Cyklistika a BU

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Cyklistika a BU

Příspěvekod casperrc » stř 24. lis, 2010 22:21

Dobrý den.Mám otázku ohľadne pomalých a rýchlych svalových vlákien.Od začiatku roka sa venujem cyklistike, jazdím každý 2.deň po 2 hodiny.Pred nedávnom som sa začal učiť bojové umenie(JKD) a dosť ma to chytilo tak sa tomu chcem viac venovať,no nechcem sa vzdať bicyklovania.Preto mám obavy,že bicyklovanie(ktoré využíva pomalé svalové vlákna) bude znižovať rýchlosť v JKD (ktoré využíva rýchle svalové vlákna).Tak by som sa chcel spýtať do akej mieru bude tú rýchlosť ovplyvňovať,prípadne aké riešenie by ste mi odporučili.
Ak sa to nehodí do tejto témy tak sa ospravedlňujem :D
casperrc
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 24. lis, 2010 0:00

 

Příspěvekod fakt » čtv 25. lis, 2010 20:31

Já se připojuju s doporučením vytrvalostního tréninku.
V 80s jsem byl jako cyklista ve středisku vrcholového sportu. Závodil jsem a přesto mi to nebylo na škodu, když jsem se věnoval svojí druhý lásce - hokeji (což je podobně jako xbox taky intervalový sport). Osobně však doporučuju co se vytrvalosti týče spíš běhání. Přeci jen si na kole můžeš ulevit víc než v běhu a běh je svojí sstrukturou podobnější pohybu v ringu, tatamy, ulici... no kde chceš.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod casperrc » pát 26. lis, 2010 18:18

Dosť potešujúce príspevky.Vďaka za podporu.Som si vedomý,že behanie je lepší tréning lebo je blízky pohybom v Bu,no behanie ma akosi nebaví.Áno pri bicyklovaní sa dá dosť poľaviť(oddýchnuť si počas jazdy),ale s pevnou vôľou to tak nemusí byť.Možno sa donútim aj k behu no bude to len pár km denne.
casperrc
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 24. lis, 2010 0:00

Příspěvekod fakt » pát 26. lis, 2010 22:31

casperrc píše:Dosť potešujúce príspevky.Vďaka za podporu.Som si vedomý,že behanie je lepší tréning lebo je blízky pohybom v Bu,no behanie ma akosi nebaví.Áno pri bicyklovaní sa dá dosť poľaviť(oddýchnuť si počas jazdy),ale s pevnou vôľou to tak nemusí byť.Možno sa donútim aj k behu no bude to len pár km denne.


No s tím nebaví ti dávám za pravdu. I když běhám v pěkný krajině, tak se nudím a hlavně ruce by potřebovali něco dělat. Možná oštěp a pár kanců po cestě...
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » sob 27. lis, 2010 21:13

ukropcany píše:Beh je meditatívna činnosť... ak máš pri behaní mrle v zadku, tak sú 2 možnosti:
1. pridať do tempa a hneď prestaneš myslieť na blbosti
2. využiť čas a rozmýšľať nad vecami, na ktoré si nemal doteraz čas

8)

V podstatě máš pravdu předsedo, ale co je to mrle v zadku?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod shoryuken » sob 27. lis, 2010 21:19

Já třeba jezdím na kole do práce každej den. Mám to sice jen 3km, ale jedu vždycky co nejvíc naplno. Záleží na provozu, trvá mi to asi 6 až 10 minut. A musím říct, že je to super. Ráno mě to nakopne a odpoledne přijedu domu pěkně zahřátej, tak toho hned využiju a zacvičím si.
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Pec » sob 27. lis, 2010 22:47

Zkrátka roupy :) Jen v češtině se implicitně předpokládá, že každý ví, kde jsou :D
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod fakt » ned 28. lis, 2010 0:20

Dík - člověk se vždycky rád vzdělá.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod tifik » pon 29. lis, 2010 21:44

Mě začalo běhání bavit až teď, vždycky jsem se tomu dřív vyhýbal. V klidu běžím dokud můžu, pak zastavím, zaboxuju si, běžím dál pak chvilku jdu a tak dokola, je to paráda. Tak 2x týdně mi bohatě stačí.
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon 05. dub, 2010 23:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron