Kosti

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod player » ned 03. úno, 2008 22:19

khooca píše:
Dokážu si představit to pohmožděné zápěstí z honění myši po stole :d


ja bych tu krysu zas tak neprecenoval:))
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod migli » ned 03. úno, 2008 23:59

wushupetr píše:No svýho trenéra bych se optal,ale mě to napadlo dneska, že bych to mohl zkusit, ale jestli myslíš otloukání a otužování jako úderový plochy a tak tak to se moc ve Sportovním Wushu netrénuje. Cvičím tak 5 krát v tejdnu a myslím, že únavová zlomenina nemusí být jen únavou z tréninků, ale třeba i z práce a tak a myslím že prevence neužkodí.



ad unavova zlomenina - neco malo je popsano napriklad tu. Proste kdyz nekopes do tvrdeho pytle takove pecky a takove treninkove davky, co maji ti kluci z videi, tak si holen nezlomis :idea:. Jinak pokud vim tak otloukani a otuzovani se tady venuje napr. skola Pavla Macka, takze ti nezbyde nez se zeptat u tech, ktere tady nazyvas "samani" :twisted:.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod scout » pon 04. úno, 2008 13:17

ja ja urcite neco cvici u pavla macka.....PM...nevim jestli si fu huska taky nebude mit nejake skusenosti.....me se osvedcila pet lahev napnena piskem .....samozrejme obouchavat se s rozumem..... :!: :!: .... :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Val » pon 04. úno, 2008 13:51

Kdyz uz se tady probira otloukani holeni, tak bych si tez prihral polivcicku. Nerupaj mi kosti, ale mam z roundhouse kopu do pytle pekny modriny :cry: Ted nevim jestli je to tim, ze kopu blbe nebo naopak konecne ma kop silu a hlavne jestli si na to noha nekdy zvykne ? Chranice mam objednane, ale na videich z youtube borci kopou pecky i bez nich a vypadaj v pohode, kde je chyba ?
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod TF » pon 04. úno, 2008 15:22

Val píše:Kdyz uz se tady probira otloukani holeni, tak bych si tez prihral polivcicku. Nerupaj mi kosti, ale mam z roundhouse kopu do pytle pekny modriny :cry: Ted nevim jestli je to tim, ze kopu blbe nebo naopak konecne ma kop silu a hlavne jestli si na to noha nekdy zvykne ? Chranice mam objednane, ale na videich z youtube borci kopou pecky i bez nich a vypadaj v pohode, kde je chyba ?


nemáš náhodou pískovej pytel ?
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod migli » pon 04. úno, 2008 15:35

Val:

nechci rypat, ale:

1) na jake urovni sportovce jsou ti "borci z videi" a na jake urovni jsi ty?

2) to ze chlapci vypadaji v pohode nic neznamena - na video ti modriny ukazovat nepujdou

3) obligatni otazka - co na to trener?
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Val » pon 04. úno, 2008 15:50

TF: mame tu ruzne pytle, jeden je myslim piskovej, je mozne, ze jsem se na nem "nacal", ted uz mi staci lehkej a modrina roste ...
migli: 1) jsem zacatecnik, takze si na to noha casem zvykne ?
2) ok
3) toho jsem se jeste neptal, nebyla prilezitost a hlavne k cemu mame forum
ze :) rad si poslechnu nazory vice stran at uz se jedna o cokoliv
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod TF » pon 04. úno, 2008 15:57

Val: být tebou tak si dám pauzu do tý doby než modřina zmizí protože když si budeš dál obouchávat modřinu tak to časem může dopadnout tak že z toho dostaneš rakovinu kostí a to není sradna :idea:

tenhle problém řeší dost často v kung-fu školách a mají tam na to něakou mast nebo tekutinu ted nevím přesně ale je to na základě alkoholu a bylin je to přímo pro tyhle případy modřin a podobně..... poptej se tady třeba ,,PM " určitě bude vědět o co se jedná myslím že má na svých stránkách i internetový obchod kde si to můžeš koupit
:wink:
TF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 255
Registrován: úte 30. led, 2007 0:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod Val » pon 04. úno, 2008 16:16

TF: ok, doufam, ze to neni az tak horke s tou rakovinou, ale zbytecne to drazdit urcite nebudu
tu vodicku co pouzivaji kun-fuisti (Dit Da Jow) bych chtel zkusit, ale neposilaji na dobirku takze to ceka az na navstevu Prahy ...
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod pm » pon 04. úno, 2008 16:37

v Hung Kyun mame propracovanou a lety proverenou metodiku "otloukani" predlokti, holeni a vubec celeho tela, dopisuju na toto tema clanek, druhy dil serialu zde na webu. strucna odpoved na polozenou otazku je prosta: spravne (tak jak vam ukaze vas trener), pravidelne, dlouhodobe

ale - chlapi, od ceho mate trenera? kdyz se budu ucit v autoskole, a nebudu vedet, co s tou divnou tyckou po pravy ruce, co s tema slapkama dole a tim kruhem prede mnou, zeptam se sveho instruktora, ne na foru, kde mi poradi dvanactilety typek, co zna jizdu autem tak z Need for Speed :-)

jinak dit da jau: http://www.lghk.org/cz/clanky/dit_da_jau.htm
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Val » pon 04. úno, 2008 17:08

pm píše:ale - chlapi, od ceho mate trenera? kdyz se budu ucit v autoskole, a nebudu vedet, co s tou divnou tyckou po pravy ruce, co s tema slapkama dole a tim kruhem prede mnou, zeptam se sveho instruktora, ne na foru, kde mi poradi dvanactilety typek, co zna jizdu autem tak z Need for Speed :-)


na 12 let jsi pomerne vyspely :lol:
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod khooca » pon 04. úno, 2008 19:22

player píše:
khooca píše:
Dokážu si představit to pohmožděné zápěstí z honění myši po stole :d


ja bych tu krysu zas tak neprecenoval:))


No dobře no, tak ještě mozoly na prstech od klávesnice :lol:
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Mesic » pon 04. úno, 2008 19:32

znam typka ktery cvici 7 dni v tydnu skoro furt a nedava si odpocinky proste nema zadnej den na odych a nic mu neni byl u doktora a kosti ma vpohode staci jen jist stravu ATD,,,,,,, to uz se optej treba trenera nebo jestli znas nakeho kulturistu ti maji dobre jidelnicky
Mesic
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 27. zář, 2007 23:00
Bydliště: Fr....

Příspěvekod wushupetr » pon 04. úno, 2008 20:35

pm píše:v Hung Kyun mame propracovanou a lety proverenou metodiku "otloukani" predlokti, holeni a vubec celeho tela, dopisuju na toto tema clanek, druhy dil serialu zde na webu. strucna odpoved na polozenou otazku je prosta: spravne (tak jak vam ukaze vas trener), pravidelne, dlouhodobe

ale - chlapi, od ceho mate trenera? kdyz se budu ucit v autoskole, a nebudu vedet, co s tou divnou tyckou po pravy ruce, co s tema slapkama dole a tim kruhem prede mnou, zeptam se sveho instruktora, ne na foru, kde mi poradi dvanactilety typek, co zna jizdu autem tak z Need for Speed :-)

jinak dit da jau: http://www.lghk.org/cz/clanky/dit_da_jau.htm


Díky pm za ten první odstaveček, rád si to od tebe přečtu. No jak víš asi to nebudu potřebovat k bojovovýmu vývoji, ale aby se mi nestalo to, co těm lidem na videu, když budu skákat a vzhledem k tomu že v ČR není koberec pro Sportovní Wushu a skáčem na tartanu, linu atd (maximálně nejlíp na akrobě), je tu to riziko velký. Ale těším se na článek.

No a k tomu druhýmu odstavečku nemohu napsat nic jinýho než ,,A proč ne?´´ Proč se neoptat? Čím víc názorů, tím líp. Někdo odpověděl, někdo jen přpsal něco, co je zbytečný číst, všímám si těch rad ne toho ostatního. To jak blbnou kočičky a pejsci na videu z youtubu se taky můžu kouknout sám a ne tady na BU.cz ve vtípky a fórky.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » pon 04. úno, 2008 21:07

wushupetr: diky za prvni odstavecek

druhy odstavecek: souhlasim, ale jen do jiste miry - cim vice nazoru odborniku, tim lip. cim vice nazoru anonymnich samouku diletantu zacatecniku doplnsisam, kterych je tento web plny, tim hur. kdyz me bude pichat v boku, zajdu k doktorovi, nebudu se ptat na foru, jak si odoperovat slepe strevo (radoby humorna nadsazka, ju, ale vis co mam na mysli).

osobne si myslim, ze Tvuj problem otloukani nevyresi, je to zalezitost komplexniho treninku, ktery bude telu prospivat, ne ho nicit, stravy, odpocinku etc.

all the best
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » pon 04. úno, 2008 21:21

pm píše:wushupetr: diky za prvni odstavecek

druhy odstavecek: souhlasim, ale jen do jiste miry - cim vice nazoru odborniku, tim lip. cim vice nazoru anonymnich samouku diletantu zacatecniku doplnsisam, kterych je tento web plny, tim hur. kdyz me bude pichat v boku, zajdu k doktorovi, nebudu se ptat na foru, jak si odoperovat slepe strevo (radoby humorna nadsazka, ju, ale vis co mam na mysli).

osobne si myslim, ze Tvuj problem otloukani nevyresi, je to zalezitost komplexniho treninku, ktery bude telu prospivat, ne ho nicit, stravy, odpocinku etc.

all the best


Pravda a proto jsem napsal, že si všímám jen nějakých odpovědí od lidí, co si myslím, že mi můžou poradit a vyznají se v tom víc než já, to s těma puchejřema od myši přehlížím :D :lol: . A svýho trenéra se optám jen co ho zase uvidím, je to tři dny, co jsem s ním byl naposled a nenapadlo mě to zrovna se ho optat.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod migli » pon 04. úno, 2008 23:53

2 Val:

kluci ti uz stihli odpovedet - vypilujes techniku, noha si zvykne, a ty k tomu zmoudris a budes pouzivat mekci pytel a/nebo chranice. Ber to tak, ze kdyz mas nakopat tisice kopu na tezkem pytli, tak si tu nohu musis primerene chranit, takze cvicit s rozvahou a pod dobrym trenerem :-)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Val » úte 05. úno, 2008 11:18

ukropcany: strasny a to cvicim kickbox pro zdravi :D do ringu mne ale nedostanou, stacil mi posledni sparing kdy se do mne oprel jeden "kopac" - skoro tejden jsem chodil jak Peyrac a zebra boli jeste ted ...
dik za tu 90° radu, to mne nenapadlo a diky tomu, ze mam dost zkracene slachy kopu vselijak, budu si na to davat pozor
dik i ostatnim kteri poradi i kdyz by jsme se meli ptat spis vlastniho trenera
:oops:
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod Joey » stř 06. úno, 2008 20:28

Nevíte někdo, jaký maj tyhle zlomeniny, třeba ty z těch videí následky?
Jesli to po takovýhle likvidaci nohy ještě pořádně sroste?
Joey
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 23. srp, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 9 návštevníků

cron