Klouby

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod graver » pon 08. led, 2007 7:44

Zaráží mě, že někdo tvrdí, že mu ti medvídci pomáhají. Já osobně řeším problémy s klouby už nějaký ten pátek a výsledek zatím nic moc (a to je nemám zas v tak dezolátním stavu). Věci se složením jako Lignisul, Proenzi apod.: podle mého ortopéda většinou placebo efekt, pokud se nekonzumují ještě ve větším množství, než udává výrobce, a dlouhodobě.
Sám jsem to zkoušel s dávkou jen o velmi málo vyšší, než doporučenou - zlepšení asi opravdu spíš na úrovni pocitu.
®elatina: aby se to nějak projevilo, museli byste to žrát snad po kilech. Pokud tomu někdo věří, tak si snad může opatřit potravinářskou želatinu a neutrácet těžký prachy za Haribo (jinak jako reklama dobrý).
Vepřová kolínka: tam ten sulcík bude složením asi nejvhodnější, ale je to zase otázka vstřebávání a množství. Co pak na to žlučníček, cholesterol apod...
Ale určitě je to individuální - netvrdím, že to nikomu nepomohlo objektivně.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod dondyna » pon 08. led, 2007 15:31

Koukám na ty haribáky, píšou tady gelatine, ale to je napsaný i na polevě co sa dává na ovocnej - piškotovej dort. Ostatně pro němce je "gelatine "všechno co ná podobnou konzistenci. Nechce se to někomu specifikovat ??? co v těch medvědech vlastně je. Jinak při ceně haribáků (alespoň těch německech) určitě vyjde levnějš cpáct se něčim z lékarny. Pokud ovšem netoužíte přibrat nějaké to kilo... :wink:
dondyna
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 141
Registrován: úte 10. úno, 2004 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 08. led, 2007 16:30

mně ty hariba opravdu pomohli.mel jsem to rozesraný s prominutím kortikoidama a jedl jsem tak dva pytlíky týdně. A ač se to nezdá je tam velká čast želatiny z krav.A nebo taky je dobrej aspik a i český želatinový bonbony.Problém je že ty ruzný geladrinky se proste nevstrebaj a clovek to vymočí.To samý vápník jedine tvrdý sýry,mlíko,jo a kostičky z olejovek.Bohužel mi haribo neplatí:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod graver » pon 08. led, 2007 17:48

Jak říkám, je to individuální. Dva pytlíky týdně je imho prakticky nula, pokud jde o aspiky, tak ty miluju a spořádám jich hmotnostně rozhodně víc, než dva balíky Hariba týdně - a nic :cry:
Někdy si dělám z potravinářské želatiny jen ten samotný sapik - koření, ocet...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod will » pon 08. led, 2007 19:01

ja dávám 2 krát do roka 3 měsíce proenzi 3 + geladrink, ale u geladrinku jedu 3 násobnou dávku na měsíc to jsou 3 balení což činí cca 1000,- Kč. Teď jsem přešel na kolafit, který upravují nějakou technologií pro kosmonauty a dávám dvojnásobnou dávku. Docela mi to pomáhá. Ale bacha na to, když ti při cvičení přeskakuje kloub, tak je to špatně a nesmíš to dělat nebo si zničíš kloub. Takhle jsem si načal ramenní kloub při tlacích za hlavou, křupalo v něm a já jel dál a dnes už vím, že to byla kravina a rameno není jako nové. Ale tlaky za hlavou jsou specifický pohyb, takže mi to při úderech nevadí. Jestli ti kloub přeskakuje při úderu, tak holt se s tímto úderem musíš rozloučit nebo ne a čekat na endoprotézu. Jinak co vím, tak nejsilnější přípravek na klouby má bý chondroitin sulfát nitrožilně, protože kloub si bere nejvíce výživy z krve. A když dáš přípravek přímo do krve, tak je to nejlepší co může být.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

medvídci, drinky & etc. ... Lignisul

Příspěvekod petrib » sob 26. pro, 2009 21:30

sice už nebojuju, ale když to tady tak čtu, tak přidám svoje postřehy:
po letech tréningů jsem si tak ojel okraje chrupavek (plus úraz, degenerativní změny), že dlouhodobě bez supportu doplňků málem ani nedojdu pro chleba a každé neopatrné doběhnutí šaliny cítím ještě několik dní až týdnů, chození po horách, zahrát si byť jen basket nebo fotbálek - neexistuje.
každý organismus reaguje na doplňky individuálně podle disposic a stupně opotřebení. někomu můžou stačit medvídci a aspik, někomu placebo, ale při zánětlivých změnách už moc nepomůžou. po testování Geladrinku a GS Condro (snad nějak fungovali - je to dávno a opotřebení ještě bylo malé), nějakého prášku v zelených pytlíkách (název si nepamatuji - byl naprosto naprd bez účinku) jsem zakotvil u Barnys Lignisul 3 (promazává ranní ztuhlost, můžu dělat skoro celodenní tůry po rovince bez extrémního převýšení a když si doběhnu šalinu, tak netrvá konsolidace tak dlouho - nerozjede se zánětlivá reakce. dvoj balení cenově přijatelné. přesto se nevyhnu úvahám o totální endoprotéze - dokud má tělo ještě dobré regenerační schopnosti). dávkování díky zapomětlivosti nepravidelné a balení na dva měsíce polykám třeba měsíce tři. u dávkování je důležité hlavně dávka před dlouhým klidem, tj nejlépe na noc a zapít aspoň 2dcl vody. bez zátěže se látky z pilule lépe dostávají mezi třecí plochy
ps: už nevím přesně které všechny přípravky to byly, ale když jsem kdysi studoval několik různých doplňků jako GS Condro forte apod., tak mne zaujalo, že asi tři čtyři různé přípravky s reklamami všudemožně a podobným složením mají ... stejného výrobce. hlavně že si můžem vybrat ;)
petrib
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 26. pro, 2009 0:00

Příspěvekod scout » ned 27. pro, 2009 19:18

chlape a co si trenoval a jak ?? a kolik ti je ?? ....to co tady pises zni dost desive ....ja jsem taky trochu opotrebovanej ale tohle..... :? :? ..prave naopak ..kdyz dyl necvicim tak jsem uplne v haji ..... 8) :wink: ....klidne v sz...dik .....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod wordsworth » úte 29. pro, 2009 11:28

Buď tak hodný a tu SZ mi přepošli taky a nebo to hoď normálně na fórum. Tohle je věc, která by asi zajímala víc lidí. Trávím v tělocvičně docela dost času a to ,co popisuješ je děsivé. Já třeba vím, že když přestanu cvičit, stačí několik málo dní a roze..re se mi i to, co normálně fungovalo.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron