nove vs staré filmy

knihy, časopisy, TV, film a internet...

nove vs staré filmy

Příspěvekod jeikob » čtv 01. úno, 2007 17:10

Jak jsem vkládám ty ukázky hlavně ze starých kung fu filmu.Tak mně napadly takový otazky.Jednak jak se tyhle starší filmy líbí mladší generaci
,která je zvyklá na hyper choreografii a efekty,klipový střihy.Jak jim třeba prijdou filmy z bruce leem dnes.
A další dotaz hlavně na odborníky na kung fu co cvičí dlouho.Jestli ty starší filmy mají nejakou hodnotu?Nemyslím realitu,ale treba celkově jestli kung fu co se týká formy,secvičené souboje a zda nekteré styy jsou autentický. De facto v určité době to byl jediný studijní material.Jako kluci jsme nekterý veci se snažili napodobit ruzné sestavy a tak.
Co se týká nových filmu ,tak mně spíš než choreografíí bojových scém spíš baví vypravou,kostýmama a příběhem.Třeba feearlees a fist of legend mně pravě bavil tím,že ten příběh šel víc do hloubky a něco sem se dovědel.Na druhou stranu ty bojový scény jsou uchvatný,ale stačí mne na to koukat jednou ci dvakrát.Za to třeba na treningový spparing se zbraněma z 36 komnat ci finalní souboj z wariors two ci opilou sestavu chena z opilého mistra mužu videt víckrát
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod dondyna » čtv 01. úno, 2007 21:21

Obojové scény většinou bez drátů. Ty starší filmy hráli herci kteří požadované scény museli být schopní zahrát. Pokud byl nutný 3tý kop musel ho aktér dokázat, dneska mu pomůže lanko a hydraulické rameno.
Samozřejmě ale musíme mít stále na zřeteli, že film se natáčí za účelem zisku, tomu musí odpovídat i jeho obsah. Shlédnutí výukového filmu by asi ke studiu BU nikoho nedovedlo že :wink: .
dondyna
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 141
Registrován: úte 10. úno, 2004 0:00

Příspěvekod jeikob » čtv 01. úno, 2007 21:54

No třeba ruzné kopy z otočky či ve výskoku.Sem znal jen z filmu.Hodně velkou zasobu kopu měl korejec hwang jang le ,už jsem ho sem dával. No on to byl taky šampion v taekwondo a byl i instruktorem jihokorejský armády.Jinak mně se určitě nekterý nový filmy líbej.Ale prijde mi že často jsou ty boje na jedno brdo.Hlavne takový ty serie QUTIC a podobný.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00


Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron