judo self defens

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod xiuwei » pát 29. úno, 2008 16:56

Já třeba Judo vcelku uznávám.
Ale třeba v tom prvním videu,kdy v jednom okamžiku sestřelí judoka kopem (lowkick) toho figtera (shootfighting),který zrovna útočí kopem - nevím,kolik judistů u nás v ČR má natrénováno , že umí ve fightu použít kop včetně načasování.... :wink:
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

 

Příspěvekod Makoto » ned 02. bře, 2008 0:50

Judo je opravdu dobre na zaklad, ale neni mozne spolehat jen na to. Proto jsem proti tvrzeni, ze jen judem se ubranis....Hovorim z vlastni zkusenosti, protoze jsem srdcem spise judista nez kopalista a kdyz jsem poprve nastoupil proti kickboxerovi, za chvili jsem sedel na zadku a premejslel, kde jsem udelal chybu :wink: A to se opakovalo do te doby, nez jsem pochopil, ze budu muset umet taky kopat a bouchat. Doted si vsak radsi necham dve tri vrazit, dokud se nedostanu blize a pak uz je vetsinou letecky den :)
Naposledy jsem si to vyzkousel na freefightu proti klukum z Allkampfu....oni to maji jeste tak (pro ne) nesikovne bodovany, ze za uder ci kop je mene nez za strh, poraz ci hod. Takze jsem tam vymetl i s cernym pasem, ktery se tesil, jak mi da na budku :wink: Byl z toho malicko spatny, protoze ja nemel to srdce mu rici, ze uz jsem predtim peknych par let delal judo (tam jsem totiz nastoupil se zlutym pasem v jujutsu :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod ghekon » ned 02. bře, 2008 8:45

Musim souhlasit s makotem, judo je fajn na blzko, ale bud musite byt tvrdi a vydrzet tech par ran, nebo musite judo kombinovat s uderovou a kopaci technikou. A to je presne combat sambo :)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod xiuwei » ned 02. bře, 2008 9:00

MAKOTO
chudák ten fighter z Allkampfu,pochybuji,že byl jen ,,MALIČKO,, z toho špatný,když měl černý a ty žlutý pás :D Myslím,že ještě dnes z toho pořádně nespí :wink:
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kid » ned 02. bře, 2008 13:33

Já souhlasím s tím, že je dobré umět i kopat a boxovat, ale myslím, že to není nezbytné. Pokud se nepletu judisté na těchto videjích většinou údery nepoužívají jen na zemi. A navíc praštit a kopnout umí každý, sice ne technicky správně, ale jaké jsou nejčastější útoky na ulici? Pokud se nepletu je to úder pěstí a pokud se judista dokáže těmto útokům vyhnout nebo je vykrýt nepotřebuje údery, stačí hody, strhy, na zemi škrcení nebo páka.
Kid
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 12. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » ned 02. bře, 2008 13:53

Kid píše:Já souhlasím s tím, že je dobré umět i kopat a boxovat, ale myslím, že to není nezbytné. Pokud se nepletu judisté na těchto videjích většinou údery nepoužívají jen na zemi. A navíc praštit a kopnout umí každý, sice ne technicky správně, ale jaké jsou nejčastější útoky na ulici? Pokud se nepletu je to úder pěstí a pokud se judista dokáže těmto útokům vyhnout nebo je vykrýt nepotřebuje údery, stačí hody, strhy, na zemi škrcení nebo páka.

Ty jsi asi nikdy moc nesparoval s kickboxery a podobnymi kopalisty, co? Divil by jsi se, kolik lidi neumi kopnout a uderit...a to i drzitele cernych pasu....
"Pokud" se judista vyhne uderu ci kopu, pak musi byt kua rychlej a VEDET neco o tom, jak se kope a boucha. Jenze i trochu zkuseny kopalista si te nepusti k telu a bude kopat a kopat a kopat. Sam jsem to nekolikrat zazil....a musel nakonec uznat, ze se kopat a bouchat taky musim naucit, abych dokazal zkratit vzdalenost na pro me prijemnejsi kontakt nez noha ci ruka. Ver mi, ze jenom s judem na ulici neuspejes...je to sport a na ulici to neni stavene. Precti si neco o historii vzniku juda a zjistis proc.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Kid » ned 02. bře, 2008 14:17

Já nikdy přímo s boxery nesparoval, ale někdy si jen tak zkoušíme boj i s údery a kopy. Vememe si boxerské rukavice a bijeme se, údery a kopy jsem se vesměs učil sám, jen jsem přečetl pár knih a sem tam mi někdo z jiných BU poradil, takže technicky asi moc správně nebudou, dělám judo 9 let a bude mi teprve 15, ale myslím si že úderu amatéra se vyhnout dokážu nebo jej vykrýt a když se dostanu soupeři k tělu tak ho hodím a na zemi už je to taky bez problému. Ano znám hodně judistů kteří nemají o sebeobraně ani ponětí, protože dělají jen sport, ale když se naučí krýt a uhýbat je to použitelné. Navíc většina útočníku na ulici nejsou boxeři nebo příznivci jiných Bu nebo alespon si to myslím když k nám přicházeli bitkaři jen proto aby se naučili bít většinou rychle zkončili, jelikož přišli na to že to není tak jednoduché.
Kid
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 12. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » ned 02. bře, 2008 19:27

Kid píše:Já nikdy přímo s boxery nesparoval, ale někdy si jen tak zkoušíme boj i s údery a kopy. Vememe si boxerské rukavice a bijeme se, údery a kopy jsem se vesměs učil sám, jen jsem přečetl pár knih a sem tam mi někdo z jiných BU poradil, takže technicky asi moc správně nebudou, dělám judo 9 let a bude mi teprve 15, ale myslím si že úderu amatéra se vyhnout dokážu nebo jej vykrýt a když se dostanu soupeři k tělu tak ho hodím a na zemi už je to taky bez problému. Ano znám hodně judistů kteří nemají o sebeobraně ani ponětí, protože dělají jen sport, ale když se naučí krýt a uhýbat je to použitelné. Navíc většina útočníku na ulici nejsou boxeři nebo příznivci jiných Bu nebo alespon si to myslím když k nám přicházeli bitkaři jen proto aby se naučili bít většinou rychle zkončili, jelikož přišli na to že to není tak jednoduché.

Co by jsi si asi o me pomyslel, kdybych ti rekl, ze jsem judo nikdy netrenoval, ale z knizek jsem se naucil hody a strhy a myslim, ze proti nim se dokazu ubranit?
To je casta chyba hodne skol BU. Misto, aby zasli za lidmi, kteri se na ten ktery styl boje specializuji (boxeri, MT i kckboxeri), hraji si na ne a podle toho vypada i jejich obrana. Spatny utok = jeste horsi obrana. Problem, je ze tohle nevidi, ci se boji jit jinam, aby jejich ego neutrpelo a pak vsude prohlasuji, ze jim to funguje proti kopum i uderum. Pouziju priklad jednoho meho dobreho kamarada, ktery se venuje cinskym bojovym umeni. Jednou k nim prisel na trenink byvaly boxer a on najednou zjistil, ze je totalne v ...., protoze udery, proti kterym oni trenovali obranu, vubec nevypadaji tak, jako od boxera. Takze mu dal nakladacku v ramci sparringu, on se poucil a verim, ze ted by to mozna bylo naopak. Proto vetsinou lide, kteri to mysli se svym rozvojem doopravdy, si zkusi obcas zasparovat jinde mimo svu skolu, zjisti, co jim nefunguje, na co se soustredit pri treninku a priste si vedou lepe. Problem vsak je i na druhe strane - najit klub, ktery do vas bude investovat cas ackoliv vi, ze tam nezustanete a jste tam "jen na stazi".
Popremyslej o tom, zajdi si opravdu do nejblizsiho oddilu jakehokoliv boxu, chod tak tam pul roku a uvidis ten rozdil. Navic si zlepsis svou techniku a naucis se, jak na ne.
Predpokladat, ze vetsina utocniku neumi nejaky BS...je hodne odvazne. Bud to maji vyrvane z ulice a vedi anebo jich je tolik, ze se navzajem hecuji. Ani jedna varianta neni dobra. Nepodcenuj to. Taky by jsi neprovokoval konflikt, pokud by jsi nemel eso v rukavu...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Kid » pon 03. bře, 2008 16:43

Já nikdy neměl nic proti tréninku z příznivci jiných BU dokonce se i o ostatní BU hodně zajímám, problém je v tom najít někoho kdo něco takového dělá a ještě aby semnou trénoval. Navíc u nás už je asi jen aikido a na tréninky v nějakém oddíle třeba boxu nemám čas, judo mě hodně baví a nechci kvůli nějakému jinému BU vynechávat tréninky, takže asi bohužel :( zůstanu jen u toho trénování do pytle a občasného sparingu s kamarády.
Kid
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 12. čer, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » pon 03. bře, 2008 20:03

Tak hlavne je dulezite ze te to bavi, treba mne judo bavit prestava a vazne uvazuju o tom, ze prestoupim do klubu combat samba nebo nejakeho x-boxu.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron