Tréningová stratégia Evandera Holyfielda

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Tréningová stratégia Evandera Holyfielda

Příspěvekod Trian » stř 10. úno, 2010 21:40

Tréningová stratégia Evandera Holyfielda
Frederick C. Hatfield, Ph.D, FISSA


Dlho oceňované, ale nanešťastie zle koncipované praktikovanie dlhých, pomalých behov v rámci kondičnej prípravy boxerov je to, čo sa Evander naučil od tréningových velikánov svojej mladosti, a v čom pokračoval nasledujúcich niekoľko rokov. Keď som sa nalodil na palubu jeho tímu, pred jeho zápasom proti Busterovi Douglasovi v 1990, Evander bol v smutnej psychickej kondícii s ohľadom na špecifické požiadavky jeho športu. Okamžite som otestoval Evanderovu reakciu na trojminútový intenzívny tréning celého tela špecifický pre box (pozri 3-minutový dril popísaný nižšie), ktorý vyhnal jeho tepovú frekvenciu nad 180 úderov za minútu. Potreboval plných 7 až 8 minút aby sa dostal späť na 120 t/m po tomto jedinom okruhu, približne sa rovnajúcom vynaloženej energii v jednom ťažkom boxerskom kole. Horšie ale bolo, že po piatich 3-minútových driloch s minútovou pauzou medzi nimi jeho tepová frekvencia v pauzách medzi kolami prekročila 150 úderov za minútu. Stručne povedané, nemal schopnosť udržať si vysokú úroveň výkonu po dobu dlhšiu ako polovica trvania profesionálneho zápasu.

Moje právomoci boli limitované fyzickou a kondičnou zložkou Evanderovho tréningu, ktorá bola integrovaná do jeho technického a sparringového tréningu. Boxeri nepotrebujú len obratnosť, rýchlosť, silu a výbušnosť, ale tiež vysokú úroveň anaeróbnej silovej vytrvalosti, aby mohli všetky tie druhy silu prezentovať stále a stále, viac ako desať kôl počas zápasu, alebo aj viac. Navrhol som Evanderov tréningový a nutričný systém s ohľadom na všetky tieto dôležité zložky. Práca na ceste skončila rýchlo a úplne.

Po 12 týždňovom cykle popísanom nižšie sa Evander rýchlo adaptoval na intenzívny tréning a bol schopný zvládnuť viac ako desať 3-minútových drillov za sebou. Zároveň vzrástla aj úroveň jeho obratnosti a maximálnej sily.

Kondičný program popísaný nižšie je program, ktorý Evander praktikoval v rámci prípravy na zápas s Busterom Douglasom pod mojim osobným dohľadom. Tento program bol tiež použitý aj na prípravu jeho najznámejšieho zápasu proti Mike Tysonovi, ale už bez mojej účasti na tréningoch. Táto príprava prebiehala pod dozorom môjho priateľa, silového trénera, ktorý ma uisťoval, že Evander riadne dodržiava predpísaný tréning.


Celý článok tu:
http://www.fightnews.sk/forum/viewtopic ... highlight=
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

 

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků