Technika odrazu

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Technika odrazu

Příspěvekod Asanoth » ned 17. říj, 2010 17:44

Ahoj
mám docela problém:
ačkoliv mám silný nohy(v rámci nějakých mezí), tak se nejsem schopen pořádně odrazit, zejména do výšky. Takže, nějaké rady jak na to?
mimo jiné mám taky blokaci přeskakování něčeho(to jsem měl už na základce při skocích do výšky), tak nevím, jestli to nemůže nijak souviset.
Díky
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

 

Příspěvekod wushupetr » ned 17. říj, 2010 18:36

nasad plyometrickrej trenink :wink:
skoky pres neco: od malejch vysek postupne zvysovat
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod zdenicka113 » pát 09. bře, 2012 11:05

Začala jsem jak se má od menších výšek a postupně je zvedala, ale čím výše mám laťku tím větší mám při skoku bolesti kloubů, tak nevím třeba si jen potřebuji zvyknout?Je to nepříjemné.
zdenicka113
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07. bře, 2012 0:00

Příspěvekod shoryuken » pát 09. bře, 2012 13:29

okamžitě si běžím koupit biofreeze zdenicko
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod wushupetr » pát 09. bře, 2012 17:52

zdenicka113 píše:Začala jsem jak se má od menších výšek a postupně je zvedala, ale čím výše mám laťku tím větší mám při skoku bolesti kloubů, tak nevím třeba si jen potřebuji zvyknout?Je to nepříjemné.

no tak takovejch veci a cviku na skakani je plno. ne jen to co sem napsal. jestli te neco boli, je asi spatna technika provedeni. nevim treba dopad na paty a tak podobne. hezky zlehka pres spicky a tak. ja rad delal treba veci jako skok z zidlicky a hned po dopadu skok na vyssi zidlicku a takovy podobny vecy, ale proste spatna technika casem boli to da rozum
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Toman » pát 09. bře, 2012 22:00

Bohužel silný nohy tě automaticky neřadí mezi zdatné skokany nebo třeba sprintery, ačkoli jsou pro to podmínkou. Pokud chceš dobře skákat trénuj skákání jdi třeba na trénink parkouristů nebo freerunnerů pokud máš tu možnost (viz jejich webová fóra, většinou nemají s nováčky problémy a jejich tréninky jsou většinou fakt kvalitní) na atletický nebo gymnastický trénink se patrně jen tak nedostaneš.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wushupetr » sob 10. bře, 2012 9:39

presne tak. jinak doporucuju zajit na Balkan, to je devitkou na chmelnici. tam je sokol kde trenujou freestajlisti, gymnasti,brejkari, sportovni wushisti a vsichni takovyhle skokani. jelikoz jsem dotrenoval, nevim, ktery dny to tam ted je. bejvalo to ut, st, ct azacinalo to v osum vecer. tam to bylo skvely.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků