Břišní svalstvo

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Břišní svalstvo

Příspěvekod jimy_uzi » čtv 19. čer, 2008 19:25

Ahoj :)
Chci zahájit diskuzi na téma břicho . Podle mě je to hodně diskutovatelná partie :) Proto bych chtěl abyste sem napsali jak ho cvičíte,jak často a jaký cviky . Nechci moc ve spojistost s fitness kde je břicho třeba například jenom 10x3 zkracovaček (prostě ne objemový trénink) . Ale spíš ve spojitosti s bojovim umění ... prostě všechny vaše poznatky cviky a vychytávky :o)
jimy_uzi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 17. čer, 2008 23:00

 

Příspěvekod mirsv » čtv 19. čer, 2008 19:51

Tady je podle mě pár osvědčených cviků na zpevnění břišních svalů:
1.sklapovačky-tady nemusím asi nic dodávat,sklapovačky zná každej,jenom je důležitý aby se tělo opravdu "sklaplo" tzn. že je chyba pokud se sklapuje jenom břicho a nohy se u toho vůbec nehýbou

2.ležíš na zemi a někdo ti hází na břišní svaly medicimbál(samozřejmě zatneš břiš. svaly těsně než medicimbál dopadne :D )

3.posadíte se na proti sobě se spolucvičícím,on hodí medicimbál,ty ho chytáš,leháš si na zem(samozřejmě na záda,stejně jako u sedů-lehů),medicimbal držíš nad hlavou v napnutých rukách a dotkneš se medicimbalem země,potom se zvedáš stejným pohybem jako u sedulehu a hodíš medicimbal kolegovi a tak to pokračuje pořád do kola
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod jimy_uzi » čtv 19. čer, 2008 19:59

jj ty sklapovačky jsou dobrý ale pro mě je to nevim proč naprosto nemožnej pohyb přitom jsem pružnej a dost ohebnej ale tohle je z těch cviků na břicho pro mě fakt nezvladatelný :) Jinak k tý dvojce to je dobrej cvik (bavil mě i dokud jsme do boxovny nekoupili nějaký blbý medicinbali od sphinxu a pěkně se z nich práší ..ale to už jsem jinde ) i ten další cvik . A co třeba nějaký samostatný cviky když zrovna nemáš s kym jet más nějaký ,kterejma to nahrazuješ kromě sklapovaček ? :o)
jimy_uzi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 17. čer, 2008 23:00

Re: Břišní svalstvo

Příspěvekod fighter99 » čtv 19. čer, 2008 20:03

jimy_uzi píše:Ahoj :)
Chci zahájit diskuzi na téma břicho . Podle mě je to hodně diskutovatelná partie :) Proto bych chtěl abyste sem napsali jak ho cvičíte,jak často a jaký cviky . Nechci moc ve spojistost s fitness kde je břicho třeba například jenom 10x3 zkracovaček (prostě ne objemový trénink) . Ale spíš ve spojitosti s bojovim umění ... prostě všechny vaše poznatky cviky a vychytávky :o)


Kdyz me v mych deseti letech na treninku porad nutil do sedu-lehu a podobnejch cviku na bricho,tak jsem to vubec nemel rad.. A nikdy by me nenapadlo ze za 7 let mu budu dekovat :wink: Ted uz me staci tak nak se udrzovat ve forme,nemusim to nak prehanet,a jak jsem hubenej tak ty brisaky jsou porad videt.. A navic se na to suprove balej holky :lol:
Abych nekecal jen o sobe,tak cviku na bricho je mraky.. Sedy-lehy(ne az dolu), sklapovacky, kolena k hrudniku, predkopavani ve visu, brisni lis,atd.
Ale brisaky jsou hlavne o strave.. Pokud mas podkozni tuk,tak muzes mit extra namakany brisaky a videt stejne nebudou,ale v BU\BS nejde o vzhled,takze ze clovek nema videt "buchty" neznamena ze nemuze mit nadreny bricho :wink: Jinak staci obmenovat cviky kdyz uz si bricho zvykne,a jinak jen cvicit,cvicit,cvicit :wink: 8)
BTW,kdyztak bojovYm :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Re: Břišní svalstvo

Příspěvekod jimy_uzi » čtv 19. čer, 2008 20:11

fighter99 píše:
jimy_uzi píše:Ahoj :)
Chci zahájit diskuzi na téma břicho . Podle mě je to hodně diskutovatelná partie :) Proto bych chtěl abyste sem napsali jak ho cvičíte,jak často a jaký cviky . Nechci moc ve spojistost s fitness kde je břicho třeba například jenom 10x3 zkracovaček (prostě ne objemový trénink) . Ale spíš ve spojitosti s bojovim umění ... prostě všechny vaše poznatky cviky a vychytávky :o)


Kdyz me v mych deseti letech na treninku porad nutil do sedu-lehu a podobnejch cviku na bricho,tak jsem to vubec nemel rad.. A nikdy by me nenapadlo ze za 7 let mu budu dekovat :wink: Ted uz me staci tak nak se udrzovat ve forme,nemusim to nak prehanet,a jak jsem hubenej tak ty brisaky jsou porad videt.. A navic se na to suprove balej holky :lol:
Abych nekecal jen o sobe,tak cviku na bricho je mraky.. Sedy-lehy(ne az dolu), sklapovacky, kolena k hrudniku, predkopavani ve visu, brisni lis,atd.
Ale brisaky jsou hlavne o strave.. Pokud mas podkozni tuk,tak muzes mit extra namakany brisaky a videt stejne nebudou,ale v BU\BS nejde o vzhled,takze ze clovek nema videt "buchty" neznamena ze nemuze mit nadreny bricho :wink: Jinak staci obmenovat cviky kdyz uz si bricho zvykne,a jinak jen cvicit,cvicit,cvicit :wink: 8)
BTW,kdyztak bojovYm :lol:


To ne podkožní tuk nemam a problémy s břichem taky ne :o) ale neustále tuhle partii obměňuju o nový cviky :o) já osobně jsem taky dost hubenej spíš šlachovitej ale strava to ani ne já sežeru všechno :D ale tak tady mi jde hlavně o ty cviky o svý cvičební metody ... Já sem četl ,že když chce mít někdo pevnost břicha tak by měl předevšim každý dva tejdny měnit tréninkovej plán .

Jinak já osobně používám hodně cviků . Nejvíc se mě osobně asi osvědčily metronomy,zkracovačky a (nevim jak se to jemnuje :) (když ležíte ruce podél těla a zvedáte nohy těsně nad zem) hodně lidí tvrdí ,že se tím níčí páteř ,já zatím jsem bolest zad nezaznamenal a cvičím tenhle cvik dlouho jinak eště používam předkopávačky na zemi v sedě a sedy lehy a zkracovačky na lavici . Tak pište v kolika sériích a jaký cviky jedete vy :wink:
jimy_uzi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 17. čer, 2008 23:00

Re: Břišní svalstvo

Příspěvekod fighter99 » čtv 19. čer, 2008 20:16

jimy_uzi píše:
fighter99 píše:
jimy_uzi píše:Ahoj :)
Chci zahájit diskuzi na téma břicho . Podle mě je to hodně diskutovatelná partie :) Proto bych chtěl abyste sem napsali jak ho cvičíte,jak často a jaký cviky . Nechci moc ve spojistost s fitness kde je břicho třeba například jenom 10x3 zkracovaček (prostě ne objemový trénink) . Ale spíš ve spojitosti s bojovim umění ... prostě všechny vaše poznatky cviky a vychytávky :o)


Kdyz me v mych deseti letech na treninku porad nutil do sedu-lehu a podobnejch cviku na bricho,tak jsem to vubec nemel rad.. A nikdy by me nenapadlo ze za 7 let mu budu dekovat :wink: Ted uz me staci tak nak se udrzovat ve forme,nemusim to nak prehanet,a jak jsem hubenej tak ty brisaky jsou porad videt.. A navic se na to suprove balej holky :lol:
Abych nekecal jen o sobe,tak cviku na bricho je mraky.. Sedy-lehy(ne az dolu), sklapovacky, kolena k hrudniku, predkopavani ve visu, brisni lis,atd.
Ale brisaky jsou hlavne o strave.. Pokud mas podkozni tuk,tak muzes mit extra namakany brisaky a videt stejne nebudou,ale v BU\BS nejde o vzhled,takze ze clovek nema videt "buchty" neznamena ze nemuze mit nadreny bricho :wink: Jinak staci obmenovat cviky kdyz uz si bricho zvykne,a jinak jen cvicit,cvicit,cvicit :wink: 8)
BTW,kdyztak bojovYm :lol:


To ne podkožní tuk nemam a problémy s břichem taky ne :o) ale neustále tuhle partii obměňuju o nový cviky :o) já osobně jsem taky dost hubenej spíš šlachovitej ale strava to ani ne já sežeru všechno :D ale tak tady mi jde hlavně o ty cviky o svý cvičební metody ... Já sem četl ,že když chce mít někdo pevnost břicha tak by měl předevšim každý dva tejdny měnit tréninkovej plán .

Jinak já osobně používám hodně cviků . Nejvíc se mě osobně asi osvědčily metronomy,zkracovačky a (nevim jak se to jemnuje :) (když ležíte ruce podél těla a zvedáte nohy těsně nad zem) hodně lidí tvrdí ,že se tím níčí páteř ,já zatím jsem bolest zad nezaznamenal a cvičím tenhle cvik dlouho jinak eště používam předkopávačky na zemi v sedě a sedy lehy a zkracovačky na lavici . Tak pište v kolika sériích a jaký cviky jedete vy :wink:


Na bricho ja nevedu vubec treninkovej plan... Proste jak cejtim ze uz to bricho tak nezabira tak jedu jiny cviky.. a po case se zase vratim k tem starejm.. proste jak uz neco neni ucinny,tak to na cas vynecham... A jinak jedu brisaky do vycerpani... A hlavne kazdej trenink prijde trener s novejma cvikama na bricho,tak se stereotypnosti cviku nemam problem.. Ja osobne ti zadnej konkretni plan neporadim,a ani nejsem zastance tohodle,kazdej je jinej,a kazdej by si mel vytvorit treninkovej plan podle svych potreb :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod mirsv » čtv 19. čer, 2008 20:17

jimy_uzi píše:jj ty sklapovačky jsou dobrý ale pro mě je to nevim proč naprosto nemožnej pohyb přitom jsem pružnej a dost ohebnej ale tohle je z těch cviků na břicho pro mě fakt nezvladatelný :) Jinak k tý dvojce to je dobrej cvik (bavil mě i dokud jsme do boxovny nekoupili nějaký blbý medicinbali od sphinxu a pěkně se z nich práší ..ale to už jsem jinde ) i ten další cvik . A co třeba nějaký samostatný cviky když zrovna nemáš s kym jet más nějaký ,kterejma to nahrazuješ kromě sklapovaček ? :o)


u bodu 3 jak jsem psal výš,nepotřebuješ partnera,můžeš si házet o zeď a medicimbal se bude odrážet zpátky k tobě
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod fighter99 » čtv 19. čer, 2008 20:27

mirsv píše:
jimy_uzi píše:jj ty sklapovačky jsou dobrý ale pro mě je to nevim proč naprosto nemožnej pohyb přitom jsem pružnej a dost ohebnej ale tohle je z těch cviků na břicho pro mě fakt nezvladatelný :) Jinak k tý dvojce to je dobrej cvik (bavil mě i dokud jsme do boxovny nekoupili nějaký blbý medicinbali od sphinxu a pěkně se z nich práší ..ale to už jsem jinde ) i ten další cvik . A co třeba nějaký samostatný cviky když zrovna nemáš s kym jet más nějaký ,kterejma to nahrazuješ kromě sklapovaček ? :o)


u bodu 3 jak jsem psal výš,nepotřebuješ partnera,můžeš si házet o zeď a medicimbal se bude odrážet zpátky k tobě


Vzhledem k tomu ze bydlim v panelaku,tak bych k tomu mel i cvicnej sparing se sousedama ktery by me prisli dat po hube za ty rany :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod jimy_uzi » čtv 19. čer, 2008 20:29

mirsv píše:
jimy_uzi píše:u bodu 3 jak jsem psal výš,nepotřebuješ partnera,můžeš si házet o zeď a medicimbal se bude odrážet zpátky k tobě

jj koukám sem se přehlídl a myslíš ,že je to lepší do vyčerpání nebo nějakej stanovejen počet :?:
to fighter99 : Jinak s tebou plně souhlasim každej sme jinak stavěnej někdo musí to břicho jet furt někdo má zas jinej metabolismus ...


_____________________________________________________________
Lepší hrst jistoty ,než pytel naděje ...
jimy_uzi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 17. čer, 2008 23:00

Příspěvekod wader » čtv 19. čer, 2008 21:19

když už je moje břicho krizově ochablé, začnu maximálně posilovat asice sklapovačky, předkopávání ve visu a když není ten medicimbál, nechám se od někoho mlátit do břicha nebo se rukama mlátím sám...
Ale nebojte, nejsem masochysta :D
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod rexob » čtv 19. čer, 2008 22:08

Na posileni doporucuji jako nejlepsi cviky u nichz musi byt precizni technika. PLANK viz. http://www.youtube.com/watch?v=9Ar2iRus ... re=related
musi u toho byt rovne telo a byt zcela nehybny a vydrzet minut nebo i vic a nekolikrat opakovat .. dale tu mame docela dost tezky cvik DRAGON FLAG viz. http://www.youtube.com/watch?v=mjCMq2zkbOo
dale jeste prednosy na hrazde.
Na sikmej brisni sval hlavne metronomy.
A jak tu rikali do toho pridej naky otuzovacky a budes mit bricho jak skalu
rexob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 21. úno, 2008 0:00

re

Příspěvekod druss » pát 20. čer, 2008 9:55

hele jeste je dobry rusky twister je to neoc jako sklapovacka akorat mas ruce porad v pravem uhlu s telem a pak misto aby ses dotkl spicek chodil jdes do strany a tak se to strida
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: úte 20. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod Makoto » pát 20. čer, 2008 11:12

Doporucuji Exercise Wheel : http://www.shapeupshop.com/fitness/abs/wheel.htm

Da se sehnat i v Praze Nove Butovice, prodejna InterSportu, cena 190 Kc.
Pouzivam to a je to maso :twisted:

Vyhodou je, ze to procvici cele telo. Me vsak boli z toho hlavne brusaky a vzprimovace trupu :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod rexob » pát 20. čer, 2008 11:20

Makoto: vyzkousej ten Dragon Flag a uvidis jakou budes mit svalovici dalsi den, ja sem se nemohl ani zasmat skoro, kdyz sem to jel poprve. Ten ex. wheel bych vyzkousel, ale ja moc bricho nedrtim jen ten plank, metronomy a obcas dragon flag. Vzprimovace mam dost silny z mrtvej tahu tak by to bylo plejtvani.
rexob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 21. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 20. čer, 2008 12:14

rexob píše:Makoto: vyzkousej ten Dragon Flag a uvidis jakou budes mit svalovici dalsi den, ja sem se nemohl ani zasmat skoro, kdyz sem to jel poprve. Ten ex. wheel bych vyzkousel, ale ja moc bricho nedrtim jen ten plank, metronomy a obcas dragon flag. Vzprimovace mam dost silny z mrtvej tahu tak by to bylo plejtvani.

Paraaaada :-) 100% zkusim, jen musim vymyslet jak to udelat bez lavicky, tu totiz v garazi nemam...

Ten EW je na cely telo, ja jsem napsal, ze me z toho boli bricho a vzprimovace, protoze tyhle svalovy partie mam asi nejslabsi z celej skupiny svalu, ktere se na tom zapojuji. Podle me jde o ramena, predlokti, komplet zada, komplet bricho. Fakt doporucuji, dve stovky nejsou zase tolik ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod scout » pát 20. čer, 2008 12:27

urcite po intenzivnim a castem cviceni bricha nejake kompenzacni cviky na oblast bederni patere ....podle me je hodne namahane....to se mi stalo zrovna tenhle tejden...cvicil jsem ...cvicil jsem....a ejhle dva dny sem lez skoro po ctyrech.... :lol: :lol: ....jinak v tom fitnesu je opravdu velka skala cviku...na horni,dolni i bocni svalstvo..chce si to jen dohledat odbornou literaturu.... :?:
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » pát 20. čer, 2008 12:55

Makoto píše:Ten EW je na cely telo, ja jsem napsal, ze me z toho boli bricho a vzprimovace, protoze tyhle svalovy partie mam asi nejslabsi z celej skupiny svalu, ktere se na tom zapojuji. Podle me jde o ramena, predlokti, komplet zada, komplet bricho. Fakt doporucuji, dve stovky nejsou zase tolik ;-)


+1...dnes ho zase opráším :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod rexob » pát 20. čer, 2008 14:15

Makoto: ono se to da delat i na zemi samozrejme viz. http://www.youtube.com/watch?v=C6L6PUVU ... re=related
Na te lavicce je to lepsi jen proto, ze se ji dobre drzi. Pokud mas se ceho chytit tak neni problem na zemi.

Jo ten AB wheel si udelam s jednorucni cinky ,-) Dokazes se na nem zvednout jen jednou rukou?
rexob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 21. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 20. čer, 2008 14:21

rexob píše:Makoto: ono se to da delat i na zemi samozrejme viz. http://www.youtube.com/watch?v=C6L6PUVU ... re=related
Na te lavicce je to lepsi jen proto, ze se ji dobre drzi. Pokud mas se ceho chytit tak neni problem na zemi.

Jo ten AB wheel si udelam s jednorucni cinky ,-) Dokazes se na nem zvednout jen jednou rukou?


OK, zkusim to dneska vecer.

Tam se nezveda, tam se posouva po zemi...tedy pokud myslime to same cvicebni nacini a pokud myslime ten samy cvik (stoj, posun po zemi do kliku, kde ruce jsou natazene jako pri skoku sipkou do vody ;-) Tak tohle jeste nezvladnu, ale pracuji na tom. Stahnul jsem si nove Rammsteiny, tak to pujde skoro samo ;-) Musim ted trenovat kondicku jak to jde, protoze od cervence jsem domluveny na treninky s thajskymi boxery, tak abych jim aspon stacil prekousat tkanicky, nez me roznesou ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Trian » pát 20. čer, 2008 21:24

Ten Dragon Flag vyzerá brutálne... Musím to skúsiť :D

Ja cvičím v silovom tréningu na brucho malý kruhový tréning - hyperextenzie a sklápačky na hrazde, prípadne skracovačky. Okrem toho, že poriadne prepumpujem brucho a na záver tréningu vypotím liter svojej váhy, zároveň dobre ponaťahujem aj svalstvo. Nevyhnutný je samozrejme kvalitný strečing pred a po cviku. Minule som to vynechal a cítil som sa, ako keby mi niekto utiahol poriadne natesno opasok :lol:
K opakovania a sériám: 2-3 série po 20-30 opakovaní podľa cviku a tréningu.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron