300

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod Makoto » pát 06. dub, 2007 14:27

Chlapi, vcera jsem konecne videl 300 a jsem z toho jeste ted vydrenej jak malej Jarda :-)
Nasel jsem i stranky, ktere popisuji podrobne onu bitvu, ale tentokrat jak se skutecne odehrala: http://antika.avonet.cz/article.php?ID=1393
To vsak nic nemeni na tom, ze je to fakt bomba :-) si to asi pustim dnes znovu :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod DMC » pát 06. dub, 2007 15:02

Tak sem na to taky zasel - vlastne proto, ze sem se o tom tady docetl - a nelituju toho, nebyl to spatnej film.

Nejlepsi na 300 byly 2 veci
1) esteticky zpracovani
2) ze to byla takova "spravnacka bezducha vyvrazdovacka" :twisted:

Cokoliv, co se tam autori snazili pridat nadto, uz za moc nestalo, v horsim pripade srazelo k zemi celej film. Myslim tim veci jako naivni svetonazorove tlachy, trapnou kralovnu (off topic - ve Sparte zeny nenosily kozy?) apod.
Jak jsem vyrozumel, tohleto v puvodnim komiksu nebylo, takze se jedna spis o dan modernim "spravnym hodnotam".

Uz to tu padlo, ale zajimalo by me, kolika lidem v prubehu filmu doslo, ze vlastne fandej fasistum :)
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Lin-Shit » pát 06. dub, 2007 16:43

Tiez som to videl. Pekne esteticke spracovanie, ale myslim, ze za 5 rokov si na ten film nikto nespomenie. Bol postaveny na efektoch, nie na pribehu. Taky experiment na pobavenie davu. Kazdopadne, nenudil ma.
Co sa tyka tomu fandeniu fasistov, tak mam jednu poznamku. Povodna myslienka "silnejsi na ukor slabsieho" nie je fasisticka, ked uz tak sa nou preslavil skor Nietzsche. Ale aj ten to len skopiroval z prirody a len vytvoril akusi slachticku moralku postavenu na cti, odvahe, voli.. 8)
Lin-Shit
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00
Bydliště: Ilava

Příspěvekod Makoto » stř 08. srp, 2007 11:27

Tak jsem si sehnal system cviceni, ktery museli postoupit herci a je to sila. DVD sezenete na http://www.groundfighter.com/details/prodid/211.html a je tam i video sample. Nejsou to zadne prevratne cvicky, ale dobre je zkombinoval.

Je to rozdelene na tri levely a ackoliv si myslim...respektive myslel jsem si, ze mam vcelku dobrou kondicku, i ten nejlehci level jsem mel co delat :-)

Steve Maxwell je navic manik, ktery obdrzel jako jeden z prvnich cerny pas v BJJ a i ve svych 42 letech stale zavodi. Fakt dobre video pro lidi, kteri chteji mit kondicku a pritom nebyt jako ti bobulaci :-)

...chtel bych mit jeho kondici a postavu ve 42 letech.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » čtv 09. srp, 2007 8:35

Makoto píše:Tak jsem si sehnal system cviceni, ktery museli postoupit herci a je to sila. DVD sezenete na http://www.groundfighter.com/details/prodid/211.html a je tam i video sample. Nejsou to zadne prevratne cvicky, ale dobre je zkombinoval.

Je to rozdelene na tri levely a ackoliv si myslim...respektive myslel jsem si, ze mam vcelku dobrou kondicku, i ten nejlehci level jsem mel co delat :-)

Steve Maxwell je navic manik, ktery obdrzel jako jeden z prvnich cerny pas v BJJ a i ve svych 42 letech stale zavodi. Fakt dobre video pro lidi, kteri chteji mit kondicku a pritom nebyt jako ti bobulaci :-)

...chtel bych mit jeho kondici a postavu ve 42 letech.


Dobré video, líbí komplexní cviky. Jen pro pořádek, Steve Maxwel má 54 let. A to co předvádí (nenjen vzhledem k svému věku) je dost dobé.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 09. srp, 2007 9:44

Aha, dokonce 54 :-) Preslechl jsem se, sorry :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » čtv 09. srp, 2007 9:59

V pohode. Ale je to dobrej borec co?

Ty nevis ma to skutecne nejake zaklady ve vycviku Spartansky ch Hoplitu? Me pripade ze se spis veze s modou filmu 300 (ktery je naprosto famozni:)). Vim ze tam mluvi neco a idealu atleta a obcas zmini "Spartan 300 Workout". Ale pripada mi ze si to vymyslel nebo aspon poskladal podle sebe a snazi se nalakat lidi co ujizdi na tom filmu - Treba me.

Ale at je to jak chce je to good.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 09. srp, 2007 10:18

Rekl bych, ze ne, ze se jen snazi na tom vydelat, nicmene funguje to (boli me celej Jaja :-) a tak me osobne nevadi, ze za to ziska nejakou odmenu :-)
Na tech strankach je videt, ze ve Spartan series DVD jsou take kettlebells (netusim, jak se to jmenuje cesky) a to asi nebyla typicka treninkova pomucka Hoplitu :-)

Zkousis ten jeho system? A co, boli celej clovek? ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » čtv 09. srp, 2007 10:24

Ted jsem dostal objednane knihy ohledne historie Pankrationu od Jima Arvanitise. Je tam popsan i trenink a kondicni priprava za doby Starovekeho Rima a Recka. Podivam se, jestli tam neco neni o Spartanech.

Pokud to nekoho take zajima, tyhle knihy mohu doporucit:

http://www.amazon.com/Pankration-Tradit ... 278&sr=1-1

http://www.amazon.com/Combat-Sports-Anc ... 278&sr=1-1

http://www.amazon.com/PANKRATION-OLYMPI ... 278&sr=1-3
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » čtv 09. srp, 2007 10:24

Ja jsem to videl vcera. Budu muset predelat treninkove plany:) Az zacnu tak napisu. Treba to poznas az se nekdy uvidime - budu jako Steve (sedivej a strasne namakanej:))

Nemas nekde video nebo torrent na video na trenink hercu z filmu? Je dost klipu, ale kdyby to nekde bylo ucelene tak by to bylo super.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Toman » čtv 09. srp, 2007 10:29

Makoto píše:Na tech strankach je videt, ze ve Spartan series DVD jsou take kettlebells (netusim, jak se to jmenuje cesky) a to asi nebyla typicka treninkova pomucka Hoplitu :-)


Kettlebells neboli Girya je původně cvičební náčiní ruských atletů, které v poslední době zažívá renesanci pro svou účinnost zejména v BS. U nás k sehnání nejsou to vím na 98%. Ale dají se přitáhnout z německa a v Rusku stojí 4x méně než jinde ve světě, ale vzdálenost je překážka. Zajímalo by mne kolik by stálo je dotáhnout přes DHL :P . Protože jinak se shipping = pořizovací ceně :evil:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TongPa » čtv 09. srp, 2007 10:49

Makoto píše:...sobne nevadi, ze za to ziska nejakou odmenu :-)
Na tech strankach je videt, ze ve Spartan series DVD jsou take kettlebells (netusim, jak se to jmenuje cesky)...

U nás jsme tomuhle závaží říkali bulina. :)

Jinak asi se na ten film budu muset taky podívat... :D
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 09. srp, 2007 11:09

Toman píše:Kettlebells neboli Girya je původně cvičební náčiní ruských atletů, které v poslední době zažívá renesanci pro svou účinnost zejména v BS. U nás k sehnání nejsou to vím na 98%. Ale dají se přitáhnout z německa a v Rusku stojí 4x méně než jinde ve světě, ale vzdálenost je překážka. Zajímalo by mne kolik by stálo je dotáhnout přes DHL :P . Protože jinak se shipping = pořizovací ceně :evil:

Ja je mam a jsou fakt dobre. Uz si nepamatuji, kde se mi podarilo je ziskat. Eeech pres DHL nebrat. DHL mooc dlahy ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » čtv 09. srp, 2007 11:12

NAIA píše:Ja jsem to videl vcera. Budu muset predelat treninkove plany:) Az zacnu tak napisu. Treba to poznas az se nekdy uvidime - budu jako Steve (sedivej a strasne namakanej:))

Nemas nekde video nebo torrent na video na trenink hercu z filmu? Je dost klipu, ale kdyby to nekde bylo ucelene tak by to bylo super.

Jo jo, podobne se taky cejtim a to jsem si rikal, ze to zvladnu levou zadni.... :-)
Bohuzel nemam, shanim. Jestli to je na Youtube, stahnu to, prekonvertuju do divx a spojim do jednoho souboru. ale co si pamatuju, kdysi tu byl odkaz na jejich trenink, ale ten ted odkazuje na stranky 300 a tam jsem to uz nenasel....skoda, bylo tam dost zajimavych napadu na trenink (kladivo do pneumatiky je skvele na rozvoj vybusnosti. Boxeri na Kube to jedou dodnes)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » čtv 09. srp, 2007 11:23

Kdyz jsme u te pneumatiky... To dela hodne top fighteru. Videl jsem dokument Tapout a Chuck Liddell tam take busi do pneumatiky kladivem. A dalsi "cvik" co Chuck dela je to ze si nalozi kolecka kamenim a jede s nima do kopce. Bylo dobre videt 6 borcu jak jedou s koleckama jenom proto aby se parkrat otocili:)

Pripada mi ze vesmes se ted hodne cvici takove prirozene veci.

Co me se nejvic libilo tak to bylo s tou pneumatikou od traktoru. Prevratili ji, proskocili obehli a zase prevraceli... herci z filmu 300
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Toman » čtv 09. srp, 2007 13:26

Makoto píše:Ja je mam a jsou fakt dobre. Uz si nepamatuji, kde se mi podarilo je ziskat.


No a jak máš těžký. Já sháním 2x16kg a 1x 24kg. To kdes je sehnal by mne hodně zajímalo ale asi to byla nárazovka, že? Jo bulina jsem také kdysi zaslechl.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod diablik » čtv 09. srp, 2007 15:28

Boxeri na Kube to jedou dodnes)[/quote]---nie len na kube..aj v malickom Vranove na vychode Sk ich jedou boxeri dodnes :wink: uz 10rocia :twisted:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Makoto » pát 10. srp, 2007 7:50

Toman píše:
Makoto píše:Ja je mam a jsou fakt dobre. Uz si nepamatuji, kde se mi podarilo je ziskat.


No a jak máš těžký. Já sháním 2x16kg a 1x 24kg. To kdes je sehnal by mne hodně zajímalo ale asi to byla nárazovka, že? Jo bulina jsem také kdysi zaslechl.

Mam 2x18 kg a tusim, ze mi je kdysi dal kamarad, kdyz rusil svou posilovnu.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod BuFF » pát 10. srp, 2007 9:07

Dobrý weby na tohle téma: http://www.londonkettlebells.com tady se dají i koupit, ale doprava bude asi problém :? . A dobrý diskuze najdete na http://www.girya.se/
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Raptor » sob 11. srp, 2007 10:53

300 Spartan Workout XviD torrent: http://www.demonoid.com/files/details/1275373/775222/

Velikost: 207.20 MB

EDIT: kdo není na demonoidu registrovanej, tak mi pošlete PM ...
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron