sportovní prohlídka

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

sportovní prohlídka

Příspěvekod zipule » čtv 05. kvě, 2011 8:04

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo neznáte nějaké místo v Brně/okolí, kam by se dalo zajít na nějakou sportovní prohlídku. Jedná se mi hlavně o diagnostiku nějakých svalových disbalancí, držení těla a následnou instruktáž k jejich opravě. Pokud by to dotovala, nebo přispívala na to ZP ministerstva vnitra, bylo by to úplně nejlepší, ale stačila by mi i varianta za rozumnou cenu.
Dík za každý tip :)
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

 

Příspěvekod zipule » čtv 05. kvě, 2011 9:00

Asi se mi to zdublovalo, prosím o smazání duplictního topicu.
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 05. kvě, 2011 11:06

No sportovní lékaři se nejčastěji zabejvaj už vyloženě zraněním, na tohle je nejlepší asi fyzioterapeut.
Ovšem, a teď budu Captain Obvious, to chce odborníka, že ordinuje ještě neznamená že je kompetentní fyzioterapeut.
Pak doporučuju vzdělávat se a studovat, anatomii, nejčastější zdravotní problémy aktivních sportovců a metody rehabilitace a regenerace.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: sportovní prohlídka

Příspěvekod Riverman » ned 08. kvě, 2011 11:47

zipule píše:Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo neznáte nějaké místo v Brně/okolí, kam by se dalo zajít na nějakou sportovní prohlídku. Jedná se mi hlavně o diagnostiku nějakých svalových disbalancí, držení těla a následnou instruktáž k jejich opravě. Pokud by to dotovala, nebo přispívala na to ZP ministerstva vnitra, bylo by to úplně nejlepší, ale stačila by mi i varianta za rozumnou cenu.
Dík za každý tip :)


Zhruba dva roky zpatky jsem byl na komplexnim antropologickem vysetreni tady:
http://www.sportovni-lekar.cz/sportovni ... treni.html

Doktorka me prosla s metrem vsechny velky svaly na tele a vysetrovala jejich rozvoj. Soucasti vystupu je pak zprava s doporucenim co dal delat vcetne rozlozeni tuku v tele. Jinak na tom ustavu se staraji o pomerne dost sportovnich oddilu v Brne.

Co se tyka pohybove diagnostiky, tak je lepsi najit si fyzioterapeuta a nechat se od nej vysetrit. Ja chodim za jednou fyzioterapeutkou do Slapanic na rehabilitaci, maji tam malou telocvicnu se vsemi temi jejich pomuckami a zaroven tam uci jogu (dle Iyengara), coz me plne vyhovuje. Kdyztak muzu poslat vic info, pokud bude zajem.
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků