Rano vs. vecer

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Rano vs. vecer

Příspěvekod Eddie » pát 05. srp, 2005 9:25

Rad bych se zeptal do jake miry plati rozdily v rannim a odpolednim cviceni (Yang/Yin) pro ruzne typy lidi (skrivan/sova).

Priznam se, ze me jako sove pusobi ranni cviceni vyslovene utrpeni, zato odpoledne jsem schopen podat solidni vykon az do relativne pozdnich hodin.

Zohlednuje vubec teorie Qi toto kriterium ? Zatim jsem k tomu nic nenasel, jen relativne tvrdosijne lpeni na tradicich. Diky
Eddie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 14. kvě, 2003 23:00

 

Příspěvekod Ting » pát 05. srp, 2005 18:19

To myslíš vážně??
Ting
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon 18. říj, 2004 23:00

Re: Rano vs. vecer

Příspěvekod Anonymní » pát 05. srp, 2005 18:26

Eddie píše:Rad bych se zeptal do jake miry plati rozdily v rannim a odpolednim cviceni (Yang/Yin) pro ruzne typy lidi (skrivan/sova).

Priznam se, ze me jako sove pusobi ranni cviceni vyslovene utrpeni, zato odpoledne jsem schopen podat solidni vykon az do relativne pozdnich hodin.

Zohlednuje vubec teorie Qi toto kriterium ? Zatim jsem k tomu nic nenasel, jen relativne tvrdosijne lpeni na tradicich. Diky


ty vado a co teprve cvičení nad a pod zemí! Princip žížala/moucha. Já jako žížala mam vážný problém cvičit v normálních prostorách, vyhovují mě podzemní štoly napůl zasypané hlínou. Přiblblý tradicionalisti o tom taky nic nepíšou!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jayo » úte 16. srp, 2005 18:02

Ja som tiez taka sova a mozem ti povedat len tolko, ze ked sa prekonas a zacnes cvicit aj rano, tak po case si na to zvyknes a nebudes musiet cakat az na poobedie kym dostanes energiu.
Ja momentalne skusam vselico, kludne meditacie, dychove cvicenia az po fyzicky narocnejsie, kde sa aj udycham. Tie fyzicky narocnejsie su sice pre sovy utrpenie, ale zase ked sa prekonas, prebere ta to a navyse mas aj dobry pocit z toho ze si sa prekonal.
Takze in summary, ked vstanes o pol hodinu skor ako by si normalne vstal a na pol hodinu si zacvicis, tak o tom case ako by si normalne vstal uz budes sviezi a prebrany... a myslim, ze pokial si na rano vyberies rozumne cvicenie, skor to v tebe energiu rozprudi, a tak ti ani ta pol hodina spanku menej chybat nebude. (za predpokladu ze spis aspon 6 hodin ;-)
Takze takto nejako to vidim ja. Cize rozhodne by som ti na rano odporucil nejake "ranne cvicenie", kde sa uplne neznicis (to ale neznamena ze nebudes trpiet ;-)), a to hlavne cvicenie si nechaj na poobedie/vecer.
Jayo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 28. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Sai » stř 17. srp, 2005 12:50

haha :lol: ja jsem asi taky sova... ráno jsem zesláblý jak mucha.. jak dopoledne vstanu, tak si dám akorát rozcvičku a strečink a konec.. cvičím až tak pozdě odpoledne, čím víc se blíží soumrak tím mám větší sílu... :lol: :lol:

ale fakt.. :lol:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

rano, vecer

Příspěvekod Anonymní » stř 17. srp, 2005 14:46

Sova a skrivan? tak to sem asi verlyba, protoze je mi uplne fuk kdy cvicim, mam nazor takovej japonskej:-) telo se nejlip hybe kdyz z toho clovek ma radost - takze pokud se uz teda donutis si ty trenky natahnout a udelat dva kroky musi to cloveka automaticky bavit :-) nebo ne ?
Dostal sem nedavno radu jak se dostat z takovy ty nechuti pri cviceni kata. (cvicim iaido a tak kata jsou mym chlebem a soli :-) )
V takovym pripade je treba cvicit svou predstavivost na vsemozne alternativni pohyby protivnika a vlastni reakce na ne - co by mohl udelat - jak bych to vyresil a co by udelal on atd.
nejen ze to okamzite udela s ty nudny katy :lol: strasne zabavnou hru na to kdo je vetsi hajzlik - jasne ze vzdycky a jenom my sami :wink: ale hlavne clovek pride na to, proc vlasne ty katy celou dobu cvici :lol: :lol: :idea:
Jeste k probouzeni - sem si vzpomel, ze jako malej kluk jsem se mohl vzbudit treba ve tri rano a kdyz se me zeptali kolit je 14 x 22 tak sem jim to rek.Muj oblibenec barbar Conan taky umel takhle spat. Osobne na to dneska potrebuju tak minutu ale pak ok a funguju i fyzicky.
hodne sil a zabavy pri cviveni
yamabushi
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Frana » pát 02. zář, 2005 21:28

NO, tag podle mně by se veečer asi nemnolo moc trénovat, spíš jen bys mněl dbát na duševní rozvoj, protože mysl je večer soustředěná do nitra člověka, tagže duchovní rozvoj je v tuto dobu nejpřirozenější, nejednodužší a nejúčinější. :wink: .-...............zkus to! :)
Fráňa
"i-šou tan-tchien!"
Pomatuj, že cesta do Pekel je dlážděna dobrýmy úmysly!
Frana
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Sai » pát 02. zář, 2005 21:40

hey Frana... a nejsi ty náký mooc přechytračelý mudřec? a mě se právě nejlíp cvičí k večeru..... mám totiž nejvíc síly. 8)

takže se zkus soustředit do nitra svého člověka, duchovní rozvoj je v tuto dobu nejpřirozenější, nejednodužší a nejúčinější.... hááúúmmhmm.. už to cítíš?? :lol: a ted mi pověz proč tomu tak u mě je? nejsem třeba jiný než ty?? :lol: :lol:


jo a ještě bych chtěl od tebe vědět jak dbát na duševní rozvoj... taky bych si chtěl zatrénovat... :lol:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

lol

Příspěvekod Frana » sob 03. zář, 2005 11:41

:lol: To nesmíš brát tag vážně, ale to že se ti večer cvičí líp je uplně jedno, protože mysl je stejně soustředěná do nitra :P :P
A jestli chceš duševní rozvoj, tag cvič třeba jogu, tai-čchi nebo čchi-kung...
to napomáhá...ale the Best je stejně meditace oooommmm,ooommm :D
Fráňa
"i-šou tan-tchien!"
Pomatuj, že cesta do Pekel je dlážděna dobrýmy úmysly!
Frana
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Jayo » sob 03. zář, 2005 15:14

Tak po niekolkotyzdnovom dennom treningu mozem povedat, ze som zaznamenal uspech. Rano sa mi uz cvici ovela lepsie a nebyvam uz az tak bez energie. Stav sa mi dost zlepsil vdaka tomu, ze lepsie spavam. Zmenil som miesto, kde som dovtedy spaval. A samozrejme, som zacal fungovat na pravidelnejsom rezime, vstavam viacmenej v ten isty cas a zacal som chodit spat trochu skor. Takisto som zlepsil stravu. Jem trochu menej (hlavne na noc), viac cerstvej zeleniny, ovocia. Takze ak ma niekto podobny problem s ranom, tak to moze skusit.
A este jedna rada... psychika dost pomoze. Pokial sa zaspava s kludom, bez stresu a nervozity, tak to pomaha. Ved ako inac... :)
Jayo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 28. kvě, 2005 23:00

 

Příspěvekod Sai » sob 03. zář, 2005 15:28

jaks to myslel s tou změnou místa? :wink: myslíš že by mi to taky pomohlo? že bych jako spal v kuchyni? :lol:
Naposledy upravil Sai dne sob 15. říj, 2005 11:28, celkově upraveno 1
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Frana » sob 03. zář, 2005 18:14

Jistě, Saii, ty musíš jít do jeskyně :lol: :wink: :D :P
Fráňa
"i-šou tan-tchien!"
Pomatuj, že cesta do Pekel je dlážděna dobrýmy úmysly!
Frana
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » úte 06. zář, 2005 20:39

kua ja mam tiez problem ale taky ze som unaveny casto. Pride to namna poobede aj ked som spal 10 hodin proste unava namna pride :( NIekedy som take problemy vobec nemal zacalo to zhruba pred 2-3 rokmi. Povedali mi ze to moze byt aj ze som chory. Tak som siel k lekarovy a komplet testy mam v poriadku(pecen vsetko proste). Tak neviem. Poradila mi akurat napoj (pomarand citron a 2 lyzicky medu) kusa to pomahalo, ale potom sa mi to nechcelo uz odstavova :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 06. zář, 2005 20:39

kua ja mam tiez problem ale taky ze som unaveny casto. Pride to namna poobede aj ked som spal 10 hodin proste unava namna pride :( NIekedy som take problemy vobec nemal zacalo to zhruba pred 2-3 rokmi. Povedali mi ze to moze byt aj ze som chory. Tak som siel k lekarovy a komplet testy mam v poriadku(pecen vsetko proste). Tak neviem. Poradila mi akurat napoj (pomarand citron a 2 lyzicky medu) kusa to pomahalo, ale potom sa mi to nechcelo uz odstavova :) Nemate s tym skusenosti?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron