Fearless (Huo Yuanjia)

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Re: .

Příspěvekod cudles » čtv 06. pro, 2007 23:34

double
Naposledy upravil cudles dne čtv 06. pro, 2007 23:44, celkově upraveno 1
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

 

Re: .

Příspěvekod cudles » čtv 06. pro, 2007 23:43

cudles píše:
luen píše:Jeee sem si zase precetl, co sem napsal Miro :lol: Jeste, ze moje maminka je normalni a nekeca mi do cviceni ... mam to ale stesti :wink:

8O co napsal Miro o té filozofii,tak tak= právě proto se mi ten film líbil...proto nechápu tvou reakci :roll:Ve Wing Chun neni zadna filozofie?jako v jinych cinskych BU?
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Re: .

Příspěvekod luen » pát 07. pro, 2007 3:08

cudles píše:
luen píše:Jeee sem si zase precetl, co sem napsal Miro :lol: Jeste, ze moje maminka je normalni a nekeca mi do cviceni ... mam to ale stesti :wink:

8O co napsal Miro o té filozofii,tak tak= právě proto se mi ten film líbil...proto nechápu tvou reakci :roll:Ve Wing Chun neni zadna filozofie?jako v jinych cinskych BU?


Filozofie? Co si pod tim predstavujes? Zachovat si zivot, zachovat si rozum, byt nohama na zemi, neutapet se v knihach o zivotni filozofii, ale zit ten zivot. Byt schopen si poradit i v situaci kdy jsou uz jini bezradni.

"NERYT DRZKOU V ZEMI A NENECHAT NIKOHO, ABY TEBOU ORAL"

Kung fu skola neni pochybna nabozenska sekticka pomatenejch dusicek, ktere hledaji spasu v tajemnych energiich, magickych ritualech ... Neni to ani exoticka "armada spasy" pro leceni slabomyslnych jedincu - od toho jsou psychiatricke lecebny.
BU/BS nejsou soucasti ani Buddhismu, ani Taoismu, ani niceho jineho ... Rozhledni se ... je toho plna priroda. Copak musi tygr verit v nirvanu nebo jeziska ci alaha, aby byl schopny zit, tak jak ma? Nekdo veri v bibli, nekdo sutram, nekdo bulvaru ... Jiny zase v tomu, ze pomoci si musim sam a nikdo mi nic nesnese z nebeskeho oblacku - ani vykoupeni, ani moudrost, ani ... proste nic.
BU/BS jsou o tom naucit se pomoci si sam, pomoci druhym (kdyz je treba) a nespolehat se na zazraky, myty a lidove povidacky.

Filozofie a nabozenstvi je berlicka pro toho kdo pajda, cesta mozne napravy pro toho kdo "zlobil", nastroj moci - politiku (a dalsich mocipanu), bic na zotroceni tupeho davu a casto smrt pro svobodu!

Jakekoli uslechtile jednani, neni nutne schovavat za kung fu. Bud chci byt dobry clovek a to i bez BU a nebo jsem smejd a BU ze me uslechtileho cloveka neudela. Podivej kolik je podvodniku v radach BU, schovavaji se za uslechtile idealy. Filozofie je vnitrni postoj kazdeho z nas. Neni duvod k obscenimu exhibicionismu jakeho jsme casto svedky.

Filozofie bojoveho umeni, filozofie bojovnika? :lol: Vetsinou o tom tlachaji lide, kteri jen sni o tom, ze jsou velci bojovnici. Takove lidi uvidis bojovat jen za klavesnici. Bojuji za sve teorie ve svem virtualnim svete - SEN BLAZNU :lol: :wink:

A K TOMU JIM RADI MAMINKA JAK MAJI TRENOVAT A K CEMU JE TO DOBRE Obrázek
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 07. pro, 2007 10:26

Jo tak to si napsal pěkně, opravdu s tebou v tomhle souhlasím.
Je to i docela odvážný tohle napsat, i když jak si psal

cituji:
Filozofie bojoveho umeni, filozofie bojovnika? Vetsinou o tom tlachaji lide, kteri jen sni o tom, ze jsou velci bojovnici. Takove lidi uvidis bojovat jen za klavesnici

I tohle je odvážný napsat, když sám máš 1385 příspěvků :D, ale neber to ve zlým.

Myslím že filosofie patří ke všemu, to náboženství asi ne, ale filozofie patří všem a všemu, ne jen Bojovým Uměním.
Myslím o tý filosofii v Bojových Umění si většina lidí představí Mistra Kung Fu s vousama a rukam, co si je drží za zády a durt říká chytrý věci ala David Caradine a ve skutečnosti plno Mistrů byly za mlada rváči, kterých se skoro každej bál a co každou chvíli vymlátili celou hospodu :D :D :D :D samozřejmě to zveličuju :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Panda » pát 07. pro, 2007 10:36

wushupetr píše:... ve skutečnosti plno Mistrů byly za mlada rváči, kterých se skoro každej bál a co každou chvíli vymlátili celou hospodu :D :D :D :D samozřejmě to zveličuju :D

Tož to je možná asi pravda, ale já si nemyslím že je to příklad hodný následoání a většinou si to nemysleli ani oni když dospěli... :)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: .

Příspěvekod cudles » pát 07. pro, 2007 10:50

luen píše:
cudles píše:
luen píše:Jeee sem si zase precetl, co sem napsal Miro :lol: Jeste, ze moje maminka je normalni a nekeca mi do cviceni ... mam to ale stesti :wink:

8O co napsal Miro o té filozofii,tak tak= právě proto se mi ten film líbil...proto nechápu tvou reakci :roll:Ve Wing Chun neni zadna filozofie?jako v jinych cinskych BU?


Filozofie? Co si pod tim predstavujes? Zachovat si zivot, zachovat si rozum, byt nohama na zemi, neutapet se v knihach o zivotni filozofii, ale zit ten zivot. Byt schopen si poradit i v situaci kdy jsou uz jini bezradni.

"NERYT DRZKOU V ZEMI A NENECHAT NIKOHO, ABY TEBOU ORAL"

Kung fu skola neni pochybna nabozenska sekticka pomatenejch dusicek, ktere hledaji spasu v tajemnych energiich, magickych ritualech ... Neni to ani exoticka "armada spasy" pro leceni slabomyslnych jedincu - od toho jsou psychiatricke lecebny.
BU/BS nejsou soucasti ani Buddhismu, ani Taoismu, ani niceho jineho ... Rozhledni se ... je toho plna priroda. Copak musi tygr verit v nirvanu nebo jeziska ci alaha, aby byl schopny zit, tak jak ma? Nekdo veri v bibli, nekdo sutram, nekdo bulvaru ... Jiny zase v tomu, ze pomoci si musim sam a nikdo mi nic nesnese z nebeskeho oblacku - ani vykoupeni, ani moudrost, ani ... proste nic.
BU/BS jsou o tom naucit se pomoci si sam, pomoci druhym (kdyz je treba) a nespolehat se na zazraky, myty a lidove povidacky.

Filozofie a nabozenstvi je berlicka pro toho kdo pajda, cesta mozne napravy pro toho kdo "zlobil", nastroj moci - politiku (a dalsich mocipanu), bic na zotroceni tupeho davu a casto smrt pro svobodu!

Jakekoli uslechtile jednani, neni nutne schovavat za kung fu. Bud chci byt dobry clovek a to i bez BU a nebo jsem smejd a BU ze me uslechtileho cloveka neudela. Podivej kolik je podvodniku v radach BU, schovavaji se za uslechtile idealy. Filozofie je vnitrni postoj kazdeho z nas. Neni duvod k obscenimu exhibicionismu jakeho jsme casto svedky.

Filozofie bojoveho umeni, filozofie bojovnika? :lol: Vetsinou o tom tlachaji lide, kteri jen sni o tom, ze jsou velci bojovnici. Takove lidi uvidis bojovat jen za klavesnici. Bojuji za sve teorie ve svem virtualnim svete - SEN BLAZNU :lol: :wink:

A K TOMU JIM RADI MAMINKA JAK MAJI TRENOVAT A K CEMU JE TO DOBRE Obrázek

Nevěděl jsem jak jsi to myslel,a proto jsem se ptal. Jinak v podstatě souhlasím
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod sam-soi » pát 07. pro, 2007 11:51

Panda píše:
wushupetr píše:... ve skutečnosti plno Mistrů byly za mlada rváči, kterých se skoro každej bál a co každou chvíli vymlátili celou hospodu :D :D :D :D samozřejmě to zveličuju :D

Tož to je možná asi pravda, ale já si nemyslím že je to příklad hodný následoání a většinou si to nemysleli ani oni když dospěli... :)


To jiste neni, ale nic to nemeni natom, ze dobry byli proto, ze se rvali a cvicili na boj .)

kdyz nekdo zacne u ty filozofie a reci rovnou, tak tam taky skonci :lol:
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod cudles » pát 07. pro, 2007 13:06

sam-soi píše:
Panda píše:
wushupetr píše:... ve skutečnosti plno Mistrů byly za mlada rváči, kterých se skoro každej bál a co každou chvíli vymlátili celou hospodu :D :D :D :D samozřejmě to zveličuju :D

Tož to je možná asi pravda, ale já si nemyslím že je to příklad hodný následoání a většinou si to nemysleli ani oni když dospěli... :)


To jiste neni, ale nic to nemeni natom, ze dobry byli proto, ze se rvali a cvicili na boj .)

kdyz nekdo zacne u ty filozofie a reci rovnou, tak tam taky skonci :lol:

Presne tak :idea:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod luen » pát 07. pro, 2007 13:35

Panda píše:
wushupetr píše:... ve skutečnosti plno Mistrů byly za mlada rváči, kterých se skoro každej bál a co každou chvíli vymlátili celou hospodu :D :D :D :D samozřejmě to zveličuju :D

Tož to je možná asi pravda, ale já si nemyslím že je to příklad hodný následoání a většinou si to nemysleli ani oni když dospěli... :)


Ahoj Pando,

nejde o nasledovani ... nekomu se to proste v zivote takto semele a jinemu zas ne :wink:
Fotky a sochy svatousku a filozofu viseji v chramech ... a fotky fighteru (byt jen za mlada) zase viseji ve skolach bu. Kdyz si to nekdo v hlave pomicha, tak ma pak jako znouzectnost jen to svatouskovani :!: O tom je celej muj prispevek :!: 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » pát 07. pro, 2007 16:27

luen píše:... nekomu se to proste v zivote takto semele a jinemu zas ne :wink:
Fotky a sochy svatousku a filozofu viseji v chramech ... a fotky fighteru (byt jen za mlada) zase viseji ve skolach bu. Kdyz si to nekdo v hlave pomicha, tak ma pak jako znouzectnost jen to svatouskovani :!: O tom je celej muj prispevek :!: 8)

Však hej, v japonských BU je to stejné, lidi jako Ueshiba nebo Oyama, podle toho co se o nich píše byli za mlada pouliční rváčí největší...mě se to v životě tak ale nesemlelo a jsem za to rád a rozhodně to nebudu vyhledávat abych si něco dokázal...i když na základní škole jsem byl taky :lol: jen jsem chtěl poukázat i na ten druhý pohled(trochu extremní), že nemyslím že je prostě dobré inspirovat se bouřlivým mládím mistrů,i když to kolikrát svádí, protože kolikrát měli spíš štěstí že ho přežili...
Jinak ale souhlasím že přílišné filozofování akorát brání růstu...nejlepší je (podle mě) hodně a pořádně cvičit, filozofie za tebou pak příjde sama :wink: ...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jeikob » pát 07. pro, 2007 18:40

no mne se na kung fu líbí lidově řečeno nebo pmáhámi v životě ted nevím nazvat to filosofií či principy.né ta mystika i když ta se mi líbí ve filmech o mr.vampire a tak.ale určitá praktičnost je možný boj svým způsobem přirovnat k životu. aby človek něčeho dosáhnul tak určitá trpelivost,píle a zaroven pokora tedy jít za levelem na který momentálně mám.a co se týká život jako boj.příjdou starosti tedy múžu to přirovnat k útoku tak jako v boji najít spravnou taktiku podvolit se tlaku,uhnout,nebo nastavit kryt či jít do protiútoku.nebo ucta k těm co něco dovedou.no užasný jsou ty příslový jako lépe jednu techniku umět než znát 100 technik.či jeden den necvičit jako deset dní necvičit.a co se týká taoismu a budhismu tak je to podobné opet ta filosofie mi přijde že jsou hlavně veci proto aby človek žil spokojeně a moh se podívat ráno do zrcadla.no snad sem nenapsal žadný kraviny
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 07. pro, 2007 22:14

Když už tak pěkně filosofujem, mě třeba zajímalo vždycky nebo jsem nad tím často přemýšlel, kdy se z člověka stane Mistr. Kde je ten bod, kde se z učně stane Mistr. ®e to není ze dne na den ani po sto letech cvičení nebo jestli je to v době, kdy si je on sám tím jist nebo tak.
Pak jsem došel k tomu, že podle mě se Mistr stane Mistrem až když má zkušenosti. Nemusí být třeba tak dobrej nebo všechny porážet, ale má zkušenosti, kterejma potlačí svoje nedostatky.
V Čechách je plno Mistrů, který se nachají oslovovat Sifu a přitom zdaleka nedosahujou takových kvalit jako Mistři v Číně, ale mají zkušenosti. Tím tedy vědí jak učit dál a jak správně učit dál. Pro mě se tedy stane Mistr Mistrem tehdy, když ví jak předávat umění dalším a kvalitně. Je plno skvělých bojovníků, kteří ale učit neumí a když mají školu tak je to na nic.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pát 07. pro, 2007 22:45

wushupetr píše:Když už tak pěkně filosofujem, mě třeba zajímalo vždycky nebo jsem nad tím často přemýšlel, kdy se z člověka stane Mistr. Kde je ten bod, kde se z učně stane Mistr. ®e to není ze dne na den ani po sto letech cvičení nebo jestli je to v době, kdy si je on sám tím jist nebo tak.
Pak jsem došel k tomu, že podle mě se Mistr stane Mistrem až když má zkušenosti. Nemusí být třeba tak dobrej nebo všechny porážet, ale má zkušenosti, kterejma potlačí svoje nedostatky.
V Čechách je plno Mistrů, který se nachají oslovovat Sifu a přitom zdaleka nedosahujou takových kvalit jako Mistři v Číně, ale mají zkušenosti. Tím tedy vědí jak učit dál a jak správně učit dál. Pro mě se tedy stane Mistr Mistrem tehdy, když ví jak předávat umění dalším a kvalitně. Je plno skvělých bojovníků, kteří ale učit neumí a když mají školu tak je to na nic.


za 1) si pletes dva pojmy ... MISTR a SIFU neni totez sifu je ten kdo te uci z cinskeho pohledu je napr. sifu Lukas Konecny ... ac mu tak nikdo nerika :wink:

za 2) mistrem se nestanes nikdy, jelikoz by to vlastne znamenalo, ze jsi spokojen se svou urovni znalosti a dovednosti. Clovek se uci porad, takze jakepak mistrovani machrovani? :wink:

Mistr ... je jen takovej projev ucty k nekomu, kdo neco umi ... Ale on sam to tak vnimat nesmi :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 07. pro, 2007 22:49

jo to je jasný že Sifu a Mistr není to samý, ale má to k sobě blízko

A já to nemyslel tak, že je to den kdy si začnu říkat Mistr, ale spíš kdy se ten člověk stane Mistrem v očích někoho jinýho.
To je jasný, že nikdo by neměl bejt sám pro sebe Mistr, to by bylo trochu nafoukaný
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 07. pro, 2007 22:51

A ani jsem nepsal, že Sifu je stejný jako Mistr
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron