High kick

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

High kick

Příspěvekod panhyena » pon 04. lis, 2013 16:54

Ahoj kluci, posledních pár dní jsem strávil na zdejším webu a četl spoustu příspěvků, přesto bych se Vás všech kteří zde ještě chodíte rád zeptal na radu a hlavně Vaši zkušenost.

Můj problém spočívá v tom, že nedokážu kopnout high-kick. Ne z důvodu techniky / předpokládám, ale z toho důvodu, že nedosáhnu s nohou. Prostě nedokážu vykopnout tak vysoko.

Potřeboval bych tedy nějaké osvědčené a odzkoušené rady ( rozumějte spíše cviky ) k tomu, abych hk dokázal. Nepotřebuju umět dokonalý rozštěp, a koulema si doma leštit podlahu, a ani popravdě k životu nepotřebuju kopat high kicky, ale nějaké sebeobranné systémy a bojové sporty jsem dělal a něco i dělám, takže mi jde spíše o princip věci.

Děkuju
To že jsem paranoik přece ještě neznamená, že mě ten člověk nechce zabít.
panhyena
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 04. lis, 2013 15:49
Bydliště: Frýdek Místek

 

Re: High kick

Příspěvekod pm » pon 04. lis, 2013 17:12

Strečink - mobilita a flexibilita.

Pro začátek mrkni na video v tomhle článku:

http://www.kb5.cz/2012/09/jak-na-provaz ... uzna-ocel/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: High kick

Příspěvekod will » pon 04. lis, 2013 19:50

No ono taky záleží jak ten kop ve skutečnosti vypadá, tzn. jestli je technicky správně atd., protože vykopnout haxnu vysoko dokáže, kde kdo :D 8). Ono to je taky individuelní, když například někdo měří třeba 190 cm a je tzv. samá ruka noha, tak snadno kopne většinu lidí do makovice i bez rozštěpu. Pravdou ovšem je, že pro většinu kopů na hlavu, pokud mají být technicky správně je potřeba dobrá flexibilita. Obecně dokonalé zvládnutí techniky kopů je dřina. Pokud jde o samotný strečink, tak osvědčená metoda je suzukiho systém, jinak samozřejmě i u strečinku pokud ho má třeba někdo učit je potřeba mít zkušenosti, mít jakýsi systém, postupovat spíše od jednodušího ke složitějšímu. Jestli začínáš se strečinkem, tak to může zabrat třeba i 2 hodiny denně, suzukiho strečink je dobře popsán v knížce Karate od Šebeje tam je napsáno vše co potřebuješ. Za mě můžu doporučit roztahovat se v teple, tzn. otočit termostatem, aby bylo v místnosti aspoň 24-25 stupňů C.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: High kick

Příspěvekod panhyena » pon 04. lis, 2013 20:17

Měřím cca 175 cm. Celkově se mi zdá, že mám malý rozsah noh. Abych to vysvětlil lépe, tak například když bych kopal pushkick, šoupnu ho lehce nad třisla, kdybych ale chtěl trefit třeba žaludek, tak tam tu nohu prostě nedám, nepustí mě to tam. Mluvíme o kopání na přibližně stejně vysokého. Chlapa s výškou 195 cm mohu kopat tak akorát do koulí :D ( s nadsázkou samozřejmě ). Kdysi v 12 letech jsem s vysokými kopy problém neměl, to jsem dělal taekwondo :D. Píšu z mobilu, omlouvám se za chyby.
To že jsem paranoik přece ještě neznamená, že mě ten člověk nechce zabít.
panhyena
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 04. lis, 2013 15:49
Bydliště: Frýdek Místek

Re: High kick

Příspěvekod will » pon 04. lis, 2013 20:57

Tohle je dost špatný, ale dneska docela běžný. Mají s tím problém už 8 letý děti, kdy tyto samozřejmě makačku, kterou strečink představuje moc v oblibě nemají, ale bez vedení se neposunou dál. Znám dokonce děcka, který protože jsou stažený nejsou schopný nohy vůbec používat, jezdí po závodech a používají jenom ruce 8O . Na tréninku není čas se věnovat strečinku, ten se dělá pouze při rozcvičce a pak se musí makat doma. Takže jak jsem říkal, suzukiho strečink, kdybys chtěl vidět jak to vypadá v reálu, tak si zajdi na nějaký ten trénink karate a tam je tento strečink součástí prakticky každé rozcvičky, takže tam to okoukáš a pak budeš cvičit doba, ale připrav se, že je to makačka, ale jak se říká bez práce nejsou koláče :D .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: High kick

Příspěvekod panhyena » pon 04. lis, 2013 21:10

O makačku vůbec nejde, nechtěl jsem to původně rozebírat, neboť se mi to nejeví až takové podstatné. Pár let jsem dělal km, nyní jsem začal koketovat s mma. Před km byl box. Námahy se nebojím, strecing máme na tréninku, ale jaksám píšeš, je to nepravidelné. Suzukiho vyzkouším, ale dle obrázků se mi jeví dost kombinovaně, až možná zvytečně zdlouhavé :D . No co se dá ale dělat.
To že jsem paranoik přece ještě neznamená, že mě ten člověk nechce zabít.
panhyena
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 04. lis, 2013 15:49
Bydliště: Frýdek Místek

Re: High kick

Příspěvekod panhyena » úte 05. lis, 2013 16:35

On mě ten můj " nedostatečný rozsah " noh občas mrzí i v reálném životě. Třeba když potřebuju vylézt na blbý stůl. Dříve jsem na něj normálně stoupnul jednou nohou a vylezl nahoru. Dneska musím pěkně pomalu koleno, pak se zvedat rucema, no jak důchodce prostě :D . Sakra ale je mi 25 let omg. No budu dělat suzukiho, líbí se mi i ta žaba z úvodního příspěvku, a kopat a kopat. Není boha aby se to nezlepšilo, no ne :D
To že jsem paranoik přece ještě neznamená, že mě ten člověk nechce zabít.
panhyena
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 04. lis, 2013 15:49
Bydliště: Frýdek Místek

Re: High kick

Příspěvekod will » úte 05. lis, 2013 18:25

Suzukiho systém je efektivní dost, ale musí ho člověk dělat správně a různými metodami ne jenom statické výdrže, dále nespoléhat se pouze na tento systém, ale dělat i dynamický roztahování. Jóga je určitě super. Tady je dobře vidět jak se to má dělat, ten člověk ví o čem mluví, nejsou tady všechny cviky, ale jako návod to stačí http://www.youtube.com/watch?v=TWxvbISKwco
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: High kick

Příspěvekod frajerKokoMihule » úte 12. lis, 2013 2:54

Pricinou 'nedostatecneho kloubniho rozsahu' muze byt docela klidne i svalova disbalance, a tu strecingem ani kopanim do vzduchu neodstranis...
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: High kick

Příspěvekod dragan » čtv 03. dub, 2014 19:22

myslim ze high kick nie je vhodny do ringu...mozno tak na unaveneho supera alebo ked vidim ze mu padaju ruky tak mu tam jeden pustim...skor si treba riadne vymakat lowkicky maximalne roundy a vyssie uz by som nesiel..klasika holandskej skoly je uz roky overena a to aj bez highkickov:kombinacia rukami a zakoncit rychlym a tvrdym lowkickom popriade aj dvoma...highkick niektori ustoja ale rozkopane svaly v sthehnach nie:))
bývalý reprezentant v boxe,thaiboxe
bilancia: 12 zapasov
7-4-1
dragan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 27. bře, 2014 20:32

 

Re: High kick

Příspěvekod cohen » pát 04. dub, 2014 12:11

Aj Remy Bonjasky daval pekne highkicky... :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: High kick

Příspěvekod Dalt » pát 04. dub, 2014 12:49

+ treba Mirko Cro cop a jeho knokautovej high kick...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: High kick

Příspěvekod dragan » pát 04. dub, 2014 17:26

hej je to individualne niekto ide aj cez bolest a neda poznat ze ma stehno v p.ci...skoda ze uz v mobile nemam jeden svoj pekny zapas profi podla K1 rules...bol to borec z rakuskej stajne Iron Fist Gym vieden...lowkicky mal ako kon po zapase som musel absolvovat vysetrenie a mal som potrhany sval a dost dlho som to liecil...dostal som jeden high kick na hlavu ale chalanisko bol dobre roztahany a highkick som citil..ale vstal som hned ani ma nepocitali....tym chcem len povedat ze tie lowkicky mi dali zabrat viac ako ten jeden dva highkicky na hlavu
bývalý reprezentant v boxe,thaiboxe
bilancia: 12 zapasov
7-4-1
dragan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 27. bře, 2014 20:32

Re: High kick

Příspěvekod dragan » pát 04. dub, 2014 17:32

a ano Remy aj crocop boli vysoki a roztahani riadne mali tie kopy natrenovane a vedeli kedy ho strelit...velmi oblubeny highkick ktory som si obcas skusil pri sparingu(v zapase nie tam tak vysoko nekopem,setri mi to energiu a vysoke kopy moc nemusim),bol naznaceny lowkick a hned nato oblukom streleny highkick na hlavu...ked to mate vysperkovane k dokonalosti tak to v zapase urcite superom narobi velke problemy;)
bývalý reprezentant v boxe,thaiboxe
bilancia: 12 zapasov
7-4-1
dragan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 27. bře, 2014 20:32

Re: High kick

Příspěvekod player » stř 02. črc, 2014 17:02

ukropcany píše:4panhyena - prax ukázala, že špagát/rozštep nemá so schopnosťou kopnúť highkick žiadnu spojitosť. Kopaním sa to natrénuje, strečing samozrejme pomôže, ale mám vo svojom okolí kopec ľudí čo VOBEC nestrečujú nohy a highkicky kopú v pohode, som jeden z nich...


Ale no tak :) Preci neni highkick jako highkick. Pro cloveka, ktery necvici strecing nohou, bude nejaka rychlost, presnost a uvolnenost kopu (tuplem bocniho), coz spolu velmi uzce souvisi, naproste tabu. Jeste se da primhourit oko nad nejakym roundhouse kickem, to lze celkem obstojne technicky "osulit", tim spis, je li to tahany ryze svihem a silou ala thaibox. Kdyz bych ti ale rekl, abys kopl dva obloukove kopy ihned (behem pul vteriny rekneme) po sobe do hlavy soupere (stojiciho :) ), tak uz to tak v pohode nebude, ze mam pravdu? ;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Re: High kick

Příspěvekod player » čtv 03. črc, 2014 11:48

Kde chybi argumenty obhajujici puvodni tvrzeni, tam holt nastoupi infantilni sarkasmus, ja ja :)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Re: High kick

Příspěvekod player » čtv 03. črc, 2014 14:59

Ach jaka to cest pro korculujiciho cechacka :D
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků