©iroká ramena

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

©iroká ramena

Příspěvekod wolverine » čtv 23. srp, 2007 18:54

Ahoj všichni!!!
Už docela dlouhou dobu si kladu otázku jestli lze cíleným cvičením rozšířit ramena nebo jestli je to dáno geneticky?Znám hodně lidí který necvičí a přesto mají ramena široký.Já sám mám ramena docela úzký a k tomu docela
široký pas takže výsledek je nic moc.A jak je známo tak široký ramena dělaj úzkej pas takže by se to docela hodilo.Díky za odpovědi.
wolverine
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. kvě, 2006 23:00

 

Příspěvekod TongPa » pát 24. srp, 2007 9:17

©ířka ramen je samozřejmě dána geneticky - kostrou. Opticky je můžeš trochu rozšířit tím, že si na nich vypracuješ více masa (svalů), ale i to je do jisté míry omezeno genetikou. Jinak v období dospívání (do nějakých cca 17 let) prý lze zařazením cviků s širokým úchopem (shyby, bench...) mírně ovlivnit i kosterní rozvoj, ale na detaily se budeš muset poptat na nějakém kulturistické serveru, praktikanti BU / BS obvykle neposilují kvůli estetice... :roll:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

.

Příspěvekod luen » pát 24. srp, 2007 9:40

Do jiste miry se da formovat i kostra! Ale chce to opravdu od mladi (dokud clovek roste) a systematicky.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » pát 24. srp, 2007 9:53

A nebo se zeptej Millyho a Vanillyho :lol: :lol: .... Kinda 80´s muhehe
http://www.youtube.com/watch?v=GSqV3rWM4iQ
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod tekki » pát 24. srp, 2007 10:54

Suhlasim s TongPa, spravnym trenovanim s cinkou a cvikmi s vlastnou vahou - kliky, kedy su dlane daleko od seba, hrazda etc. Mne pomohlo WT a jeho formovanie hornej polovice tela - ked som pred 4 rokmi zacinal, nebolo to nic moc, teraz trocha lepsie :lol: :lol:
Poucenie = trenuj WT 8)
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod caesare_borgia » pát 24. srp, 2007 11:07

Toman píše:A nebo se zeptej Millyho a Vanillyho :lol: :lol: .... Kinda 80´s muhehe
http://www.youtube.com/watch?v=GSqV3rWM4iQ


ja jsem vzdycky rikal, ze vzdycky, kdyz si vezmes na sebe to cerveny sako, tak vypadas, ze mas vetsi ramena
caesare_borgia
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 15. bře, 2007 0:00
Bydliště: matka mest

Příspěvekod caesare_borgia » pát 24. srp, 2007 11:16

pred: Obrázek

a po treninku s sirokym uchopem:
Obrázek
caesare_borgia
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 15. bře, 2007 0:00
Bydliště: matka mest

Příspěvekod Toman » pát 24. srp, 2007 11:39

caesare_borgia píše:ja jsem vzdycky rikal, ze vzdycky, kdyz si vezmes na sebe to cerveny sako, tak vypadas, ze mas vetsi ramena


Girl ... you know it´s true :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomkins » pát 24. srp, 2007 13:13

U nás v posce se vždycky říkalo, že když budeš dělat dřepy s činkou kterou budeš držet v napnutejch rukách nad hlavou, že to rozšiřuje ramena a hrudník jak blázen. Ale kdo ví, co je na tom pravdy...
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod AmbruzekRadek » pát 24. srp, 2007 18:00

Tomkins píše:U nás v posce se vždycky říkalo, že když budeš dělat dřepy s činkou kterou budeš držet v napnutejch rukách nad hlavou, že to rozšiřuje ramena a hrudník jak blázen. Ale kdo ví, co je na tom pravdy...


Tak to je opravdu jen kec. nikdy tomu nevěř.
AmbruzekRadek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22. srp, 2007 23:00

 

Re: ©iroká ramena

Příspěvekod AmbruzekRadek » pát 24. srp, 2007 18:05

wolverine píše:Ahoj všichni!!!
Už docela dlouhou dobu si kladu otázku jestli lze cíleným cvičením rozšířit ramena nebo jestli je to dáno geneticky?Znám hodně lidí který necvičí a přesto mají ramena široký.Já sám mám ramena docela úzký a k tomu docela
široký pas takže výsledek je nic moc.A jak je známo tak široký ramena dělaj úzkej pas takže by se to docela hodilo.Díky za odpovědi.


Já osobně posiluji už dlouhou dobu takže ti mohu poradit. Samozřejmě jako tu řeklo už několik lidí tak první věc je genetika. bud je mas od prirody široký a nebo ne. Pokud chceš teda pořád široký ramena tak není nic jednoduššího než prostě dělat cviky na šíři ramen. to jest na boční deltové svaly. deltové svaly se zapojí například při upažování ve stoje s jednoručkami, přítahy k bradě a nebo tlaky s jednoručkama nad hlavou vsedě... Pokud ti ale mohu poradit trenuj celé telo ponevadz neznám nic smesnejsího než lidi co mají 50 pres ruku a stehna z hrudníkem jako malý díte :lol:
AmbruzekRadek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22. srp, 2007 23:00

Příspěvekod CeLy » pát 24. srp, 2007 22:46

AmbruzekRadek napisal:
Pokud ti ale mohu poradit trenuj celé telo ponevadz neznám nic smesnejsího než lidi co mají 50 pres ruku a stehna z hrudníkem jako malý díte


Hmm, Johny Bravo byz teba asi nemal radost :lol:
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod metalmma » sob 25. srp, 2007 13:26

Nejak mi nešlo se přihlásit přes nick: AmbruzekRadek takže jsem si založil nick jiný ale už je vše v pořádku. Problém jsem vyřešil. Co se týče těch ramen. Proč by se měl Johny zlobit? Vám to přijde přirozené a pěkné když má někdo přes ruku 50cm a jinak celé tělo činku nepoznalo? neber si to osobně ale to je opravdu moc... :?
metalmma
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 24. srp, 2007 23:00

Příspěvekod TRiTON » sob 25. srp, 2007 21:20

metalmma píše:Nejak mi nešlo se přihlásit přes nick: AmbruzekRadek takže jsem si založil nick jiný ale už je vše v pořádku. Problém jsem vyřešil. Co se týče těch ramen. Proč by se měl Johny zlobit? Vám to přijde přirozené a pěkné když má někdo přes ruku 50cm a jinak celé tělo činku nepoznalo? neber si to osobně ale to je opravdu moc... :?

No já s tebou plně souhlasim..někdo fakt maká na lavičkách jen na horní části těla a nohy má jak špejle..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod metalmma » ned 26. srp, 2007 10:21

Já tu nechci nikoho urážet ale je to tak. Každej mladej kdo začíná s posilováním tak jediný co ho zajímá jsou velký pazoury a že chce bejt bedna. A to nejlepší? Chce to hned. Přitom tyhle mladý neví že by měly trénovat komplexně a pokud by to bylo podle jejich představ tak budou nejprve směšní a za pár let to poznají na svých kloubech a páteři. Ale nekterým to prostě nevysvětlíš... Strava a disciplína je v posilování 80% úspěchu. To se mi osobně osvědčilo.
metalmma
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 24. srp, 2007 23:00

Příspěvekod CeLy » pon 27. srp, 2007 11:34

metalmma napisal:

Nejak mi nešlo se přihlásit přes nick: AmbruzekRadek takže jsem si založil nick jiný ale už je vše v pořádku. Problém jsem vyřešil. Co se týče těch ramen. Proč by se měl Johny zlobit? Vám to přijde přirozené a pěkné když má někdo přes ruku 50cm a jinak celé tělo činku nepoznalo? neber si to osobně ale to je opravdu moc...


No, evidentne si ma zle pochopil, to mala byt akoze taka sranda, ze Johny Bravo by sa urazil pretoze on je presne ten typ o ktorych typises - velke ruky, velky hrudnik a nohy jak sparatka. :wink:

A samozrejme sa mi to nelubi a ani sa mi to nikdy nelubilo, skor mi to pripada smiesne az tragikomicke, ze si niekto moze tak dodr*at telo a zdravie :?
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod metalmma » pon 27. srp, 2007 13:16

jo v pohodě. Neznám ho takže jsem nevěděl. o.k. :D
metalmma
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 24. srp, 2007 23:00

Příspěvekod wolverine » stř 29. srp, 2007 19:17

No samozřejmě,že mi nejde jen o posilování horní části těla,ani jsem to tak nemyslel.V posilování sice nejsem žádnej pokročilej,ale že je nejlepší posilovat celý tělo jsem věděl.Prostě jen mám docela širokej pas tak jsem to chtěl nějakým způsobem srovnat.A jsem rád,že to,podle toho co říkáte,jde...
wolverine
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř 03. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod metalmma » stř 29. srp, 2007 19:54

hele klidně se ozvy na mail a poradim ti blíže a podrobněji co s tím pasem a ramenama. pic
metalmma
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 24. srp, 2007 23:00

Příspěvekod bjohny » čtv 30. srp, 2007 10:07

AmbruzekRadek:

ambroušku nechcem byť kur*a ale nedávno si možno(!) dostal rozum a už tu zo seba robíš machra v oblasti posilňovania :roll: :evil: :!:
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... ght=#57684
Naposledy upravil bjohny dne čtv 30. srp, 2007 15:07, celkově upraveno 1
Dej Vám Pánbůh nebe plné dřepů!! :twisted:
bjohny
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 359
Registrován: pát 12. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Revúca... Slovakia :((

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron