Mlíko

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod luen » stř 10. čer, 2009 10:53

Mik píše:Luene dělal sem v mastně. No a kdyby si viděl co se tam dělá, tak by si přestal jíst možná i maso. Pak sem taky dělal ve firmě, která dělá zmrzlinu. Nic moc jinýho.
To by sme mohli přestat jíst úplně všechno. Nikde to není asi o moc lepší.


luen píše:... jenze tohle je asi vsude obdobne ...


:wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Mik » stř 10. čer, 2009 11:00

Tu větu sem nějak přehlédl :oops: .
A můžu jí jenom potvrdit.
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » stř 10. čer, 2009 11:16

Mik píše:Tu větu sem nějak přehlédl :oops: .
A můžu jí jenom potvrdit.


O nic nejde, take nectu vse :wink: v praci se na to ani nelze soustredit :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jabberwocky » čtv 11. čer, 2009 12:30

Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod luen » čtv 11. čer, 2009 12:33



Pro dnešek to v práci balim a jdu na pivo :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jabberwocky » čtv 11. čer, 2009 15:22

luen píše:


Pro dnešek to v práci balim a jdu na pivo :lol:

Tak, zas nemusíš brát všechno doslova. Pokud teda neděláš v mlíkárně ;-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod PC » pát 19. čer, 2009 12:45

PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod player » pon 22. čer, 2009 17:10

Prednesl jsem ted ten polularni negativni postoj k mleku sve kamaradce jenz prave uspesne ukoncila medicinu a docela nechapala kde jsem k takove cituji:"chujovine" prisel:)
Predkladam to pouze jako informaci, za sebe nedokazu rict, na "ci" strane jsem, nicmene mliko piju dal :D
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod luen » pon 22. čer, 2009 18:15

player píše:Prednesl jsem ted ten polularni negativni postoj k mleku sve kamaradce jenz prave uspesne ukoncila medicinu a docela nechapala kde jsem k takove cituji:"chujovine" prisel:)
Predkladam to pouze jako informaci, za sebe nedokazu rict, na "ci" strane jsem, nicmene mliko piju dal :D


:lol: Jsem z rodiny zdravotniku a nechapou kde co :wink: Dnes studium na medine probiha bohuzel za prispeni farmaceutickych molochu a za ne lobuji uz pri vychove budoucich doktoru ... Pamatujete jakej byl vztah nasi mediciny k akupunkture nebo k vegetarianstvi??? Byl jsem strasen tim, jak umru ... a nic 8) Kazdy vime, ze vzdelani je vec osobniho pristupu kazdeho doktora, nekdo je pro mleko, nekdo je proti nemu. Mimochodem ptal ses kamaradky, proc by ho clovek mel pit? Nejcasteji zaslechnes neco o vapniku a pak se zeptas na obsah vapniku v mlece a zjistis, ze:

- bezne dostupne mleko vapnik temer neobsahuje
- ze kedlubna a sedmikraska maji mnohonasobne vice vapniku nez cele mleko :wink:

Asi jako zelezo ve spenatu, ze? :wink:
Naposledy upravil luen dne pon 22. čer, 2009 19:43, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » pon 22. čer, 2009 18:28

Player: jednomu z mnoha clanku systemu, ktery vlastne chce, aby obcane byli nemocni, neverim ani nos mezi ocima, byt to mohou myslet "dobre" (ucili se to totiz na VS! :lol: )
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod player » pon 22. čer, 2009 18:49

Ja se nepotrebuju ptat proc ho pit, piju ho, protoze mi chutna(respektive je to jeden z mala napoju bez debilniho CO2), nepotrebuju nejaky "zdravy" duvod :D
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod luen » pon 22. čer, 2009 20:02

player píše:Ja se nepotrebuju ptat proc ho pit, piju ho, protoze mi chutna(respektive je to jeden z mala napoju bez debilniho CO2), nepotrebuju nejaky "zdravy" duvod :D


JJ take mam rad veci, ktere zrovna zdrave nejsou, ale o tom to vlakno neni :wink: Ono je take dulezite kdy a za jakych okolnosti se tehda nejaky ten vyzkum delal. Spousta veci, ktere dnes medicina porad papouskuje, jsou stara vice jak 150 roku a nikdo si nedal od te doby tu praci se na to podivat znovu ... Napr. kafe je na povzbuzeni, ze. Kolik lidi ti rekne, ze po nem neusnou? Mati delala dlouha leta v SRN na soukrome klinice, kde davaji starsim pacosum kofeinovou injekci na spani ... to je zahada :lol: 8O No nic on vlastne kofein pusobi kolem 25min. velmi lehce povzbudi a pak naopak utlumi ... Vyborne treba pro ridice ... pokud chteji vedet, co dokaze mikrospanek :wink: A takhle je to se vsim ...

Ja mlecne vyrobky take konzumuji, ale nejvice ovci a kozi, mam klid. Zadne hleny, zadne bakterialni srandery z bifidu a podobnych modnich hovadinek.

Je jasne, ze u nekoho se tyto veci nemuseji projevovat nijak drasticky, u nekoho temer vubec, ale rozhodne to muze ovlivnit nase potomky - vrozene alergie. On ani jed po kapkach neni smrtelnej ... jen je to porad jed, kterej zbytecne zatezuje nas organismus.

Potravinarstvi je prumysl a dobry kseft. Spotrebitel stejne na kvalitu kasle a zajima ho jen ta nejnizsi cena. Pak mame na trhu doplnky stravy urcenou pro sportovce, udela se rozbor vyrobku jedne nejmenovane ceske firmy a zjisti se, ze tzv. iontovy napoj je obycejny sirup, proteinak ma v doporucovane denni davce mnozstvi proteinu asi jako dietni parek a pod ... Lidi jsou naivni tvorove a utracej za sracky v domeni, ze delaji neco pro sve zdravicko :roll:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod player » pon 22. čer, 2009 20:25

"Lidi jsou naivni tvorove a utracej za sracky v domeni, ze delaji neco pro sve zdravicko "

Neni treba cokoliv dodavat.Mozna jedine to, ze to mnohdy nemusi byt ani nic k poziti, staci sledovat s jakejma uber-terapiema se roztrhl posledni dobou pytel.Dneska je "lecitelu" vsude kolem jako zarucenych "fotografu" mam dojem :)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod fakt » pon 22. čer, 2009 20:58

luen píše:[ 8O No nic on vlastne kofein pusobi kolem 25min. velmi lehce povzbudi a pak naopak utlumi ... Vyborne treba pro ridice ... pokud chteji vedet, co dokaze mikrospanek :wink: A takhle je to se vsim ...

:roll:


Ta křivka kofeinu jde opravdu v druhé fázi prudce dolů. Pro řidiče je výborný vitamín C. Máš dost času na to, abys poznal útlum a vzal si další stovku. Itálii uděláš na jeden zátah a ještě blbneš místo spaní na pláži.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » pon 22. čer, 2009 21:06

luen píše:Je jasne, ze u nekoho se tyto veci nemuseji projevovat nijak drasticky, u nekoho temer vubec, ale rozhodne to muze ovlivnit nase potomky - vrozene alergie. :roll:


Teratogenita a genotoxicita je v případě mléka asi silný kafe.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » pon 22. čer, 2009 21:08

luen píše:On ani jed po kapkach neni smrtelnej ... jen je to porad jed, kterej zbytecne zatezuje nas organismus.

:roll:


I lék může být jedem - záleží jen na dávce.
Paracelsus
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod JRup » pon 22. čer, 2009 21:21

fakt píše:
luen píše:[ 8O No nic on vlastne kofein pusobi kolem 25min. velmi lehce povzbudi a pak naopak utlumi ... Vyborne treba pro ridice ... pokud chteji vedet, co dokaze mikrospanek :wink: A takhle je to se vsim ...

:roll:


Ta křivka kofeinu jde opravdu v druhé fázi prudce dolů. Pro řidiče je výborný vitamín C. Máš dost času na to, abys poznal útlum a vzal si další stovku. Itálii uděláš na jeden zátah a ještě blbneš místo spaní na pláži.
Kafe je na chuť! To vám doma neřekli. Neřekli, protože průměrný čech neví jak má dobrý kafíčko chutnat. Doporučuji Molinari Cinque Stelle Platinum:
http://www.eurovending.cz/five-stars
No a další mýtus je, že malé kafe (picolo nebo lépe ristreto) je silné-zabiják, proto si mnoho lidí u nás dává to střední. Oni neví, že na obě velikosti je pořád stejných 7g mleté kávy.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » úte 23. čer, 2009 7:22

To k tomu ještě doporuč presovač. Na ty za litr z Lidlu je to škoda.
Jinak preso není jediný dobrý kafe. Mám rád arabský se smítkou jasmínu.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod DaveStone » úte 23. čer, 2009 7:23

Co se týká kravského mléka, moje zkušenosti jsou následující. Do svých 18 let jsem mléko pil, tak nějak přiměřeně. Jedl jsem i mléčné výrobky. Jisté zdravotní problémy byly, ovšem těžko říct zda z mléka... Pak mi jedna doktorka praktikující akupunkturu a hmeopatii řekla, že mléko pít nemám, ani jíst žádné mléčné výrobky. Možná se o něco zlepšil stav kůže, ale začaly mi padat vlasy. Tohle padání přestalo až jsem začal jíst aspoň bílé jogurty. To jsem udělal na popud doktora, který mi doporučil knihu Výživa a krevní skupiny, kde se uvádí, že lidé s krevní skupinou B (můj případ) nebo AB mléčné výrobky můžou a dokonce jsou pro ně prospěšné. Samozřejmě ale záleží na konkrétním výrobku - tavený sýr asi moc prospěšný nebude oproti zakysanému jogurtu... Přímo mléka bych se nenapil, tam už mám jistý odpor, ale ty bílé jogurty jím dodnes.

Pozn. Krevní skupina A a 0 (údajně jim mléko neprospívá) zahrnuje asi 75 procent naší populace, zatímco B a AB má dohromady asi 25 procent lidí. Ale dost lidí mi řeklo, že na dietu podle krevních skupin prostě nevěří :-)

Co říkáte na doplňky stravy pro sportovce založené především na mléčných bílkovinách (proteiny, aminokyseliny)? Podle mého soudu je tam vyextrahované z mléka to dobré, protože když jsem je bral tak jsem při současném posilování šel výkonnostně nahoru (síla, svalová hmota). Z normální stravy by to nešlo, protože tak kvalitní strava se prostě nedá realizovat když člověk chodí do práce atd.

Luen: No pokud někdo prodává proteiňák kde deklaruje určitý obsah bílkovin a pak je obsah nižší, je to prostě podvod na zákazníka. Ale to běžný člověk nemůže zjistit, ne každý má doma laboratoř... Je to smutné.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod fakt » úte 23. čer, 2009 7:25

Jinak tímto příspěvkem jsem dohnal Rozu. Od této chvíle budu už jen lepší a lepší.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků