Kolena

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod RUNAR » stř 18. čer, 2008 10:54

Jinak co se týče těch zranění tak jsem slyšel postup že nejdřív je nutný chladit a ledovat to vám řekne každej doktor, později to chce naopak zahřívat.
Ale samozřejmě záleží na příčinách těch potíží potom se postupy zřejmě liší.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod jox » stř 18. čer, 2008 10:58

Pánové, se zaujetím a napětím sleduji vaši vědeckou konferenci řešící kruciální problém audibilní rekognoskace resultátů interakce articulatio genus contra dentitio, neboť to může mít klíčový význam při určování taktických možností při managementu průběhu úkorných situací :!:
Nuže, zůstávám zainteresován!
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod graver » stř 18. čer, 2008 11:03

RUNAR píše:Ale s názorem že jedinec který nemá chrup dokáže vyslovovat stejně jeko jedninec s chrupem zásadně nesouhlasím.
Těším se odpověď pane kolego. 8) :)

Ač nerad, nemohu déle odporovat, neboť pokus o získání empirického důkazu selhal (když jsem požádal souseda, aby si vyjmul umělý chrup a zkusil vyslovit několik vzorových vět, jal se mne otcovsky nabádat, abych už tolik nepil :lol: ).
btw: jsem zvědav, kdy nám moderátor nakope rusutur :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RUNAR » stř 18. čer, 2008 11:08

graver píše:
RUNAR píše:Ale s názorem že jedinec který nemá chrup dokáže vyslovovat stejně jeko jedninec s chrupem zásadně nesouhlasím.
Těším se odpověď pane kolego. 8) :)

Ač nerad, nemohu déle odporovat, neboť pokus o získání empirického důkazu selhal (když jsem požádal souseda, aby si vyjmul umělý chrup a zkusil vyslovit několik vzorových vět, jal se mne otcovsky nabádat, abych už tolik nepil :lol: ).
btw: jsem zvědav, kdy nám moderátor nakope rusutur :wink:


8) MAXIROFL

No myslím že empirický pokus by tento náramně zásadní spor dokázal rozsoudit,
není zde někdo s umělým chrupem? Přihlašte se, děkujeme
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod jox » stř 18. čer, 2008 11:29

RUNAR píše:No myslím že empirický pokus by tento náramně zásadní spor dokázal rozsoudit,
není zde někdo s umělým chrupem?
Rád bych ovšem poznamenal, že experimentování s vakancí akutní může dávat zcela jiné výsledky, než totéž s vakancí chronickou vzhledem k habituální i strukturální influenci.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 18. čer, 2008 11:45

RUNAR píše:
graver píše:
RUNAR píše:Ale s názorem že jedinec který nemá chrup dokáže vyslovovat stejně jeko jedninec s chrupem zásadně nesouhlasím.
Těším se odpověď pane kolego. 8) :)

Ač nerad, nemohu déle odporovat, neboť pokus o získání empirického důkazu selhal (když jsem požádal souseda, aby si vyjmul umělý chrup a zkusil vyslovit několik vzorových vět, jal se mne otcovsky nabádat, abych už tolik nepil :lol: ).
btw: jsem zvědav, kdy nám moderátor nakope rusutur :wink:


8) MAXIROFL

No myslím že empirický pokus by tento náramně zásadní spor dokázal rozsoudit,
není zde někdo s umělým chrupem? Přihlašte se, děkujeme


Počkej do setkání vol.3,po sparringu s Ucropem nám to jistě předvedeš..... :wink: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » stř 18. čer, 2008 11:46

jox píše:
RUNAR píše:No myslím že empirický pokus by tento náramně zásadní spor dokázal rozsoudit,
není zde někdo s umělým chrupem?
Rád bych ovšem poznamenal, že experimentování s vakancí akutní může dávat zcela jiné výsledky, než totéž s vakancí chronickou vzhledem k habituální i strukturální influenci.



To ano ale nepřepdokládám že bychom sehnali jedince s vakancí chronickou.
Dále pokus můžou ovlivnit různé logopedické diagnózy a to buď chronické anebo temporární přičemž terminální nepředpokládám.

Děkuji za upřesnění
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 18. čer, 2008 11:51

Jendis píše:Počkej do setkání vol.3,po sparringu s Ucropem nám to jistě předvedeš..... :wink:


Chceš luxusní ubytování v luxury hotel chain Panda's zdarma?

Asi ne.............jak tak koukám podle toho co píšeš ale ještě to můžeš zachránit, tak se koukej pochlapit jo?
8)

S kým si jako myslíš že půjdou na párty do hotelu hostesky?
Už i Toman to pochopil :idea:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 18. čer, 2008 11:59

RUNAR píše:
Jendis píše:Počkej do setkání vol.3,po sparringu s Ucropem nám to jistě předvedeš..... :wink:


Chceš luxusní ubytování v luxury hotel chain Panda's zdarma?

Asi ne.............jak tak koukám podle toho co píšeš ale ještě to můžeš zachránit, tak se koukej pochlapit jo?
8)

S kým si jako myslíš že půjdou na párty do hotelu hostesky?
Už i Toman to pochopil :idea:


add1) ono to nějak dopadne...... :wink: -a asi jsi to blbě pochopil...bez zubů nebude Panda,ale Ty......:twisted:
add2) to je mi celkem šumák...... :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » stř 18. čer, 2008 12:13

Jendis:

Vybral jsi si sám, půjdeš holt chrnět někam pod most a pít budeš asi šumák (Panda luxury patří mě, kapiš?)
No a mi s klukama jdem s hosteskama pít archivní vína a dovádět, jo kdo chce kam.........
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 18. čer, 2008 12:37

ukropcany píše:4jendis - kajne ankst, s TongVonPo sa Ti o to postaráme... 8)


No vidíš Jendisi ty půjdeš na párty s Ukropem a Tongpáčem a my s holkama, ale už je pozdě ....... už jsem poslal spojku aby to oznámila mým asistentkám a je to rychlá spojka.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » stř 18. čer, 2008 13:16

Chlapci chlapci, prosim k tematu ;)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Genesis » stř 25. úno, 2009 9:39

Měl bych dotaz ohledně kolena a i když se to může oproti jinejm problémům zdát banální, tak se chci radši zeptat, ptže líná huba holý neštěstí a zdraví mám jen jedno.

Včera večer sem si normálně sedal do křesla a najednou mi nějak začalo křupat v koleni, jakoby takovej ten pocit, že to chce "okřupnout" jako třeba dělá spousta lidí s kloubama na prstech. Nevim, z čeho se mi to stalo, nikdy sem s kolenama problém neměl. Cítim to třeba když zkoušim dřep nebo tak. Tušíte o co může jít? Nechci totiž, aby se z toho stalo něco vážnějšího a zítra mám trénink, tak ať vim, jestli je to v pohodě nebo ne. Díky
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod graver » stř 25. úno, 2009 14:27

Tak sem hoď datum narození a vítej do klubu :lol:
Můžou to být šlachy, které přeskakují přes kloub (snad to někdo doplní), ale taky kloub samotný. Mně to bůhvíproč dělá pravá kyčel - vždycky rána jak z děla - a nic (zatím).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Genesis » stř 25. úno, 2009 16:19

graver píše:Tak sem hoď datum narození a vítej do klubu :lol:
Můžou to být šlachy, které přeskakují přes kloub (snad to někdo doplní), ale taky kloub samotný. Mně to bůhvíproč dělá pravá kyčel - vždycky rána jak z děla - a nic (zatím).


je mi teprve 20 :( a byl sem s tim u doktora a na rentgenu a úplně mě překvapil. nic s tim prej nemám, ale čekal sem doporučení stylu klid a tak, ale prej at jdu klidně na trénink a kdyžtak to jen stáhnu a něčim namažu :twisted:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Emiel » stř 25. úno, 2009 17:07

®e bych se přidal taky do klubu?

Jsem po operaci praévho koleno a rád bych, abyste mi poradili, jako co nejefektivněji koleno znovu rozcvičit a získat zpátkysvalovinu... (Přes půl orku jsme byl skoro nepohyblivý, napřed potrhané vazy v kotníku a pak odtržený meniskus)

takže nyní mám dva týdny po operaci, koleno už téměř propnu, ale potřebuju lehce zatěžovata co nejdřív znovu vytrénovat ;)

Díky předem za rady...

PS: Je mi skoro 19 a už jsem i po sovjí první operaci kolena, takže klídek genesis, tak hrozný to nebude ;) (Ps, mi taky říkali, že mám rentgen negativní a měl jsem odtrhlý kus menisku, kteýr mi museli vyoperovat)


EDIT:
Nějak jsem přehldíl aneuvažoval a napsal ošklivou, do očí bijící hrubku po tvrdé souhlásce..napraveno.
Naposledy upravil Emiel dne stř 25. úno, 2009 21:59, celkově upraveno 1
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Genesis » stř 25. úno, 2009 20:34

Emiel píše:®e bych se přidal taky do klubu?

Jsem po operaci praévho koleno a rád bych, abyste mi poradili, jako co nejefektivněji koleno znovu rozcvičit a získat zpátkysvalovinu... (Přes půl orku jsme byl skoro nepohiblivý, napřed potrhané vazy v kotníku a pak odtržený meniskus)

takže nyní mám dva týdny po operaci, koleno už téměř propnu, ale potřebuju lehce zatěžovata co nejdřív znovu vytrénovat ;)

Díky předem za rady...

PS: Je mi skoro 19 a už jsem i po sovjí první operaci kolena, takže klídek genesis, tak hrozný to nebude ;) (Ps, mi taky říkali, že mám rentgen negativní a měl jsem odtrhlý kus menisku, kteýr mi museli vyoperovat)


A jak se to projevovalo? A cos dělal, že se ti to povedlo? Aby mi nebylo náhodou to samý.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Emiel » stř 25. úno, 2009 21:58

Genesis píše:
A jak se to projevovalo? A cos dělal, že se ti to povedlo? Aby mi nebylo náhodou to samý.


Nu... Bylo nebylo Silvestr 2008, nějaký kreté hází vleké petardy do davu lidí a shodou okolností, si tam s kamarádkama přál i uritý Emiel... Jelikož rána buchla necleý půl metr od něj, tak se lekl, uhnul, uklouzl a spadl na kolena. V rotaci mu praskl meniskus...

Jak seto projevuje? Neschopnost plně pronout (ohnout nohu). v prvních dnech neuvěřitelnou bolestivost a hybnost kloubu mizivá a neschopnost na nohu vůbec došlápnout... Zhruba během měsíce to přejde, že člvoěk může i chodit ,ale má nohu zrhuba do X (stehno rovně, od kolena dolu nohu vytočenou ven)

Pak jsem měl operacia te´d se to rapidně lepší ;)

PS: Já měl odtrhlý vnitřní meniskus, takže nevím, jak se projevuje vnější... Každopádně na vnitnří straně kolena jsi pak poměrně dost ciltivý na dotek.
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Genesis » stř 25. úno, 2009 22:01

Emiel píše:
Genesis píše:
A jak se to projevovalo? A cos dělal, že se ti to povedlo? Aby mi nebylo náhodou to samý.


Nu... Bylo nebylo Silvestr 2008, nějaký kreté hází vleké petardy do davu lidí a shodou okolností, si tam s kamarádkama přál i uritý Emiel... Jelikož rána buchla necleý půl metr od něj, tak se lekl, uhnul, uklouzl a spadl na kolena. V rotaci mu praskl meniskus...

Jak seto projevuje? Neschopnost plně pronout (ohnout nohu). v prvních dnech neuvěřitelnou bolestivost a hybnost kloubu mizivá a neschopnost na nohu vůbec došlápnout... Zhruba během měsíce to přejde, že člvoěk může i chodit ,ale má nohu zrhuba do X (stehno rovně, od kolena dolu nohu vytočenou ven)

Pak jsem měl operacia te´d se to rapidně lepší ;)

PS: Já měl odtrhlý vnitřní meniskus, takže nevím, jak se projevuje vnější... Každopádně na vnitnří straně kolena jsi pak poměrně dost ciltivý na dotek.


uff, to vážně nejsou moje příznaky
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Emiel » stř 25. úno, 2009 22:43

Genesis:
A copak se děje s kolenama tobě, staříku?
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron