Konfucius

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod krovak » čtv 12. črc, 2007 14:38

luen píše:
Miro píše:Nie som ziadny profesor, ktory musi mat pravdu – kazdy sa myli, aj ja, aj Ty – ale nazor, ktory som tu tlmocil, je nazorom aj velkej casti sinologickej vedeckej komunity a tie fakty (napriklad, ze ucil 6 umeni) najdes v takmer kazdej solidnej knihe o Konfuciovi, napr. Wing-tsit Chan: A Source Book in Chinese Philosophy, Chan to tam zdoraznuje v kapitole o Konfuciovi niekolkokrat... Alebo si zozen knihu The Original Analects. Sayings of Confucius and His Successors by E. Bruce Brooks and A. Taeko Brooks. Tito dvaja autori vo svojej analyze podavaju dokonca historicku postupnost obsahu diela (zoraduju jednotlive kapitoly a niekedy dokonca aj jednotlive vyroky podla casovej postupnosti!).


V tomto nejsme ve sporu ... jen me zarazilo, ze na zaklade lukostrelby delas z Konfucia mistra kung fu ... znam par lukostrelcu ... no ... vazne jen par (2), ale nikdo z nich si nemysli, ze dela kung fu ... rozumime si? O tom je tento spor :wink:

Miro píše:Tak este raz, chod sa opytat historikov, nastuduj si tie veci, mam Ti poslat adresu mojho profesora, s ktorym som toho Konfucia cital, aby Ti potvrdil, ze hovorim pravdu?


Tak jeste jednou ... netvrdim, ze historici si vymysleji ... jen konstatuji, ze tve tvrzeni o tom jakej byl konfucius zdatnej kung fu bojovnik je zavadejici ... samo, ze je vykreslovan jako vzor/ikona a proto bych temto tvrzenim neprikladal vetsi vaznost nez si zasluhuji ... rozumime :?:

ja sa do toho zasa nechcem nejako moc rypat, ale len pre uplnost - ci je alebo nie je kung-fu moze byt otazne, minimalne to ale aspon ciastocne je bojova zrucnost. A neviem ako ty, ale ja som nenadobudol dojem ze by miro tvrdil, ze by bol nejaky brutalne zdatny bojovnik (neberiem lukostrelbu) - lebo dosekat mecom niekoho (vo vseobecnosti - necital som tam ze by sa jednalo o suboj na mece a keby aj ze ten dosekany bol nejako dobry...) si nevyzaduje zvlastne naroky - akurat tak mec, pouzitelnu koncatinu, prilezitost a mat na to zaludok (ak si dovolim predpokladat ze po fyzickej stranke bol normalny priemerny clovek danej doby, tak to nie je take nerealne)
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod luen » čtv 12. črc, 2007 23:31

krovak píše:ja sa do toho zasa nechcem nejako moc rypat, ale len pre uplnost - ci je alebo nie je kung-fu moze byt otazne, minimalne to ale aspon ciastocne je bojova zrucnost. A neviem ako ty, ale ja som nenadobudol dojem ze by miro tvrdil, ze by bol nejaky brutalne zdatny bojovnik (neberiem lukostrelbu) - lebo dosekat mecom niekoho (vo vseobecnosti - necital som tam ze by sa jednalo o suboj na mece a keby aj ze ten dosekany bol nejako dobry...) si nevyzaduje zvlastne naroky - akurat tak mec, pouzitelnu koncatinu, prilezitost a mat na to zaludok (ak si dovolim predpokladat ze po fyzickej stranke bol normalny priemerny clovek danej doby, tak to nie je take nerealne)


Vim jak to myslis, ale trochu ti utekl kontext ... treba Rudolf Hrusinsky ve filmu "Adela jeste nevecerela" rozdaval vyborne facky ... take dobre kung fu :?:

Zase by se to jen svezlo nekam jinam ... Cestovat v case zatim neumime, takze jak moc byl Konfucius v kung fu zdatny sotva dokazeme nebo vyvratime ... ono totiz to, ze se neco povida jeste nemusi byt pravda ... Kazdej z nas zna X podvodniku, kteri jsou take spojovani s kung fu a nikdy jej vlastne necvicili ... Nechci tim v zadnem pripade rici, ze Konfucius byl takovej nebo makovej. Proste jedna vec je to, co se traduje a druha je realita ... Zadna kung fu skola nebere Konfucia jako "sveho clena" a to ma svuj duvod ... to ze nekdo nosi mec a nebo ze mu mecem rozsekaji zaka preci neni dukaz niceho ve vztahu ke kung fu ...

Ja chapu, ze se Mirto chtel zastat Yvana (myslim), ale nebylo treba, jelikoz jsem na nej nijak neutocil ... jen jsem ho pratelsky poskadlil ... on mi odpovedel v temze duchu a nikdo to vic neresil ... do te doby nez prisel Mirek se svou "ochranarskou" teorii a "zachrannou misi". Uz to nechci rozebirat ... samotnemu mi to uz prijde trapne, uhozene a o nicem jako vsechny "duely" s nim :!:

Konfucius byl pro me hrdina i bez mece a luku, tak na co tyhle trapnosti ... jeho dilo je o necem jinem ... bavme se tedy radeji o jeho odkazu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » stř 25. črc, 2007 9:53

zdar a silu, trochu off-topic, ale presto s tematem souvisi.

kratky clanek o Bohu valky a bojovych umeni, generalu Gwaan Yu:

http://www.lghk.org/cz/curriculum/bing_ ... ai_dou.htm
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod kachna » stř 25. črc, 2007 13:56

Konfuciovo dílo je shrnuto do tzv. devíti knih (ťing, tj. knihy kanonické) ... autorstvi prvních čtyř je PRIPISOVANO samotnemu Konfuciovi, pátá je jeho dílem z části, zbylé čtyři jsou pak dílem jeho žáků, následníků, privrzencu a nebo nadsencu ... informace v techto textech byly pravdepodobne do Konfuciovy doby předávány ústní tradicí (lidove vypravenky) a Konfucius je udajne pouze sepsal a vydal - neodpustim si poznamku, ze to neni 100% a ze tyto informace jsou skutecne predmetem dalsich vyzkumu.


Honzo,

neda mi to, abych nenapsal, ze tenhle historicky "flame" mas jasne prohrany - Miro tady opravdu prezentuje nazory sinologicke komunity, cetl texty v originale (original nemusi prece znamenat autenticky svitek, resp. bambusove desticky (竹简), ale jejich kopie) (btw. nedavno u nas vysla NIKITINA, T. N., Gramatika starocinskych textu, prirucka pro cetbu starocinskych textu) a zjevne si to nikde "nevygooglil"...

Jenom kratce k vyse uvedenym "faktum" - pocet kanonickych knih se v jednotlivych casovych obdobich menil, z peti, resp. sesti, na devet, z toho na dvanact, pak (za Sungu (宋)) dokonce i trinact (viz KRAL, Cinska filosofie nebo CHENG, Dejiny cinskeho mysleni nebo SLUPSKI, LOMOVA, Uvod do dejin cinskeho pisemnictvi a literatury nebo x-dalsich pramenu), v kazdem slusnejsim pramenu taky najdes, ze se sice autorstvi nekterych knih pripisuje Konfuciovi, ale take i to, ze to je vysoce nepravdepodobne a ze pouze nektere z kanonickych knih redigoval (jestli vubec), btw. jaka z jingu (經) je z casti jeho dilem? (predpokladam, ze asi myslis jenom nejakou zmenu, prepracovani ci proskrtani bud shujingu (书经) nebo shijingu (诗经), mozna yijingu (易经) anebo by to mohly byt Letopisy (春秋)?). Informace byly predavany nejen ustne, ale pravdopodobne jiz i na zminovanych drevenych (木简) a babmusovych (竹简) destickach, ktere se nam nedochovaly (viz LOEWE & SHAUGHNESSY, The Cambridge History of Ancient China), pouze jejich opisy (ze se jedna o autenticke texty lze napr. zjistit skrze lingvisticke srovnani s dochovanymi napisy na bronzovych nadobach (金文)), Konfucius je mozna upravil (rozhodne nevydal:) a vypichnul, kdo vi...

A trochu k topicu - ano, v rade pramenech je mozno se docist, ze Konfucius pochatel ze spolecenske vrsty vzdelancu shi (士), ktera se udajne v 6. stol. pr. n. l. (tedy v dobe, kdy snad Konfucius zil) transformovala z vojaku na vzdelance (zdroj opet LOEWE & SHAUGHNESSY, The Cambridge History of Ancient China) cili je dost mozne, ze opravdu neco mohl umet.

Info vyse zminene je pouze z anglicke a ceske literatury (od odborniku jako je Kral nebo Lomova), jestlize to Miro studoval primo u zdroje (tj. v cinstine), v tomhle bych mu teda urcite veril! To, ze to je cele prikraslene a mytizovane, je druha vec, ale nemyslim si, ze by cinani sli az tak k ad absurdum a vycucali si Konfucia a jeho pamatku z prstiku...

Last but not least - maigeiwongovce bych urcite taky zaradil mezi vojaky-vzdelance :) , luene, neber mi prosim tenhle muj dojem! :D

Zdarec

Petr
kachna
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kachna » stř 25. črc, 2007 13:58

Miro píše:Inak Mozi (Mo-ti), dalsi z najslavnejsich starovekych cinskych filozofov praktikoval bojove umenia "full-time" a studium umeni bolo povinnou sucastou vyuky medzi studentami jeho skoly - nedavno sa o nom premietal aj film, kde ho zobrazili ako skveleho stratega a znalca bojovych umeni.


Jak se pls ten film jmenuje? to bych chtel videt... thx
kachna
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » stř 25. črc, 2007 14:35

kachna píše:Last but not least - maigeiwongovce bych urcite taky zaradil mezi vojaky-vzdelance :) , luene, neber mi prosim tenhle muj dojem! :D

Zdarec

Petr


Cau Petre,

ja te zklamu ... nejsem ani zadnej vzdelanec ... ani zadnej vojak ... a nemam ambice se pasovat do teto role. Jsem "skromnej" a staci mi, kdyz mi bude co nejdele chodit me kung fu a kdyz panbu da, tak bych se mohl tak o 1000% zlepsit :lol: :wink:
Ja ucim kung fu a ne historii, ani kaligrafii, ani nic jineho ... "jen" kung fu a za nic jineho to neschovavam a protoze nejsem posahanej, tak to ani za nic jineho nevydavam. Tuhle z nouze ctnost nemam zapotrebi :arrow: ve chvili kdy budu spojovan s kung fu umelcem/vzdelancem, tak to zabalim ... duvody jsou zname ... casto je tady prezentuji :wink:

Mimo to o Konfucia tady preci vubec neslo ... jen o to, ze si zase nekdo chtel na velkem jmene prihrat svou polivcicku a ani se na to nepripravil ... Nemam rad fusery :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Raptor » stř 25. črc, 2007 15:19

kachna píše:Jak se pls ten film jmenuje? to bych chtel videt... thx

Battle of Wits / Mo Gik / Muk Gong
*******************************

Obrázek

Info o filmu: CSFD / iMDB
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Toman » stř 25. črc, 2007 15:36

Raptore od Tebe jsem čekal, že hodíš rovnou torrent :D :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kachna » stř 25. črc, 2007 15:49

luen: jasnacky, demytizovat gf (jak by rekl Konfucius, radna "naprava jmen" :) ), plny souhlas!

Vidis, ja mam zase za to, ze o Konfucia tady slo (proto jsem cetl tenhle thread - v kategorii relaxace, kondice, zdravi, duchovni rozvoj...), jestli to vidis ale takhle, ok... Na druhou stranu, videt tenhle thread sinologove nezasveceni do duelu luen x miro, nevim nevim s tim fusovanim :)

Toho vojaka-vzdelance jsem myslel trochu jinak, ale pecu na to :D

zatial
kachna
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Raptor » stř 25. črc, 2007 16:29

Toman píše:Raptore od Tebe jsem čekal, že hodíš rovnou torrent :D :wink:


Muhehe, here we go:

Echizen release / 700 MB: http://www.isohunt.com/download/18036616/battle+of+wits
MoNi release / 1,4 GB: http://www.isohunt.com/download/17004099/battle+of+wits
BitVN release / 1,93 GB: http://www.isohunt.com/download/20006402/battle+of+wits

Doporučuju buď MoNi, nebo Echizena ... ;)
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pm » stř 25. črc, 2007 16:31

luen: kachna mel zrejme na mysli cinsky ideal man mou/wen wu 文武, ucenec-valecnik, jehoz je zrovna Wong Nimyi sifu, jak jsem jej mel moznost poznat, typicky priklad: excelentni gungfu, vzdelanec, slavny kaligraf etc. - s planim teoretizovanim o b.u. to nema nic spolecneho

kachna: "naprava jmen" - jo, to je trefny :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » čtv 26. črc, 2007 15:34

kachna píše:luen: jasnacky, demytizovat gf (jak by rekl Konfucius, radna "naprava jmen" :) ), plny souhlas!

Vidis, ja mam zase za to, ze o Konfucia tady slo (proto jsem cetl tenhle thread - v kategorii relaxace, kondice, zdravi, duchovni rozvoj...), jestli to vidis ale takhle, ok... Na druhou stranu, videt tenhle thread sinologove nezasveceni do duelu luen x miro, nevim nevim s tim fusovanim :)

Toho vojaka-vzdelance jsem myslel trochu jinak, ale pecu na to :D

zatial


Jasna vec ... me o Konfucia neslo ... proc bych mel zpochybnovat seriozni vyzkum, serioznich vedcu :wink: Jen jsem si dovolil zpochybnit neseriozni zavery a otirani se o autority, ktere si zasluhuji uctu. Kdyz nekdo kung fu umi, tak nema potrebu se opirat o Konfucia. Kde neni kung fu ... jsou plane reci :wink:

Ja mam Konfucia take rad a proto jsem vyzval k debate o nem a o jeho dile, ale ne ve vztahu ke kung fu 8)

Pochopil jsem jak si myslel vojaka-vzdelance ... mam sve vzory (asi jako kazdy) ... zase jsem jen upozornil, ze neni zlato vse co se trpyti :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod JRup » čtv 26. črc, 2007 17:01

luen píše:Jasna vec ... me o Konfucia neslo ... proc bych mel zpochybnovat seriozni vyzkum, serioznich vedcu :wink: Jen jsem si dovolil zpochybnit neseriozni zavery a otirani se o autority, ktere si zasluhuji uctu. Kdyz nekdo kung fu umi, tak nema potrebu se opirat o Konfucia. Kde neni kung fu ... jsou plane reci :wink:

Ja mam Konfucia take rad a proto jsem vyzval k debate o nem a o jeho dile, ale ne ve vztahu ke kung fu 8)

Pochopil jsem jak si myslel vojaka-vzdelance ... mam sve vzory (asi jako kazdy) ... zase jsem jen upozornil, ze neni zlato vse co se trpyti :wink:

Luene,

jsi pro mě muž dvou extrémů. Na jedné straně člověk, který stojí nohama na zemi, žije v realitě a s některými názory je nutno souhlasit. Na druhé straně vidím (nejenom já) určitou neurvalost a boj za každou cenu. S tím i reprezentuješ svoji školu. Zřejmě to tvému učiteli takto vyhovuje. Co budeš dělat ve stáří, když se tvůj život bude točit stále kolem boje? Nebudeš chtít stále bojovat? Alespoň se svými žáky, sousedy, rodinou... Ty případy už tady byly a takový konec je mrzutý. Myslím, že už dohoda mezi Mirem a tvým učitelem padla, tak proč se zde o jeho jméno stále otíráš?

Ta debata začala takto:
*Yvan napsal:
"Být ctnostný znamená být svobodný ve své duši."
"Chyby každého člověka ukazují kam patří."
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám."
"Nepoznal jsem muže, který by miloval ctnost více než ženy."

Konfucius


Ty jsi přidal:
Ahoj Yvan,
chtel jsem se zeptat Konfucius cvicil kung fu
Jan Novák*


Miro ze své znalosti a studií dodal:
Velmi sa o tom sice nehovori (vzhladom na obecnu povahu jeho ucenia), ale Konfucius nosil mec (zrejme nie iba na paradu, resp. kvoli ritualom ci ceremoniam) a jeden z jeho ziakov (meno si nepamatam a nechce sa mi to hladat, ale ak to potrebujes vediet, mozem to najst) bol usekany mecom k smrti a umrel takpovediac s plnou paradou...
Inak Mozi (Mo-ti), dalsi z najslavnejsich starovekych cinskych filozofov praktikoval bojove umenia "full-time" a studium umeni bolo povinnou sucastou vyuky medzi studentami jeho skoly - nedavno sa o nom premietal aj film, kde ho zobrazili ako skveleho stratega a znalca bojovych umeni.


Tyto závěry před pár dny potvrdil i kachna.
Na začátku výše citovaného říkáš: Jasna vec ... me o Konfucia neslo ... a o pár řádků pokračuješ: Ja mam Konfucia take rad a proto jsem vyzval k debate o nem a o jeho dile, ale ne ve vztahu ke kung fu
A přitom první tvojí reakcí v této diskuzi bylo: Ahoj Yvan,
chtel jsem se zeptat Konfucius cvicil kung fu

Pak se vracíš k tvému osobnímu problému s Mirem: Jen jsem si dovolil zpochybnit neseriozni zavery a otirani se o autority, ktere si zasluhuji uctu. Kdyz nekdo kung fu umi, tak nema potrebu se opirat o Konfucia.

Nějak mi to dnes nebere. Proto se sám sebe ptám jsou-li bojová umění nástrojem k prosazování pravdy. Nechť si každý dosadí co chce. Pro mě ne.

JRup
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod luen » čtv 26. črc, 2007 18:18

JRup píše:Luene,
jsi pro mě muž dvou extrémů. Na jedné straně člověk, který stojí nohama na zemi, žije v realitě a s některými názory je nutno souhlasit. Na druhé straně vidím (nejenom já) určitou neurvalost a boj za každou cenu. S tím i reprezentuješ svoji školu. Zřejmě to tvému učiteli takto vyhovuje. Co budeš dělat ve stáří, když se tvůj život bude točit stále kolem boje? Nebudeš chtít stále bojovat? Alespoň se svými žáky, sousedy, rodinou... Ty případy už tady byly a takový konec je mrzutý. Myslím, že už dohoda mezi Mirem a tvým učitelem padla, tak proč se zde o jeho jméno stále otíráš?


Vubec neni nutne, abys souhlasil s mejma nazorama ... k cemu by to bylo dobre :?: Nechapu :!: Ano delam BU a tak mi neni cizi "bojovat" o sve nazory ... opet, ale nechapu v cem je problem :?: S cim, ze jako reprezentuji svou skolu :?: To, ze se nenecham ukonejsit mytem :?: :lol: Neber to tak tragicky :wink: Proc zase do diskuze tahate meho sifu, ktery s tim nic nema, nijak se ji neucastni a nijak ho to nebere :?: To mate nejakej komplex :?: Co budu delat ve stari nech na me malickosti plz. :!: Ano muj zivot se od utleho detsvi toci kolem BU/BS a nejspise tomu tak bude i v budoucnu ... v cem je problem :?: S blbosti se bojuje do smrti (bohuzel to nekonci dospelosti, ale teprve zacina) :wink:
Jaci sousede, jaka rodina, jaci zaci ... co to resis :?: Nezda se ti:
a) ze ti do toho nic neni?
b) ze je tva "dedukce" trochu neprimerena?
c) ze trochu neni na miste?

Mas-li neco na srdci, rekni to rovnou, ano :?: Takovyto pripad znam jen jeden a pochazel z rad lidi, kteri si mysli, ze je ucil nekdo, kdo nikdy neexistoval a kteri si treba mysli, ze jim nekdo predaval kung fu ve snu - jaka paralela, ze :lol: :wink: Na cem se domluvil sifu s Mirkem, je jejich vec a ty bud tak laskav a prestan se michat do cizich veci a do veci, do kterych ti nic neni :!: Neotiram se o Mira, ale otiram se o bullshity ... Nekolikrat jsem Mira upozornil na to, ze mu na diskuzich dycham na zada a at si da pozor na to, co rika a pise - nechci nic nez to, aby to co napise souhlasilo ... mas pocit, ze toho chci moc :!: Asi jo, vid :?: Ber to tak, ze jsem narocnej :lol: :wink:

Nejsem to ja, kdo pise, ze mu teleskop diky rotacnimu principu neublizi :arrow: nejsem to ja, kdo pise, ze se uci od mrtvich ... Tohle si res s Mirkem a nestarej se o nas holenku :wink:

Sve zalezitosti s Mirkem si budu resit s nim, ok :?: Az budes pozadan o to, delat nam prostrednika, tak ti dam vedet ... do te doby nech zalezitosti mezi nama .. na nas - rozumime :?:

JRup píše:Ta debata začala takto:
*Yvan napsal:
"Být ctnostný znamená být svobodný ve své duši."
"Chyby každého člověka ukazují kam patří."
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám."
"Nepoznal jsem muže, který by miloval ctnost více než ženy."

Konfucius

Ty jsi přidal:
Ahoj Yvan,
chtel jsem se zeptat Konfucius cvicil kung fu
Jan Novák*


Uz jsem to vysvetloval ... staci jen pozorne cist starsi prispevky. Poskadlil jsem Yvana a on kontroval ... vse tecka. Nikdo se v tom vice nerejpal ... tedy az na Mirka ... a uz jsem to psal, tak pro priste cti pozorneji :wink:

JRup píše:Miro ze své znalosti a studií dodal:
Velmi sa o tom sice nehovori (vzhladom na obecnu povahu jeho ucenia), ale Konfucius nosil mec (zrejme nie iba na paradu, resp. kvoli ritualom ci ceremoniam) a jeden z jeho ziakov (meno si nepamatam a nechce sa mi to hladat, ale ak to potrebujes vediet, mozem to najst) bol usekany mecom k smrti a umrel takpovediac s plnou paradou...
Inak Mozi (Mo-ti), dalsi z najslavnejsich starovekych cinskych filozofov praktikoval bojove umenia "full-time" a studium umeni bolo povinnou sucastou vyuky medzi studentami jeho skoly - nedavno sa o nom premietal aj film, kde ho zobrazili ako skveleho stratega a znalca bojovych umeni.


Nosil mec ... aaa tak to naprosto meni situaci :wink: a to byla novinka pro nas ostatni ... my totiz neumime cist a dokud nam to Mirek nenapsal, tak jsme si mysleli, ze Konfucius nosil Kalashnikov :roll: Jeden z jeho zaku byl rozsekanej mecem ... no parada ... tomu rikam argument. Takze ciste hypoteticky - jeden z mejch zaku bude zastrelenej Kalashnikovem a dedukce = Luen nosi Kalashnikov :lol: Jinak vse v poradku :?:

I kdyby pro tato tvrzeni byl nezvratnej dukaz ... tak ta dedukce je vadna. A s tim jsem polemizoval :!: :!: :!: Proto neslo o Konfucia :!: Chapes to :?: Vidis ten rozpor :?: A nebo ne :?:

JRup píše:Tyto závěry před pár dny potvrdil i kachna.
Na začátku výše citovaného říkáš: Jasna vec ... me o Konfucia neslo ... a o pár řádků pokračuješ: Ja mam Konfucia take rad a proto jsem vyzval k debate o nem a o jeho dile, ale ne ve vztahu ke kung fu
A přitom první tvojí reakcí v této diskuzi bylo: Ahoj Yvan,
chtel jsem se zeptat Konfucius cvicil kung fu
Pak se vracíš k tvému osobnímu problému s Mirem: Jen jsem si dovolil zpochybnit neseriozni zavery a otirani se o autority, ktere si zasluhuji uctu. Kdyz nekdo kung fu umi, tak nema potrebu se opirat o Konfucia.


Ano Konfuciuv pribeh je plny ... mirne receno ... mytu a to se vsim vsudy ... coz, ale nikomu nevadi a svete div se ... ani Luenovi. Bylo to jen popichnuti Yvana a upozorneni na to, ze se za chvili zacne citovat Buddha, Jezis a ostatni, kteri maji s kung fu spolecneho tolik, kolik ty mas spolecneho se mnou, ... aby ses mohl vtirat mezi meho sifu, Mira a mou osobu :!:

JRup píše:Nějak mi to dnes nebere. Proto se sám sebe ptám jsou-li bojová umění nástrojem k prosazování pravdy. Nechť si každý dosadí co chce. Pro mě ne.


Naprosto souhlasim a jen doplnim ... Jsou bojova umeni nastrojem na oblbovani duverivejch a naivnich lidi :?: Myslim, ze ne, ale porad jsme toho dnes a denne svedky ... trochu mi to vadi Tak delam co muzu :wink: :evil:

Zaverem jen tolik: mas-li problem s moji osobou, resme to v SZ a nebo se stav u nas ve skole osobne a muzeme to probrat face to face. Tuto diskuzi nepovazuji za konstruktivni neb je o nicem a ja se jen musim opakovat ... uz jsem vse rekl :!: A myslim, ze dost jasne :wink: Pokud mas problem s tim, ze si "davam" Mirkovo vejsplechty ... tak mu domluv at si da tu praci, premyslet nad tim, co vlastne pise! Jinak budes cece nestastnej, protoze jsme na verejnem foru a stalo se dobrym zvykem, obhajit si, co tvrdime :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod JRup » pát 27. črc, 2007 8:19

Člověče ty bys těma smajlíkama ukecal i mrtvýho. Nějak se to pomotalo. Jinak uznávám, odpověď hodná politika. Už nebudu házet míčkem o stěnu.

J.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod luen » pát 27. črc, 2007 8:33

JRup píše:Jinak uznávám, odpověď hodná politika.

J.


Sorry, ale odpovedi tohoto razeni ..., potazmo takovej slizkej pristup ... to je presne ta nalepka kung fu komunity ... jak ji vnima verejnost a ostatni v rodine BU/BS. To je to co mi vadi a to s cim bojuji. Je evidentni, ze kazdy stojime nazorove jinde, ale tyhle trapnosti ... ja nevim ... me to prijde nedustojny. Zkus mi napsat do SZ a trochu mi to plz. pribliz :wink:

for Raptor: diky za torrent uz stahuji :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Tohei » pát 27. črc, 2007 9:05

JRup píše:
luen píše:Jasna vec ... me o Konfucia neslo ... proc bych mel zpochybnovat seriozni vyzkum, serioznich vedcu :wink: Jen jsem si dovolil zpochybnit neseriozni zavery a otirani se o autority, ktere si zasluhuji uctu. Kdyz nekdo kung fu umi, tak nema potrebu se opirat o Konfucia. Kde neni kung fu ... jsou plane reci :wink:

Ja mam Konfucia take rad a proto jsem vyzval k debate o nem a o jeho dile, ale ne ve vztahu ke kung fu 8)

Pochopil jsem jak si myslel vojaka-vzdelance ... mam sve vzory (asi jako kazdy) ... zase jsem jen upozornil, ze neni zlato vse co se trpyti :wink:

Luene,

jsi pro mě muž dvou extrémů. Na jedné straně člověk, který stojí nohama na zemi, žije v realitě a s některými názory je nutno souhlasit. Na druhé straně vidím (nejenom já) určitou neurvalost a boj za každou cenu. S tím i reprezentuješ svoji školu. Zřejmě to tvému učiteli takto vyhovuje. Co budeš dělat ve stáří, když se tvůj život bude točit stále kolem boje? Nebudeš chtít stále bojovat? Alespoň se svými žáky, sousedy, rodinou... Ty případy už tady byly a takový konec je mrzutý. Myslím, že už dohoda mezi Mirem a tvým učitelem padla, tak proč se zde o jeho jméno stále otíráš?

Ta debata začala takto:
*Yvan napsal:
"Být ctnostný znamená být svobodný ve své duši."
"Chyby každého člověka ukazují kam patří."
"Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám."
"Nepoznal jsem muže, který by miloval ctnost více než ženy."

Konfucius


Ty jsi přidal:
Ahoj Yvan,
chtel jsem se zeptat Konfucius cvicil kung fu
Jan Novák*


Miro ze své znalosti a studií dodal:
Velmi sa o tom sice nehovori (vzhladom na obecnu povahu jeho ucenia), ale Konfucius nosil mec (zrejme nie iba na paradu, resp. kvoli ritualom ci ceremoniam) a jeden z jeho ziakov (meno si nepamatam a nechce sa mi to hladat, ale ak to potrebujes vediet, mozem to najst) bol usekany mecom k smrti a umrel takpovediac s plnou paradou...
Inak Mozi (Mo-ti), dalsi z najslavnejsich starovekych cinskych filozofov praktikoval bojove umenia "full-time" a studium umeni bolo povinnou sucastou vyuky medzi studentami jeho skoly - nedavno sa o nom premietal aj film, kde ho zobrazili ako skveleho stratega a znalca bojovych umeni.


Tyto závěry před pár dny potvrdil i kachna.
Na začátku výše citovaného říkáš: Jasna vec ... me o Konfucia neslo ... a o pár řádků pokračuješ: Ja mam Konfucia take rad a proto jsem vyzval k debate o nem a o jeho dile, ale ne ve vztahu ke kung fu
A přitom první tvojí reakcí v této diskuzi bylo: Ahoj Yvan,
chtel jsem se zeptat Konfucius cvicil kung fu

Pak se vracíš k tvému osobnímu problému s Mirem: Jen jsem si dovolil zpochybnit neseriozni zavery a otirani se o autority, ktere si zasluhuji uctu. Kdyz nekdo kung fu umi, tak nema potrebu se opirat o Konfucia.

Nějak mi to dnes nebere. Proto se sám sebe ptám jsou-li bojová umění nástrojem k prosazování pravdy. Nechť si každý dosadí co chce. Pro mě ne.

JRup


Líp bych to nenapsal!
Obrázek
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 06. črc, 2007 23:00

Příspěvekod practice » pát 27. črc, 2007 21:18

a cvici Luen kung fu?
a cvici vubec? 8O :lol:
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

.

Příspěvekod luen » sob 28. črc, 2007 1:57

To vis, ze ne :roll: Ja jsem pohadkova bytost a existuji jen ve virtualni ralite Obrázek
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod practice » sob 28. črc, 2007 4:50

tak to jsi me asi nepochopil ... 8O
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron