Křeče

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Křeče

Příspěvekod Zigi » úte 14. bře, 2006 13:21

Zdar, už nějakou dobu mám takový problém...občas se mi do lýtka jedné nebo druhé nohy dostane křeč, nemusí to ani být nějakým špatným pohybem, ovšem ta bolest stojí za to, je to fakt k pos..ní, i když to trvá pár vteřin. Stává se mi to naštěstí jen když nic nedělám a jen se tak povaluju, ovšem nechtěl bych je dostat při plavání, běhu...brr. Tak by mě jen zajímaly vaše zkušenosti, zda je nějaká prevence atd. Dík moc.
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

 

Příspěvekod Low » úte 14. bře, 2006 13:28

nedostatek minerálů v těle.. neni to nic co jsem někde slyšel nebo čet ale je to z mý vlastní zkušenosti, měl jsem ten samej problém.. a když sem vitamíny celý spolykal po nějaký době se mi to začalo zase vracet dokud sem to zas nezacal jist..

kup tohle http://www.lekarna.cz/p/vitaminy-minera ... ek-tbl-30/ a nebo rovnou 100tablet. jeste ti doporucuju megacecko, to jse vyborna vec.. hlavne chrani nachlazeni a tak.. navic je to dobrej antioxodant.

sam sem temhle vitaminum neveril do ty doby nez jsem je nezacal brat a tedka mam doma minimalne to megacecko..

ty prachy se za to vyplatej a nijak zvlast drahy to neni. kolme 100-200kc na ctvrt roku
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

A

Příspěvekod roza » úte 14. bře, 2006 13:36

V nekterych pripadech je to zpusobeno nedostatkem iontu mineralu a stopovych prvku v tele v kombinaci se spatnym pitnym rezimem.
To pak zpusobuje nerovnovahu na bunecne membrane a i horsi vedeni v ramci nervove soustavy.Asi.Laicky receno.

Jako prevence se doporucuje prijem horciku - magnesium Mg ,zinek ,zelezo a mozna dalsi nebudou taky na skodu.
Jeden ze znamejsich distribucnich nazvu pro podobne preparaty byl Dologran ,jinak asi staci optat se doktora a v lekarne.

Nebo to taky muze byt neco uuuuplne jinyho :lol:

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod ly » úte 14. bře, 2006 13:36

Caf,
svalove krce byvaju niekedy priznakom nedostatku horcika, hlavne ked tvrdo trenujes a nedodavas telu mineraly. Skus pit mineralku s vysokym obsahom Mg, alebo si kup v lekarni rovno kombinaciu Horcik/Vapnik/Zinok. Z potravin maju vysoky obsah horcika psenicne klicky, obilie, ryza, banany. Ak by to vsak pretrvavalo viac ako dva tyzdne, zajdi pre istotu k doktorovi.
Snad som ti pomohla :D
ly
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Příspěvekod ly » úte 14. bře, 2006 13:38

Ako vidim, mame na vec podobny nazor :D
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

a

Příspěvekod roza » úte 14. bře, 2006 13:42

:wink:
ly
:wink:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Low » úte 14. bře, 2006 13:47

mineralky bych nepil vubec.. jednu dobu sem se o to zajmal a ono je to spis nezdravy nez zdravy.. kdyz chces nejakou s vysokym obsahem neceho tak to bude silne mineralizovana voda a ty se ma pit maximalne 0,5 litru denne. lidi to ale casto kupujou a pijou to jako beznou vodu . obsahuje to ale hodne zeleza.

jestli ses z velkyho mesta treba z prahy, tak voda z kohoutku splnuje stejny a casto i prisnejsi hygienicky normy nez balena voda.. jedina vec je ze nekomu nechotna kvuli chloru, coz me osobne je uplne jedno a behem peti minut z vody stejne vyprcha.

takez kdyz nekdo chce mineraly resil bych to vitaminy.. da se koupit samostatne vsechno dulezity - zinek, vapnik, fosfor, jod, horcik ,selen a ja nevim co vsechno
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Zigi » úte 14. bře, 2006 13:50

K tomu pití...piju cca 2 litry vody denně...a to podotýkám minimálně, běžně okolo tří litrů. A voda z kohoutku mi taky nevadí, jsem z ostravy a podle testů co jsem četl tu máme jednu z nejlepších vod v republice 8)

Asi můžete mít pravdu, zkusím ten Vápník-Horčík-Zinek :roll:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Miro » úte 14. bře, 2006 14:25

Tiez som to maval za mlada, ked som hraval hokej... Lekari mi napichali vapnikove injekcie (tvrdiac ze vraj telo nedokaze vstrebat velku cast vapnika z roznych prirodnych i inych zdrojov, napr. vitaminovych tabletiek) a bolo po problemoch...

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jox » úte 14. bře, 2006 15:12

Low píše:mineralky bych nepil vubec.. jednu dobu sem se o to zajmal a ono je to spis nezdravy nez zdravy.. kdyz chces nejakou s vysokym obsahem neceho tak to bude silne mineralizovana voda a ty se ma pit maximalne 0,5 litru denne. lidi to ale casto kupujou a pijou to jako beznou vodu .
Jojo. Nende ale vo to minerálku pít/nepít, ale potřebuješ vědět CO do sebe leješ. Na silně mineralizovanou vodu musíš koukat jako na jídlo nebo lék - tak jako do sebe jeden nemá lejt (bez důvodu) jeden druh minerálky, tak taky nežere třeba výhradně jen jahody a nic jinýho.
Low píše:obsahuje to ale hodne železa.
No právě, jak kerá...

U křečí může jít vo rovnováhu mezi sodíkem (Na), draslíkem (K) a hořčíkem (Mg). Když se jeden hodně potí, ak ty minerály dou ven, ale snadno se doplňuje sodík - kuchyňskou solí (=sodík+chlór). Ale hodně solit je nezdravý právě pro narušení tý rovnováhy. Víc soli = víc čůrání = míň hořčíku = křeče. Je potřeba do sebe dostat hořčík a draslík.

Jeden nemusí zrovna kupovat tuny "viamínů" a "minerálů" v lékárně, dyž by stačilo jen trochu se zamyslet nad tim co žere. Znáte to, nejdražší moč maj Američani...

Takže kromě někerejch minerálek:
Zdroje hořčíku: běžný luštěniny, listová zelenina včetně špenátu, sušený fíky, vořechy, celozrný pečivo.
Zdroje draslíku: běžný vařený brambory, banány, datle, vořechy, rajčata, vobilný klíčky, houby, vejce, hrášek, květák, kapusta, celozrný pečivo, jabka, pomeranče ...

Na někderejch kuchyňskejch solch je napsáno, že maj jako přídavek draslík. Nebo hořčík. Nebo jód. To mi připadne jako dobrej nápad.

Hlavně se neládovat jen samejma kravinama v mekáčovi a v putyce.

Megacéčka bych rači nejed víc než 500mg denně, a jen při zátěži (únava, stras, nemoc), ne celoročně. To by tělo zchoulostivělo. U céčka de ne vo to dostat ho do sebe nárazově co nejvíc (to se pak rychle vyčůrá), ale aby se ten "lék" v těle dlouho rozpouštěl - pokud možno aspoň půl dne, a to zdaleka ne každý céčko umí.

Sice sou chytráci co kvůli tomu žerou víckrát deně 1000mg céčko, ale já myslim že dyž mi je zima, nemusim se kvuli tomu vrhat do sopky.

Stejně sou lepší ty klasický brambory, papriky, pomeranče, citrusy...
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod jox » úte 14. bře, 2006 15:47

Miro: Jo. To že něco je v potravinách eště zdaleka neznamená, že se to z nich dostane do těla. Slyšel sem třeba, že se vápník vychytáva dost těžko, pokud už v těle předtim nejni vitamín D. Pak se může chlastat mlíka kolik chceš a nic. :x
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » úte 14. bře, 2006 15:49

Zigi píše:Asi můžete mít pravdu, zkusím ten Vápník-Horčík-Zinek :roll:

Zigi: Pamatuj na brambory nebo banány (draslík) :wink:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Zigi » úte 14. bře, 2006 16:24

jox píše:Zigi: Pamatuj na brambory nebo banány (draslík) :wink:


neboj, fazole, brambory, rýže, banány.........to jím pořád :wink:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod RBR » úte 14. bře, 2006 17:09

Měl jsem stejný problém. Vyřešil jsem to s pomocí odborníků. Navštívil jsem doktora a nechal si udělat odběry krve na rozbor minerálů a stopových prvků. Přesně mi vyjelo čeho jsem měl nedostatek.
Doktor mi předepsal prášky s Fe a Mg. Jsou pouze na recept. Nejsou to sračky co dostaneš v bežném obchodě, ve kterých je nulová koncentrace. Po pár měsících bylo po problémech. Pozor ty přášky na recept mají opravdu už velké koncentrace a je nutné dodržet dávkování, žádné experimenty (se můžeš předávkovat).

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Low » úte 14. bře, 2006 17:16

jox: já mám megacéčko 600mg v tabletě. tělo denně spotřebuje asi 70mg, ale výhoda céčka je že se jim nedá předávkovat jako jinejma vitaminama, prebytek se vycura.. megacecko ti proste zajisti denni prijem vytaminu C, tolik kolik ho telo dokaze vstrebat. mozna bych ale taky uvital spis tablety po treba 150mg a brat to rano a vecer.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Low » úte 14. bře, 2006 17:55

rbr: no vidis ja se z zadnym odbornikem neradil ,koupil sem ty sracky s nulovou koncentraci a ten problem zmizel v podstate okamzite, od ty doby co jsem to zacal jist jsem uz nikdy krec nemel:)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod woty » úte 14. bře, 2006 18:05

No me se podobne veci stavaj taky,akorat jedine kdyz zatnu lytkovej sval naprazdno,bez zadny zateze,tak potom. A kdyz se to stane tak staci narovnat a je to :) Ale boli to taky jako cert. Nejhorsi je ze se to obcas stava ve spani,coz je potom dost blby probuzeni :?
Kdybych vedel,ze svetlo svicky je ohen,jidlo uz by bylo davno uvarene.
Snehova vlocka nidky nepadne na nespravne misto.
zenova prislovi
woty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. říj, 2005 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jox » úte 14. bře, 2006 18:19

Low píše:mozna bych ale taky uvital spis tablety po treba 150mg a brat to rano a vecer.

http://www.lekarna.cz/p/vitaminy-minera ... in-tbl-60/
http://www.celaskon.cz/default.aspx/cz/ ... elaskon100

Jinak s tim předávkováním céčkem to nejni prej tak absolutní. Samozřejmě to s tebou nesekne když se ho přežereš, ale dlouhodobý působení - to už je něco jinýho. Zkus si třeba představit, že během dlouhý doby regulační mechanismus zleniví, páč si zvykne céčko vylučovat furt, a pak najednou nedostane tu svou megadávku...
A pak - vysoký megadávky (nevim asi 5000mg a víc naráz) maj právě vobejít ten mechanismus proti předávkování, když si někdo třeba myslí že mu zabírá víc něž by potřeboval. A tam už to možná začne bejt zajímavý... :twisted:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod ly » úte 14. bře, 2006 21:43

Low píše:jox: já mám megacéčko 600mg v tabletě. tělo denně spotřebuje asi 70mg, ale výhoda céčka je že se jim nedá předávkovat jako jinejma vitaminama, prebytek se vycura.. megacecko ti proste zajisti denni prijem vytaminu C, tolik kolik ho telo dokaze vstrebat. mozna bych ale taky uvital spis tablety po treba 150mg a brat to rano a vecer.

Predavkovat mozno nie, ale dlhodobym uzivanim mega C si mozes uhnat napriklad oblickove kamene. :!:
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Příspěvekod ly » úte 14. bře, 2006 22:04

Low píše:mineralky bych nepil vubec.. ..


Mas uplne fuk, ci zatazis telo vysokym obsahom mineralov, ktore si pojedol v tabletkach alebo vypil v mineralke. Ladviny musia makat tak ci tak. Ako pise jox, treba si dat pozor na zlozenie a brat mineralku ako liecivo. Najlepsie je pit vodu s vyssim obsahom horcik/vapnik a nizkym sodik/draslik. Na Slovensku je to napr. Miticka. Dobra je aj vasa Magnesia, ale s mierou, ma vysoky pomer horcika k vapniku, tak 5:1.
Naposledy upravil ly dne stř 15. bře, 2006 7:43, celkově upraveno 1
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron