Strečing a váš názor

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Strečing a váš názor

Příspěvekod finestt » sob 29. dub, 2006 15:50

Ahoj chci se zeptat včera jsem byl v posilce a jelikož nepatřím mezi supr ohebné zeptal jsem se chlápka co vypadal docela ohebně při protahování na jeho systém atd. Poradil mi že na zkrácené šlachy je nejlepší denně strečovat a to ze začátku v sedě např. propnout nohu a přitahovat se k ni co to jde. Poté až napnutí poleví se zase o kousek přitáhnu. A v tomto vydržet třeba až 10 min. aby se šlachy pomalu natahovali, že 30 vteřin nemá cenu. Co si o tomto myslíte...? četl jsem už forum o protahování ale o tomhle jsem se nedočetl díky
finestt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 13. dub, 2006 23:00

 

Příspěvekod Vcelar » ned 07. kvě, 2006 1:15

Strečing se dá dělat různě. Kamoš se roztahoval na rozštěpy tak, že si stoupl do rozštěpu jak nejlíp to šlo, loktama se opřel o postel a pár hodin si četl knížku. Nebo se podobně protahoval u filmu v televizi. Dělat se dá spousta věcí, záleží jen na tobě.
Když nevyhneš se rvačce, rvi se tak že všichni rváči, vyhnou se pak tobě.
Vcelar
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 08. zář, 2005 23:00

Příspěvekod uniq » ned 07. kvě, 2006 15:24

Pri strecinku musis prestrecovat viac druhov svalov a nie len jeden, a teraz si predstav kolko by to asi trvalo ked jeden cvik robis 10 min :D . Taktiez zalezi aku metodu robis.
uniq
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 11. zář, 2005 23:00

Příspěvekod CiD » úte 26. zář, 2006 6:52

neviem, ale tych 10min mi pripada strasne noc na roztahovanie, ja pouzivam taku metodu, ze minutu(co najviac) natahujes a minutu si(co najviac) uvolneny a opakujes viackrat
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Frank » úte 26. zář, 2006 15:33

Vcelar píše:Strečing se dá dělat různě. Kamoš se roztahoval na rozštěpy tak, že si stoupl do rozštěpu jak nejlíp to šlo, loktama se opřel o postel a pár hodin si četl knížku. Nebo se podobně protahoval u filmu v televizi. Dělat se dá spousta věcí, záleží jen na tobě.


bych toho tvího kámoše chtěl vidět jak v tom vydrží hodinu :lol:
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RainBows » úte 26. zář, 2006 19:38

Podle mě je dobrej suzukiho strečink ,mám ho ozkoušený a opravdu funguje :)
RainBows
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 13. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » úte 26. zář, 2006 20:18

Frank píše:
Vcelar píše:Strečing se dá dělat různě. Kamoš se roztahoval na rozštěpy tak, že si stoupl do rozštěpu jak nejlíp to šlo, loktama se opřel o postel a pár hodin si četl knížku. Nebo se podobně protahoval u filmu v televizi. Dělat se dá spousta věcí, záleží jen na tobě.


bych toho tvího kámoše chtěl vidět jak v tom vydrží hodinu :lol:


a tak třeba na koberci ve fusaklích se ti nohy nerozjíždějí.....za chvíli si zvykneš nohy se dále neroztahují tak je to v poho :D jo lae tak na vyleštěných parketách v ponožkách by to nebylo špatný :twisted: :D
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Quan-Chi » úte 26. zář, 2006 21:51

osobne jsem se rozstep naucil cvicenim jednou za 2 az 3 dny, 5 minut vecer (cviceni vecer je celkem zasadni, rano to ME proste NEJDE). Decentne se zahrat (cim vic tim lip, ale aspon par drepu, vyskoku a tak), decentne se pritahnout ke spickam a pak presne jak rikas - oprit se o postel a jit jak nejniz ti jde (NESMIS to prehnat, pokurvis si kycle, me se to skoro stalo).

Nakonec jsem nasel par vychytavek - v rozstepu jdes jak nejniz ti to jde, a pak si sednes. Cele telo pak JEMNE naklanis do predu (do ruky si muzes vzit treba cinku, jde to lip) anebo se naopak rukama zaprez vzadu a jemne se opet naklanis dopredu...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Lada » úte 26. zář, 2006 22:03

No já už na tohle kašlu, doby co jsem dělal závodně gimnastiku jsou dávo pryč a tohle byla sranda, teď už to taková sranda není :( ale přeháněť to nepotřebuju.....
Kam potřebuji vykopnu (i na hlavu), nikde žádné přestavení k ničemu dělat nebudu, vše dělám pro sebe a v kryzové situaci člověk zvládne to co nikdy tj. vykopne i daleko výše atd.... Ale stejně je to pro mě nanic na streetfigt je kopání na hlavu imho nevhodné a nebezpečné samo pokuď člověk stojí vzpřímeně :twisted:

JInak Quan-Chi to dělá dobře, podobně jako v gimnastice :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Quan-Chi » stř 27. zář, 2006 13:23

pro me to je jen fun, v judu to nevyuzijem. Nicmene pry se na zavodech stalo ze typek prohraval na wazari, a jelikoz nemel co ztratit, udelal pred oponentem rozstep a nejak zvlastne ho hodil za sebe a vyhral...
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

 

Příspěvekod CiD » ned 01. říj, 2006 17:45

to lada: jj je pravda, ze nemusis vediet rozstep aby si vykopol na hlavu, ale cim si viac roztahany, tym je mensia sance, ze sa ti pri tom nieco stane(sval, slacha)
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod CiD » ned 01. říj, 2006 17:48

to Quan-Chi: toto cvicenie pouzivam aj ja, ale plus este predtym ako si sadnem chvilu sa rukami opieram o zem s tym ze nohy su natiahnute na maximum tak 1-2min
aj toto raz pominie
CiD
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Frank » stř 11. říj, 2006 16:14

:arrow:
Naposledy upravil Frank dne pon 22. led, 2007 23:27, celkově upraveno 1
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

.

Příspěvekod luen » stř 11. říj, 2006 16:48

Strečink rozhodně ano! Nejde ani tak o to dát nohy co nejvíce od sebe, ale posílíte tím šlachy a oni se vám za to odvděčí tím, že jsou silnější a více vydrží!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron