Zlomeny palec

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Zlomeny palec

Příspěvekod ghekon » pát 30. kvě, 2008 5:10

Asi pred tydnem jsem si pri fotbalu ( :oops: )bez bot nestastne nakop do palce, a to tak ze jsem si ho nejspis zlomil. Boli me uz tyden stejne v oblasti prvniho kloubu ( ktery spojuje nart s palcem ). Muzu chodit, normalne s nim trenuju, ale citim ze s nim neni neco v poradku. Vzhledem k tomu, ze mam ted nabity program, se docela bojim jit k lekari, jelikoz dlaha by mi zkazla asi 4 turnaje :/ Rikal jsem si, ze to je narazene, ale muze narazenina bolet tak dlouho? Predem diky, GhekoN.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod wordsworth » pát 30. kvě, 2008 6:24

Naraženina muže bolet dlouho. Kopla jsem push kick do kámoša, co je samá kost,pár jich potkala a palec i jiné prsty mě dost bolí už dva měsíce :(
Ale je těžko říct, jestli to je zlomené. Práh bolesti je u sportovců trocha jinde. Kamarádka si prsty zlomila, dotrénovala, pak si šla zaběhat, došla dom a že ju něco bolí:-)
Na pohotovosti se strašně divili.
Moc jsem ti neporadila, co?
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod bison » pát 30. kvě, 2008 7:58

Palec u nohy se mi taky podarilo si zlomit. Na prvnim treninku. Docvicit trenink, dojit domu apod vecer slo, ale rano uz jsem moc chodit nemohl. Takze na rentgen. Sadru ti na to nedaji (neni moc jak), akorat takovou bandaz z naplasti a obidandlo a mesic klidu. Stejne s tim moc cvicit neslo, byl jsem rad ze chodim ;-)
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 30. kvě, 2008 8:53

Jestli to nějak extrémně nenateklo a možeš chodit a cvičit(i když s bolestí),tak to zlomený nemáš..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » pát 30. kvě, 2008 9:15

Jendis píše:Jestli to nějak extrémně nenateklo a možeš chodit a cvičit(i když s bolestí),tak to zlomený nemáš..... :wink:


Chuck od nas ze skoly si jednou zlomil lytkovou kost a chodil do sluzby PCR) a jezdil rodeo na bejkovi :lol: Pri tom rodu mu bejk dupnul na druhou a doktora pri kontrole malem ranila mrtvice ... protoze chtel ty nohu porovnat a zjistil, ze ta zdrava je vic otekla nez ta zlomena ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 30. kvě, 2008 9:23

No jo,jenže Chuck je největší drsňák.... :wink: :twisted: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ghekon » pát 30. kvě, 2008 9:36

Dïky vsem za reakce, jak to tak posloucham, tak zacinam verit, ze to zlomene nemam, jelikoz me to sice boli, ale chodim a trenuju normalne. Ten mesic klidu bych urcite nedal :/
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Zlomeny palec

Příspěvekod RBR » pát 30. kvě, 2008 9:45

ghekon píše:Vzhledem k tomu, ze mam ted nabity program, se docela bojim jit k lekari, jelikoz dlaha by mi zkazla asi 4 turnaje :/ Rikal jsem si, ze to je narazene, ale muze narazenina bolet tak dlouho? Predem diky, GhekoN.


Naraženina bolí velmi intenzivně tak 3 týdny. Pak se ještě nějaký čas ozývá než se to plně uklidní. Chce to přibrzdit. Dát tomu klid, jinak si koleduješ o chronické problémy.
Při naprosto stejné činnosti jsem si také "narazil" prsty na nohou. Spíše vyvrátil do teď pořádně nevím co jsem si spáchal. Bolelo to dost, tak jsem upaloval do nemocnice. Zlomené nebylo nic, byl jsem na rentgenu, přesto jsem na 14 dostal sádru a pak nějaké rehabilitace. Vzhledem k tomu, že pak jsem s tím již nikdy neměl problém tak byla léčba úspěšná

RBR

PS: poučení - přestal jsem hrát fotbal na v rámci rozcvičky na tréninku karate
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod jox » pát 30. kvě, 2008 9:56

ghekon píše:Dïky vsem za reakce, jak to tak posloucham, tak zacinam verit, ze to zlomene nemam, jelikoz me to sice boli, ale chodim a trenuju normalne. Ten mesic klidu bych urcite nedal :/
Ahoj, představ si tu několik sprostých slov dle vlastního výběru a pak "mazej na rentgen". :evil:

Takový uštípnutý kousek třeba u kloubu nemusí o sobě nechat vědět až tak moc, ale později, když se nevytáhne, ti může pěkně zavařit! Aspoň tak mi to vyprávěl kámoš, kterého to potkalo...
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod scout » pát 30. kvě, 2008 10:55

ghekone di se bodnout... :wink: ..musis to nechat zahojit jinak si koledujes vo chronicky problemy....pri boxu jsem si zlomil oba palce na ruce. (bohudik ne najednou) :lol: ..casta to potiz... :twisted:...a ponevadz jsem se nechtel flakat rekl jsem si ze budu chodit na aikido delal jsem je oboji.....takze tyden po zlomeni jsem sel ze zafacovanou rukou na ternink....co myslis ze se asi stalo...???..hadej muzes dvakrat... :lol: :lol: dodneska mi palce drzeji tak na 90% jako predtim uz to nikdy nebude jako predtim.....tak si prestan hrat na tvrdaka a bez kurva na rentgen....dobrej tip...stridave tepla a ledova voda a masirovat kartackem...fakt to funguje snad to produkuje nejaky protizanetlivy a hojivy latky...rada primo od chirurga....a potom niflugel,olfen gel a tyhlety vecicky....lepsi gel nez mast !!! cus bus :wink:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod Jendis » pát 30. kvě, 2008 12:13

ghekon píše: tak zacinam verit, ze to zlomene nemam,


To ale samozřejmě neznamená,že bys neměl jít k felčarovi......já vím o kloubech svoje a jestli budeš hodnej,tak Ti jednou povykládám strašidelnou pohádku.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ghekon » pát 30. kvě, 2008 13:13

Tak jste mne presvedcili, v pondeli tam zajdu, ale ty turnaje odzapasim klidne i na koleckovem kresle :lol: :lol: :lol:

Jendis: Ja to nechcu vedet :twisted:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pát 30. kvě, 2008 18:23

Naraženiny jako ukoplej palec při fotbale bolej víc jak zlomeniny, sem myslel že chcípnu, slezl mi nehet, mám ho teď divnej a občas mi zarůstá a křupe v něm, bolelo to při zmáčknutí asi půl roku.
Já jsem chodil se zlomenou kostí v nártu 2 tejdny, oteklá nebyla jen tam byl hrbol a občas to dokonce ani nebolelo, cvičil sem s tím i na semináři 4 hodiny, dokonce sem s tím i zkoušel běhat tak nějak přez patu, myslel jsem si: "skříplej nerv, to přejde, rozhejbu :D", zrovna sem neměl na doktora moc čas, šel sem až za ty 2 tejdny. Až po roce byla noha úplně OK a moh sem s ní zase riskovat :D Ale byla to jen únavová zlomenina takže sice zlomený ale žádna další paseka kolem.
Takže rentgen, i když to nebolí může to bejt zlomený.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Hosobiki » pát 30. kvě, 2008 20:49

No já před pár lety měla tříštivou zlomeninu prstu na ruce - doktorka ordinovala fastungel :roll: (nebo jak se to jmenuje...)... a bolelo to ještě k.... dlouho (třičtvrtě roku... v době, kdy se přišlo na to, že to je zlomené, už se s tím nedalo nic dělat - doporučuju trvat na rentgenu)
Hosobiki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. lis, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zlomeny palec

Příspěvekod Franz » čtv 05. čer, 2008 10:47

ghekon píše:Asi pred tydnem jsem si pri fotbalu ( :oops: )bez bot nestastne nakop do palce, a to tak ze jsem si ho nejspis zlomil. Boli me uz tyden stejne v oblasti prvniho kloubu ( ktery spojuje nart s palcem ). Muzu chodit, normalne s nim trenuju, ale citim ze s nim neni neco v poradku. Vzhledem k tomu, ze mam ted nabity program, se docela bojim jit k lekari, jelikoz dlaha by mi zkazla asi 4 turnaje :/ Rikal jsem si, ze to je narazene, ale muze narazenina bolet tak dlouho? Predem diky, GhekoN.


záleží jestli s ním můžeš hejbat, jesli jo tak je jen naraženej ;), něco takovýho sem měl i ukazováčkem na pravý ruce a čistě náhodně taky při fotbale :D bolel mě asi tejden a něco a pak asi celkem okolo měsíce sem s nim nemohl pořádně nic dělat ale nakonec sem ho rozcvičil...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » ned 29. srp, 2010 13:08

Zdravím, nebudu kvůli prkotině zakládat nové vlákno, využiju tedy toto:
Mám už nějakou dobu problém s ukazováčkem, když dám ruku v pěst, musím ho jakoby "domáčknout" druhou rukou do pěsti. Nebolí to, ale dost hezky to vždycky křupne (prostřední kloub). Někdy taky trochu oteče, ale nebolí nikdy.
Jeden čas jsem do něj dost nakupoval při šermu a nedávno jsem si tu ruku omylem rozstřelil o futro, když jsem se otáčel.
Šel bych na chirurgii jako každý normální člověk, ale je to hodina jízdy a další hodina čekání, tak se chci zeptat, jestli náhodou netušíte co to může být, popřípadě co s tím.
Dyžtak díky :wink:
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dalt » ned 29. srp, 2010 14:03

no jelikoz s prstama na rukou tez zazivam svoji never ending story, tak ti doporucim jedine - jdi k medikoj a nenech se odbyt jenom rentgenem (malokdy neco ukaze). Ono to muze bejt temer cokoliv - spatne srostla zlomenina, unavova zlomenina v pocatku, nebo (a to je horsi) to muze bejt v chrupavce - ja jsem treba ted objednanej na magnet. rezonanci pac maj podezreni na tzv odlomenou chrupavku uvnitr kloubu...proste parada :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Vrozkrokkop » ned 29. srp, 2010 14:26

Dalt: To zní opravdu výživně, jestli je to v chrupavce, už to asi bude jen horší, nebo dokážou opravit i to?
Já zatím můžu normálně šermovat, mlátit do pytle (když si dám pozor), všechno, ale začíná mě to znervózňovat.
Každopádně díky, v pondělí zaběhnu na tu chirurgii :wink:
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dalt » ned 29. srp, 2010 17:16

no co mi to jeden ortoped vysvetloval, tak s odstipnutou chrupavkou je to problem - oni ti muzou riznout kloub, vyndat odstepek, pak pul roku regenerujes...ale ta sance ze se ti zopakne to samy je potom uz porad dost velka...

na chyru nechod - jdi k ortopedoj, nebo nejlepe pokud mas v okoli nakyho sikovnyho sportovniho doktora (nejlepe ortopeda) - klasickej orto. ti da radu abys ruku nezatezoval a vykaslal se na podobny blbosti jako je mlaceni do pytle ci sermovani... :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod marcelo » ned 29. srp, 2010 19:05

Dalt- keby si zacal puzivat 16-18 Oz rukavice aby si setril klby a metakarpalne kosticky?? Odkedy som zacal buchat na mechu v 16 OZ nebolia ma zapastia,ani ramena a lakte :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron