Kolena

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Kolena

Příspěvekod ghekon » pon 16. čer, 2008 13:42

Pred rokem jsem si vykloubil koleno, vazy v poradku, rehabilitace ok, a za 2 mesice jsem trenoval ( judo, sambo ), ale asi pred mesicem jsem si vsiml, ze mi v tom zranenem kolenu ( v tom druhem taky, ale o hodne mene ) docela hodne krupe, cca 4x behem jednoho ohnuti, a pri drepech to jde slyset na mile... Taky se zacina obevovat lehka bolest :( Bral jsem chvili kloubni vyzivu a hodlam s tim zase zacit, ale rad bych se zeptal, jestli to nemuze byt napr. tim, ze jsem kdysi na tenise delal i 500 drepu za trenink a nejsem si jisty, jestli jsem je nedelal spatne a ty kolena si tim neposkodil... Nemate s tim nekdo zkusenosti, popr. co na to pomaha atd.? THX predem, GhekoN.


EDIT: Je mi necelych 16 :(
Naposledy upravil ghekon dne pon 16. čer, 2008 14:02, celkově upraveno 1
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod tygrik » pon 16. čer, 2008 13:46

Ahoj, k tomuhle vláknu bych se taky připojil...před časem (cca 3týdny) mě začalo bolet koleno, ale ne kloub, ale asi cm pod kloubem...přijde mi to divný, dal jsem si tejden pauzu a uklidnilo se to, ale občas se to přihlásí. Nemáte někdo podobnou zkušenost, popř. mohli byste mi doporučit nějaký cvičení, nebo tak něco? Díky
tygrik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 08. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 16. čer, 2008 13:49

Může to bejt něco vážnějšího....doporučuji návštěvu ortopeda.....a potom se uvidí.Lepší vysadit chvilku,než nemoci cvičit vůbec....vím,o čem mluvím..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Senior » pon 16. čer, 2008 13:56

S ortopedem bych možná chvíli počkal a pohledal spíš dobrého fyzioterapeuta, který umí najít, co děláš špatně a jak to dělat líp. Nic proti ortopedům, ale mnozí z nich mají v mnoha případech zbytečně velmi radikální řešení.
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 16. čer, 2008 14:04

Jendis píše:Může to bejt něco vážnějšího....doporučuji návštěvu ortopeda.....a potom se uvidí.Lepší vysadit chvilku,než nemoci cvičit vůbec....vím,o čem mluvím..... :wink:


Jendis: Jsi si jisty? Za tyden mam zapas na galaveceru v grapplingu a nerad bych se na to vykaslal kvuli nejakemu nedostatku kloubniho maziva... Nestacilo by brat kloubni vyzivu a kdyby to nepomohlo, zajit za lekarem az pote?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 16. čer, 2008 14:04

Jestli je mu 16 a lupe mu v kolenou a bolí ho to(a má po úraze)....tak bych teda na nic nečekal a chtěl vědět,co mi je?!A to mu fyzioterapeut rozhodně neřekne.....neříkám,že felčaři nemají radikální řešení,ale nejdříve to chce zjistit,co je špatně.Na doporučení lékaře potom můžeš,anebo nemusíš dát.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pon 16. čer, 2008 14:08

ghekon píše:
Jendis píše:Může to bejt něco vážnějšího....doporučuji návštěvu ortopeda.....a potom se uvidí.Lepší vysadit chvilku,než nemoci cvičit vůbec....vím,o čem mluvím..... :wink:


Jendis: Jsi si jisty? Za tyden mam zapas na galaveceru v grapplingu a nerad bych se na to vykaslal kvuli nejakemu nedostatku kloubniho maziva... Nestacilo by brat kloubni vyzivu a kdyby to nepomohlo, zajit za lekarem az pote?


Já???Po svejch zkušenostech s kloubama bych nečekal ani minutu.Nikdo netvrdí,že se na to máš vykašlat.....nech se zkouknout a potom uvidíš.....proč jinak brát kloubní výživu,když nevíš,co Ti je?....zdraví máš jen jedno.....bohužel si to lidi uvědomují teprve poté,co jim něco je.... :cry:
V 16 letech máš ještě všechno před sebou,kvůli jednomu gala se svět nezboří......pokud bys ho náhodou promeškal.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Toman » pon 16. čer, 2008 14:11

Může to bejt vážný a taky to nemusí být vůbec nic. Já měl ve 13 komplikovanou zlomeninu kotníku po pádu z koně (doktorka říkala že je to typická frakutra autonehod ve vysokých rychlostech), 2 měsíce nechodící sádra a 3/4 roku rehabilitace a doléčení. Teď mi v tom kotníku křupe jak starýmu dědkovi. Když se plížím po kalbě domů tak to vždycky všechny vzbudí a jdou se na mě podívat :lol: Kotník je úplně v cajku, prověřenej leglockama :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pon 16. čer, 2008 14:12

Toman píše:Může to bejt vážný a taky to nemusí být vůbec nic.


Jenže tohle by měl říct odborník potom,co to uvidí.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod ghekon » pon 16. čer, 2008 14:13

Asi mas pravdu, mam vizitku na jednoho ortopeda, takze za nim zajdu.. Ta bolest je vazne minimalni, stve mne hlavne to krupani.

EDIT: Jeste si vzpominam, ze me to zacalo bolet po drepech s cinkama, takze to taky muze byt tim. ( ale byly to lehke cinky, max 5 kg )
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod Toman » pon 16. čer, 2008 14:45

Jendis píše:
Toman píše:Může to bejt vážný a taky to nemusí být vůbec nic.


Jenže tohle by měl říct odborník potom,co to uvidí.....


No kdyby mi řek tohle tak bych ho poslal do ( )( ) :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » pon 16. čer, 2008 14:51

Určitě navštívit odborníky, jinak pomáhá posilování s malými váhami a cvik provádět pomalu bez jakýchkoliv odrazů a nárazů v krajních pozicích.

Ne nadarmo vzpěrači a powerlifteři často zařazujou do svých programů tréninky s malýma váhama a pomalým provedením na posílení kloubních vaziv a šlach.
Jinak to s dřepama zas tolik nepřehánět a hlavně dole neodrážet od kotníků.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod tygrik » pon 16. čer, 2008 15:02

Díky za odpovědi a doporučení :) Někam s tím zajdu...
tygrik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 08. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 16. čer, 2008 15:16

Toman píše:
Jendis píše:
Toman píše:Může to bejt vážný a taky to nemusí být vůbec nic.


Jenže tohle by měl říct odborník potom,co to uvidí.....


No kdyby mi řek tohle tak bych ho poslal do ( )( ) :lol:


tak to já taky....ten kontext,co mi tam vyšel...... :oops:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Kolena

Příspěvekod graver » pon 16. čer, 2008 15:36

ghekon píše:Pred rokem jsem si vykloubil koleno... za 2 mesice jsem trenoval .... mi v tom zranenem kolenu...docela hodne krupe

Jestli jsi začal trénovat 2 měsíce po vykloubeným (fakt vykloubeným) kolenu, tak ti musí křupat ještě v hlavě (no offense) - i když ta dnešní mládež vydrží všechno.
K doktorovi zajdi - jak píše Jendiš, může to být banalita v období růstu nebo taky docela dlouhodobý následek té dislokace (ono to sice zapadne zpět, ale už to není, jako předtím). Já jsem si jen blbě vytočil koleno při nácviku osotogari a řeším to půldruhýho roku. Holt mi není těch 16 :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Kolena

Příspěvekod Jendis » pon 16. čer, 2008 16:27

graver píše:Jendiš,


šakra....běž už š ťou žďjobněliňou do žiti.......to už je po několikáté....Jendis....JENDIS........grrrrrrrrrrr


:lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » pon 16. čer, 2008 16:36

Áha todle jsou ale zas problémy s chrupem to právě způsobuje toto š,ž kde mělo původně být r,s. :idea:

Tady se ale řeší kolena nikoliv chrup.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod graver » pon 16. čer, 2008 18:04

...še nepošerte :lol:
4Jendiš...ééé Jendis - ani nevím, jak mě napadlo, že je to "š". Asi že tak kdysi kdosi říkal mně. Už si to budu pamatovat :idea:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » pon 16. čer, 2008 18:07

RUNAR píše:Áha todle jsou ale zas problémy s chrupem to právě způsobuje toto š,ž kde mělo původně být r,s

Zkus si několikrát po sobě říct r, s a dávej bacha, o co se opírá jazyk - zuby to nejsou (leda že bys byl mutant :lol: ). Nicméně, na žádném setkání bu.cz jsem ještě nebyl, takže žuby žatím ok.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod ghekon » pon 16. čer, 2008 19:54

Tak dnešní trénink jšem odboxoval a odkopal v pohodě, koleno se ani neožvalo, takše žkuším vynechat džepy, pošeru kloubni výšivu a prinejhožím navčívím oborníka. Všem thx ;)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků