kde splašit víc energie?

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Mato89 » úte 09. kvě, 2006 18:37

8)
Mato89
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

 

Příspěvekod Mato89 » úte 09. kvě, 2006 18:37

8)
Mato89
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Mato89 » úte 09. kvě, 2006 18:37

8)
Mato89
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Hark » úte 09. kvě, 2006 20:05

Vsechno podstatne je uvedeno vyse, chybi mi tam jenom jedna vec:

3-4 hodiny pred treninkem nic nejez.
Piti samozrejme ano.


----------------
Organy pracuji v cyklech, a maji maxima i minima cinnosti zavisla na zivotnim stylu, tj. case prijimani stravy, spankovem rezimu, ... Proto je treba nebezpecne prilis casto cestovat mezi casovymi pasmy a zahravat si s biologickymi hodinami.

_Idealni_ je vytvorit si pravidelny cyklus - chodit spat ve stejnou dobu, probouzet se ve stejnou dobu, jist v pravidelnych intervalech, cvicit stejnou dobu...

Podarilo se mi to udrzet asi rok a pul a stalo to fakt za to, budu zas pracovat na tom, abych se k tomuhle stylu vratil.

http://www.marianne.cz/clanek/131/poslo ... odiny.html

Uvedene casy jsou samozrejme relativizovane na prumernou dobu vstavani kolem 7 rano.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod sulthan » úte 09. kvě, 2006 22:46

sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Příspěvekod graver » stř 10. kvě, 2006 6:03

Pokud máš pocit, že jsi unavený neúměrně své fyzické aktivitě, zastav se u doktora a požádej ho o krevní testy (KO, jaterní testy, třeba i kreatinázu) - jednou za čas (podle pojišťovny) na to máš stejně v rámci prevence nárok.
Spánek 5-7 hodin může být při zátěži málo, ale to je dost individuální (já když nespím 8-9 hodin, je zle).
Glukopur ano, ale ne pravidelně - jen extrémním výdeji energie.
Energy drinks: že je to blbost ku hov*u se tu asi shodneme kolektivně...
Potravinové doplňky: to ať si každý přebere sám, proč je bere, ale kvůli únavě jistě ne. Neřeš následky, ale příčiny - zdravý mladý člověk s jen trochu normální životosprávou se cítí dobře i bez nich.
Nejíst po 18. hodině - oblíbená samospasitelná blbost různých adepů hubnutí. Nejez 1-2 hodiny před spaním a je to OK.
Zkus si ten odpočinek měřit - jak rychle zrelaxuješ do normálu po výkonu - tzn. můžou tě třeba trochu bolet svaly, ale nesmíš mít pocit únavy.
Já jsem už starší fotřík s rozhozenými játry, ale přesto mi k regeneraci stačí spánek, plavání a relaxační bazén.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod toddb » stř 10. kvě, 2006 11:10

energy drinks mi pomahaj pri uceni, minimalne uz tim, ze si reknu, ze jsem vypil energeticky napoj a ted pojedu - placebo efekt, taky jako nahrazka kafe, ktery ted nemuzu ani videt. Pri fyzicky zatezi je vyzkouseny nemam a ani by me to nenapadlo si je davat pred nakym sportem, ale jakozto podpora pri studiu sem tam s mirou urcite..
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod lala » stř 17. kvě, 2006 9:10

souhlasím s graverem. zajít za doktorem a zjistit, jestli potíže nejsou nějakého zásadnějšího rázu. spoustu moudrého o správné životosprávě už tu zaznělo. co se týká únavy a nedostatku energie: může třeba souviset s alergií, špatným dýcháním a/nebo psychickými probémy (jak je to s tím hřáním si zmije na prsou? - psychický tlak způsobí fyzické obtíže, např. nekvalitní dýchání, únavu, nedostatek sil na to cokoliv udělat). psychiku zkrátka rozhodně není dobré podceňovat, přestože se na ní občas zapomíná. hodně problémů tohodle rázu může mít psychosomatický původ (občasný problém příliš ambiciózních mladých mužů :wink: ). nicméně nejsem doktor, ale myslím si, že příčin může být hodně. osobně jsem skeptik co se týká energetických nápojů v takových případech. potlačí následky, ale neřeší příčinu problémů - a tím se dává prostor pro zhoršení stavu.
lala
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 18. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Gusep » stř 17. kvě, 2006 10:47

Hark píše:Vsechno podstatne je uvedeno vyse, chybi mi tam jenom jedna vec:
3-4 hodiny pred treninkem nic nejez.


Tak toto by som neodporúčal. Maximálne 1-2 hodiny pred tréningom. Podľa mňa by si mal jesť kždých 3-4 hodiny a keď nebudeš tak dlhú dobu jesť pred tréningom, k tomu prirátaš 2 hodiny tréningu tak to máš hneď 6 hodín bez energetického príjmu a telo si to začne vynahradzovať tým, že si berie energiu zo svalov...
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod maus » stř 17. kvě, 2006 20:29

Jasom som to na sebe dlhši čas pozoroval a postupne som to skracoval až na tu jednu hodinu pred treningom. Dam si take lahšie ale energedicke jedlo a idem cvit. A ked som unaveny zo školy tak si pustim dobru muziku a za 30 min som ako novuzrodeny. :lol:
maus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 12. dub, 2006 23:00
Bydliště: BJ

Re: kde splašit víc energie?

Příspěvekod bersek » pon 22. kvě, 2006 13:20

Sanchez píše:Zdravim. Nedělám sice BU, ale dost sportuju a mám problémy s únavou a nedostatkem energie. Bolí mě vždy nohy i celé tělo a přinutit se k nějakému pohybu je velmi těžké. Rád bych začal s nějakou doplňující výživou, ale nemám přesně jasno v tom, co je nejlepší. Mám takové tři základní "plány", byl bych rád kdybyste se k tomu nějakým způsobem vyjádřili a poradili případné konkrétní produkty.

1) koenzym Q10
Na ten jsem slyšel samou chválu, nicméně jeden člověk mi nedávno řekl, že mnohem efektivnější než koenzym je:

2) creatin, L-glutamin a především L-carnitin
Nevím přesně v čem se tohle vyskytuje, ale nerad bych kupoval nějaké gainery co pijou kulturisti

3) energetické nápoje
Red Bull nebo Kamikaze mě vždy dost nakopne, ale abych si kupoval plechovku na každý den mi přijde moc drahé. Nicméně v kombinaci s jednou z výše uvedených variant by to mohlo mít výborný účinek


Předem děkuju všem za rady a tipy.


dulezita je regenerace a nespechat pak se telo casem prizpusobi na zvyseny vydej energie a lepe si pak vybira z jidla co potrebuje samozrejme je stejne jako odpocinek dulezita pestra strava plna vitaminu ktrere pomahaji lepe zuzitkovat potraviny v tele
bersek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00
Bydliště: mikulov

..

Příspěvekod Prince_Rakeem » úte 25. črc, 2006 16:24

Zdravim..kazdy ti tu radi vyzivu, doplnky, atd... Co bych ti mimo to mohl poradit, je ze po treninku, nebo nejake fyzicke zatezi si obycejne sedni do vany/sprchy a chlad si svalstvo ledovou sprchou (nohy, ruky), zabranuje to tvoreni kys.mlecne ve svalech., tutiz te nebudou bolet druhy den tolik svaly. Jen musis vydrzet tu ledovou vodu :P a pro nas chlapy je to na spodni partie trosku neprijemne :wink: 5-?min chlazeni by melo stacit.
Prince_Rakeem
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 24. črc, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » sob 21. říj, 2006 21:56

Jsem rád že je tu tolik odborníků na zdravou výživu :wink: Potřebuju poradit, cvičím asi takto:

pondělí: 2,5h maximálně fyzicky náročný trénink
úterý: 2,5h maximálně fyzicky náročný trénink
středa: zatím pauza
čtvrtek: 2,5h maximálně fyzicky náročný trénink
pátek: 2h maximálně fyzicky náročný trénink
sobota: 1-2x měsíčně 6-12h maximálně fyzicky náročného tréninku, závody, ap.
neděle: regenerační den (ojediněle trénink nebo závody)

Tím "maximálně fyzicky náročný trénink" myslím že jedu celou dobu na 100%, žádný flákání. Tréninky jsou fullkontaktní, takže tělo dostane pořádně zabrat i co se týče modřin atd. Přes den proměnlivě škola, takže není čas na nějaké pravidelné stravování.

Co mám podle vás jíst, abych přežil déle než týden? :twisted:

Odpovím si sám: Zdravá strava při takto náročných trénincích nestačí. Chce to nějaký sacharidovo-proteinový doplněk stravy na regeneraci svalů. Před tréninkem a po tréninku piju Gainer 2 od Vitalmaxu a jsem spokojen. Je tam víceméně to, co bych měl získat z jídla, jenže z jídla toho prostě nezískám dost. To, co mě dřív bolelo tři dny, je do druhého dne v pohodě.

Dr. Glock
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod TAPTAK » ned 22. říj, 2006 9:20

Po zkusenostech z ruznych sportovnich maratonu pro delsi namahu doporucuji iontak. (nezaregistroval jsem, ze by ho nekdo zminil)
A samozrejme, cim vic namozene telo, tim pozvolnejsi rozcviceni a docviceni. Behem docviceni se pri male zatezi a dostatku kysilku odbouravaji mlecnany.
Treba nekoho bude zajimat tento odkaz:
http://www.lactate.cz/biochemicke%20pozadi.htm

Studena sprcha je skvela pred delsim odpocinkem. Kdyz jsme se na 24 hodinove salovce po dvou hodinach stridali, rozhybani a uvedeni do provozu po sprse pred dvema hodinami, bylo mnohem tezsi a bolestivejsi.

Zkusenost z vicedennich turnaju - bezne pul hodiny i delsi stupnovane rozcviceni.

Na tvrde a bolave svaly urcite masaz nebo aspon masazni emulze.

Glukopur = hroznovy cukr = dextroza = D-glukoza - nejrychleji vstrebatelny cukr.

Dr. Glock - nikdy jsem se zdrave strave moc nevenoval, takze me vubec nemusis brat vazne. Existuje takova teorie, ktere hodne verim, ze pokud telu dodavas predzpracovane - vitaminy, bilkoviny atd., telo postupne ztraci schopnost ziskavat tyto latky z potravy.
Nemam nic proti pomocnym preparatum. Podle me by se mely podavat "narazove" a v ruznych druzich. Proste zachovavat variabilitu podobne jako ve strave. Nikdy nevis, o co se ochuzujes nebo naopak, jestli zvysenym pravidelnym podavanim nejake latky nezhuntujes treba jatra nebo neprobudis dispozice k nejake dementni chorobe.
Napr. pravidelnym prekracovanim denni davky vitaminu A, si jatra odrovnas spolehlive.
TAPTAK
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 02. lis, 2004 0:00

Příspěvekod DrGlock » ned 22. říj, 2006 10:56

TAPTAK píše:Dr. Glock - nikdy jsem se zdrave strave moc nevenoval, takze me vubec nemusis brat vazne. Existuje takova teorie, ktere hodne verim, ze pokud telu dodavas predzpracovane - vitaminy, bilkoviny atd., telo postupne ztraci schopnost ziskavat tyto latky z potravy.
Nemam nic proti pomocnym preparatum. Podle me by se mely podavat "narazove" a v ruznych druzich. Proste zachovavat variabilitu podobne jako ve strave. Nikdy nevis, o co se ochuzujes nebo naopak, jestli zvysenym pravidelnym podavanim nejake latky nezhuntujes treba jatra nebo neprobudis dispozice k nejake dementni chorobe.
Napr. pravidelnym prekracovanim denni davky vitaminu A, si jatra odrovnas spolehlive.


Taky nejsem nějakej odborník, ale shodou okolností jsem minulý týden viděl pořad o vitamínech. Braní vitamínů z preventivního hlediska je úplně zbytečný, protože když je tělo nepotřebuje, tak je nevyužije a nefungujou ani jako prevence nemocí. A některý vitamíny v nadměrným množství škodí, třeba to Áčko při braní v nadměrným množství způsobuje osteoporózu.

Já naopak jsem celkem dost proti všelijakejm doplňkům stravy a energetickejm nápojům a hlavně anabolikám, tak si vybírám. Ten Gainer 2 obsahuje hlavně 60% cukrů (maltodextrin, dextróza) a 30% bílkovin (ze sušeného mléka), poměr jaký by měl být z normálního jídla. Trochu draslíku, hořčíku a vápníku, malinko aminokiselin (aby se to všechno mohlo vstřebat), kolem 20% DDD nějakejch vitamínů (C, B, E, aj.). A co mi vadí, ale přežiju to, je promile Kreatinu, Taurinu a půl promile L-glutaminu.

Jsem to řešil s kámošem, co se v tom hodně orientuje, jestli by prostě nestačilo jíst hroznovej cukr a sušený mlíko, což by mi vyhovovalo mnohem víc, ale nestačilo. Tělo potřebuje i ty další látky (aminokyseliny aj.), které normálně dostane jako součást stravy, aby to mohlo zpracovat a využít. A tak jsou tři možnosti, buď omezit tréninky ( :lol: to těžko), nebo si zničit zdraví nadměrným přetěžováním, nebo doplňovat dostatečné množství potřebných látek pro regeneraci svalů potravinovými doplňky.
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod TAPTAK » ned 22. říj, 2006 19:11

Az tak do jednoho pytle vsechno hazet nemuzes, nektere vitaminy pusobi napr. jako antioxidanty. Cecko, ktere nevstrebas proste vymocis a smidra.
Z jineho soudku - aspirin se da rozumne brat ve vyssim veku pro snizeni srazlivosti krve a tedy prevence infarktu.
V principu se s tebou shodnu. Jen si myslim, ze neni na skodu pravidelne ubrat paru zmenit pristup k dynamice treninku a nechat telo vydechnout i ohledne preparatu, ktere bastis.
Jestli je kamos doktor nebo biochemik, pak je rada dobra. Jestli ne, radsi si o tom promluv s nekym takovym. Dobre orientovat se muze podle reklamnich letaku nebo dealeru. No offence.
TAPTAK
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 02. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Senior » pon 23. říj, 2006 9:00

Možná se tady trochu zapomíná na masáže, kdo má to štěstí a našel si dobrého maséra, kam třeba i při intenzivním tréninku zajde aspoň jednou, dvakrát do měsíce, ví o čem mluvím. Různé podpůrné prostředky, ať vitamíny až po hafo těch někdy tajemných chemikálií bych kladl a taky kladu až na druhé místo.
Podle toho co píše Sanchez, bych mu doporučil zkusít lymfatickou masáž celého těla, ne jen těch nejbolavějších dolních končetin. Nestojí to víc než ty různé bobule a vodičky.
Pokud vím, tak v zemích jako Thajsko atd je zvykem jednou za týden se dát namasírovat, jak je to třeba v Číně by mohli říct ti, co tam působí.
Bolesti a únava se nemusí vždy zahánět něčím, co se vypije nebo sežere.
Pokud to není slivovice - ale té dobré je čím dál míň... 8)

Senior
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod manikin » úte 24. říj, 2006 11:03

mam pocit, že čeho je moc toho je příliš. a platí to i o sportu...pokud tělo začne stávkovat bolestí svalů, hlavy, kloubů asi říká, že něco není úplně v pořádku
pokud jsi stejný magor jako asi většina z nás tady a nedokážeš bez sportu být ani jeden den, tak doporučuji zařadit do svého tréninkového plánu aktivity jako je plavání, masáže, sauna

a hlavně dostávej do těla hodně tekutin...aspoň tři litry denně...vodu (neperlivou), zelené, bylinkové čaje....z těla musí odejít antioxidanty a to bez tekutiny nejde....
jinak dobrá kniha o výživě a jiné jsou od Fořta

a ještě jeden typ místo energetických drinků, které no...nevím, jestli ti spíše nerozleptají sliznici....není to tedy moc chutné, ale zabírá....
udělej si silné rozpustné kafe ve studené sodovce... (když se nepozvracíš, tak přijde efekt :D )
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » úte 24. říj, 2006 11:43

manikin píše:z těla musí odejít antioxidanty


:?:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod fakt » úte 24. říj, 2006 12:01

ukropcany píše:Pizza s kofolou je tiež v pohode... :wink:

Játrová paštika na chleba se sýrem je též bomba.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron