WOODEN DUMMY - dřevěný panák

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

WOODEN DUMMY - dřevěný panák

Příspěvekod tombl » pát 17. zář, 2004 10:14

Chtěl bych se Vás zeptat, jestli někdo používáte pro cvičení (trénink) dřevěného panáka Dummyho(vč. sestav pro Dummyho), a jak jste s ním spokojeni, popř. jaký máte názor na cviční s touto pomůckou.
:x A taky jestli někdo nevíte, kde se dá za "rozumnou" cenu sehnat :x
tombl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

 

Re: WOODEN DUMMY - dřevěný panák

Příspěvekod Hark » pát 17. zář, 2004 12:39

tombl píše:Chtěl bych se Vás zeptat, jestli někdo používáte pro cvičení (trénink) dřevěného panáka Dummyho(vč. sestav pro Dummyho), a jak jste s ním spokojeni, popř. jaký máte názor na cviční s touto pomůckou.
:x A taky jestli někdo nevíte, kde se dá za "rozumnou" cenu sehnat :x


Zdar, panak je v nasem systemu (Wing Chun) az na konci (tak po 9 letech cviceni) - a to predevsim proto, ze pri nespravnem cviceni si muzes poskodit zdravi (predevsim znicit klouby a pater). Panak totiz pruzne vraci vsechnu silu, kterou do neho das - a pokud ji das kapku nespravne, tvoje sila se obraci proti tobe. Jinak panaka pouzivam (ted, po trech letech cviceni) pro cviceni kroku a momentalne jen na dotek. S panakem je cviceni dost zajimave, a urcite je to dobry doplnek ke cvicenim do vzduchu, kdyz ti ucitel ukaze jak ho spravne pouzivat.

Nejrozumnejsi ceny za ktere jsem videl dobreho panaka byly okolo 10.000,- Kc. Videl jsem i levnejsi, ale nevydrzely vic jak dva roky pouzivani.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Onion » pát 17. zář, 2004 14:10

Nelze než souhlasit s Harkem. Panák je opravdu užitečná pomůcka. Jinak není bez zajímavosti, že obdobné pomůcky jako je panák známý z WCh se používal i v Evropě. Je to jen důkaz, že je to užitěčné :D
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sennin » pát 17. zář, 2004 14:27

S manekýnem mám jen a jen skvělé zkušenosti. Dokonce jsem si dovolil vytvořit několik modifikací, ale pouze pro vlastní cvičení a cvičení mých žáků - nikde jsem je neprezentoval ani nepropagoval.
Na "ruce" jsem navlékal polyuretanovou pěnu nebo co je to za svinstvo - ta, co se dává na instalatérské trubky a úderové plochy na "těle" jsem omotával pásy z koženky, prokládané toutéž pěnou, "nohu" jsem obaloval mnoha vrstvami látky - poté šlo provádět techniky docela tvrdě a ruce ani nohy při tom moc netrpěly.
Měl jsem panáky klasické - s pohyblivýma "rukama", pružně uložené v prostoru, ale měl jsem i panáky pevně ukotvené v betonu s ocelovýma tyčkama místo "rukou" ze dřeva...
Docela zajímavou pomůcku jsem měl u jednoho panáka: měl jednu ruku navíc, cca ve výšce hlavy, trčící šikmo vzhůru, která byla z boku sloupu upevněná šroubem s ložiskem. ruka pokračovala za panáka cca 1 třetinou. Na spodním konci jsem měl provazem přes kladky zavěšené závaží. Cvičíval jsem na tom zachycení a stahování ruky, překonávání velkého odporu ap.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » pát 17. zář, 2004 15:39

ha, me by zajimalo, jaky je rozdil mezi drevenym panakem (... ), drevenym manekynem (Sennin) a drevenou pannou (AVSE)

neverte me vazne, muk yan jong hou ye

:D :twisted:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Sennin » pát 17. zář, 2004 15:45

pm píše:ha, me by zajimalo, jaky je rozdil mezi drevenym panakem (... ), drevenym manekynem (Sennin) a drevenou pannou (AVSE)

neverte me vazne, muk yan jong hou ye

:D :twisted:


:lol: :lol: :lol:

...tak co třeba kůl s klackama? :lol:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: WOODEN DUMMY - dřevěný panák

Příspěvekod irzounek » pát 17. zář, 2004 15:55

Hark píše:

Zdar, panak je v nasem systemu (Wing Chun) az na konci (tak po 9 letech cviceni) - a to predevsim proto, ze pri nespravnem cviceni si muzes poskodit zdravi (predevsim znicit klouby a pater). Panak totiz pruzne vraci vsechnu silu, kterou do neho das - a pokud ji das kapku nespravne, tvoje sila se obraci proti tobe. Jinak panaka pouzivam (ted, po trech letech cviceni) pro cviceni kroku a momentalne jen na dotek. S panakem je cviceni dost zajimave, a urcite je to dobry doplnek ke cvicenim do vzduchu, kdyz ti ucitel ukaze jak ho spravne pouzivat.

Nejrozumnejsi ceny za ktere jsem videl dobreho panaka byly okolo 10.000,- Kc. Videl jsem i levnejsi, ale nevydrzely vic jak dva roky pouzivani.


Cest !
dreveny panak se pouziva ve skolach WingVing ChunTsun kung fu v Cine i Hong Kongu na nacvik spousty veci uz primo na zacatku, co nejdriv potom co se zacnes tomuhle stylu venovat. Specialne pro zacatecnika nabizi nekonecne mnoho zpusobu jak vylepsit svoje zakladni dovednosti. Od nacviku zakladnich "technik", kopu, "kroku", ... az po celkem schopny zpusob posilovani (nemyslim tim nejake jeho zvedani :wink: ). Pochopitelne si na nem clovek muze i ublizit - asi tak se stejnou mirou jako pri jizde na kole - kdo z nej spadne, ma modriny. Kdo jede a slape tak ne...
Ceny za drevene panaky jsou ruzne, my v nasi skole mame nabidku od 3.000,- do 4.500,- podle materialu (mam i smrkovy tela s jasanovyma rukama a funguji v intenzivnim kazdodenim treninku prez deset let. Osobne bych chtel videt cloveka nebo zpusob jak lze drevenyho panaka behem konvenciho cviceni znicit tak, ze "nevydrzi vic jak dva roky" :lol: . Jeste tak prerazit nejakou tu ruku, ale jinak (nepocitam to jak drevo pracuje a obcas prdne, coz vsak nema na funkcnost tehle cvicebni pomucky zady vliv) ???
yw
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod irzounek » pát 17. zář, 2004 15:59

pm píše:ha, me by zajimalo, jaky je rozdil mezi drevenym panakem (... ), drevenym manekynem (Sennin) a drevenou pannou (AVSE)

neverte me vazne, muk yan jong hou ye

:D :twisted:


:-), Sennin ma jako hobby modu a obleka ho do peknych slusivych oblecku a AVSE pod vedenim Yahomy tu jejich pannu, ehm... CENZORED...
My mame drevenyho panaka, ale vypit se neda :wink: !
yw
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod pm » pát 17. zář, 2004 16:13

:D :D :D

taky uz musim do skoly nejakyho poridit, kyz je to takova viceucelova pomucka, ale ted nevim, jestli model a), b) nebo c), sakrys :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

WD

Příspěvekod Kwai_Cheng » ned 19. zář, 2004 18:06

WD je vynikající věc pro nácvik "otáčení se" kolem soupeře. Je fakt, že když nevíš jak na to, tak dostaneš od WD pěknou nakládačku, ale když máš dobrého učitele, který ti ukáže jak, tak po čase poznáš sám tak nakládačku dostane WD.
A poznámka nakonec: Panáka nekupuj, udělej si ho sám...
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

 

Příspěvekod tombl » stř 22. zář, 2004 10:45

O.K. díky všem. A kdybych si ho chtěl udělat sám, jaké dřevo mám použít, a především jaké rozměry má panák mít...díky :)
tombl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod marvin » stř 22. zář, 2004 11:06

ja som isce mimo WT, ale zarazilo ma jedno, vecsinou v cz/sk tvrdia ze sa na tom ma cvict az po xxx rokoch a pod. a Yiwan teraz napisal, ze v cine na tom cvicia od uplneho zaciatku .... ako to mam chapat ?
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod irzounek » stř 22. zář, 2004 11:29

marvin píše:ja som isce mimo WT, ale zarazilo ma jedno, vecsinou v cz/sk tvrdia ze sa na tom ma cvict az po xxx rokoch a pod. a Yiwan teraz napisal, ze v cine na tom cvicia od uplneho zaciatku .... ako to mam chapat ?


Cest, "marvin" !
Ja jsem nastesti take " isce mimo WT", ale pokud mohu psat za WingVing ChunTsun (Yong Chun, pripadne komu z vas to podporuje cinstinu tak ve znacich - 咏 春 拳) tak to chapej jak jsem to napsal :wink: .
Sestavu na panakovi sice cvicis az solidne zvladas a mas nejakou zdatnost ze Siu Nim Tau a Chum Kiu a veci z nich vyplyvajicich (to muze byt u nekoho rok a u nekoho na to nestaci cely jeho zivot..), ale uz pred tim pochopitelne cvicis ruzne cviky na panakovi, ktere se vztahuji prave k temhle sestavam a napadum v nich obsazenych. To ze obcas nekdo udela z "panaka" mysterium a tajemstvi a siri o tehle prachobycejne cvicebni pomucce nejake bludy je vec jina ( :lol: dokonce jsem zazil hlupaky, kteri zakazuji se o panaka opirat, polozit si na nej rucnik apod :lol:) ...
zdar a silu.
Naposledy upravil irzounek dne stř 22. zář, 2004 11:38, celkově upraveno 1
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod irzounek » stř 22. zář, 2004 11:36

tombl píše:O.K. díky všem. A kdybych si ho chtěl udělat sám, jaké dřevo mám použít, a především jaké rozměry má panák mít...díky :)


Zdar "tombl"!
nejlepsi je pochopitelne tvrde drevo, treba jasan - s tim mame dobre zkusenosti. Ale kdyz to vezmu kolem a kolem, tak je to vlastne uplne jedno...
Planek na panaka si muzes stahnout treba tady :

http://www.wongshunleung.com/files/dummy.zip

Je to planek panaka jak jej pouzivaji "yipmanovci", mereno podle vyrobku Koo Sanga (Yip Manuv zak a vyrobce panaku a nozu).
cest
yw
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod marvin » stř 22. zář, 2004 16:14

Yiwan - dik.

/ isce = sice ;) /
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod chonglee » stř 22. zář, 2004 22:29

panáka mám už pěkných pár let doma,v paneláku na hlavní třídě šlo ještě odpolene cvičit,co bydlím v tiché čtvrti nerozí, rachot je takovej.že chodí sousedi jestli s těma skříněma nepotřebuju pomoct.tak aby jste se nedřeli zbytečně.jinak lepte fošny a soustružte,kmeny domu netahejte,snad ještě telegrafní sloupy.všechno ostatní seschne,popraská,co se má hejbat se nehejbá a naopak.pro technicky zdatné a vlastníky zahrady: vrtejte klidně rovný díry a použijte závitový tyče,ty díry vrtačkou dle potřeby rozvolnit místo rukou konce násad z krumpáče, nožku najdi v lese kmen taky,zakopat asi 60 cm do země podle hutnosti hlíny přitluč prkýnka,aby se nehejbal moc a trochu pružil.kmen neberte moc tlustej 30cm už se špatně vrtá dobře si rozměřte horní ruce!za výkend se dá zvládnout a cvičit ce na něm taky dá. tak honě zdaru chonglee
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 23. zář, 2004 8:21

Ahoj

Pozeram ze kolko odbornikov na panaka sa nam to tu vyrojilo....



""""""zavidim Vam""""""""""

:-)

PS: este nejaky navod poprosim, aspon jeden, prosim prosim.....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod tombl » čtv 23. zář, 2004 12:23

Zdravím YiWan- Díky moc, snad to využiju - znám svého řemeslného ducha :? :lol:
tombl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod chonglee » pát 24. zář, 2004 21:46

Bolo píše:Ahoj

Pozeram ze kolko odbornikov na panaka sa nam to tu vyrojilo....



""""""zavidim Vam""""""""""

:-)

PS: este nejaky navod poprosim, aspon jeden, prosim prosim.....


ja taky

mužeš zkusit tohle http://www.holzpuppe.de/angebote.htm
nebo si zacvičit sestavičku na virtuálním panákovi,nebo nelíp si o ní jen tak pokecat jak by se dala hezky zacvičit kdyby....
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 27. zář, 2004 7:47

Ahoj chonglee

.... preco sa mi hned vysmievas a naco ten povysenecky ton ??? Chces sa pohadat alebo si nieco dokazovat???

Ak mas potrebu mi nieco povedat alebo ma poucit rad si precitam ...

moj mail : yperyt@stonline.sk

napis prosim ta na mail, tu by sa nam do toho kde kto plietol :-)

Bolo
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron