Nové cviky

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Nové cviky

Příspěvekod PyrotechniX » pon 25. dub, 2011 20:42

Zdravím. A ať mě čert jestli tady tohle vlákno už někde je :D .
Jde mi především o to, aby tady zdejší profíci mohli dávat návody na nějaké neobvyklé cviky, ideálně bez pomůcek. Samozřejmě nemusí být vynalezené během posledních pár dní, stačí klidně staré, ale většině lidí zde (či Evropanům vůbec) neznámé. Už mě totiž nebaví rozhodovat se mezi klikama a benchem, i když na posílení prsních svalů a paží jsou asi jediné.
Zkrátka a dobře - nějaké málo známé, účinné a jakkoliv obtížné cviky, ideálně bez jiných pomůcek (popř. s klasickými - činky na stínování, jednoručky, pružina, hrazda).

P.S.: Neodkazujte mě prosím na knihy, právě proto chci tohle vlákno založit, aby si každý nemusel kupovat tuny knih, které stejně nedočte, ale aby si vybral, co se mu hodí a líbí :!:
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

 

Příspěvekod nick1234 » pon 25. dub, 2011 22:40

1) Niesom miestny profík :( :lol:
2) Pozri si temu "posilovat?" je velka skoro ako kniha a preberalo sa tam hádam všetko.
3) Skús improvizovať. Z vlastnou váhou sa nepohneš inam ako základné 4 kategórie Drepy, Kliky, Brušáky, Zhyby. To ti ale nebráni improvizovať, kliky s rukami úplne pri sebe až úplne od seba, úplne pomalé až čo najrýchlejšie na výbušnosť, s tlieskaním pred sebou až za sebou, dlane, prsty, päste, spakručia, a potom variácie na jednej ruke. Zhyby dlane k sebe, od seba, ruky spolu, od seba, zhyby s vytláčaním sa, na jednej ruke...
4) Nemám dostatok času aby mi nejaký nesprávny cvik zničil kĺby, takže ak chceš nejaký cvik cvičiť intenzívnejšie, zisti si či je správny.
5)Až teraz som si uvedomil že som ti úplne neodpovedal, tak som ti aspoň dodal inšpiráciu. Dúfam. A ak sa v niečom mýlim tak ma opravte, možno som sa zle vyjadril ale za všetkým čo som povedal si stojím.

P.S. A ak by som mal (alebo niekto iný) písať aj o činkách, tak to je už naozaj na tú knihu :wink:
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod PyrotechniX » pon 25. dub, 2011 23:14

Thx man :D ! To bylo to co jsem nechtěl slyšet, ale napůl očekával :) . Zrovna ty kliky apod. si můžu vykutit docela sám, ale kámen úrazu je v tom, že donekonečna se to obměňovat nedá a navíc, pořád to budou kliky (byť k nepoznání od "klasických"). A hlavně, kdo mi řekne jestli zrovna tyhle ničí nějak neúnosně klouby, a támhlety zase ne ;-) ?
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod nick1234 » pon 25. dub, 2011 23:23

ono su to stale kliky, ale vzdy na trochu nieco ine. kamen urazu je ten ze telo ma dve nohy a dve ruky, nic viac nevymyslis :) a z cinkami mas uz milion cvikov, naozaj kukni do posilovania, tam mas aj o cinkach, aj o kettleballoch, inac ti uz nic nepomoze :lol:
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 26. dub, 2011 7:56

Ahoj, to co hledas tedy nejsou izolovane cviky s nacinim, ale komplexni funkcni posilovani s vlastnim telem pripadne podomacku udelanymi pomuckami, ze? Jak psal nick1234, uz to tu bylo docela dobre popsane - pm dela seminare (nejen) na kettles, u nas se zamerujeme hodne na cviceni s vlastnim telem pomoci systemu jako je "300" Steva Maxwella nebo TacFit Scotta Sonnona. Vsechno to jsou cviky, ktere nerozviji jednu svalovou skupinu, ale behem cviku se zapojuje vice skupin, ergo jde tedy o komplexni cviceni.
Pokud chces cvicit s "homemade" pomuckami, doporucuji nejdrive navstivit nekoho, kdo te opravi a preda zakladni pravidla cviceni specificka pro tu kterou pomucku. Zbytek pak uz budes schopen sam si odcvicit, kombinovat a tvorit.
Podarilo se mi sehnat nejake stare tisky o kondicnim cviceni z konce 19.stoleti a je zajimave, ze to, co tam je, ted v Americe vydavaji za "novy komplexni system".... ;-) Klasickym pripadme je napriklad "revolucni" pristup ke kondicnim cviceni CrossFitu.....bratri Sokolove by mohli vypravet ;-)
Takze kdyz to shrnu:
- najdi si oddil v blizkosti bydliste, ktery take cvici kondicku jak se ma (tj. kondicka se nesklada pouze z kliku, drepu a sklapovacek) a nech si od nich poradit. Takhle pres psanou formu ti to bude k nicemu. Muzes tomu rozumet, muzes to i chapat, ale pokud te nekdo neopravi, tak si ani nebudes uvedomovat, ze to (mozna) stale cvicis spatne.
- pokud nemas nejaky oddil pobliz, navstiv tematicke seminare, vyplati se to. Verim, ze jsou casove i financne rozumne.
- stahni si ci kup instruktazky na komplexni cviceni a pokracuj pak sam. Budes-li mit zaklad, pak je to na experimentovani za dodrzeni urcitych zakladnich pravidel.

Budou-li dalsi dotazy pak zde ci pres SZ.

Zdar
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron