Bolesti pod koleny

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Bolesti pod koleny

Příspěvekod pulchi » čtv 10. říj, 2013 19:21

Ahoj, už několik měsíců mě trápí bolesti pod kolenem. Ortoped mi řekl že jsou to vazy tak měsíc bez sportu(dělám kickbox) a napsal mi 10 rehabilitací MGT. Už jich mám za sebou 6 ale prostě když někam jdu na delší vzdálenost furt to bolí. Už se mi nechce zůstávat tak dlouho bez tréninku, mám tu bolest prostě přemoct ? Můžete mi něco doporučit ? Dále jsem si na internetu našel že bude potřeba posílit ,,svalový aparát kolena", nevím prostě jak, znáte nějaké cviky ? Nebo bude prostě stačit jít si zaběhat ?
Předem děkuji za cenné rady. :)
pulchi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10. říj, 2013 19:01

 

Re: Bolesti pod koleny

Příspěvekod Genesis » čtv 10. říj, 2013 20:04

pulchi píše:Ahoj, už několik měsíců mě trápí bolesti pod kolenem. Ortoped mi řekl že jsou to vazy tak měsíc bez sportu(dělám kickbox) a napsal mi 10 rehabilitací MGT. Už jich mám za sebou 6 ale prostě když někam jdu na delší vzdálenost furt to bolí. Už se mi nechce zůstávat tak dlouho bez tréninku, mám tu bolest prostě přemoct ? Můžete mi něco doporučit ? Dále jsem si na internetu našel že bude potřeba posílit ,,svalový aparát kolena", nevím prostě jak, znáte nějaké cviky ? Nebo bude prostě stačit jít si zaběhat ?
Předem děkuji za cenné rady. :)


Moje zkušenost je, že tohle neuspěcháš a chce to prostě čas. Pokud ho tomu nedáš, prostě se to po...e ještě víc a bude to ještě delší pauza.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Bolesti pod koleny

Příspěvekod pulchi » pát 11. říj, 2013 13:07

OK, dám na vaše rady a na trénink nepůjdu dokud to nedám dokupy :) Jinak masíruji ibuprufenovou mastí a leduji. Strečovat ? Poraďte jak, dokážu protáhnout akorát lýtka.
pulchi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10. říj, 2013 19:01

Re: Bolesti pod koleny

Příspěvekod Patricius » pon 14. říj, 2013 12:12

Já bych ti doporučil cvičení na balanční podložce nebo BOSU. Mám za sebou x operací kolene a tohle mi fakt pomáhá. Navíc bezvadně procvičíš i core, což je taky fajn...
Patricius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. úno, 2007 0:00

Re: Bolesti pod koleny

Příspěvekod pm » pon 14. říj, 2013 13:42

Patricius: Opravdu? :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Bolesti pod koleny

Příspěvekod pulchi » pon 14. říj, 2013 20:16

Přesně, bez urážky ale to se mi taky moc nezdá :) navíc nemám kolena ale holeně a nejvíce potřebují odpočinout lýtka takže balanční podložka je podle mně hovadina
pulchi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10. říj, 2013 19:01

Re: Bolesti pod koleny

Příspěvekod Patricius » úte 15. říj, 2013 7:59

V pohodě. Asi jsem tě špatně pochopil, jak si psal o vazech a aparátu kolena, tak jsem myslel že jde pořád ještě o koleno... Ať se daří vyléčit!
Patricius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. úno, 2007 0:00

Re: Bolesti pod koleny

Příspěvekod NOKT » úte 15. říj, 2013 11:26

Silně OT, ale nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno.

Bolí mě tříslo, ne permanentně, pouze po tréninku. Zejména po tréninku BJJ, při Judu nebo posilovně je to v pohodě. Zřejmě to bude natažený a moje krásná guard game tomu dává na prdel. Máte k tomuto nějaké tipy jak urychlit regeneraci kromě klidu? :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Bolesti pod koleny

Příspěvekod marcelinho » stř 16. říj, 2013 12:07

NOKT píše:Silně OT, ale nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno.

Bolí mě tříslo, ne permanentně, pouze po tréninku. Zejména po tréninku BJJ, při Judu nebo posilovně je to v pohodě. Zřejmě to bude natažený a moje krásná guard game tomu dává na prdel. Máte k tomuto nějaké tipy jak urychlit regeneraci kromě klidu? :)

Co tak obmedzit guard game a zamerat sa top game- passing, escapes atd a nechar odpocinut triesla??
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Bolesti pod koleny

Příspěvekod NOKT » stř 16. říj, 2013 12:25

marcelinho píše:
NOKT píše:Silně OT, ale nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno.

Bolí mě tříslo, ne permanentně, pouze po tréninku. Zejména po tréninku BJJ, při Judu nebo posilovně je to v pohodě. Zřejmě to bude natažený a moje krásná guard game tomu dává na prdel. Máte k tomuto nějaké tipy jak urychlit regeneraci kromě klidu? :)

Co tak obmedzit guard game a zamerat sa top game- passing, escapes atd a nechar odpocinut triesla??


No třeba teď na semináři jsme třeba dělali sidemount, butterfly guard, úniky a sweepy z těchto pozic. Nic do čeho bych zapojoval nějak více moje nohy a stejně mě to bolelo zbytek dne. Ale tomu nahrává taky fakt, že jsem potom jel sparringy žejo.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Re: Bolesti pod koleny

Příspěvekod hellas » pon 28. říj, 2013 19:20

Třísla só na hóby :?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků