Cinske znamenia

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Cinske znamenia

Příspěvekod Opicka » pon 12. úno, 2007 1:06

Ahojte chcel som sa spytat ci niekto vie ako je to s cinskou astrologiou a znameniami v spojitosti s tou zapadnou .... vyzna sa v tom trosku niekto ?
ja nejak neriesim horoskopy akurat nechapem ako mozem byt " prasa-vodne" a v tom nasom Lev "ohen" ehm :))

mozno to nepatri sem , ale na druhu stranu ked je kazda tretia diskusia o tom ci je aikido alebo kungfu lepsie a tam sa to akurat strhne na hadku tak preco sa nespytat na toto:)
Opicka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00

 

Re: Cinske znamenia

Příspěvekod krovak » pon 12. úno, 2007 9:28

Opicka píše:Ahojte chcel som sa spytat ci niekto vie ako je to s cinskou astrologiou a znameniami v spojitosti s tou zapadnou .... vyzna sa v tom trosku niekto ?
ja nejak neriesim horoskopy akurat nechapem ako mozem byt " prasa-vodne" a v tom nasom Lev "ohen" ehm :))

no myslim ze to bude hlavne odlisnou symbolikou a asi aj nekompatibilnostou systemov... zasa ale pokial viem tak z cinskeho pohladu ohen je vo vode a zasa voda je v ohni... alebo prinajhorsom urobit syntezu: ako vodne prasa si drave a ohnive :lol:
ale radsej uz necham prazdneho filozofovania takto poranu...
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod pm » pon 12. úno, 2007 10:36

cinskou astrologii se uz zabyvam delsi dobu, zapadni me zacala zajimat teprve nedavno - systemy jsou jine, jinak stavene, kazdpadne - a to je opravdu zajimave - kompatibilni a vzajemne se doplnujici. rozhodne bych neodsuzoval v ramci nadsene pro cokoliv orientalniho velmi, velmi propracovanou astrologii zapadni. tak jako na vychode nelze vychazet jen ze znameni a zivlu roku, tak ani na zapade nelze vychazet jen ze znameni mesice (je treba brat v uvahu planety ve znamenich, ve dvanacti domech, ascendent, descendent, medium coeli... )

doporucuji procist nejakou kvalitni literaturu - zajimava je napr. trilogie od Spurka: Hovory s astrologi; Encyklopedie zapadni astrologie, Indicka astrologie (ktera je opet jina nez cinska a zapadni).

o astrologii cinske u nas vysla pokud vim jen jedna celkem slusna kniha (ktera se nezabyva jen znamenimi roku), nevzpomenu si ted z hlavy jak se jmenuje, pokud nekdo vi o kvalitni literature v anglickem jazyce na toto tema, dejte mi prosim vedet
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků