trenink akrobatických prvků

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

trenink akrobatických prvků

Příspěvekod TRiTON » ned 12. črc, 2009 18:27

(doufam,že tento topic tu ještě neni,hledal jsem,ale nenašel jsem ho,ani přítel google nepomohl)
Přemet vpřed,vzad. Hvězda. Chůze po rukách a jiné akrobatické prvky..jak na ně?jak je natrenovat? Osobně jsem se dnes vsadil,že do 14 dnu natrenuju přemet vpřed a vzad. Máte někdo osobní zkušenost,jak nejlepe na to? Používat nějakou podložku nebo trenovat rovnou na trávě?
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

 

Příspěvekod tekki » ned 12. črc, 2009 18:56

Hviezda neni problem... pokial nemas nejak znacne nepomernu hmotnost k tvojmu telu (ze obezita) tak to nacvicis za 2-3 hodiny.
Premet vpred a vzad... na trave by som to neskusal, na zinienke mozno, no uplne naj je to na penovych poduskach. Zaklad je odrazit sa silno, trhnut panvou vpred (vzad) a nohy dojdu same. Lahko sa to opisuje, tazko aplikuje :( Najlepsie ak skocis k freerunerom, parkouristom resp. capoeristom
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod TRiTON » ned 12. črc, 2009 19:06

tekki píše:Hviezda neni problem... pokial nemas nejak znacne nepomernu hmotnost k tvojmu telu (ze obezita) tak to nacvicis za 2-3 hodiny.
Premet vpred a vzad... na trave by som to neskusal, na zinienke mozno, no uplne naj je to na penovych poduskach. Zaklad je odrazit sa silno, trhnut panvou vpred (vzad) a nohy dojdu same. Lahko sa to opisuje, tazko aplikuje :( Najlepsie ak skocis k freerunerom, parkouristom resp. capoeristom

ta hvězda opravdu problem neni,jsem celkem lehkej..horší sou ty přemety..žíněnky nemam k dispozici a k nikomu jít nemůžu,sem ted u babi a to je daleko od všeho :D tak jestli je nějakej spůsob,jak se to naučit na trávě tak, abych se nezabil :D
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod tekki » ned 12. črc, 2009 20:09

No mily bratku, ak si na chate resp na dedine u babky, ja by som neblbol a neskusal tie salta... Lebo najdrahsia fotka z dovolenky je tvoj rontgenovy snimok :D (ano je to reklama na alianz :) A babka nema ani stare matrace?? Zeby si ich navrstvil a sup trenovat...
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod luen » ned 12. črc, 2009 20:20

TRiTON píše:ta hvězda opravdu problem neni,jsem celkem lehkej..horší sou ty přemety..žíněnky nemam k dispozici a k nikomu jít nemůžu,sem ted u babi a to je daleko od všeho :D tak jestli je nějakej spůsob,jak se to naučit na trávě tak, abych se nezabil :D


Tak jdi s holkama na seno :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TRiTON » ned 12. črc, 2009 20:30

tu tekki: to mi nenapadlo..zkusim rozebrat postel :twisted: musim to nějak zvládnout,nemůžu tu sázku v žádným případě prohrát..
to luen:To bych nejradši udělal,ale tady ani ty holky nejsou :(
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod jeikob » ned 12. črc, 2009 22:39

zdravím kdysi v mladí jsem tyhle věci také chtěl umět. přemet vpřed byl v rámci těláku povině. tyhle základní akrobatický prvky jsou ve své podstatě velmi jednoduchý i vzad. ovšem pokud jsou správně udělaný. no já jsem prostě šel v děčíně do gymnastického oddílu a zeptal se tam trenera jestli bych tam moh občas jít a jestli by mi tyhle základy naučili. teda už jsem uměl hvezdu a přemet dopředu uměl v uvozovkách. a oni mně to dovolil .totiž maji tam měkou jámu s molitanovými odřezky,gymnastickou podlahu a podobně a človek se nebojí!!! jakmile se bojíte uděláte to blbě a je riziko zranění hlavně u přemetu vzad. tak že radim najít si něco kde se tomu věnujou a maji vybavení. přemet dopředu ještě jde ,ale vzad tam je riziko zranění krční páteře.
A základ je stoj na rukou!!! jak přemet vzad či vpřed je skok přes stojku . pak příprava kotoul vzad do stoje,
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » ned 12. črc, 2009 22:50

TRiTON píše:tu tekki: to mi nenapadlo..zkusim rozebrat postel :twisted: musim to nějak zvládnout,nemůžu tu sázku v žádným případě prohrát..
to luen:To bych nejradši udělal,ale tady ani ty holky nejsou :(



hele jestli chceš riskovat zraněnej krk ,vyhozenej krční obratel nebo sázku:) přemet vzad pokud to nemáš nacvičený správně a odskákané na velmi měkém tak je risk. a pokud ho budeš zkoušet skáče se na napnuté ruce!!! přes stojku. právě riziko zranění krku hrozí když se odrazíš a ze strachu pokrčíš ruce
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Toman » pon 13. črc, 2009 5:49

TRiTON píše:To bych nejradši udělal,ale tady ani ty holky nejsou :(


Voe ... kde to proboha seš? Sbal si kufry a vypadni :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pon 13. črc, 2009 6:02

Toman píše:
TRiTON píše:To bych nejradši udělal,ale tady ani ty holky nejsou :(


Voe ... kde to proboha seš? Sbal si kufry a vypadni :D


:lol:

4TRiTON - salticka, premety, rondaty atd... jsem cvicil ve stodole na sene a na judu :wink: ale sam se do toho nepoustej, protoze ze zacatku potrebujes nekoho, kdo te nauci se odrazit a bude te jistit :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod TRiTON » pon 13. črc, 2009 9:56

to Toman: to víš,povinné návštěvě babičky se nedá vyhnout..
jak to tak čtu,tak se asi do toho sám pouštět nebudu,budu muset přijmout prohru v sázce :(
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod luen » pon 13. črc, 2009 10:08

TRiTON píše:to Toman: to víš,povinné návštěvě babičky se nedá vyhnout..
jak to tak čtu,tak se asi do toho sám pouštět nebudu,budu muset přijmout prohru v sázce :(


A co prohraješ? Jestli budeš muset upect bábovku, tak řekni babi a máš to bez práce :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TRiTON » pon 13. črc, 2009 13:54

Musim uvařit večeři a to je pro mě celkem problém. Budu se s tim muset nějak poprat..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod luen » pon 13. črc, 2009 14:03

TRiTON píše:Musim uvařit večeři a to je pro mě celkem problém. Budu se s tim muset nějak poprat..


http://www.e-kucharka.cz/

Vyber neco jednoducheho, treba steaky a mas to za 10min. hotový :wink:

http://www.e-kucharka.cz/grilovani/kure ... idylka.htm
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 13. črc, 2009 14:07

TRiTON píše:Musim uvařit večeři a to je pro mě celkem problém. Budu se s tim muset nějak poprat..


Ánebo se s tím delikatesním výtvorem budou muset nějak poprat lidi pro který uvaříš no. :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » pon 13. črc, 2009 14:44

přesně jak řiká honza. odraz .a u přemetu vzad je to sakra důležitý spravný provedení ,jinak hrozí krční uraz.
holt občas člověk musí prohrát.
jinak cvičení akrobacie je výborný,jednak je to zábava a užasnej pocit a pak to hodně pomáhá k celkový obratnosti a rovnováze a koordinaci. ale chce to vedení a bezpečně to cvičit
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod TRiTON » pon 13. črc, 2009 16:51

to luen: jojo,steaky jsou jediný co umim,ale jedině z hovězího maximálně z vepřovýho..kuřecí je jedovaty :!:
ale problem je v tom,že steaky mam zakázaný dělat,abych to prej neměl tak jednoduchý..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod luen » pon 13. črc, 2009 18:54

TRiTON píše:to luen: jojo,steaky jsou jediný co umim,ale jedině z hovězího maximálně z vepřovýho..kuřecí je jedovaty :!:
ale problem je v tom,že steaky mam zakázaný dělat,abych to prej neměl tak jednoduchý..


Napis zdejsimu dopisovateli, ma nicka wushupetr, delal soutezni wushu a tam tyhle veci bezne cvici :wink: Napis mu SZ a treba se ti ozve!

Jinak pro pripad prohry koukni do te kucharky a najdi neco lehkeho (na pripravu) a chutneho :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TRiTON » pon 13. črc, 2009 19:12

luen píše:
TRiTON píše:to luen: jojo,steaky jsou jediný co umim,ale jedině z hovězího maximálně z vepřovýho..kuřecí je jedovaty :!:
ale problem je v tom,že steaky mam zakázaný dělat,abych to prej neměl tak jednoduchý..


Napis zdejsimu dopisovateli, ma nicka wushupetr, delal soutezni wushu a tam tyhle veci bezne cvici :wink: Napis mu SZ a treba se ti ozve!

Jinak pro pripad prohry koukni do te kucharky a najdi neco lehkeho (na pripravu) a chutneho :wink:

díky za tip,zkusím mu napsat.
a s tou kuchařkou to asi taky budu muset zkusit :twisted:
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Re: trenink akrobatických prvků

Příspěvekod Lada » úte 14. črc, 2009 1:57

TRiTON píše:(doufam,že tento topic tu ještě neni,hledal jsem,ale nenašel jsem ho,ani přítel google nepomohl)
Přemet vpřed,vzad. Hvězda. Chůze po rukách a jiné akrobatické prvky..jak na ně?jak je natrenovat? Osobně jsem se dnes vsadil,že do 14 dnu natrenuju přemet vpřed a vzad. Máte někdo osobní zkušenost,jak nejlepe na to? Používat nějakou podložku nebo trenovat rovnou na trávě?


Hvězda:
Nic težkého a jak jsi psal už jsi to asi zvládl tak nemá cenu se nějak rozepisovat,jde jen o to udržet tělo v jedné linii a nepředklánět se (někdo s tím má problémy bo si myslí že spadne dozadu tak se preventivně předkloní. Na jednu stranu to půjde lépe na druhou je to už méně přirozené, ale úplně stejné... zkoušej naučíš se, ale je lepší aby se na to někdo koukl, tobě to třeba může připadat v poho, ale pro ostatní třeba dost desně :D

Chůze po rukách alias stojka a z ní se pak chodí..:
Tohle je úplně jednoduché, dá se naučit samostatně a jen zabere trocha času. Zkoušej furt dokola se dostat do stojky, s jedním vykročením a na ruky... zezačátku budeš různě přepadat , nebo se nedostaneš do svislé pozice a vrátíš se zpátky, ale to chce jen čas a zkoušení časem poznáš že už se tam dostáváš snadněji a nějakou tu vteřinu i vydržíš atd...(pokud nejsi jelito nic se ti nestane, když si myslíš, že přepadneš půjdeš jednoduše do kotoulu, né pokus o zlomení vazu!, nebo se přetočíš do rondatu) až tam vydržíš pár vteřin, desítek vteřin... můžeš zkusit chodit, není problém chodit dopředu dozadu, do boků, otáčet se..
Nedoporučuju začít chodit dříve než vydržíš jistou dobu stát, akorát by jsi se snažil tím chozením vyrovnávat balanc a to je nanic, balanc vyrovnáváš zápěstím až něco umíš tak i občas nějakým tím krůčkem (ps: nohy ve stojce by měli být vzpřímené, né ohnuté jak to někdo dělá tzv. street styl :lol: )
Já už teď kvůli zápěstí dělám občas stojku jen na pěstech a taky žádnej problém.

Přemet vpřed:
nic obtížného, dá se naučit i na té trávě když opět nejsi jelito :wink: základem úspěchu je umět se prohnout, zkus si udělat z leže most, několikrát a před pokusy zase (aby jsi si nenatáhl břišní svalstvo). Další základ úspěchu je aby tě pastelky (lidově ruce) udrželi :lol:
Jednodušší to pro tebe bude s trochou rozběhu jen pár kroků aby jsi získal rychlost pak jdeš švihem nohama přes stojku tam se musíš prohnout a odrážíš se ze zápěstí! (při rozběhu není tak potřeba, stačí většinou švih nohou, ale s přičiněním zápěstí se lépe vzpřímíš) aby jsi se zase dostal do vzpřímeného postoje potažmo trocha z paží (tady bacha je to jen trocha a nesmíš tedy jak kdo je moc pokrčit jinak tu svoji váhu neudržíš a spadneš na kokos :D, což není tak hrozné bo bys místo přemetu udělal sklopku jestli si to dobře pamatuju tj. to samé co přemet jen jako opěrný bod používáš hlavu).
Když se to naučíš s rozbehem, není problém to dělat z místa a xkrát za sebou. ze začátku možná budeš dopadat na čupu ale to je právě vina malého prohnutí, neodražení se ze zápěstí či trocha paží
Tady se už hodí ze začátku dopomoc, ta spočívá v jednom človíčku který ti jak jdeš do stojky a do záklonu dává nataženou paži pod záda aby jsi ses přes ni jakoby přehoupl a může mu dopomoci pak zase se narovnat, tady se hodí silnější pomocník, když je někdo jelito spadne mu celouvahou na ruku a bude doufat že on ho otočí :lol: Spousta začátečníků dělá právě tu chybu že se neprohnou a pak ze stojky padají rovní jak kůl na záda a jen u dopadu ohnou nohy v koleni a dopadnou na paty (to je taky příjemné :D ). Ta pomoc pokud nejsi jeden z těch neohebných nemusí být moc velká ba většinou po pár pokusech žádná , funguje to velice psychologicky pro tvojí podporu, že se nebudeš bát a myslíš si jak ti dotyčný nepomáhá, ale po chvíli se té ruky ani nebudeš dotýkat a on ti ji většinou jen naznačí že tam dá, ale nedá a bude to úplně stejné jen jak odejde budeš se cítit blbě a ještě chvíli to kazit...
Samo existují i sofistikovanější metody než ruka pod záda na přemety, salta atd.. pro jištění dva človíčky, pásek podobný vzpěračskému s dvěmi očky na bocích a v nich lana, které drží človíčkové jistí tě aby sis nerozbil hubu, případným přizvednutím


Přemet vzad:
o už je trocha složitejší, né tak v provedení jako spíše ve strachu.. základem je rovnež se prohnout! a švih , ale tady musíš mít už jistotu, že tě tvé pastelky unesou a že se ti nepodlomí, jelikož tu nemáš už pohybovou energii kterou si vytvoříš z rozběhu (tedy jde udělat ale to bys musel připojit po rozběhu rondat kdy tu pohybovou energii získáš).
Základ úspěchu je se nebát! druhý potom dívám se furt rovně se zakloněnou hlavou a nesmím se otáčet hlavou do boku! nečumím v průběhu na dopadovou plochu, tu si zkontroluji dopředu, že tam zrovna není kanál bez výka :lol: , koukáš se na zem, strop/oblohu a zem. Spousta začátečníků dělá právě tu chybu že jak skáčou dozadu otáčí hlavu nabok aby furt viděli kam dávají ruce a budou dopadat (zbytečný strach a dělá to dost lidí) výsledkem toho je natáčení se na stranu za hlavou, krkolomný přemet většinou končící částečně na kebuli jelikož jedna pastelka neunese váhu těla, která se na tu jednu převáží....
Takže jak na to, stoupneš si koukneš jestli za tebou je volno, předkloníš se a švihen rukama skáčeš vzad samo se u toho prohneš (zase si zkusit most a protáhnout se), hlava se dívá stále na dlaně rukou, pastelky jsou pevné, překonáš stojku a vracíš se zase do stoje. U toho přemetu musíš vychytat trocha úhel pod kterým skáčeš vzad aby nebyl ani moc kolmý a nepodskakoval se (hrozí úraz šišky a krku) ani opačný a neskákal jsi "placáka" s tím že se už nevrátíš na nohy.
Tohle se dá alespoň principielně trénovat i do vody, když nemáš nikoho k ruce, přímo z ní s odrazením se od břehu, když jsi ve vodě (prohnutí, koukání apod...), nebo v nižší vodě, kde se odrazíš odedna a nehrozí ti v případě že to pohojíš nějaký větší demage :D, abych nezapoměl a ty se nedivil při provádění z nosu vyfukuješ vzduch (ve vodě se toho dá natrénovat samo více, stojka atd..), skákat z břehu či skokánku bych nedoporučoval samo to jde (i když musíš skákat pod jiným úhlem, né jak na zemi), ale spousta lidí se více či méně podskočí a rozbije si hubu o břeh a ti méně šťastní se po sléze i utopí....
Při trénovaní na zemi se na začátek opravdu hodí sparing, který ti dá dopomoc rukou jak jsem popisoval při přemetu vpřed a tady už je to na psychiku mnohem podpůrnější a za chvíli se jeho ruky ani nebudeš dotýkat, když nejsi lama, pak ti ji tam ani nebude dávat i když ty si myslíš že jo (není nad kamarády :lol: ) jo a pak přijde ta chvíle kdy už sám a tam to chce jen překonat strach a to bývá kolikrát problém i když už to člověk předtím sám vlastně dělal jen tam ta figurka tzv. pomocníka byla podporou zejména v hlavě.
Když nemáš k dispozici někoho, tak můžeš zkusit i to seno, sice odraz ani opora a dopad nebude nic moc ale dá se to zkusit a relativně bezpečně... kdyby se nedařil odraz aby jsi se stihl kloudně otočit tak to zkusit z větší výšky do menší a nezapomenout že můžeš, když se nepovede dopad a budeš mít dost energie následně letět po zádech ještě dál :twisted:
Proti strachu z bebí tohle taky jde zkoušet na duchnách s tvrdším povrchem (velké vycpané žiněnky na doskok z trampolíny aj...) samo taky nic moc, zejména ten odraz který musíš dohnat jinak, ale na základ a podchycení strachu to jde.

Co se podložek týče, jejich výhoda je v tom, že se tolik nebojíš a pak to nebolí když to zvoráš... nevýhoda, že máš špatnou zpětnou vazbu od podkladu a tedy se ti blbě odráží, dělají dané prvky, dlaně se ti různě "prohýbají", funguje ze špatně se zápěstím u těch prvků kde je potřebuješ a rovnež odraz z měkého materiálu je nanic ať na začátku tak v prpůběhu... Ideální když už něco tak tvrdší žiněnky (tatami, klasické kožené z dob komárů apod..). Měkké se používají většinou jen na dopad, na to co cheš ty jen koberec, palubovka apod..

No tak jsem to snad trocha nějak popsal, už to bude přes 15let co jsem tohle dělal a v bytě si to nezkusím abych si to principielně vše postupně projel, teď už jen občas na protáhnutí, ale tohle mi problém nedělá ani teď občas jsme tímhle trápili lidi na tréninku :twisted: aby se uměli taky trocha hejbnout jinak no milovali to :lol: , nebo jsem někomu pomáhal tohle zvládnout na přímačky na vejšku. Sry za překlepy a chyby už to po sobě kontrolovat nehodlám.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron