Klouby na rukách

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Klouby na rukách

Příspěvekod Lord_Thoorin » stř 07. dub, 2010 18:51

Zdravím prosím Vás, je mi 13let a už nějakou tu dobu (asi 6měsíců) pravidelně každý den (až na pondělí a středu kdy máme trénink)trénuju na box. pytli a na mojich rukách to jde znát, já byl rád, aspoň každý viděl že dřu, ale dnes mi trenér říkal, že když hodně roste není moc dobré trénovat na pytly, že to hodně ničí klouby, nedoporučuje v tom věku ani posilovat (pouze s vlastní vahou),a, že na pytly ztrácím techniku, že mám na něm tendenci jet hák, no tady mi to nevadí protože to je mým cílem jet i háky zvedáky apod. a říkal, že to už není karate ale box. což se mi moc nezdá, protože i v karate se běžně používají háky a zvedáky.Tak mi prosím poraďte běžě cvičím s rukavicemi pytlovkami. Jinak už moc nerostu do nedávna jsem vyrostl klidně 6 cm za 3 měsíce a tedka jsem se zastavil na 178cm a za 2 měsíce jsem ani trochu nevyrostl (což mě velmi potěšilo).
prosím o rady apod.
děkuji
Lord_Thoorin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. dub, 2010 23:00

 

Re: Klouby na rukách

Příspěvekod luen » stř 07. dub, 2010 22:29

Lord_Thoorin píše:Zdravím prosím Vás, je mi 13let a už nějakou tu dobu (asi 6měsíců) pravidelně každý den (až na pondělí a středu kdy máme trénink)trénuju na box. pytli a na mojich rukách to jde znát, já byl rád, aspoň každý viděl že dřu, ale dnes mi trenér říkal, že když hodně roste není moc dobré trénovat na pytly, že to hodně ničí klouby, nedoporučuje v tom věku ani posilovat (pouze s vlastní vahou),a, že na pytly ztrácím techniku, že mám na něm tendenci jet hák, no tady mi to nevadí protože to je mým cílem jet i háky zvedáky apod. a říkal, že to už není karate ale box. což se mi moc nezdá, protože i v karate se běžně používají háky a zvedáky.Tak mi prosím poraďte běžě cvičím s rukavicemi pytlovkami. Jinak už moc nerostu do nedávna jsem vyrostl klidně 6 cm za 3 měsíce a tedka jsem se zastavil na 178cm a za 2 měsíce jsem ani trochu nevyrostl (což mě velmi potěšilo).
prosím o rady apod.
děkuji


Ahoj, ja temto radam nejak nerozumim ...

1) Pytel klouby nenici a pokud bys snad naplnil pytel "kamenim", tak neni problem si vzit nejake rukavice/bandaze/gelovky ... Co si ale na pytli muzes zranit je zapesti, ale od toho jsou jiz zminene bandaze :wink:

2) Ztracet na pytli techniku hakem? To je jako tvrdit, ze razenim pateho rychlostniho stupne ztracis techniku rizeni vozidla, protoze mas tendenci radit misto 1,2,3,4 ... jenom petku. Imho totalni idiocie :roll: Na haku neni nic spatneho (naopak je to velmi silnej uder, kterej ma siroke vyuziti v boji) a hlavne od trenera bych cekal, ze ti spise poradi jak mas na pytli trenovat, bouchat/kopat ... nez aby prisel s takovou hlouposti.
Techniku si muzes kazit i v kate, pokud ti nekdo nerekne jak se mas hybat. Take trener nerekne at katy necvicis, protoze ti to kazi techniku, ale na pytli ano???

Bud nemel chut na vysvetlovani a nebo nema moc jasno v tom co rika ... Na druhou stranu, takovych bludu je v TBU miliony a dobre jim tak, kazdy ma co si zaslouzi :twisted:
Moje rada je, zajdi si do nejblizsi boxerny, zaplat si jeden trenal na boxu a prokonzultuj celou vec s tamnim trenerem jeste jednou a sam uvidis, ze se veci maji jinak. Mimochodem nevim jestli se z tve verze pribehu nevytratilo neco podstatneho, ale pokud je to tak, jak pises, tak bych obesel par jinejch skol a zaboril bych to jinde :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » čtv 08. dub, 2010 6:47

V tomhle věku si můžeš klouby zničit vcelku jednoduše - na pytli jak píše luen hlavně zápěstí, takže pokud jedeš opravdu poctivě, bandážuj.
Proč ti trenér říká, že si ničíš techniku, taky nechápu - měl by tě na tom pytli koučovat a ne přihlížet, jak máš "tendenci jet háky". Nevím, jak jsi pokročilý - pokud jsi začátečník, tak bych chápal trenéra, že chce, abys na pytli jel to, co normálně jedete v kihonu - a to bude asi na samém začátku gyaku, oi, kizami... - žádný háky a zvedáky (který samozřejmě v karate jsou taky).
Posilování jinak, než s vlastní vahou, bych ti asi taky nedoporučil.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » čtv 08. dub, 2010 8:01

Ničí hlavně špatná technika. Nikam nespěchej,je Ti 13-náct.......času máš spoustu a spoustu. Poslouchej trenéra a hlavně klídek.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TFunken » čtv 08. dub, 2010 9:44

Jestli on trenér tím ztrácením techniky nemyslel spíš to, že trénuje-li bez dozoru a nemá-li zažitou správnou techniku, vštěpuje si zlozvyky, kterých se pak blbě zbaví a tedy si kazí, resp. ztrácí techniku.

To je jenom taková ničím nepodložená myšlenka...
TFunken
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06. lis, 2008 0:00

Příspěvekod graver » čtv 08. dub, 2010 11:43

ukropcany píše:Ja som hlavne nepobral, že čo za BU vlastne trénuješ... box či karate?

On myslí, že karate, jeho trenér, že box :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod will » čtv 08. dub, 2010 12:01

Cvičí karate, podle mě to nemá cenu dále rozvíjet, luen to nahoře napsal jasně, jestli se chceš naučit pořádně bušit do pytle choď zároveň na box. Je sice pravda, že aplikace háku v karate je prakticky totožná s hákem v boxu, na karate tě to, ale pořádně nenaučí, protože dnešní sportovní karate sleduje jiný cíl, nepotřebuje účinné údery a háky vůbec ne. S tímto rozčarováním se setkávám velice často, člověk si musí uvědomit co chce vlastně cvičit, jestli full nebo bez kontakt.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

SA

Příspěvekod Lord_Thoorin » čtv 08. dub, 2010 12:12

děkuji za rady, tak se pokusím koupit bandáže, ale je pravda, nevím zda to je tím tréninkem nebo čím ale zdá se mi, že mám slabší sistk než dřív i mám těžké udržet bez rukavic ruku zavřenou.
Ale divné je, že na trenér říkal, že se na pytli ničí klouby a přitom na trénincích boucháme do žíněnek (to by bylo v poho) a potom přerážíme nějaké desky
a desky se mi zdají tvrdší, než pytel.
Háky a zvedáky mám taky rád, ale trenér to asi myslel tak, že při kihonu řekne, že mám jet oitsuki a já pojedu hák.
will: nechodím do sportovního, ale je pravda, že sportovní karate má na tento klub taky určitý vliv
jo a ještě náš trenér mluvil něco o vazelíně nebo co
Lord_Thoorin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. dub, 2010 23:00

Příspěvekod will » čtv 08. dub, 2010 12:34

Znovu opakuji, na tyto otázky ti odpoví průměrný trenér boxu. Jestli je nějaký důvod, proč nechceš chodit na box, tak si sežeň někoho, kdo tam chodí, ať ti poradí. Jinak sice hák vypadá pohledově jednoduše, ale má také specifika a klidně ten hák mužeš cvičit špatně, dobrý trenér boxu se na tebe podívá a řekne ti hned chyby, a to ani nemusíš na box chodit, stačí si třeba zaplatit soukromou hodinu, když chceš zůstat věrný karate, tak touto cestou bych se vydal. Jinak, že by měl trénink na pytli poškozovat, klouby ?, já bych tu otázku položil jinak, který sport klouby nepoškozuje aneb sportem k trvalé invaliditě. Zdraví je třeba si samozřejmě chránit tzn. používat rukavice z dobrým tlumením atd. Bez rukavic bušit jen okrajově. Když přerazíš desku, tak je to jednorázová zátěž kdežto, když jedeš na pytli, tak klouby zatěžuješ neustále. Když bušíš do žíněnky hozené přes žebřiny, tak ta je taky docela měká. Pořádněj pytel je o hodně větší zátěž na klouby anebo také nemusí, záleží jak do toho pytle bušíš a čeho chceš dosáhnout a jsou také různé tvrdosti pytlů. Říkám pořádný trenér nebo člověk, který tomu rozumí je jediná cesta.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Lord_Thoorin » čtv 08. dub, 2010 12:39

ok díky
jinak o tom pškozování kloubů sem to myslel jako, že budu mít velké potíže pohybovat s prstama, třeba už ve 20.

Jinak ohledně těch technik taky díky asi si nějakou tu soukromou hodinu koupím, ale až budu starší, ted mě ještě tolik nezajímají techniky.
Lord_Thoorin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. dub, 2010 23:00

 

Příspěvekod will » čtv 08. dub, 2010 12:55

Takle nejsem doktor na tohle ti nemůžu odpovědět, ale dám ti jednu radu. V žádném případě si nedávaje velké porce úderů na tvrdém boxovacím pytli bez rukavic, jinak si opravdu ty klouby ničíš. Bandáže a pytlovky s kvalitním tlumením jsou nutnost. Jestli nechceš cvičit pod kvalitním vedením, tak se na to fakt vykašli, protože zdraví máš jenom jedno.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » čtv 08. dub, 2010 13:24

A zpátky to jde vždycky mnohem hůř
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lord_Thoorin » čtv 08. dub, 2010 13:39

díky za pomoc
Lord_Thoorin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. dub, 2010 23:00

Příspěvekod luen » čtv 08. dub, 2010 14:07

:lol: Znovu opakuji, ze pokud mas normalni pytel, treba jako je tento http://www.piransport.cz/boxersky-pytel-konus.html a nebo neco obdobneho, tak si klouby (rozumej skelet atd...) nenicis. Neco jineho je, pokud bouchas do pytle made in home a misto normalni vyplne v nem mas treba pisek, kterej se pomalu premenuje v beton. Ve 13 letech, pokud cvicis 1/2 roku (cili jeste nemas bombu), na normalnim pytli ... proste nesmysl.
Jsou to bullshity :wink: Jedine co si jako zacatecnik na pytli znicis, je kuze, protoze si ji spalis/odres.
Takze bandaze, pytlovky, 200,-korun a zajdi na trenink boxu ... Kdyz ja chodil na stredni, tak nas zase strasili tim, ze po sexu chytime pohlavni nemoc a nebo bude slecinka v jinaci, drive se strasilo hrichem a bozim trestem ... Nebudme stado, nepapouskujme kraviny a nekladme si zbytecne prekazky tam, kde jich neni treba :wink:
Pytel je nejstarsi a nejrozsirenejsi aparat napric vsema bu/bs, tak z nej nedelejme polednici na straseni deti a dospivajicich :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lord_Thoorin » čtv 08. dub, 2010 14:23

luen píše::lol: Znovu opakuji, ze pokud mas normalni pytel, treba jako je tento http://www.piransport.cz/boxersky-pytel-konus.html a nebo neco obdobneho, tak si klouby (rozumej skelet atd...) nenicis. Neco jineho je, pokud bouchas do pytle made in home a misto normalni vyplne v nem mas treba pisek, kterej se pomalu premenuje v beton. Ve 13 letech, pokud cvicis 1/2 roku (cili jeste nemas bombu), na normalnim pytli ... proste nesmysl.
Jsou to bullshity :wink: Jedine co si jako zacatecnik na pytli znicis, je kuze, protoze si ji spalis/odres.
Takze bandaze, pytlovky, 200,-korun a zajdi na trenink boxu ... Kdyz ja chodil na stredni, tak nas zase strasili tim, ze po sexu chytime pohlavni nemoc a nebo bude slecinka v jinaci, drive se strasilo hrichem a bozim trestem ... Nebudme stado, nepapouskujme kraviny a nekladme si zbytecne prekazky tam, kde jich neni treba :wink:
Pytel je nejstarsi a nejrozsirenejsi aparat napric vsema bu/bs, tak z nej nedelejme polednici na straseni deti a dospivajicich :!:


bezva díky tak to se zase bez obav mohu vrátit k tréninku.
a pytel mám lehčí, 30Kg.
Lord_Thoorin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. dub, 2010 23:00

Příspěvekod luen » čtv 08. dub, 2010 14:25

a jaka je tva vaha?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lord_Thoorin » čtv 08. dub, 2010 14:30

63kg
Lord_Thoorin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. dub, 2010 23:00

Příspěvekod graver » čtv 08. dub, 2010 14:51

Na mě se trenér dívá se soucitným úsměvem, když si nasadím pytlovky :wink:
Thoorin: pokud nejsi sporťák, tak opravdu rozvíjej to, co funguje a co ti třeba sedí - máš výhodu, že tě nic a nikdo nenutí přizpůsobovat se sportovním pravidlům a finesám. No, a trenérovi se nediv, že chce vidět echt karate techniky.
Možnost kombinace karate a boxu (resp technik z boxu) jak píše will mě samotnýho dost zajímá.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » čtv 08. dub, 2010 14:53

Lord_Thoorin píše:63kg


Se svoji vahou jako zacatecnik extra silnej uder nedas, takze se toho neboj. Ale opravdu si porid bandaze na ochranu zapesti a jako ochranu kuze na kloubech. Neni to velka investice a zabranis tomu abys po jednom trenalu na pytli musel davat 14 dni pauzu na zhojeni odrenych kloubu. Nicmene rozhodne bych zasel do nejblizsi boxerny. Jednak te trener nauci vazat bandaze, ukaze ti jak bouchat na pytli, na co se zamerit, na co davat pozor atd ... Rozhodne se neboj, ze by ses pak mel problem podepsat :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lord_Thoorin » čtv 08. dub, 2010 15:38

ok díky všem
Lord_Thoorin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. dub, 2010 23:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron