Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod Plamen » pon 26. srp, 2013 11:02

Zdravím,
zkusím tady poprosito radu, myslím ,že u se někdo setkal s podobným zraněním, nebo je mezi Váma možná doktor nemyslím ,,doktor,, s jakými sem se setkal.

Pře nějakým i á měsícemi jsme na tréninku při lapování pocítil bolest ruky, šel jsme domů, dal si véču a šel spát. Ráno jsme se nemohl opřít o pravou ruku-děs!!Lékař naordinoval dlahu 14 dnů---nic moc...ale dlahu už jsme nechtěl.3 měsíce pauza, nastalo zlepšení, chtěl jsme jít zase zkusit trénik a v poho.Po pár týdenech zase!!!Při nástupu na takedown jsme špatně podebral nohu a zase ta bolest v zápěstí. ted už tak 4 měs. klid ale jedu jen pytel.

Četl jsme že t můžou být vazy v lokti ,ale žádný armbar nebo nějakou utahlou techniku si nepamatuju.
Fyzioterapeut nezabral, lampa, masti taky ne. Klid defacto taky ne.
Tak co s tím????Díky
Plamen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 09. srp, 2013 12:39

 

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod Plamen » pon 26. srp, 2013 11:04

Bolí mne zápěstí,ale četl jsme o možné souvislosti s loktem...jen pro úplnost :-)
Plamen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 09. srp, 2013 12:39

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod NOKT » pon 26. srp, 2013 14:33

Plamen píše:Zdravím,
zkusím tady poprosito radu, myslím ,že u se někdo setkal s podobným zraněním, nebo je mezi Váma možná doktor nemyslím ,,doktor,, s jakými sem se setkal.

Pře nějakým i á měsícemi jsme na tréninku při lapování pocítil bolest ruky, šel jsme domů, dal si véču a šel spát. Ráno jsme se nemohl opřít o pravou ruku-děs!!Lékař naordinoval dlahu 14 dnů---nic moc...ale dlahu už jsme nechtěl.3 měsíce pauza, nastalo zlepšení, chtěl jsme jít zase zkusit trénik a v poho.Po pár týdenech zase!!!Při nástupu na takedown jsme špatně podebral nohu a zase ta bolest v zápěstí. ted už tak 4 měs. klid ale jedu jen pytel.

Četl jsme že t můžou být vazy v lokti ,ale žádný armbar nebo nějakou utahlou techniku si nepamatuju.
Fyzioterapeut nezabral, lampa, masti taky ne. Klid defacto taky ne.
Tak co s tím????Díky


Jo měl jsem něco podobnýho. Chytl jsem to mezi Vánocama ani nevím jak (jsem grappler, box nedělám), takže všude zavřeno. 3 týdny jsem to mazal koňskou mastí a bylo to lepší, ale pořád naprd. Ortoped mi po svátcích udělal rentgen, tam nic nebylo, prohmatal - nebylo to nateklé, rudé ani citlivé na dotek, ale když jsem se zapřel o ruku tak mě to bolelo jako čert. Nakonec mi dal obstřik a že se mám za měsíc ukázat. Po týdnu bylo zápěstí cajk. Bohužel se mi to teď možná vrátilo :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod Plamen » pon 26. srp, 2013 14:58

Díky za tip zkusím mu napsat (Chrobi).

Já se ted na rukou vzepřu, zvedám činky, ale nedávno jsme začal po delší pauze klikovat pravidelně a ohlá ruka v zápěstí při klicích tomu neděla dobře a zase to pobolívá(kliky na kloubecch je jen ojebání problému) :-)
Nejhorší je že to není nateklé, rudé, zhmožděné- žádné příznaky a zánět co se opakuje při stejných pohybeh to asi bude stěží.

Obstřik jsme zvažoval, fyzioterapeut mi ho nedal, měl jsme rehabky - bez výsledku,
ale štve mně že nevím kde je příčina problému, jestli to je loket,předloktí, slabé zápěstí,posilovna- přetížení, nebo vazy???A není nic hmatatelného od čeho se odrazit abych vyřešil příčinu bolesti a ne až samotnou bolest, tak že nebudu půl roku bouchat a pak zase a zase s zase.... :roll:
Plamen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 09. srp, 2013 12:39

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod NOKT » pon 26. srp, 2013 15:22

Plamen píše:Díky za tip zkusím mu napsat (Chrobi).

Já se ted na rukou vzepřu, zvedám činky, ale nedávno jsme začal po delší pauze klikovat pravidelně a ohlá ruka v zápěstí při klicích tomu neděla dobře a zase to pobolívá(kliky na kloubecch je jen ojebání problému) :-)
Nejhorší je že to není nateklé, rudé, zhmožděné- žádné příznaky a zánět co se opakuje při stejných pohybeh to asi bude stěží.

Obstřik jsme zvažoval, fyzioterapeut mi ho nedal, měl jsme rehabky - bez výsledku,
ale štve mně že nevím kde je příčina problému, jestli to je loket,předloktí, slabé zápěstí,posilovna- přetížení, nebo vazy???A není nic hmatatelného od čeho se odrazit abych vyřešil příčinu bolesti a ne až samotnou bolest, tak že nebudu půl roku bouchat a pak zase a zase s zase.... :roll:


Právě. Já bych se možná nedivil, že to prostě jednorázově přetížíš a pak je problém :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod Plamen » pon 26. srp, 2013 16:08

NOKT píše:
Plamen píše:Díky za tip zkusím mu napsat (Chrobi).

Já se ted na rukou vzepřu, zvedám činky, ale nedávno jsme začal po delší pauze klikovat pravidelně a ohlá ruka v zápěstí při klicích tomu neděla dobře a zase to pobolívá(kliky na kloubecch je jen ojebání problému) :-)
Nejhorší je že to není nateklé, rudé, zhmožděné- žádné příznaky a zánět co se opakuje při stejných pohybeh to asi bude stěží.

Obstřik jsme zvažoval, fyzioterapeut mi ho nedal, měl jsme rehabky - bez výsledku,
ale štve mně že nevím kde je příčina problému, jestli to je loket,předloktí, slabé zápěstí,posilovna- přetížení, nebo vazy???A není nic hmatatelného od čeho se odrazit abych vyřešil příčinu bolesti a ne až samotnou bolest, tak že nebudu půl roku bouchat a pak zase a zase s zase.... :roll:


Právě. Já bych se možná nedivil, že to prostě jednorázově přetížíš a pak je problém :)



Možné to je ,ale proč to dřív nebylo a ted jo??
Plamen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 09. srp, 2013 12:39

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod NOKT » pon 26. srp, 2013 16:26

Plamen píše:
NOKT píše:
Plamen píše:Díky za tip zkusím mu napsat (Chrobi).

Já se ted na rukou vzepřu, zvedám činky, ale nedávno jsme začal po delší pauze klikovat pravidelně a ohlá ruka v zápěstí při klicích tomu neděla dobře a zase to pobolívá(kliky na kloubecch je jen ojebání problému) :-)
Nejhorší je že to není nateklé, rudé, zhmožděné- žádné příznaky a zánět co se opakuje při stejných pohybeh to asi bude stěží.

Obstřik jsme zvažoval, fyzioterapeut mi ho nedal, měl jsme rehabky - bez výsledku,
ale štve mně že nevím kde je příčina problému, jestli to je loket,předloktí, slabé zápěstí,posilovna- přetížení, nebo vazy???A není nic hmatatelného od čeho se odrazit abych vyřešil příčinu bolesti a ne až samotnou bolest, tak že nebudu půl roku bouchat a pak zase a zase s zase.... :roll:


Právě. Já bych se možná nedivil, že to prostě jednorázově přetížíš a pak je problém :)



Možné to je ,ale proč to dřív nebylo a ted jo??


Protože stárneš. Všechno jednou začne :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod will » pon 26. srp, 2013 17:38

Je to, tak viz. nedávno Šebrle ten to řekl jednoznačně, to co se ve 30 ti zahojilo samo se už v 35 ti nezahojilo vůbec !! Další věc je regenerace, když něco nadmíru zatěžuju je jedno jestli na lapách, box pytlech, nebo zvedám 120 kg, běhám maratony, atd., tak by měla následovat odpovídající regenerace, která by měla trvat době odpovídající zátěži, ale kdo jí skutečně dodržuje. Je třeba si uvědomit, že mě ty ruce ani nohy neživí a jednou s tím budu muset přestat, ale do důchodu daleko a ruce i ty nohy budu nadále potřebovat a podle toho by se měl člověk ke svému tělu chovat. Takže věci, kde mě něco bolí, prostě nedělat, člověk se s tím musí smířit. Proto by měl člověk tvrdě posilovat v mládí, když tělo dobře regeneruje a zbytek života prakticky žiju z toho co jsem v mládí vybudoval a ne na stará kolena mordovat tělo, to už by měl člověk všechno jen tak šolíchat, ve sportu je důchod v 35 letech.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod Plamen » úte 27. srp, 2013 5:38

Do důchodu daleko...sportovního i civilního :) ...asi už se smířím s tím , že jsme starý neopravitelný kus :D
Plamen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 09. srp, 2013 12:39

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod hellas » úte 27. srp, 2013 11:12

Tejpovat 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod cohen » úte 27. srp, 2013 15:35

zapastia treba (specialne) posilnovat. najviac mi pomohol (ano, opat) kettlebell, pretoze z dovodu vychyleneho taziska je potrebne drzat kettlebell napr. pri TGU, ale aj v cleane, ci pocas pressu v polohe posilujucej zapastie. vrelo odporucam.

rehabilitacny ucinok na zapastia ma aj hrajkanie sa z powerballom, ale to je daleko, daleko za ucinkom kettlu.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod pm » úte 27. srp, 2013 16:06

Cohen: Ať už je otázka jakákoliv, odpověď je... :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod cohen » úte 27. srp, 2013 20:14

...hlavne dobre vystrecovat po treningu cele ruky od ramien az po prsty ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod marcelinho » stř 28. srp, 2013 10:54

Na silu uchopu ako radili chalani Ketlebells ale pre mna osobne lepsie posilnenie uchopu zavesit Judo kimono na hrazdu a izomotricky drzat , popr zhybovat plus tie kettlebely.. Ak si grappler jednoznacne pritahy za kimono, je to specificky druh posilnovanie presne cieleny pre danu cinnost. Robia to v kazdom okresnom Judo klube, plus kopec inych veci ;)
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod NOKT » stř 28. srp, 2013 11:08

marcelinho píše:Na silu uchopu ako radili chalani Ketlebells ale pre mna osobne lepsie posilnenie uchopu zavesit Judo kimono na hrazdu a izomotricky drzat , popr zhybovat plus tie kettlebely.. Ak si grappler jednoznacne pritahy za kimono, je to specificky druh posilnovanie presne cieleny pre danu cinnost. Robia to v kazdom okresnom Judo klube, plus kopec inych veci ;)


Jaja, shyby na různý způsoby, šplh, to je parádnost na úchop :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod Luke007 » stř 28. srp, 2013 16:08

Cau, mel jsem podobny problem, na treninku bolest v zapesti, musel jsem placat pri jakekoliv pace, dal jsem tomu vzdy 3 dny oraz, ale hned po prvnim treninku bolest zpatky, benchpress bez sance, potreboval jsem i o weekendu lezt s jistenim, nic moc zazitek, nakonec jsem sel k doktorovi, rekl ze na rentgenu jsou videt ulomky kosti, ze byla pravdepodobne nastipnuta, tak jsem nasadil vetsi davky tablet s mineraly pro urychleni hojeni + 2litry cocacoly denne (kyselina fosforecna rozpousti vapnik, aby se ulomky rychleji vstrebali) + brufen na trenin, po 2 mesicich v pohode, ale musel jsem vysadit na mesic posilku
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod Plamen » stř 28. srp, 2013 19:42

Já se právě domnívám že to může být o lokte. Pravá ruka, loket- z vnitřní strany tam mám dost ,,zduřenou,, šlachu či co to je...je možné, že to je příčina toho všeho, když si to dám do spojitost s tím že jsme začal víc puschovat a zvedat váhy bench, bradla a kotouče jsme taky přihazoval asi to ten nápor nevydrželo.
Protože druhé zápěstí občas taky trne-nebolí, může to být tím. Navíc pravou ruku mám dost načlou z předešlého cvičení kdy dostávala čočku na různé páky a ted do toho ty váhy....

tak nevím co ted? jít s loktem nebo cviči více zápěstí, nebo masírovat jak tu již pár lidí nadhodilo, pravda je začalo to po zvýšen´í dávek silových cviku(pressy, atd.)
Plamen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 09. srp, 2013 12:39

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod Plamen » stř 28. srp, 2013 19:46

Zkusím určo ten ručník, kimono a shyby nebo držení na hrazdě. Zvažuju i jako strečink a posilku ten balonek s odstředivou silo...mmm...xbox nebo jak :D powerball toje......

A z váhou asi pudu dolů, buchání je lepší :P
Plamen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 09. srp, 2013 12:39

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod Roper » pát 30. srp, 2013 13:17

...
Naposledy upravil Roper dne stř 29. lis, 2017 16:35, celkově upraveno 1
Roper
 

Re: Bolest v zápěstí- Zkušenosti?

Příspěvekod Plamen » pát 30. srp, 2013 17:22

ahoj, zkusím teda to zápěstí zaposilovat, už mě to napadlo dřív ale nějak nebyl prostor nikdy extra posilovat zápěstí...ted to bude asi nutnost a snad to pomůže...jinak k bolesti ted to cítím asi 1é dnů intezívně v zápěstí a je to tupá bolest jenž se někdy promění v píchnutí až k loktu a bolesti předloktí....takže všechno :)
Taky mi pár chlapů od železa radilo to zařadit, takže těch 15 minut dám posilce zápěstí....
díky za postřehy.
Plamen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 09. srp, 2013 12:39


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron