece, zjistis ze se ti to automaticky presmeruje na google.com
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Příspěvekod Rimmer » pát 10. úno, 2006 17:15

Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod sulthan » pát 10. úno, 2006 17:25

Rimmer píše:http://images.google.cn/images?svnum=10&hl=zh-CN&lr=&q=tiananmen&btnG=%E6%90%9C%E7%B4%A2 - .cn


http://images.google.com/images?hl=en&q=tiananmen - .com


jak uz tady bylo receno, tim prvni odkazem vyhledavas pouze stranky, ktere jsou psane v cinstine (viz hl=zh-CN), coz je pro anglicky dotaz trosku nesmyslne.
Jakmile z adresy vyhodis nastaveni jazyka, presmerujes se na google.com
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků