Původní cíle BU a dnešní sport

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod pucmaz » pát 10. srp, 2007 9:27

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:22, celkově upraveno 2
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

 

Příspěvekod luen » pát 10. srp, 2007 9:28

Miro píše:Luen, iste chapes, ze sa s Tebou nemienim bavit - minimalne dovtedy, dokedy tu budes ocividne klamat o tej historke s Yang Luchanom.

Miro


:?: :?: :?:

Muzes mi to nejak priblizit :?: Nezdalo se ti zase neco v meditaci :?:

Mimochodem Mirku soupere si budes moci vazit az tehdy, budes-li si vazit sam sebe :wink:

bylo to tohle?:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... pic&t=2307

Tam, ale neni nic o Yang Luchanovi :?: Muzes to tedy nejak vysvetlit :?:
Naposledy upravil luen dne pát 10. srp, 2007 16:45, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod emerson » pát 10. srp, 2007 9:58

Ahoj DMC

Tak to jsme se asi nějak špatně pochopili, protože tohle jsem rozhodně nenapsal: "pises, ze sparring te nepripravi na "ulici". Zkus si prosím můj přispěvek přečíst ještě jednou a všimni si např. i toho slůvka souhlasím.

No a co se vzniku "sportovních forem týká", tak bych to opravdu tipoval na lidskou touhu neustále se porovnávat, tu máme totiž (a muži obzvláště) zakódovanou v genech už od pravěku. Ale je to tedy jen tip :D
emerson
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

Příspěvekod sun » pát 10. srp, 2007 10:58

pucmaz píše:Jsou tradicni bu, ve kterych se tvrde maka, ve kterych je skutecne vypracovana taktika boje a presto se muzou drilovat jinak, nez plnokontaktnim sparrigem a funguji...


Dík. Je fajn, že jsi v praxi zjistil, že tomu tam může být. Bezva zkušenost, určitě dá sílu nejen tobě pokračovat v nastoupené cestě.
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod TF » pát 10. srp, 2007 11:09

pucmaz píše:Uz je to skoro tri mesice, co mi bylo ucitelem naznaceno, ze bych si mel pricichnout i k jinemu bu, abych nebyl jako ta zaba ve studni, co nezna nic nez to svoje a mysli si, ze je to to nejlepsi :idea: :wink:
A protoze okinawske goju ryu nepraktikuje plnokontaktni boj a mimo jine i proto, ze ctu tohle forum a tu spoustu debat bu vs. bs, uz 2 mesice dochazim dvakrat tydne na Muay Thai. Krome par let juda v detstvi jsem nedelal nikdy nic jineho nez karate; okinawske goju ryu delam 6 let, nekolik hodin denne. Veskere kumite je rizene, plus nejake to volne, ale neplnokontaktni, vetsinu treningu tvori drily technik, obouchavani, posilovani a kata...
Kdyz jsem poprve prisel do MT gymu, bylo mi receno, ze me ke sparringu pusti az tak za 2 mesice, az nadriluju zaklady a kondicku. Praxe byla takova, z potom, co me trener videl cvicit, jsem zacal sparovat od druheho treningu... Behem tech dvou mesicu proti me trener postavil lidi, kteri do gymu chodi 1-2-3 roky, ruznych vahovych kategorii. Sundal jsem je uplne vsechny... max. do druheho kola, vetsinou (ale nejen) pres nohy.
Po dvou mesicich proti me postavili borce, co ma na konte pres 30 amaterskych zapasu a ten me ve tretim kole dostal do kolen... vubec se ale netvaril, ze by se u toho vubec nezapotil :twisted:
A proc tohle vsechno pisu... chapu ukropcanyho a jeho vecny boj proti proti mizernym bu, ale zevsobecnovat uplne vsechno se neda. Jsou tradicni bu, ve kterych se tvrde maka, ve kterych je skutecne vypracovana taktika boje a presto se muzou drilovat jinak, nez plnokontaktnim sparrigem a funguji... Cimz rozhodne nechci obhajovat veskere karate, to totiz neni jenom jedno (vid. RBR :lol: )
Ten clovek co me dostal cvici 4x 5x tydne pouze MT, je rychly a vybusny, v tomhle smeru k nemu citim vsechen respekt. Jenze ja proti nemu v ringu pouzil tak 20% celeho karate, stejne jako proti vsem tem, ktere jsem dostal ja. Nase cviceni je zamerene jinym smerem a kdyby to byl boj bez rukavic a pravidel, myslim ze bych polozil ja jeho a to mnohem driv nez za tri kola...
Moje MT kariera :wink: timto asi zkocni, overil jsem si co jsem chtel, trening nebyl narocnejsi nez nas a sundal jsem skoro vsechny podle jejich pravidel. :wink:
Byla to neocenitelna zkusenost (i kdyz trochu draha: rukavice, bandaze, roubik atd.) a jenom mi potvrdila to, co jsem rikal i driv, tedy to ze sparring neni zadnym meritkem realneho boje, ze je to jenom hra podle danych pravidel s mnoha prinosy ale i nedostatky, jednoduse receno jeden zpusob treningu, ale zadny patent na uspech v boji.
:



no a řekni sám nepřineslo ti to větší uspokojení než ty drily v tělocvičně ? to vědomí že to funguje? nedalo ti to chuť do dalšího tréningu? nezvedlo ti to sebedůvěru? zkrátka nedalo ti to víc než jen dril a procvičování technik stále dokola? :?: to je totiž to co tu do nekonečna řešíme
Naposledy upravil TF dne pát 10. srp, 2007 16:10, celkově upraveno 1
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod DMC » pát 10. srp, 2007 11:56

Napriklad, nikdy neboli a nie su fair (na rozdiel od sportov a sparringov): Pokial mam prezit a mam zbran, hoci moj super nema, tak ju bez akychkolvek rozpakov pouzijem (pravo tu nie je dolezite, alebo az druhotne). Pokial to situacia vyzaduje, necham supera mi zlomit ci odseknut moju ruku, ale vezmem si na oplatku jeho zivot. K superovi nemam ziadnu uctu ci respekt (je pre mna objekt dopredu odsudeny na znicenie bez akehokolvek sucitu), pretoze chcem prezit a on ma k tomu suboju donutil


Tak Kide - konecne tu mame ten "duchovni rozvoj u klasickych BU" :)
Zaplat panbuh za ten sport!
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

.

Příspěvekod luen » pát 10. srp, 2007 12:04

Ja tomu tematu nejak nerozumim ... delame tu vsichni bu/bs??? A nekdo ma porad problem s kontaktem? A porad je hysterickej, kdyz zaslechne sparing?

Uplne vidim toho sachystu, kterej tvrdi jakej je profik a ze zabiji pohledem ... ovsem kdyz ho nekdo vyzve na pratelsky duel, tak zacne nenavistne plivat siru ... dojde k duelu a "profik" si skube vlasy, ze je na neho nekdo zlej, chce si neco dokazovat ... njn skocil mu figurku a "profik" na to neni zvyklej ... Je to profik a tem se tohle nestava, ze? :lol:

Smutnej obrazek

DMC píše:
Miro píše:
Napriklad, nikdy neboli a nie su fair (na rozdiel od sportov a sparringov): Pokial mam prezit a mam zbran, hoci moj super nema, tak ju bez akychkolvek rozpakov pouzijem (pravo tu nie je dolezite, alebo az druhotne). Pokial to situacia vyzaduje, necham supera mi zlomit ci odseknut moju ruku, ale vezmem si na oplatku jeho zivot. K superovi nemam ziadnu uctu ci respekt (je pre mna objekt dopredu odsudeny na znicenie bez akehokolvek sucitu), pretoze chcem prezit a on ma k tomu suboju donutil


Tak Kide - konecne tu mame ten "duchovni rozvoj u klasickych BU" Usmívající
Zaplat panbuh za ten sport!


Zase neber vazne kazdeho strejdu - www.youtube.com/watch?v=ZLz85Dh1cvc&mod ... ed&search= www.youtube.com/watch?v=ZLz85Dh1cvc&mod ... ed&search= http://www.youtube.com/watch?v=onTZZ4WG04w :wink:

PS: ten co nam tady radi je identicka osoba z tech videi (je jich tam vicero) v tom cernem tricku, ktera obcas preklada ... "viete, hej, takto, ehmmm ..." Nebudu to komentovat - obrazek si udelejte sami :wink:
Naposledy upravil luen dne pát 10. srp, 2007 12:34, celkově upraveno 2
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod LiPai » pát 10. srp, 2007 12:26

Zajímavá diskuze, ale opět zklouzla do ubohosti která je již pro toto fórum typická.

Jen si dovolím napsat pro ty lidi co zde něco čtou a případně si hledají cestu k BU/BS ať zůstanou v klidu.
Ne každý kdo se věnuje BU/BS je tak ....jak to slušně říct... tak zvláštní (lepší mě nenapadá - nechám na fantazii čtenářů) jako většina stálic mezi přispěvovateli na tomto fóru.


HODNĚ SIL A ZDARU všem co hledají.
LiPai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » pát 10. srp, 2007 15:51

pucmaz píše:Uz je to skoro tri mesice, co mi bylo ucitelem naznaceno, ze bych si mel pricichnout i k jinemu bu, abych nebyl jako ta zaba ve studni, co nezna nic nez to svoje a mysli si, ze je to to nejlepsi :idea: :wink:


Ahoj. Doporučuji ti zajít do Paraestra Kasai a ptej se po Aoki Shinya :twisted:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod defendu » pát 10. srp, 2007 20:40

Vidím,že se Malý,velký Miro opět vyjevil :D
Sparring ne,ale v případě ohrožení rovnou zabít,jen abych přežil ?? :lol: :lol: Kam se se.e KM a fma dohromady :lol: Drahý Miro,jakožto člověk co ve školních škamnách studoval budhismus,jako jiní třeba zeměpis nebo rodinnou výchovu,bys měl vědět,že tenhle život ani se svým jediným,pravým kungfu určitě nepřežiješ :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod TongPa » pon 20. srp, 2007 9:20

pucmaz píše:...Uz je to skoro tri mesice, co mi bylo ucitelem naznaceno, ze bych si mel pricichnout i k jinemu bu, abych nebyl jako ta zaba ve studni, co nezna nic nez to svoje a mysli si, ze je to to nejlepsi :idea: :wink:
A protoze okinawske goju ryu nepraktikuje plnokontaktni boj a mimo jine i proto, ze ctu tohle forum a tu spoustu debat bu vs. bs, uz 2 mesice dochazim dvakrat tydne na Muay Thai. Krome par let juda v detstvi jsem nedelal nikdy nic jineho nez karate; okinawske goju ryu delam 6 let, nekolik hodin denne. Veskere kumite je rizene, plus nejake to volne, ale neplnokontaktni, vetsinu treningu tvori drily technik, obouchavani, posilovani a kata...
Kdyz jsem poprve prisel do MT gymu, bylo mi receno, ze me ke sparringu pusti az tak za 2 mesice, az nadriluju zaklady a kondicku. Praxe byla takova, z potom, co me trener videl cvicit, jsem zacal sparovat od druheho treningu... Behem tech dvou mesicu proti me trener postavil lidi, kteri do gymu chodi 1-2-3 roky, ruznych vahovych kategorii. Sundal jsem je uplne vsechny... max. do druheho kola, vetsinou (ale nejen) pres nohy.
Po dvou mesicich proti me postavili borce, co ma na konte pres 30 amaterskych zapasu a ten me ve tretim kole dostal do kolen... vubec se ale netvaril, ze by se u toho vubec nezapotil :twisted:
A proc tohle vsechno pisu... chapu ukropcanyho a jeho vecny boj proti proti mizernym bu, ale zevsobecnovat uplne vsechno se neda. Jsou tradicni bu, ve kterych se tvrde maka, ve kterych je skutecne vypracovana taktika boje a presto se muzou drilovat jinak, nez plnokontaktnim sparrigem a fungovat... Cimz rozhodne nechci obhajovat veskere karate, to totiz neni jenom jedno (vid. RBR :lol: )
Ten clovek co me dostal cvici 4x 5x tydne pouze MT, je rychly a vybusny, v tomhle smeru k nemu citim vsechen respekt. Jenze ja proti nemu v ringu pouzil tak 20% celeho karate, stejne jako proti vsem tem, ktere jsem dostal ja. Nase cviceni je zamerene jinym smerem a kdyby to byl boj bez rukavic a pravidel, myslim ze bych polozil ja jeho a to mnohem driv nez za tri kola...
Moje MT kariera :wink: timto asi zkocni, overil jsem si co jsem chtel, trening nebyl narocnejsi nez nas a sundal jsem skoro vsechny podle jejich pravidel. :wink:
Byla to neocenitelna zkusenost (i kdyz trochu draha: rukavice, bandaze, roubik atd.) a jenom mi potvrdila to, co jsem rikal i driv, tedy to ze sparring neni zadnym meritkem realneho boje, ze je to jenom hra podle danych pravidel s mnoha prinosy ale i nedostatky, jednoduse receno jeden zpusob treningu, ale zadny patent na uspech v boji.

Nechci vyvolat zadny flame na 10 stranek, jde mi pouze o to aby se "neplnokontakni" bu nehazela na jednu hromadu. Nalady ve stylu nesparujes, jses bullshit jsou zcestne! :evil:


Hmm, zajímavý příspěvek... :wink: Před časem jsem se připletl zrovna k tomu, kdy spolu dva trenéři kickboxu diskutovali o tématu přechodu karatistů na plnokontaktní kickbox. Jednoznačně z toho vyplynulo, že záleží na vyzrálosti dotyčného jedince a také na úrovni oddílu, ve kterém cvičí. A jaké byly jejich osobní zkušenosti? S většinou karatistů měli hodně práce a opravdu trvalo v řádech měsíců, než je mohli pustit do plného sparringu. U části lidí z této skupiny by prý bylo lepší, kdyby před tím žádný karate nedělali, protože jejich příprava díky odstraňování různých nežádoucích návyků trvala ještě dýl, než u v oblasti BS / BU úplných začátečníků. A to někteří přišli s tak vysokým sebevědomím (a nízkým pudem sebezáchovy), že se hned dožadovali sparringu, protože to znají - dělali kumite. Když jim to bylo přes několikero varování umožněno, dostali samozřejmě "přes držku". Ale ti trenéři zažili i jiné karatisty, sice jich bylo hrozně málo, ale vážně existují... :P Byli to lidé z oddílů, kde se evidentně hodně drilovaly ve dvojicích opravdu použitelné techniky z karate, praktikovaly se různé formy kumite a podobně... Tihle lidé měli vytrénovaný postřeh a pokud ještě dokázali "bojovat" hlavou, tak prý byla radost je trénovat... Jediný, co jim obvykle úplně na začátku dělalo potíže, bylo to, že nebyli zvyklí čelit kombinacím úderů rukama obsahujícím háky... Ale pochopili rychle, přizpůsobili styl boje a oni je opravdu mohli pustit do sparringu již po pár trénincích! Takže ty budeš asi tenhle případ... :wink:

PS: Čistokrevný MT to rukama zas tak moc neumí, co zkusit kickbox? :twisted:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod hellas » pon 20. srp, 2007 15:04

Toman píše:
pucmaz píše:Uz je to skoro tri mesice, co mi bylo ucitelem naznaceno, ze bych si mel pricichnout i k jinemu bu, abych nebyl jako ta zaba ve studni, co nezna nic nez to svoje a mysli si, ze je to to nejlepsi :idea: :wink:


Ahoj. Doporučuji ti zajít do Paraestra Kasai a ptej se po Aoki Shinya :twisted:


a co kdyby rovnou pucmaz zaletěl do Ruska a mrkl se do Red Devil teamu? :roll:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron