zdravotni kurs...

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

zdravotni kurs...

Příspěvekod scout » pon 23. lis, 2009 13:01

zdar kluci...pri pohledu na 112 nebo co se deje na nasich silnicich a vubec vseobecne , jsem si uvedomil ze povinne kursy prvni pomoci jsem bral naposled nekdy na zakladce ... :oops: ..nevite kde by bylo mozne absolovat kvalifikovany kurs prvni pomoci ?? vcetne topeni, resistutace...aj. ..v dokumentu jsem videl ze deti se krisi treba v jine frekvenci nez dospeli aj . ....secne rany,zlomeniny ..proste max. mnozstvi relavantnich informaci ...vcetne ziveho nacviku aby si to clovek zapamatoval.....vite o necem takovem.. :?: ....dik ..... :wink: .....myslim ostatne ze to by prospelo kazdemu.... :wink: .....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod graver » pon 23. lis, 2009 13:17

Něco dělá přímo ČČK: http://www.cervenykriz.eu/cz/ppdospeli.aspx. Něco taky ví strýček Google.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RUNAR » pon 23. lis, 2009 13:51

scout píše:myslim ostatne ze to by prospelo kazdemu.


Přesně tak, oproti spoustě nesmyslů co se tu řeší je tohle asi ta nejlepší věta co jsem tu za posledních pár let četl.
Je to základ co by měl každej umět, taky jsem o podobným kurzu uvažoval, někoho uspat zas není kolikrát takovej problém ale někoho probudit je už těžší.
Určitě se to normálně pořádá pro autoškoly a není problém to na netu najít a někam se přihlásit, výbornej nápad.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 23. lis, 2009 14:11

Ještě jedna věc, nedávno jsem stál na přechodu pro chodce a najíždělo tam auto, v tom tam vběhnul mladej harant, no prostě magor běžel na červenou a nekoukal jestli něco jede, řidič byl natolik pohotovej a duchapřítomnej že to zadupnul v reakční době kterou jsem byl ohromenej.....moje hluboká poklona. :idea:

Vždycky tohle rád vidím že někdo kouká kolem sebe, většinou vidím přiblblý ignoranty co nekoukaj napravo nalevo a nemaj tucha co se kolem nich děje.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod scout » pon 23. lis, 2009 17:19

4 runar dik ... :oops: ...i kdyz se snazim soustavne budovat povest lehce nablblyho vtipalka chci byt co nejplatnejsim clenem spolecenstvi.... :wink: ...
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 23. lis, 2009 19:16

Scout: Napsal jsem to protože si to myslím, opravdu by tohle mělo bejt naprosto základní vzdělání, umět poskytnout první pomoc.
A je dost napováženou že to tak není.Naprosto se ztotožňuju s myšlenkou že by to každýmu prospělo.
Je i dost ostatních věcí týkajících se celkem zásadních životních dovedností a znalost a jaksi v osnovách základní výuky chybí.

Jen tak naokraj by to mohli bejt pády z Juda, který dokážou zabránit i vážným úrazům a našlo by se mnoho jiných takových záležitostí.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod kwaicheng » pon 23. lis, 2009 19:47

RUNAR píše:Ještě jedna věc, nedávno jsem stál na přechodu pro chodce a najíždělo tam auto, v tom tam vběhnul mladej harant, no prostě magor běžel na červenou a nekoukal jestli něco jede, řidič byl natolik pohotovej a duchapřítomnej že to zadupnul v reakční době kterou jsem byl ohromenej.....moje hluboká poklona. :idea:

Vždycky tohle rád vidím že někdo kouká kolem sebe, většinou vidím přiblblý ignoranty co nekoukaj napravo nalevo a nemaj tucha co se kolem nich děje.


Přesně. Dobrý volové jsou taky takový ti co se prohánějí večerním nebo nočním městem stodvacítkou. Frajeří před babama nebo mají malý péro kdoví. Každopádně kdyby mi takovej vůl porazil třeba dítě tak bycch ho nejspíš zabil.

S těma kurzama jsem pro všema deseti. Znám lidi co chodí pravidelně na tyhle kurzy a je zajímavý pozorovat jakýma proměnama prochází např. stabilizovaná poloha. Každý dva roky je to jinak..tomu moc nerozumím.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod bison » pon 23. lis, 2009 20:48

Scout:
presne ten pocit jsem mel taky, a protoze jsem tc byl studentem univerzity, nacpal jsem se na semestralni kurs prvni pomoci na lekarskou fakultu. Ale par roku uz to je, mel bych si to osvezit.
Jinak Cerveny kriz (nezkousel jsem) nebo idealne ukecat nejakyho doktora ze zachranky, pripadne z traumatologie.
Co si pomatuju z prednasek, ono se toho bez vybaveni stejne moc delat neda. Akorat masaz srdce, dychani z plic do plic a osetreni krvaceni. A nejdulezitejsi ze vseho - JAKO PRVNI ZAVOLAT ZACHRANKU! Teprve potom zahajit resuscitaci. Opacne to nefunguje, zachranka sama od sebe netusi, kam by mela jet. Pry se to stava.

Pady z Juda jsou taky fajn, minimalne naucit se padat tak abych nekrisnul hlavou o zem. Pokud mozno.
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod xiexie » úte 24. lis, 2009 11:16

Kurz první pomoci je dobré si jednou za čas zopakovat. Mám štěstí a firma školení dělá jednou ročně -je to dobrovolné a zajímavé. Doporučuji.

Jinak mimo krizovek které se vyučují na kurzu první pomoci doporučuji ještě osobní zájem, protože z vlastní zkušenosti jsem jediná kdo na soustředění a na tréninky tahá základní lékárnu ( mnohokrát jsem jí už použila). Základ je tejpka-tejpovací náplast, Gelaspon, obinadlo, desinfekce, stahovací obinadlo, Emspoma nebo Alpa hřejivé masážní přípravky a čínský odvar z bylin na pohmožděniny a podobně. Nakopnuté holeně, zablokované krky, přetažená záda a podobně jsou nejčastější obtíže, takže je celkem fajn, když je v okolí někdo kdo může pomoci. Teda pokud nemáte vlastního zdravotníka a maséra :D
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » úte 24. lis, 2009 12:26

xiexie píše:Kurz první pomoci je dobré si jednou za čas zopakovat. Mám štěstí a firma školení dělá jednou ročně -je to dobrovolné a zajímavé. Doporučuji.

Jinak mimo krizovek které se vyučují na kurzu první pomoci doporučuji ještě osobní zájem, protože z vlastní zkušenosti jsem jediná kdo na soustředění a na tréninky tahá základní lékárnu ( mnohokrát jsem jí už použila). Základ je tejpka-tejpovací náplast, Gelaspon, obinadlo, desinfekce, stahovací obinadlo, Emspoma nebo Alpa hřejivé masážní přípravky a čínský odvar z bylin na pohmožděniny a podobně. Nakopnuté holeně, zablokované krky, přetažená záda a podobně jsou nejčastější obtíže, takže je celkem fajn, když je v okolí někdo kdo může pomoci. Teda pokud nemáte vlastního zdravotníka a maséra :D


Ja bych dokonce rekl, ze tuto povinnost nam uklada zakon - myslim mit lekarnicku na trenalu :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Angus » úte 24. lis, 2009 16:13

Součástí školení na jakoukoliv trenérskou třídu je i povinné absolvování školení první pomoci. Proto se trenérské licence (kromě I., která je podmíněna absolvováním FTVS) neudělují na neomezenou dobu. Nicméně i na těchto školeních by tomu chtělo věnovat více prostoru.
Problém je, že když trénuje někde parta jen tak, málokdy se tam najde někdo s alespoň základy zdravovědy.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod luen » úte 24. lis, 2009 16:32

Angus píše:Součástí školení na jakoukoliv trenérskou třídu je i povinné absolvování školení první pomoci. Proto se trenérské licence (kromě I., která je podmíněna absolvováním FTVS) neudělují na neomezenou dobu. Nicméně i na těchto školeních by tomu chtělo věnovat více prostoru.
Problém je, že když trénuje někde parta jen tak, málokdy se tam najde někdo s alespoň základy zdravovědy.


tak, tak ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Burzum » úte 24. lis, 2009 18:02

Zdar,
tak kurzy prvni pomoci dela take http://www.czkpz.cz/. Soucasti kurzu jsou modelove situace, pomerne slusne vykony hercu a slusna maskovani zraneni... Tech poucek, co delat je vice, nejen volat zachranku. Vlastne nez tu zachranku zavolate, je dobre zjistit nejdrive nekolik veci (pacient je v bezvedomi, dycha/nedycha, je promodralej/neni, zjistit historii zraneni - mrtvy zachranar, blbej zachranar...) No doporucuju... Hodi se....
Burzum
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 07. říj, 2005 23:00

Příspěvekod bison » úte 24. lis, 2009 18:27

Burzum píše:... nejen volat zachranku....


Urcite, taky do nas hustili kde co. Ze zachranna akce nesmi ohrozit zachrance, ze.... Ale pravda, bez modelovejch situaci. Tech si doktori ve vyssich rocnicich uziji az az, me to teda uz minulo :-)
Jenom fakt, ze se stava casteji nez vyjimecne ze nekdo zahaji resuscitaci aniz by predtim zavolal zachranku me natolik prekvapil, ze jsem to chtel zduraznit.
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 26. lis, 2009 16:34

Ještě mě napadlo že by i naopak měli zdravotníci dostávat kurzy sebeobrany :x :x ....s nějakou zdravotnicí si asi udělám vzájemný školení výměnou znalostí. :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 26. lis, 2009 17:12

Chlapi.....nejdříve to musíte ustát,pokud se k něčemu takovému dostanete. 10x si můžete říkat,že pomůžete,ale až to uvidíte v reálu.......no pakec. Nebejvá to pěknej pohled.
Pokud už reagujete...a nejste si jistí,v první chvilce okamžitě vytočte číslo 112....operátor(ka) se vás vyptá na to,co a jak a pošle tam mediky + VÁS NAVEDE NA TO,CO DĚLAT!!!! Hlavně to chce klid a reagovat na "dálkové ovládání"(boxeři rozumějí).
Stejně,pokud to neděláte denně,si v první chvilce nevzpomenete na to,co dělat......což je ale přirozené.

Jinak kurzy-
http://www.prvnipomockvalitne.cz/

a většinou není problém se optat na oblastních záchrankách a nemocnicích,jestli něco nepořádají....určitě vás navedou. Vítají to.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » čtv 26. lis, 2009 17:14

RUNAR píše:Ještě mě napadlo že by i naopak měli zdravotníci dostávat kurzy sebeobrany :x :x ....s nějakou zdravotnicí si asi udělám vzájemný školení výměnou znalostí. :D


To je prace policie, zdravotnik ma zivoty zachranovat a ne se natahovat napr. s ozralama u nehod, tohle at resi policie :wink: za to si je platime ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wordsworth » čtv 26. lis, 2009 22:14

Jasně,máš pravdu že pacifikovat hňupy je práce policie,nicméně chudák záchranář se musí dostat k tomu ty benga zavolat.Jeden člen rodiny se záchrankou jezdí.Do té doby do mě ryl za mé kontaktní koníčky a těsně po nástupu začal taky trénovat MT. Jeden doktor od nás skončil s vymláceným úsměvem...je toho spousta.
Organizovaný trénink sebeobrany pro záchranáře by byl moc dobrý nápad.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pát 27. lis, 2009 9:44

wordsworth píše:Jasně,máš pravdu že pacifikovat hňupy je práce policie,nicméně chudák záchranář se musí dostat k tomu ty benga zavolat.Jeden člen rodiny se záchrankou jezdí.Do té doby do mě ryl za mé kontaktní koníčky a těsně po nástupu začal taky trénovat MT. Jeden doktor od nás skončil s vymláceným úsměvem...je toho spousta.
Organizovaný trénink sebeobrany pro záchranáře by byl moc dobrý nápad.


Tenhle napad uz tady byl a skoncil presne tim, co jsem napsal.
Citace:"nestudoval jsem X let medicinu, abych rozbijel drzky ozralum. Ja mam zivoty zachranovat, tohle at delaji policajti a nam at daji verejneho cinitele, on si to pak kazdej rozmysli" :wink: A ja s tim souhlasim. Nerikam, ze obvodak musi mit VC, ale minimalne zachranari by si to zaslouzili :evil:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků