Rebra

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Rebra

Příspěvekod Skateordie » sob 20. kvě, 2006 9:16

Vela stylov BU pouziva proti vyssim superom udery na spodne dve rebra, najprv som si myslel, ze to je v pohode vec, ale ked som videl ako si pri Muay Thai zapasoch davaju kolena do rebier a nic, tak som zmenil nazor. Doteraz vsak nechapem jednu vec. To ho nikdy dobra netrafi do tych rebier alebo ten chlap ich ma tak otuzene, ze mu to nevadi alebo zistia, ze ich maju zlomene az na druhy den :?: :?: :?: :?:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

 

Příspěvekod Low » sob 20. kvě, 2006 9:25

a co treba roundkicky na zebra? zebra nic nevydrzej, jen je problem se do nich trefit na spravny misto ve spravnou chvili..vzdycky tamnejake prekazej ruce. coz se nepodari skoro nikdy :) a i kdyz , fighteri se zlomenymi zebry casto dobojujou celej zapas.. ale beznej clovek by asi lehnul hned.. :)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Lin-Shit » ned 21. kvě, 2006 10:49

fighter so zlomenymi rebrami bojuje cely zapas? ja som myslel ze ked mu odlomene rebro prepichne pluca tak sa tazko dycha.
Lin-Shit
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00
Bydliště: Ilava

Příspěvekod Low » ned 21. kvě, 2006 11:15

to se asi muze stat.. ale znam pripady kdy se zlomenejma zebrama dobojovali a i vyhrali zapas..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Pali » pon 23. dub, 2007 11:52

Ahoj
Neviete čo je dobré na dobre narazené rebierko? Dostal som dobrú punču, tréning som ešte došiel v pohode, ale na druhý deň už som sa ledva hýbal. Počul som o panadole a keď som si ho dal, ozaj sa mi uvoľnily okolo narazeného miesta svaly a bolelo to menej. Nejaké vaše recepty? Po koľkých týždňoch ste boli vy schopný trénovať? Dík
Pali
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » pon 23. dub, 2007 12:37

Pali píše:Ahoj
Neviete čo je dobré na dobre narazené rebierko? Dostal som dobrú punču, tréning som ešte došiel v pohode, ale na druhý deň už som sa ledva hýbal. Počul som o panadole a keď som si ho dal, ozaj sa mi uvoľnily okolo narazeného miesta svaly a bolelo to menej. Nejaké vaše recepty? Po koľkých týždňoch ste boli vy schopný trénovať? Dík
Pali

Panadol ti pouze otupil nervove receptory, boli to stejne, jen to mene cejtis. Ted to chce klid a chvili necvicit.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod player » pon 23. dub, 2007 12:51

Kdyz zpevnis trup(masli cim;)), cili kdyz uder tak nejak ocekavas, zebra snesou relativne dost.
Je treba zkratka utocit na mista nechranena svaly, pripadne tukem:)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Val » úte 27. kvě, 2008 9:05

Myslite, ze s natlucenyma zebrama ma cenu lezt k doktorovi ? Uz jsem to jednou mel a asi po mesici se to spravilo, ale ted je to nejaky horsi - chodim jak duchodce. Bojim se aby to treba nebylo zlomeny a pak to blbe nesrostlo, tak uvazuju, ze bych si to nechal zrengenovat, ale asi bych jen zbytecne otravoval doktora ?
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod Gino » úte 27. kvě, 2008 9:13

Ja jsem si taky myslel, ze zebra vydrzi dost, ale vzhledem k tomu, ze mam 200cm, tak si me na boxu dost tema spodkama davaj... jednou jsem dostal takovou slehu presne na to spravne misto a kdyby to nebyl jen sparring, ale zapas, tak by se na me ten souper vysypal a ja bych absolutne nebyl schopnej minimalne par vterin reagovat - takova to byla bolest a kazde nadechnuti stipalo. Bolelo to nekolik dni :o)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » úte 27. kvě, 2008 9:15

Val píše:Myslite, ze s natlucenyma zebrama ma cenu lezt k doktorovi ? Uz jsem to jednou mel a asi po mesici se to spravilo, ale ted je to nejaky horsi - chodim jak duchodce. Bojim se aby to treba nebylo zlomeny a pak to blbe nesrostlo, tak uvazuju, ze bych si to nechal zrengenovat, ale asi bych jen zbytecne otravoval doktora ?

To bys mel, doporucuji i rentgen plic, protoze ja mel stejne priznaky a myslel jsem si, ze to nic nebude. Az bolest me donutila jit k lekari, ktery zjistil, ze 3 dny ziju s plicnim kolapsem, kdy jsem mel jednu celou plici prasklou a uplne nefunkcni... par dni navic a byl bych dneska pod kytkama...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod Val » úte 27. kvě, 2008 9:20

to je drsne, to sis nevsim - nevykaslaval si krev nebo tak neco ? osobne si myslim, ze mam plice v poradku, dycha se mi dobre
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod Gino » úte 27. kvě, 2008 9:30

Val - ze zacatku to jen divne pichalo pri dychani... to jsem mel v te dobe plici jen trosku splasklou, ale pak jsem kaslal (nikoliv krev) a to dost divnym tonem :) Plice byla uplne sbalena a scvrkla, proste nefunkcni. Neudychal jsem pomalu ani rychlejsi chuzi a pripadal jsem si jako duchodce, kdyz jsem se zastavoval na schodech v mezipatrech. Mel jsem domnenku, ze se jedna pouze o blby kasel... :wink: Ale to jen tak na okraj, aby bylo patrne, ze stat se muze vselicos...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Val » úte 27. kvě, 2008 9:44

Aha, ja chodim jak duchodce - nasponovanej a pomalu, kvuli bolesti, ale udejcham to, kazdopadne dik za inspiraci, clovek se rad pouci co ho muze potkat :)
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod Trian » úte 22. črc, 2008 2:17

Na otužovanie trupu - najmä proti úderom do rebier a pod je dobrý tvrdší tréning brušných svalov, šikmých brušných svalov...
Čím viac sa rebrá obalia svalovou hmotou, tým skôr vydržia silný nápor. Bežný človek nie je zvyknutú bolesť pri zlomení rebra znášať, ale profi bojovníci bolesť znášajú niekoľkonásobne prijateľnejšie.
So silnou bolesťou rebra by som určite išiel k doktorovi -môže byť zlomené a narobiť bordel. Vôbec čo je to za hlúposť neísť k doktorovi?? 8O Keby si mal zlomenú ruku, tiež by si sa na to vykašľal - veď sa to nejako zrastie... To je trochu nezodpovedný prístup :idea:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Franz » úte 22. črc, 2008 11:47

ou to by se mi taky líbilo snášet dobře bolest, zkoušel jsem to jednou v zubařském křesle... říkal jsem si, je to příjemna bolest, zajed tam ještě jednou a pomohlo to... ale už bych s taháním nevu tam nešel...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Trian » úte 22. črc, 2008 16:37

Bolesť zubov je tá najhoršia zo všetkých bolestí. Keď vylihuješ a nič nerobíš, polámané kosti tak strašne nebolia, ale keď ťa trápia zuby... Človek ide zošalieť a zmrzlina na to je úbohou náplasťou. Navyše sa s tým nedá poriadne jesť. :!: :lol:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Franz » úte 22. črc, 2008 22:24

Trian píše:Bolesť zubov je tá najhoršia zo všetkých bolestí. Keď vylihuješ a nič nerobíš, polámané kosti tak strašne nebolia, ale keď ťa trápia zuby... Človek ide zošalieť a zmrzlina na to je úbohou náplasťou. Navyše sa s tým nedá poriadne jesť. :!: :lol:


jj tak tak, zuby jsou největší svinstvo
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod chanshan » stř 23. črc, 2008 5:04

pre skateordie:tema,, rebra ,,a otuzene ???... to mi pripomina jednu situaciu spred 2 tyzdnov... :D auuu ..no kazdopadne teraz myslim na vas castejsie ako by som chcel :wink: budes mi kupovat thaiske a ine zazracne masticky bo pri vas ich miniem neurekom :oops:
chanshan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: sob 11. bře, 2006 0:00
Bydliště: kremnica - str slovensko

Příspěvekod luen » stř 23. črc, 2008 7:49

chanshan píše:pre skateordie:tema,, rebra ,,a otuzene ???... to mi pripomina jednu situaciu spred 2 tyzdnov... :D auuu ..no kazdopadne teraz myslim na vas castejsie ako by som chcel :wink: budes mi kupovat thaiske a ine zazracne masticky bo pri vas ich miniem neurekom :oops:


:lol: :lol: :lol: Na to ti masazovka nezabere, ale zkus wai kru, nejakou tu obetinu na oltar a snad usmiris bohy :wink: :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Skateordie » stř 23. črc, 2008 18:54

to chanshan: ja za to nenesiem zodpovednost, podla mna sa ti to nemohlo stat pri tom hodeni, lebo si nepadol na laket alebo dajako bokom :? Ale v Ziline v meste to mozes rozsirovat, sa ma budu vsetci konecne bat :wink: A pocuvaj Luenove rady, ser na thajske maste, poriadne wai kru a zajtra si dame dalsi sparing :wink:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron