nežádoucí cviky

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod PC » pon 27. říj, 2008 18:26

Panda píše:
PC píše:ty robis Yogu? 8O 8O takto samo o sobe staci snad vsem jako dukaz, ze to ma neco do sebe, jinak bys to nedelal :lol: :lol:

hehe stejne je to slupka (potkali se dva): Ahoj co cvicis? No x-box a yogu... :-)

hodne zdaru

PC


Zas tak moc se nediv já cvičím jogu také stejně jako spousta jiných cvičenců BS...kompenzační cvičení je nutnost, nemusí to být jen joga, ale třeba i plavání....


Zas tak moc se nedivim, nemluvil jsem obecne, nebo jsi nekde ode mne cetl: divim se ze cvicenci BU/BS delaji doplnkove sporty? Spis jsem se podivoval smerem k Ukropcpanymu vzhledem k jeho konkretni osobe (co a jak pise ohledne Aikida-Boxu atd), a pak jsem dostal infantilni napad s tim "rozhovorem".. no napsal jsem ho sem moje chyba! Uz nebudu nikdy pouzivat nadsazku ve forech! Priste pojedu pres SZ slibuju. ;-)

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

 

Příspěvekod TongPo » pon 27. říj, 2008 19:34

Když chodí lidi cvičit jógu z důvodu relaxace a pozitivních zdravotních účinků, je to naprosto v pořádku, protože k tomu je jóga určená. Já osobně jógu necvičím, zatím si vystačím s tím, že na konci box. tréninku zařazuju protahovací cviky zaměřené na správné držení těla a při posilování nezapomínám na zádové svaly. Ale jak tak koukám kolem sebe, opravdu málokdo to tak dělá, přitom nepřirozená poloha páteře vniklá svalovou disbalancí a zkrácením určitých svalových skupin je příčinou následných zdravotních potíží. :roll:

Jinak jak jsem zjistil, jóga má různé styly, zvláště některé, cvičené ve "správné" společnosti by mohly být ze zdravotního hlediska velmi prospěšné... :P

http://img395.imageshack.us/img395/5296/ny1jj6.jpg

http://img145.imageshack.us/img145/5481/ny2yb0.jpg

http://www.blogadilla.com/wp-content/up ... edyoga.jpg

:wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod roza » úte 28. říj, 2008 10:37

Ukrop a spol - tak,kdyz ses verejne priznal,je rada i na me :wink:

Jogu cvicit neni vubec spatnej napad - nejen kvuli odstraneni dysbalanci,ale i kvuli spouste dalsich veci.

Nastesti neni tak velky rozdil mezi cvicenima obsazenyma v BU a jogou,takze by to mohlo trknou i dalsi lidi.Kdyby se z BU a jogy dali odfiltrovat energetici - jaky krasny svet bychom to meli.... :wink: ...no nic,jen jsem se zasnil...

A abych neupad v podezreni,ze se jen vezu na modni vlne,Marcelo mi snad dosvedci,jak jsem mu o cviceni jogy a BU psal v SZ..... :lol:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod marcelo » úte 28. říj, 2008 11:23

roza píše:Ukrop a spol - tak,kdyz ses verejne priznal,je rada i na me :wink:

Jogu cvicit neni vubec spatnej napad - nejen kvuli odstraneni dysbalanci,ale i kvuli spouste dalsich veci.

Nastesti neni tak velky rozdil mezi cvicenima obsazenyma v BU a jogou,takze by to mohlo trknou i dalsi lidi.Kdyby se z BU a jogy dali odfiltrovat energetici - jaky krasny svet bychom to meli.... :wink: ...no nic,jen jsem se zasnil...

A abych neupad v podezreni,ze se jen vezu na modni vlne,Marcelo mi snad dosvedci,jak jsem mu o cviceni jogy a BU psal v SZ..... :lol:

:wink: ..aaano je to pravda :D
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod P » úte 28. říj, 2008 12:10

PC píše:
ukropcany píše: No a keď sa k tomu pridajú typické boxerske disbalancie typu "silný predok, slabý chrbát", tak už je to v gulách úplne... :evil:

jeste trochu zpet, tohle podle me neni pouze typicke boxerske, trpi tim fura lidi po posilovnach a lidi "z kanclu", jde jen o to nakolik si to uvedomis, ze to tak je a neco s tim delas ;-)

jinak nemyslel jsem to nijak posmevacne, ze cvicis yogu a boxujes, podle naprosto v poradku. Taky jsem ted musel parkrat vysvetlovat, proc u nas posilujeme, kdyz cvicime Taiji ;-) :-D


Ahoj Pavle,
mohl by si prosim te napsat neco bliz k tomu posilovani co delate. Za jakym ucelem a jak posilujete? Jak to jde dohromady s principem uvolneni a nepouzivani vnejsi sily v Tchaj-ti?
Diky moc za odpoved,
Petr
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod PC » stř 29. říj, 2008 11:32

P píše:
PC píše:
ukropcany píše: No a keď sa k tomu pridajú typické boxerske disbalancie typu "silný predok, slabý chrbát", tak už je to v gulách úplne... :evil:

jeste trochu zpet, tohle podle me neni pouze typicke boxerske, trpi tim fura lidi po posilovnach a lidi "z kanclu", jde jen o to nakolik si to uvedomis, ze to tak je a neco s tim delas ;-)

jinak nemyslel jsem to nijak posmevacne, ze cvicis yogu a boxujes, podle naprosto v poradku. Taky jsem ted musel parkrat vysvetlovat, proc u nas posilujeme, kdyz cvicime Taiji ;-) :-D


Ahoj Pavle,
mohl by si prosim te napsat neco bliz k tomu posilovani co delate. Za jakym ucelem a jak posilujete? Jak to jde dohromady s principem uvolneni a nepouzivani vnejsi sily v Tchaj-ti?
Diky moc za odpoved,
Petr


Poslal jsem ti SZ.
PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron